בחזרה

אוסטריה - הטיול בוטל ותודה לאל-על...

•  

שבת שלום לכם,

כן כן, עוד חמישה ימים אנחנו נוסעים לאוסטריה (בהרכב מלא, טפו טפו חמסה חמסה שום פלפל מלח....!) ורק עכשיו אני יושבת באופן מסודר על מסלול.

עזרתכם, תמיכתכם ועצתכם דרושה ונחוצה wink angel 

ותודה רבה לכל אלה שכבר עזרו לי מאחורי הקלעים בשבועות האחרונים - גליוש, שמוליק, אלון, עפרה'לה, איילת, רבקה'לה, נילי, לימור, סמדר, אורן ויונה וקשת....  (ואם שכחתי מישהו, סליחה , בטח אזכר...)

הנתונים :

* טיסות אל-על ל/מ מינכן

* תשעה ימים מלאים

* חמישה אנשים, רובם בנים גדולים laugh חובבי טבע 

* יש כבר שתי דירות מוזמנות ועוד מלון לליל ההגעה בשדה התעופה של מינכן.

* חילקתי את הימים בין טירול לזלצבורגלנד, אפילו שזה מעט - אבל רצינו לטעום מכל חבל קצת. ברור שיהיו ויתורים כואבים, אבל העיקר שיהיה כיף (ושלא יהיה יותר מדי גשם ושלא יהיו פרצופים מקומיים חמצמצים ...).

אז הנה המסלול הראשוני שהכנתי. אנא ספרו לי אם הוא הגיוני. סדר הימים יכול כמובן להתחלף, וגם הגשם שאולי יהיה יכול לגרום לשינויים. 

יום חמישי 10.7.14

נוחתים במינכן בערב.

לוקחים את הרכב שהוזמן

מלון ליד נמל התעופה - hotel Hallbergerhof

יום שישי 11.7.14

מעבר ממינכן לטירול

דרושים רעיונותיכם

קניון לאוטשקלאם  Leutaschklamm  בין אוסטריה לגרמניה – גשרים תלויים.

מיטנוולד + זיפלד

מה עוד?

אולי יהיה גשם?

מוזיאון סוורובסקי

אגם פיבורג ? פרנשטיין?

הגעה לצימר  Leins      ב-  Nachtigal 

יום שבת 12.7.14

פארק פיס ועמק קאונרטאל.

עוד משהו?

אקווה דום?

יום ראשון 13.7.14

לונר-זיי , ברנד, פלדקירך

גמר המונדיאל בפאב אוסטרי ...  angel  (אין לי ברירה... יש לכם המלצות?)

יום שני 14.7.14

מגלשות הרים אימסט + טיול בקניון ליד

רפטינג?

אינסברוק- סיור עיר,  קניות, פרימארק

יום שלישי 15.7.14

עמק אוטס:

מפלי שטויבן

הכפר Niederthai

סולדן – ונט – רופן (רכבל פתוח)

יום רביעי 16.7.14

עוברים מטירול לזלצבורגלנד

איך לנסוע?

לעבור ב Hall in Tirol  לסיור +קפה

ומה אז?

קפרון? זה Kitzsteinhor ?

דרושים רעיונות, מסלול נסיעה מומלץ

הצימר בעיירה רדשטאדט -  appartment Winter

יום חמישי 17.7.14

מערת הקרח

קניון ליכטנשטיין

מצודת הוהאוורפן Hohenwerfen

מרחצאות כלשם?

יום שישי  18.7.14

מפלים – גולינג? קרימל?

אולי אגם כלשהו ? אולי קפרון? או רכבל? או סגאוויי?

זלצבורג

בית מוצרט

מבשלת בירה

ארמון הלבורן

יום שבת  19.7.14

אבנטנאו – מגלשות הרים

אגם גוסאו

הלשטאט

סנט גיליגאן

איפה לדחוף את גשטיין ואת הקרטינגים / סגאוואיי / קורקינטים ?

ונכון - אין כאן גרוסגלוקנר. אין לי איפה לדחוף אותו??  יש לכם רעיון?

יום ראשון 20.7.14

יוצאים על הבוקר המוקדם לשדה התעופה במינכן

חזרה הביתה....

מקווה לקרוא את תובנותיכם, להשכיל וללמוד.

שתי שאלות חשובות:

* האם לאור המסלול הנ"ל שווה לנו בכלל לדעתכם לעשות את כרטיס הזלצבורגלנד? להזכירכם, רק "ילד" אחד בין החמישה, וגם הוא גבולי - בן 15.עשיתי חשבו שכמה רכבלים + מגלשות+ הוהנפארן+ מרחצאות מכסים את הכרטיס.

