בחזרה

התנהלות עם כסף בתאילנד

• ממה שקראתי באתר עד כה, המדיניות המגובשת שלי כרגע היא שישיה לי כרטיס ויזה בינלאומי שקשור לעו''ש וכל שבוע, בערך, אמשוך כסף בדולרים, ואחליף אותם בצ`אנג`ים מקומיים (הבנתי שיחס ההמרה בבנקים נמוך מזה שברחוב). שאלתי היא:
    א. האם זו מדיניות טובה? שיפורים ותיקונים ייתקבלו בברכה
    ב. האם הצ`אנג`ים בצפון הם כמו בבנקוק? ובאיים? כלומר מבחינת עדיפות על בנקים (בנתי שלהמיר לבאט יותר מ-100 דולר זה יותר טוב לא דרך בבנק).
    ג. (שאלה כנראה מטומטמת) האם בכלל יש צ`אנג`ים בצ`אנג מאי/ראי, פוקט וכו`? וכספומטים/סניפי בנקים למשוך דולרים?

• התנהלות עם כסף בתאילנד:Re
    ממה שקראתי באתר עד כה, המדיניות המגובשת שלי כרגע היא שישיה לי כרטיס ויזה בינלאומי שקשור לעו``ש וכל שבוע, בערך, אמשוך כסף בדולרים, ואחליף אותם בצ`אנג`ים מקומיים (הבנתי שיחס ההמרה בבנקים נמוך מזה שברחוב).
    **** איפה הבנת את זה? אין מתנות חינם, נותנים לך שער חליפין גבוה ולוקחים עמלה גבוהה!!!
    וכדאי שתתחיל להיכנס לפרופורציות , אם תפרוט 100 דולר ותקבל 0.5% יותר בצינג` אתה מדבר על שני שקלים וקצת שהם 18 באהט, תהיה רציני!!!אם תוציא 1000 דולר זה 20 שקל.......כל המניפולציות הפיננסיות האלה מצחיקות כשמתחילים להסתכל עליהן בחשבונאית
    ללכת לבנק לפרוט כסף ישראלי לדולרים(ולשלם עמלה לבנק גם בתאילנד וגם בארץ) ואז ללכת לצינג` או לבנק! ולפרוט שם את הדולרים לבאהטים ולשלם עמלה נוספת על החלפה מדולרים לבאהטים?????????????
    אולי תמשוך ישר באהטים מהבנק???????????

שאלתי היא:
    א. האם זו מדיניות טובה? שיפורים ותיקונים ייתקבלו בברכה

****** תשובה לזה קיבלת למעלה אני רק מקווה שאתה לא לומד כלכלה...................
    ב. האם הצ`אנג`ים בצפון הם כמו בבנקוק? ובאיים? כלומר מבחינת עדיפות על בנקים (בנתי שלהמיר לבאט יותר מ-100 דולר זה יותר טוב לא דרך בבנק).
    ****** כנ''ל גם בבנק וגם בצינג` יש שער גבוהה יותר לשטרות ולטרוולר צקס של 50 ומאה דולר
    ג. (שאלה כנראה מטומטמת) האם בכלל יש צ`אנג`ים בצ`אנג מאי/ראי, פוקט וכו`? וכספומטים/סניפי בנקים למשוך דולרים?
    **** ציאנג מאי עיר של חצי מליון תושבים(פרגיון תקן אותי אם אני טועה)
    האמת ששאלה כזו ממש מבקשת שיצחקו עליך אבל אני אהיה סדיסט
    תשובה לא אתן לך
    כשתחזור תקרא את השאלה,אם לא תצחק על עצמך .........

מי זה זה שענה על התשובה הזאת?!?!?!?!

אתה חצוץ ממדרגה ראשונה!!!

אם כבר החלטת לענות אז יש דרך לענות עליה ולא בצורה מתנשאת כמו שלך.

תלמד קצת דרך ארץ, חצוף!!!!

• תרשה לי לתקן....
    צ`אנג מאי היא לא עיר ''קטנה''. ואם avi ירשה לי לתקן אותו אז צ`אנג מאי היא רק 1.6 מליון תושבים.

