בחזרה

כיצד נזהרים מצונאמי

• כיצד ואיפה ניתן לברר האם יש אזהרות מפני צונאמי קרוב? האם האזהרה היא בסדר גודל של ימים לפני או משהו פתאומי? האם יש להמלצות מה לעשות במקרה של אזהרת צונאמי? אנו מתכננים להגיע חפוקט וקו פיפי ביולי-אוג`.

• כיצד נזהרים מצונאמי:Re
    בפוקט ישנה מערכת אזהרה מפני צונמי הכוללת רמקולים לאורך החוף והליקופטרים. אין לי מושג לגבי קו פי פי. ידוע לי שהמערכת עברה ניסוי מוצלח לפני כשנה.

• לומדים לשחות ולהתפלל
    ועכשיו ברצינות, אני לא חושב שיש איזו התרעה שתבוא כמה ימים מראש, אולי כמה שעות מראש, ובואי נקווה שהיא באמת תעבוד בשעת אמת.

אין לי מושג לגבי מערכת ההתראה בפוקט ... לא איך היא עובדת ...לא איך היא תעבוד בשעת מבחן וכו` ...

מי שרוצה להיזהר מצונאמי שיסע לאיים/חופים בצד המזרחי של תאילנד או בקמבודיה ויימנע מנסיעה לחופים איים בצד המערבי .

במילים אחרות מפרץ סיאם(סמוי/פנגאן/סיהאנוקוויל/קונג כן.
    ים אנדאמאן (פוקט/פיפי ) לא !

תודה על התגובות המהירות.
    ואז מה? לעלות לקומה גבוהה במלון או לברוח לכיוון פנים האי?

לא נזהרים מצונאמי. בעצם כמו שלא נזהרים מרעידות אדמה. גם בארץ יכולה להיות ח''ו רעידת אדמה (היו כבר הרבה) ובכל זאת אף אחד מאיתנו לא גר בדירות קרקע עם תקרות מבטון...

צונאמי היה פעם אחת ונקווה שלא יהיו יותר.

הגעת הצונאמי תלויה במרחק החוף ממוקד רעידת האדמה שגורמת אותו. מדובר בסדרי גודל של שעות ולא ימים.
    האזהרות מגיעות ממרכזי בקרה בכל העולם ואז תיאורטית אמורות להתפרסם במקומות המועדים (מה שלא קרה בפעם האחרונה).
    לדעתי אפשר להתעדכן גם באינטרנט (באתר החברה הגיאולוגית של ארה''ב USGS) אבל אף אדם שפוי בחופשה לא יהיה צמוד למחשב מפאת הצונאמי.
    סתם לידע כללי :)

נראה לך שהאמריקאים יספיקו לעדכן את האתר של ה-USGS לפני שהגל ישטוף את החופים? :)

• למה בציניות
    יש מידע בזמן אמת על רעידות אדמה וכד`.

• למה בציניות:Re
    כי באמת לא נראה לי שהם זריזים מספיק. לא הייתי ציני...
    את הצונאמי הקודם הם חזו?

• תגידו, נדפק לכם המוח???
    לפני ששערה משערות ראשה של גברת אפרת תפגע בצונאמי, קיים סיכוי גבוה יותר שהמטוס בדרך לתאילנד יתרסק, האוטובוס \טוקטוק\ מונית\ סירה בדרך לאיים יעשו תאונה, היא תאושפז בבנגקוק עקב הרעלת קיבה, ומלך תאילנד בכבודו ובעצמו יעשה ספונג`ה אצל סבתא שלי בבית(הסבתא שיש לה גלגלים).
    לפני קצת פחות מ 2000 שנה היה צונאמי בחופי ישראל...הוא נגרם מהתפרצות הר געש שהיה על האי סנטוריני (ליד יון). ההר נחרב לגמרי ונותר רק השוליים שלו , מה שנותן לאי צורה של ירח בתחילת חודש. לאורך כל חופי הים התיכון נהרגו אלפי אנשים, האי כרתים הוצף לגמרי וכל יושביו נהרגו... ובכל זאת אנחנו מעיזים להתקרב למישור החוף והקריות גם בלי מערכות התרעה שהוקמו בתאילנד רק בשביל לגרום לתיירים לחוצים כמו אפרת (שחשבתי שקיימים רק באירופה וצפון אמריקה) לצאת מסרט המתח בו הם חיים.
    שיהיה לכם אחלה טיול.

• למה בציניות:Re
    גם במקרה של תאילנד, שהיתה יחסית קרובה למוקד הרעש, היו בין החוף והמוקד מעל 500 ק''מ, שמתרגמים לבערך 40 דקות (מהרעש עד ההגעה לחוף) עבור צונאמי ממוצע שמתקדם במהירות 800 קמ''ש בערך (ויקיפדיה).

הקיצר, יש טעם לאזהרות האלה, ואפילו באינטרנט, למרות שכאמור - לבנות על זה שמישהו בדיוק גולש באתר של ה USGS זה מעט אופטימי.

בן.

נעול

בחזרה