* כרטיס טלפון פושטי (רק לשיחות פנימיות בינינו) - היכן כדאי לקנות ? כמה עולה? אם אני מביאה שני טלפונים בכוונה לשים בהם כרטיסים מקומיים לשימוש בינינו, במקרה ונפרדים (קרי: במקרים בהם לאמא אין כוח ללכת כי היא עדיין כאובה וחלשה מהנפילה, והבנים מטיילים לבד). האם אפשר השתמש בכרטיס כזה גם לשיחות לארץ? לא צריכים חבילת גלישה.

תודה רבה רבה מראש לכל מי שיענה ויעזור.

שלכם,

שירלי

• אוסטריה - עוד חמישה ימים אנחנו נוסעים... Help !!!

שירלי,

בטוח יש כאן מומחים לטירול ממש, אבל יש לי כמה הערות (בזלצבורגלנד לא היינו):

1. FISS - ציינת שיש לך ילדים גדולים. לנו זה היה דיי מאכזב, הבנים שלי (בני 11) הגדירו את המקום כ"ילדותי". נכון שיש מתקנים כאלה ואחרים, אבל הם התלהבו רק ממתקן "דאון" (זוועתי לדעתי, אך ממני אף אחד לא ציפה שאעלה למתקן זה). יש גם מגלשה אלפינית נחמדה אם כי קצרה כמובן מזו של אימסט. המקום דיי מלא באנשים ונראה "מאולץ". כאילו דחפו מתקנים לשם לדחוף. לדעתי לא שווה ביקור מיוחד. אבל זה עניין אישי. הנסיעה לשם משגעת, הנופים כמובן מדהימים.
    2. אימסט+ראפטינג: ראפטינג עושים או ב 9:00 או ב 13:00 וכל הסיפור לוקח 3 שעות לפחות. לנו זה לקח יותר למשל, כי חיכו לכל המשתתפים (לא חשבתי שאוסטרים יכולים להיות לא דיקניים ))) וגם האוטובוס שמוביל לנהר, התקלקל. כך שאם רוצים להספיק את הכל, צריך להקפיד על זמנים. על אימסט מספרים שיש תורים ענקיים, לנו היה מזל, כי באנו ביום גשום שכנראה הבריח הרבה מבקרים, והצלחנו לעשות את המגלשה בזמן הפוגה קצרה בגשם ולא היו אנשים בכלל! משם נסענו לאינסברוק והנסיעה דיי לוקחת זמן (כ-50 דקות). הקניונים באינסברוק סוגרים את הדלתות דיי מוקדם, כך שאם תעשו ראפטינג ב 13:00 אתם עלולים לפספס את הקניות. סיור בעיר העתיקה כן משתלב יפה.
    3. יום מעבר לטירול: לדעתי התכנון הוא טוב ולא צריך להוסיף כלום. מיטנוולד מקסימה, זיפלד קטנטנה.
    4. מוזיאון סברובסקי אכן פתרון טוב ליום גשום. אנחנו אהבנו. יש עליו הרבה חילוקי דעות. כמובן הוא סופר מתוייר. צריך לקחת בחשבון כי קונים כרטיס לשעה מסויימת ואם יש הרבה מבקרים, צריכים לחכות.

כל הנ''ל נכון לאוגוסט.

תהינו

שירלי יקרה,

חזרתי מן הדולומיטים  ביום חמישי. הטיסות היו דרך נמל התעופה של מינכן.

אני לא מספיק בקיאה בחלק מן המקומות שציינת כדי לעזור.

כבר שלחתי קריאת כיוון לגליה שטיילה מספר פעמים באוסטריה בשנים האחרונות.

כמו כן תפני לאלון ולגומוס. שניהם טילו מספר פעמים עם משפחותיהם, ולשניהם ידע רב. 

בכול זאת אני יכולה להרגיעך, שאוסטריה יפיפיה ובכול מקום שתטיילו תהנו.

לא הצלחתי להבין היכן אתם לנים בטירול. האם מקום הלינה הוא בעמק פיצטל?

נילי

הי שירלי 

בטירול לא היינו אז לא מתייחסת אבל כמה קטנות לגבי זלצבורגלנד.

1. ביום של זלצבורג אין סכוי להנות מהעיר ולדחוף עוד משהו מלבד הלבורן. אל תנסי , זה מספיק....

2. ביום של מערת הקרח לא חושבת שתספיקו בנוסף למערה יותר מאשר את המצודה עם מופע הנשרים. לצוות ליום הזה את הקניון ומרחצאות נראה לי מאד שאפתני ולא ישים. 

3. לגבי הגרוסגלוקנר אולי אשמע לא פופולרית - אבל לא נורא אם תחמיצו . הוא יפה אבל הוא כביש. בשאר הימים שלכם תראו דברים יפים יותר כך שלטעמי ממש לא אסון. 

4. איזה כיף לכם !!! אוסטריה מהממת . כבר 8 שנים רוצה לחזור ולא יצא..

איריס

שכחתי לציין שאתם חייבים להגיע למרחצאות.