יש איזה בנק אחד לרפואה....

יום טוב

אבי - תודה על התגובה המוקדמת, רק שתדע שאני אף פעם לא הייתי בתאילנד ולא עברתי על מרשמי אולוסין של אף עיר שם.
    אז ת`כלס, אתה אומר שעדיף למשוך פעם בשבוע מהבנקים כסף בבאטים (שיילקחו מהעו''ש שלי בארץ) וזהו?

ואם אתה כבר עוזר לי כ''כ יפה, אז רציתי גם לדעת אם יש בכלל צורך להתעניין בטרוולרס צ`קס או תשלומים באשראי בתאילנד. (אני שואל כנראה שאלות של שוקיסטים, אבל מעדיף לשאול מאשר להגיע לתאילנד ולהתנהג בצורה מטומטמת עם הכסף שלי)

• לא כדאי כרטיס אשראי למזומן
    מאוד לא מומלץ להשתמש בכרטיס אשראי לצורך משיכת מזומן בחו''ל (דולר או באטים זה לא משנה), כי יש עמלה של בין 5 ל-10 דולר על כל משיכה! זה לא כמו בארץ שלוקחים לך רק עמלת שורה של 1.2 שקל. זה אגב נכון לכל מדינה בחו''ל, לא רק לתאילנד.

לצורך קנייה בחנות או במלון גדול, זה כבר סיפור אחר, וזה כן כדאי, כמובן בהנחה שהם מכבדים כרטיסי אשראי. העניין הוא שאת רוב הקניות בתאילנד עושים בשווקים ושם זה רק מזומן. סביר להניח שאם תקנה מצלמה או לפטופ בחנות מכובדת בפנטיפ פלאזה תוכל לקנות בכרטיס אשראי וזה כמובן נוח.

לכן, ההמלצה היא שאת רוב הכסף תכין מראש בטרוולר`ס צ`קס, אותם הכי כדאי לקנות בארץ בבנק הדואר (צריך לבוא עם מזומן בשקלים ודרכון), משהו כמו 200 דולר במזומן, רצוי בשטרות לא גדולים (בארץ הכי כדאי בצ`יינג`ים פרטיים).
    בתאילנד אתה ממיר לבאטים בכל דוכן צ`יינג`. הם מקבלים גם טרוולר`ס צ`קס.

לכן, כרטיס אשראי בחו''ל הוא בעיקר לקניות במקומות שמכבדים אותו, ולשעת חירום או כשנגמרים לך הצ`קים והמזומן.

• משהו כמו --> ומשהו כמו

• לא כדאי כרטיס אשראי למזומן:Re
    דורון - הקטע הוא שאני טס לתקופה די ארוכה, כ-6 שבועות. אתה רוצה להגיד לי שאני צריך להכין מראש טרוולרס צ`קס לכל התקופה הזאת?
    אני נוסע בחודשים אוגוסט-ספטמבר, שלפי מה שהבנתי המחירים לא אמורים להיות כ''כ גבוהים, אבל אם אני מעריך (שוב, אני טירון פה בפורומים אז אל תהרגו אותי בבקשה) שבממוצע ליום אני אוציא כ600 באט (לינה ללילה +אוכל +הוצאות נלוות +הוצאות חד פעמיות שנמצע אותן...), אז למשך כ6 שבועות זה מסתכם בכ-630 דולר. אני אמור להכין 600 דולר בטרוולרס? ולהסתובב איתם כל הטיול צמוד עלי ולהתפלל שלא ישדדו אותי?

• לא כדאי כרטיס אשראי למזומן:Re
    כן אמנון
    600 דולר זה 6 שטרות של 100 דולר או 12 של 50
    ממש ממש לא בעיה בחגורת הבטן עם הדרכון וכל שאר הניירת
    בהקשר למה שכתבתי לך למעלה
    וכמו שאמר דורון, לא כדאי השימוש בכרטיס אשראי אלא כרשת בטחון במידה ונגנב או קורה משהוא
    גם במלון וגם בכל חנות שמכבדת כרטיסי אשראילוקחים 2.5 - 4.5 אחוז על קניה בכרטיס אשראי וזה בנוסף לחיוב פה בארץ של עמלת המרה משקלים לדולרים ולבאהטים
    סכום כמו שאתה הולך להוציא קח 200 דולר במזומן והשאר בטרוולס

• ועכשיו כשהדולר יורד,..
    מן הסתם מומלץ ללכת היום/מחר/בתקופה הקרובה להוציא את הדולרים ואת הטרוולרס?