זו חוויה נהדרת. במיוחד כאשר יש סערת ברקים ורעמים, ואתם תצפו בה בבריכות המחוממות...האקווה דום נמצא בעמק אוטס.

בכול אופן תיישמי את העיצה המצויינת של רבקה- שני תיקים תמידיים במכונית: האחד- עם בגדי ים ומגבות, והשני- עם מטריות וציוד חורפי.

לגבי גשם (נתקלנו בו דיי הרבה...) וראיתי שהשבוע עדיין גשום.

תוסיפי כתוכנית אלטרנטיבית את הבית ההפוך מזרחית לאינסברוק ואת מרכז הקניות סילפארק שבאינסברוק- מחירי רצפה בפרימרק וב-h&m. הבנים יערכו עמך שופינג.

נילי

ביום המעבר לטירול אם נשארו לכם כמה דקות פנויות סעו דרך הכפר מוסרן                    ( mosern) וגשו לפעמון השלום (לא מסלול אתגרי, ממש שתי דקות הליכה). זו נקודת תצפית מאוד יפה ומיוחדת על עמק האין. הפעמון מצלצל כל יום בשעה 5 אחה"צ.

השביל מתחיל על כביש L36 ליד המלונות בכניסה המערבית לכפר.

טליה

הי שירלי,

שיהיה לכם בכיף, אנחנו טסים בעוד חודש לטירול בלבד.

את החוברת שכתבתי על חבל זלצבורג  יש לך?

קובי

שירלי אני אתייחס למקומות שהייתי

ום חמישי 10.7.14

נוחתים במינכן בערב.

לוקחים את הרכב שהוזמן

מלון ליד נמל התעופה - hotel Hallbergerhof

יום שישי 11.7.14

מעבר ממינכן לטירול

דרושים רעיונותיכם

קניון לאוטשקלאם  Leutaschklamm  בין אוסטריה לגרמניה – גשרים תלויים.

מיטנוולד + זיפלד

מה עוד?

אולי יהיה גשם?

מוזיאון סוורובסקי

אגם פיבורג ? פרנשטיין?

מינכן מאוד קרובה למערב טירול. אני לא רואה סיבה לטייל דווקא בדרך ( אלא אם יש מקומות שאתם רוצים במיוחד להיות בהם ) אם לא אפשר פשוט לנסוע ישירות למערב טירול ולטייל שם.

אנחנו די דילגנו על האיזור הזה אז לא מניסיון אבל נמכל מה שקראתי ההמלצות החמות היו דווקא על Partnachklamm
    לא הייתי במיטנווךד אבל זיפילד זו סתם עיירה קטנה עם מידרכוב ובתי קפה, אין מה לחפש שם במיוחד (אלא ביום של פסטיבל הפרחים)

האגמים פיבורג  ופרנשטייו הם במערב טירול, ואם בוחרים כבר להגיע למערב טירול אז אפשר לעשות יום טיול בעמק אוטץ ( תיכך אתיחס למה שכתבת אבל זה לא ניכנס ביום אחד ).
    אגם פיבורג הוא אגם רחצה , שווה להגיע אליו ביום חם כדי לרחוץ בו. בתור מקום של נוף יד מרהיבים ממנו בהרבה.בפרנשטיין לא הייתי לצערי אבל שמעתי שהוא היפה בטירול .

יום שבת 12.7.14

פארק פיס ועמק קאונרטאל.

עוד משהו?

אקווה דום?

אני הייתי מוותרת במקומכם על FISS רוב מוחלט של האטרקציות שם הן לילדים קטנים והדאון ונדנדנה בפני עצמם לא שווים הגעה עד שם ( זו חתיכת דרך ממקום הלינה שלכם ). המגלשה שם חביבה אבל יש טובות ממנה.

מה עם פארק חבלים? יש אחד שווה מאוד מאוד קרוב למקום הלינה שלכם? מעניין.

אולי אפשר לשלב אותו ביום הזה במקום FISS

אם לא תתחילו את היום בעמק קאונרטאל תראו כמה זמן יקח לכם ( יורדים לקרחון? ) ולפי זה אפשר לטייל בעוד מקומות קרוב יחסית לבית ( בעמק אוטץ למשח מפלי שטויבן או אחד מהאגמים שהזכרת ביום הראשון )

יום ראשון 13.7.14

לונר-זיי , ברנד, פלדקירך

לא הייתי

יום שני 14.7.14

רפטינג?

המגלשות ב IMST יוצאות ב 10:00

אפשר לעלות ב 9+ יש בית קפה למעלה, ותרדן ראשונים ( אין תורים ואפשר לנסוע הכי מהר ).

אם אתם עושים רפטינג לא ניראה לי שתספיקו להגיע לאינסבורק .

יום שלישי 15.7.14

עמק אוטס:

מפלי שטויבן

הכפר Niederthai

זה מסלול ליומיים Smile

השאלה מה תרצו לעשות בסולדן ונט ורופן.
    ממליצה מאוד להגיע לרופן לעשות את המסלול על הגשר התלוי, ולשבת לאכול במקום כלשהו

בסולדן אפשר לעלות באחד מהרכבלים, ומה לגבי דרך הקרחונים.

מפלי שטויבן : מתחילים מלמטה ועולים כמה שרוצים. זה יכול להיות טיול ארוך.
    תוסיפו את אגם פיבורג ויש לך יומיים מושלמים בעמק אוטץ ( ואולי אפילו יותר מזה)

יום רביעי 16.7.14

איך לנסוע?

ומה אז?

קפרון? זה Kitzsteinhor ?

מפלי קרימל!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

אל תוותרו - טיול מדהים שאיו שני לא. ובדיוק בדרך.
    ממליצה גם לעבור בבית ההפוך, החברה יאהבו את זה.

יום חמישי 17.7.14

מערת הקרח

קניון ליכטנשטיין

מרחצאות כלשם?

לא בטוח שהכל יכנס, אולי תשאירו את קניון ליכטנשטיין ליום אחר.
    מרחצאות אמדו מאוד חביבות ויש שם מגלשה מיוחד עם LOOP לגדולים החברה שלך יאהבו

יום שישי  18.7.14

מפלים – גולינג? קרימל?

זלצבורג

בית מוצרט

מבשלת בירה

ארמון הלבורן

לא מבינה את התכנון, מפלי קרימל הם שעתיים נסיעה מהצימר ( לכל כיוון ) לא הגיוני .
    בלוז הקצר הייתי נותנת לזלצבורג חצי יום לא יותר.
    הייתי מתחילה את היום בקניון ליכטנשטיין, משם נוסעת לזלצבורג .
    אם בא לכם עוד טבע באותו היום אפשר לעצור במפלי גולינג בדרך.
    את היום אפשר לסיים בקניון אירופה ליד זלצבורג בשופיינג

יום שבת  19.7.14

אבנטנאו – מגלשות הרים

אגם גוסאו

הלשטאט

סנט גיליגאן

תורידי את סנט גיליגאן ... לא ריאלי לגמרי.

אנחנו ביום הזה הגענו ממש לקראת ערב להאשלטט.
    אולי כדאי לקצר את הטיול בגוסאו ( רק לעלות ברכבל  ולא להקיף לא להיפך ) ואז לשלב את מערת הקרח שליד האלשטט ולפנות את יום חמישי לגרוסגלוקנר כי לטעמי האישי אתם מפספסים את היום הכי מדהים שהיה לי באוסטריה
    על מופע הנשרים אפשר לוותר ואת היום בגרוס לסיים במרחצאות.

יום ראשון 20.7.14

יוצאים על הבוקר המוקדם לשדה התעופה במינכן

חזרה הביתה....

היי שירלי,

בטירול לא היינו כך שאוכל לנסות ולסייע רק בנוגע לחלק הקצר יותר של הטיול - בזלצבורגלנד - 

יום רביעי 16.7.14
    איך לנסוע?
    ומה אז?
    קפרון? זה Kitzsteinhor ?

[אז כאמור, בטירול לא יצא לנו להיות אבל מציע לבדוק האם יש אפשרות ביום המעבר הזה לבקר במפלי קרימל. אצלנו - זה היה אחד משיאי הטיול. 

באשר לשאלתך - בקפרון יש שתי אטרקציות מרכזיות: 

הראשונה - ביקור בסכר 

השנייה - קרחון קיצנשטיינהורן ושעשועי השלג למעלה. כל אחת דורשת כמה שעות]

יום חמישי 17.7.14
    מערת הקרח
    קניון ליכטנשטיין
    מרחצאות כלשם?

[לדעתי, היום הזה עמוס מידי ולא ממש ריאלי. 

אם כוונתך כמו שאני מניח למערת הקרח אייסרנוולט בוורפן - אז שילוב של ביקור בה עם ביקור במצודה - ממלא את היום, ובעיני לא ממש ניתן - וגם לא רצוי - לשלב את ליכטנשטיין באותו היום. 

תוכלו לסיים במרחצאות הקרובים אליכם לצימר - במרחק של פחות מעשר דקות נסיעה - תרם אמייד באלטנמרקט (שגם הכניסה אליהם כלולה בכרטיס). 

מרחצאות רחוקים יותר - כשלושת רבעי שעה נסיעה - בבאד הופגשטיין. 

ועוד הערה על מערת הקרח בוורפן - הביקור בה כרוך במאמץ פיזי מאוד לא מבוטל. שני קטעי עלייה משמעותיים ועוד 700 מדרגות כפול 2 בתוך המערה. אני מקווה מאוד שהחלמת לגמרי כך שהביקור שם אכן יהיה אפשרי ...