• ועכשיו כשהדולר יורד,..:Re
    כן
    ושוב
    600 דולר שער הדולר היום הוא 4.37 = 2604 ש''ח
    נניח שיעלה ל 4.45 = 2670 66 שקלים הפרש
    מה האלטרנטיבה,מה הריבית?..................

שמע, אשמח אם נתייחס למקרה שלי כאל מקרה של ישראלי תפרן, שמחפש תשובות ולא שאלות (כביכול רטוריות) שאני צריך לנחש את הפיתרון.... ותודה על העזרה עד כה, מכולם

• 600 באט ליום?
    אתה נוסע ליהנות או להסתגף?

• כרטיס אשראי כדאי שיהיה איתך
    לבטחון.
    קח מזומנים- לא הרבה ואת הנותר- בטרוולרס צ`קס,על משיכה בכספומטים תשלם עמלה גבוהה- לא חבל? יש הכל בצפון, וגם באיים, אבל הצ`קים נראים בעיני פתרון יעיל. מה גם שהם מבוטחים. גובים על פדייתם עמלה- מזערית, משהו בסביבות ה30 בהט אבל השער שתקבל עליהם הוא קצת יותר גבוה, כך גם על שטרות של 100$.
    טיול מהנה.

• 600 באט ליום?:Re
    כמו שרשמתי, אני טירון, אל תהרוג אותי. בראש שלי, 630 דולר סה''כ להסתובב איתם בתאילנד (בכל צורה שהיא) נשמע מוזר. לכן זרקתי 600 באט ליום בתור מינימום.
    אני באמת רוצה להינות, ואני פה כדי לקבל טיפים והצעות כמו כולם - אז בוא תתן לי הערכה לכמה זה יכול לעלות לי: לא להתהוללויות בכל יום ויום, אבל כן להינות

כל היופי בטרוולר`ס צ`קס זה שאם גונבים לך, אתה מבוטח ומקבל במקום אלו שנגנבו חדשים.
    600 דולר זה לא כזה סכום גבוה להסתובב איתו (ואגב, לדעתי ממש לא מספיק בשביל 6 שבועות בתאילנד, גם למתכלבים).

משום שטל לא עונה לי, אז אני אשאל אותך - מלון סביר+אוכל+להינות+... - אם אני לא ''מתכלב'' אז כמה לדעתך אני אוציא בטיול ב-6 שבועות?

• 600 באט ליום?:Re
    אל תתרגש מההערות - לכולנו היה פעם טיול ראשון.
    בכל אופן - לדעתי 25 דולר ליום זה מה שתצטרך.

קשה מאוד לענות, כי גם מעל להתכלבות יש כל מיני רמות של עלות מחייה וכו.
    נראה לי שבסביבות ה-1500 דולר ל-6 שבועות תיהנה מאוד מחדרים עם מזגן, אוכל טוב וקצת קניות, אבל אפשר גם פחות. בכל מקרה, הטרוולר`ס צ`קס לא הולכים לאיבוד ותמיד תוכל להשתמש בהם בטיול הבא, תוקפם לעולם לא פג.

• כרטיס אשראי כדאי שיהיה איתך:Re
    להערכתי הסכום של 25 דולר ליום ריאלי
    קח בחשבון שגם נסיעות עולות כסף
    שותים שם המון, ובקבוק מים של ליטר זה 10 באהט ורק מים יעלו לך שם כ 50 באהט ליום
    לינה בין 350 ל500 באהט כשביקר אתה יכול למצוא מזגן
    אוכל בין 200 ל300 באהט ליום
    וזה ללא נסיעות ללא נישנושים וללא בירה מדי פעם
    בקיצור תכנן על 1000 באהט ליום שזה כ 25$

נעול

בחזרה