ועוד דבר - קר מאוד - מאוד - בפנים. לא לשכוח להצטייד בבגדים חמים כולל כפפות (לא מצמר) וכו׳. 

יום שישי  18.7.14
    מפלים – גולינג? קרימל?
    זלצבורג
    בית מוצרט
    מבשלת בירה
    ארמון הלבורן

[אמממ.... זלצבורג - וודאי בתוספת ארמון הלבורן - ממלאת בקלות יום שלם. 

במסגרת הויתורים הכואבים תוכלו להתחיל במפלי גולינג - טיול טבע קצר ונפלא - ואז להמשיך לזלצבורג - לסיור בסמטאות, בית מוצרט וכיוב. 

אני מתקשה לראות כיצד תצליחו לשלב גם את הלבורן ביום כזה. אופציה של גולינג - הלבורן - וזלצבורג - סמטאות בלבד, בלי המצודה - אולי אפשרית אך די עמוסה] 

יום שבת  19.7.14
    אבנטנאו – מגלשות הרים
    אגם גוסאו
    הלשטאט
    סנט גיליגאן

[גם כאן אני חושש מאוד שזה יותר מידי. אבטנאו - גוסאו והאלשטאט ממלאים יום שלם רווי בחוויות. מתקשה להאמין שתספיקו גם את סנט גיליגן אבל תוכלו לראות איך היום מתקדם]

[בטיול הבא...]

ונכון - אין כאן גרוסגלוקנר. אין לי איפה לדחוף אותו??  יש לכם רעיון?

[יהיו כנראה מי שימליצו לך בחום לייחד יום לגרוסגלוקנר פלוס המרחצאות בבאד הופגשטיין במקום אחד הימים האחרים. דילמה לא פשוטה]

בכל מקרה - אני משוכנע שתהנו. אוסטריה מדהימה (ולא לשכוח כמובן לנסות את הקייזרשמרן ...),

שמוליק

וואו איזה שגיאות כתיב מבישות - תתעלמו כבר אי אפשר לערוך.
    חייבת להגיד שהטיול במפלי קרימל אין שני לו ..לא אין שני לא..

ועוד

לא הבנתי שירלי: אתם עוד חמישה ימים באוסטריה, אנחנו נשארים בישראל החמה ואתם צריכים עזרה???blush

קאפרון כמו שהסביר שמוליק מקפלת שתי אטרקציות: ביקור בסכר וביקור בשעושועי השלג. שתי האטרקציות ביחד ממלאות יום שלם ואינטנסיבי.

עם ילדים גדולים על שעשועי השלג לדעתי אפשר לוותר (דומה למדרון מתון בן 100 מטרים כמו ביה"ס לסקי בחרמון שלנו). לגבי הסכר בקאפרון - הביקור מאוד מעניין אבל בטיול בו מעבר ההרים לא משולב אני ממליץ לעשות את הגרוסלוקנר במקום.

שאר הערות ניתנו ע"י החברים האחרים...

שרון

היי שירלי

אחד מהשיאים של הטיול אצלנו היה הגרוסגלוקנר אל תוותרו עליו, מתאים לכל הגילים ואם מתעייפים אפשר לחזור.

לא הייתי מוותרת גם על בית מוצארט עם כל הקיטישיות מסביב. כל אחד מתחבר שם למשהו.

ותיהנו, אוסטריה מדהימה!!!

אני לגמרי עם איילת בעניין קרימל. 

גם הצעתה לשילוב הגרוסגלוקנר טובה מאוד בעיני -

אבטנאו - תצפית קצרצרה בגוסאו - מערת קרח בדאכשטיין וסיום בהאלשטט - בתקווה שאכן אפשרי - ואז ביום שייעדת למערה ולמצודה בוורפן -  החליפי בגרוסגלוקנר ובמרחצאות. 

שמוליק

היי שירליייי,

אני אתייחס ליום ראשון- 13/7:

1. קחי בחשבון שביום ראשון העיירה feldkirch "מתה" וחוץ מגלידריה שנמצאת במרכז העיירה הכל סגור!!! ממליץ לך להחליף יום.

2. את הדרך ל- lunersee ממליץ לעשות דרך מעבר ההרים silvretta וכך תוכלו לוותר על הגרוסגלוקנר.

אוסטריה יפיפיה וכרגע נשאר להחזיק אצבעות שיהיה לכם המון שמש...

רובי

מזמן לא ביקרתי בפורום משפחות. נכנסתי לקישור ..והנה זו את שירלי? 

קופצת לעזור.

מסכימה עם איילת: עמק אוטס שווה יומיים של ביקור.  הגענו אליו  ללא תכנון מוקדם כי התחשק לי לעבור במעבר טימלסיוך אבחל המעבר היה סגור בגלל מפולת . נהנינו מכל רגע אז את טירול הדרומית השארנו לטיול אחר.

גם אני חושבת שאל המפל שווה לטייל מתוך העיירה אומהאוזן ולטפס רק עד לאן שמתחשק אלא אם כן ילדייך (איזה כייף שאתם בהרכב מלא) ירצו להגיע מעלה מעלה.

לדעתי להשקיף מהמרפסת השלישית  (?)מספיק מרשים. רצוי לנעול נעליים שלא יחליקו. כשהיינו שם היו קטעי שביל חלקים למדי. נרטבים גם מטיפות המים שבאויר.

אני הרחקתי לכת  עד המרפסת השניה בלבד כי הייתי עם רגל פצועה. בדרך לנידרטיי רואים את הקצה העליון של המפל (אם אין ערפל כבד כמו שהיה לנו)

כשהגענו לעמק וחיפשנו לינה  עלינו "בטעות" לKöfels ונשארנו ללון שם. עליה לא פשוטה ברכב אבל מרשים.

מהגבעה שבכניסה לישוב  צופים צפונה ומערבה. נותן מושג נפלא על המרחבים וההתישבויות הזעירות.

בהמשך הכביש הראשי (שזה בערך הכביש היחידי יש דרך עפר, מסלול הליכה מקסים במעלה ההר . לא חושבת שיש לכם זמן אבל אולי..   

בדרך הקרחונים לא הייתי אבל קראתי הרבה ששווה מאוד להגיע.

עמק ונט יפה. טיול בקצה העמק. במזג אויר מתאים גם עליה ברכבל בונט  וטיול למעלה לא רע. כשאנחנו היו היתה סופת ברקים וזרזו אותנו לרדת. צשביתים את הרכבלים במזג אויר כזה.(וזה ההיה כל יום אחר הצהריים)

אקוה דום טוב לאוהבי מרחצאות/מים.

אגם פיבורג קטן.  טיילנו סביבו כי נשאר לנו פנאי אחרי המפל. משהו מרגיע. שווה לרחוץ בו וגם לטייל סביב

עוד דרך נוף שנהנינו ממנה היתה העליה ברכב לגריז. שם יש גם מסלולי הליכה. הליכה קצרה מאחורי הישוב לאורך אפיק נחל או מסלול טיול רגלי ארוך לכוון קרחון. הסתפקנו בטיול עד בקתה ראשונה כי רגלי טרם החלימה .

תהנו

הי שירלי,

מתרגשת ביחד איתך!!!

כאמור אני "אחליף איתך מקל" במירוץ השליחים שלנו לאוסטריה, ותרומתי לשרשור זה תהיה בסיוע בתחום כדאיות כרטיס הזלצבורגלנד כארד.

קודם כל, הערה כללית - זה לא מאוד משנה אם אתם מבוגרים או ילדים, מכיוון שכרטיס זלצבורגלנד לילד (6-15) עולה חצי מכרטיס המבוגר, וזה, בגדול, גם ההפרש בין כרטיסי ילד למבוגר ברבות מן האטרקציות, כך שבגדול היחס נשמר...(ואלו שלא - ילד משלם כמו מבוגר, מה שהופך את הכרטיס שלו למשתלם עוד יותר).

ועכשיו לחישוב ספציפי, לכרטיס אחד של מבוגר, בהתבסס על התוכנית שרשמת:

יום חמישי 17.7.14

מערת הקרח - לא בכרטיס

קניון ליכטנשטיין - חסכון 4.5 יורו

מצודת הוהאוורפן Hohenwerfen - לא בכרטיס

מרחצאות כלשם?  - אם תלכו לבאד הופגשטיין או באד גסטיין - חסכון של 23.5 יורו. תרמה אמאדה - 19.90 יורו.

יום שישי 18.7.14

מפלים – גולינג? - 2.5 יורו, קרימל? - 2.5 יורו אולי אגם כלשהו ? אולי קפרון?

או רכבל? - ברכבלים הכלולים בכרטיס החסכון משמעותי, ונע לרוב בין 10 ל-20 יורו, כך ששווה לבדוק לגופו של עניין.

או סגאוויי? - יש בפלכאו, לא כלול בכרטיס. בכלל, בפלכאו יש מגוון פעילויות ש"תפורות" על גברברים בני תשחורת - זורבינג, קרטינגים, סגוואי, פארק חבלים ועוד - לא כלול בכרטיס, יקר ולעתים דורש הזמנת מקום מראש. אם אתם שם כדאי לגשת למרכז התיירות ולקחת מהם ברושורים על מה שמעניין אותכם.

זלצבורג - קשה לחשב בלי לדעת מה בדיוק תעשו, בית מוצרט כלול - 10 יורו.

ארמון הלבורן - 10.5 יורו, וגם תחבורה ציבורית ושיט כלולים בכרטיס.

יום שבת 19.7.14 אבנטנאו – מגלשות הרים - 10.90 יורו

אגם גוסאו -הרכבל - 13 יורו

סנט גיליגאן - הרכבל - 22 יורו 

מחיר כרטיס למבוגר - 59 יורו. אם תסכמי את כל המקומות והאטרקציות שהזכרת - עברת את זה בקלות. האם ריאלי להספיק הכל? זה כבר המומחים יצטרכו לומר....

היי שירלי,

בין שלל העצות המצויינות שקבלת אוסיף את הגרוש וחצי שלי:

ותרו על מוזיאון סברובסקי -בהרכב הגברי בו אתם נוסעים לא בטוח שהגברים יאהבו

אלא אם כן חשוב לך מאד.

השתדלו לא לוותר על הגרוס וכן כל מפלי קרימל, וכמובן לא על קניון ליכטנשטיין .לגבי זלצבורג וארמון הלבורן -יארך יום שלם אולי תוספת קטנה בשוליים כמו מפלי גולינג.

תהנו עד מאד!

אנחנו הספקנו ביום אחד את מכרות המלח בהיילין, ארמון הפבורן וזלצבורג עצמה ( כולל עליה למצודה ).
    לא הלכנו למזיאונים בזלצבורג אבל שוטטנו ברחובות מספר שעות, ישבנו במסעדה עלינו למצודה והרגשנו שמיצינו.
    מבחינתנו זה היה מספיק.
    וגם לא יצאנו מזלצבורג מאוד מאוחר.

נראה לי מסלול עמוס ממש, אבל גם אם תספיקו חצי יהיה כיף.

בגלל שמדובר בבנים הוספתי את האתר של פארק 47 שזה יום שלם של בילוים ומים והבנים ממש יאהבו את זה וגם את פארק החבלים המצוין של שטובאי (שאצלי אהבו מאוד).

אני הייתי נוסעת ביום שישי היישר לצימר ומתמקמת. כל העצירות בדרך זה מתאים לילדים קטנים ועם גדולים הכול יותר פשוט. אחרי התמקמות טיול קטן בסביבה, סופר (זה גם לוקח זמן ) אימסט- זה ממש קרוב לכם ואולי אקווה דום הערב לסגור את היום.

הפארק בפיס אהבנו, אבל זה חצי יום ולא יום שלם ומשתלב טוב עם המשך באינסברוק לקניות, למרות שזה כיוונים מנוגדים.

תבלו

יולי

שירלוש,

איזה כיףףף לכם - לנסוע בהרכב מלא - מחזיקה אצבעות!!

אבל לנשום עמוק! laugh

יכולה להוסיף את השני גרוש שלי בעיקר לגבי :

שישי 11.7.14

מעבר ממינכן לטירול

דרושים רעיונותיכם

קניון לאוטשקלאם  Leutaschklamm  בין אוסטריה לגרמניה – גשרים תלויים.

מיטנוולד + זיפלד

מה עוד?

אולי יהיה גשם?

מוזיאון סוורובסקי

אגם פיבורג ? פרנשטיין?

הדרך ממינכן למקום הלינה שלכם בטירול הוא כשעתיים וחצי-שלוש בלי עצירות ובלי עבודות בכביש - שלעיתים מאיטות באופן ניכר את התנועה ולכן תמיד כדאי להוסיף לפחות 20% זמן נסיעה למה שרשום בתכנון.

הייתי אולי מתכנן את היום הזה- כך:

נסיעה דרך גרמיש (ולא דרך קופשטיין מה שבדר"כ הגיפיאס ימליץ), עצירה באגם פרנשטיין המקסים שנמצא ממש על הכביש - התרעננות בבית הקפה (או פקינוק קצר ליד האגם והברבורים שלצידו), והמשך נסיעה לאימסט - למגלשות (בתנאי שלא גשום כי אז הן סגורות).

אם תצאו בסביבות 9 בבוקר, עד 13:00 תהיו ברכבל.

תלוי בעומס התורים, אבל ביקור בלי עומס , לוקח כשעה. 

משם הייתי ממשיכה למסלול של קניון רוזנגרטן-שלאכט - היוצא ממרכז העיירה אימס.

ומשם הגעה לצימר .

יום שבת 12.7.14

פארק פיס ועמק קאונרטאל.

עוד משהו?

אקווה דום?

עמק קאונטרטל - גם לנו זה יהיה חדש ונוכל להתגלח על החוויות שלכם.

בכללי - את קווה דום שווה לשמור ל-

יום גשום מאוד או לסגור יום - כי פתוח שם עד 23:00. כרטיס כניסה הוא ל-4 שעות אם אני זוכרת נכון. בסופשבוע (שבת-ראשון המחיר טיפה יותר יקר), ולא לשכוח לבדוק מחיר משפחתי (יש בכל מיני הרכבים וגילאים).

אם מגיעים לשם בערב, יש מסעדה חביבה בפנים ואז אפשר בחלט לבלות עד מאוחר.

יום ראשון 13.7.14

לונר-זיי , ברנד, פלדקירך

ה-LUNERSEE הינו אגם קסום ומיוחד במינו, צבע המים מכושף והנוף נשקף מסביב מרשים- אני יודעת שזה MUST אצלך, לא בטוח שהייתי ממליצה להרחיק עד אליו למי שנוסע לחמישה ימים בטירול.

בטוחה שתהנו ! אם יהיו לכם זמן וכוחות - תעשו סיבוב מסביב לאגם, יחסית מישור, למעט עלייה אחת לשפיץ של תצפית שהינה חלק ממסלול ההקפה ולא ניתן לוותר.

תוכלי לחכות בבית הקפה ולהינות מהנוף.

את הגמר - בטוח ישדרו בכל בית קפה/מסעדה/פאב...תתייעצו עם בעלי הצימר הם בטח יוכלו לעזור - ובטוח זו תהיה חוויה נהדרת עם אווירה נפלאה.

יום שני 14.7.14

רפטינג?

אם לא הספקתם ביום הראשון- אפשר לעשות את המגלשות באימסט + קניון רוזנגרטן + אינסברוק כולל הכל.

הרפטינג הינו לפחות 4-5 שעות בברוטו.

וצריך לבדוק מה שעות היצאה ביולי - יש ב 9, 13 ואף 16... 

במידה ועושים רפטינג - אפשר לשלב אחריו (אם עושים בבוקר ) את אינסברוק (כולל הכל: סיור וקניות).

אם עושים רפטינג בצהריים - אפשר לשלב לפני את מפלי שטובין - ראי ביום הבא.

יום שלישי 15.7.14

עמק אוטס:

מפלי שטויבן

הכפר Niederthai

עמק אוטץ מכיל המוןןן אטרקציות ומקומות מקסימים- אפשר לבלות שבוע שלם רק בעמק.

ולכן תבחרו בפינצטה:

מפלי שטובין - הייתי נוסעת למעלה ! ע"י הגסטהוף מחנים. והולכים ברגל כמה דקות ויורדים לפלטפורמה 5 לראות את המפלים מלמעלה - יש 2 נקודות תצפית ממש מעל המים - מאוד מרשים.

יש גם תצפית בדרך לגסטהוף - רואים מרחוק את כל אורך/גודל המפלים. על עלה כביש - רואים אותה מצד שמאל כשנוסעים במעלה ההר. אי אפשר לפספס.

משם הייתי ממשיכה לונט ורופן - תלוי כמובן במזג האויר- כדאי יום יפה.

וחוזרת לאגם פיבורג - לטיול נינוח מסביבו (כשעה) או אם יום חם, זה אגם בו יש חוף בעלות נוספת בה ניתן להתרחץ.

אם אגם פיבורג - אפשר לשלב גם לפני-אחרי הרפטינג.

יום רביעי 16.7.14

איך לנסוע?

לעבור ב Hall in Tirol  לסיור +קפה

ומה אז?

קפרון? זה Kitzsteinhor ?

ביום זה הייתי עוברת דרך עמק צילרטל, עולים דרך מעבר GERLOSS ומגיעים למפלי קרימל.

לעלות במונית ולעשות את המסלול בירידה.

הייתי מוותרת על קפרון.

את הבית הפוך אני לא מכירה-(רק שמעתי עליו)  אבל אחלה רעיון.

ואולי - אם יש כח לעבור בקניון ליכטנשיין - כי לדעתי זה בדרך לצימר שלכם (לא סגורה צריך לבדוק).

יום חמישי 17.7.14

מערת הקרח

קניון ליכטנשטיין

מצודת הוהאוורפן Hohenwerfen

מרחצאות כלשם?

מערת הקרח תדרוש ממך מאמץ גדול - תשקלי זאת לאור המצב.

אכן היא מיוחדת.... אולי לפעם הבאה באוסטריה ???

ואז  מפלי גולינג אפשריים ...

מרחצאות - שוב , זה אחלה רעיון תמיד ליום גשום או לסיום היום.

יום שישי  18.7.14

מפלים – גולינג? קרימל?

זלצבורג

בית מוצרט

מבשלת בירה

ארמון הלבורן

זלצבורג + ארמון הלבורן - וזהו!

יום שבת  19.7.14

אבנטנאו – מגלשות הרים

אגם גוסאו

הלשטאט

סנט גיליגאן

ונכון - אין כאן גרוסגלוקנר. אין לי איפה לדחוף אותו??  יש לכם רעיון?

ואיילת היתה יותר ספציפית לגבי ההמשך  :-)

יאללה, נראה לי שעשינו לך קצת מיש-מש בתכנית, אז מחכה למקצה שיפורים - יש עוד המוןןןןןן זמן.

גליה

נעול

בחזרה