בחזרה

טיפים מטיול לרומא • כפיצוי מסוים לנסיעה שבוטלה ברגע האחרון לדרום ספרד יצאנו לששה ימים לעיר רומא באיטליה. זה כבר פעם שלישית שלנו שם ולכן הדגשים היו אחרים מאשר טיול ראשון אם כי בהחלט גם חזרנו על אתרים שכבר היינו כי רומא זה רומא פשוט כיף להסתובב שם.

  אין טעם לכתוב סיפור טיול ולחזור על האתרים הטריווילים שכל אחד שמבקר ברומא הולך אליהם וידועים לכולם כמו קולוסיאום,פורום וכדומה שכל מי שמגיע לרומא פעם ראשונה הולך לראותם אז אני אתרכז במתן מספר טיפים לכמה מקומות פחות מרכזיים שיכולים לתת ערך מוסף להסתובבות ברומא וכך גם התמונות.

   

  נתחיל בעיצוב וארכיטקטורה. אני ואשתי אוהבים לבקר במקומות בעלי עיצוב מיוחד או יפה ואשתי גם מעצבת פנים אז זה גם ענין מקצועי.

  בית המפלצות - המבנה הנ"ל נמצא ב- Via Gregoriana 28 שזה רחוב קטן שיוצא מפיאצה Trinita Dei Monti בנמצאת ממש צמוד לחלק העליון של המדרגות הספרדיות. לבית הנ"ל עיצוב של פרצופי מפלצות מסביב לחלונות ולדלת. לא נכנסים פנימה. פשוט מסתכלים מבחוץ.

  מלון Le Grand Palace ב- Via Veneto המפורסם. למלון הנ"ל נכנסנו במקרה. לא היה בתיכנון אבל הלובי שלו בעל עיצוב מודרני יפפה. מומלץ להכנס לסיור קצר למי שמבקר ברחוב הנ"ל.

  מלון Grand hotel Plaza - מלון מ- 1860. לובי מפואר יפפה. שימו לב במיוחד לגרם המדרגות עם פסל האריה. נמצא ב- Via del Corso 126 לא רחוק מרחוב Condotti לכיוון פיאצה פופולו. כדאי להציץ למי שבסביבה.

  מלון Le Grand Palace בויה ונטומלון Grand hotel Plazaבית המפלצותמלון Le Grand Palace בויה ונטוהמדרגות עם האריה במלון Grand hotel Plaza


 • המשך עיצובים ברומא

  מלון Le Grand hotel De Rome - מלון מ- 1894 שנמצא ב- Via Emanuele Orlando 3 שהוא רחוב קטן שיוצא מכיכר רפובליקה שקרובה לתחנת הרכבת טרמיני. שוב מומלץ למי שבסביבה להכנס ולסייר בלובי הנהדר.

  בית המפלצותמלון Le Grand hotel De Romeמלון Le Grand hotel De Romeמלון Le Grand hotel De Romeהאריות קרוה לכניסה למלון Le Grand hotel De Rome


 • Villa Farnesina

  ועוד בנושא עיצובים והפעם משהו בסיגנון ישן. Villa Farnesina - נמצאת ממש על גדת הטיבר (גישה מהצד השני) בצד של שכונת טרסטברה בין גשר Sisto לגשר Mazzini וממש מתחת לגן הבוטני. בבנין משנת 1508 יש פרסקואים ארוטיים של רפאלו והעיצוב מקסים. כניסה בתשלום. כתובת Via della Lungara 230. אגב הגנים סביב הוילה לא משהו. מהעבר השני של הכביש ישנה הספריה של וילה פרנסינה. היה סגור כשהיינו אז נכנסנו רק לחלקים שהיה אפשר.

  Villa FarnesinaVilla FarnesinaVilla FarnesinaVilla FarnesinaVilla Farnesina


 • פסלים

  נעבור לפסלים. לא מדובר בפסלים היפים שמרכז רומא מלא בהם אלא נהפוך הוא, חלקם לא כל כך יפה אבל מאחורי כל אחד סיפור קטן. היות והם נמצאים במקומות מרכזיים אפשר לסור קלות אליהם ולשלב אותם בסיור. להלן תמונות וסיפורי האגדות מאחוריהן.

  פסל מאמא לוקרצ'יה - נמצא בכיכר סאן מרקו שהיא כיכר קטנה בפינה של פיאצה ונציה הגדולה יותר. גובהה 3 מטר ועשויה שיש. הפסל ע"ש לוקרציה ד'אליינו שהיתה בת אצילים במאה ה-15. כשהיתה בת 18 ניגשה לאלפונסו מלך נאפולי שהיה בן 54 בעיצומה של תהלוכה חגיגית והגישה לו אגרטל עם שיבולים שהיה אז סמל גורל האהבה. אלפונסו המופתע פקד להציע לה שק כסף והיא נטלה מטבע אחד שעליו הודפסה דמותו של המלך ואמרה לו די לי באלפונסו אחד. אבל אלפונסו היה נשוי והאיפפיור דאז סירב לגאול אותו מנישואיו המקודשים והלא מאושרים. למרות זאת פרץ ביניהם רומן סתרים ולוקרציה זכתה באדמות ובעושר רב לה ולמשפחתה. לוקרציה חיכתה למותה של המלכה אבל אלפונסו הקדים למות והיא עברה לרומא שם גרה באזור שבו נמצא הפסל.

  פסל פצ'ינו - נמצא ברחוב קטנטן בשם Via Lata שיוצא מ- Via del Corso ממש צמוד לגלריה דוריה פומפילי שקרובה מאוד לפיאצה ונציה. הפסל בדמותו של אדם בשם אבונדיו ריזיאו מחלק מים שחי במאה ה- 16. למה היה צריך מחלקי מים ברומא שהמציאה את האקוודוקטים? בימי הביניים ברברים שפלשו לרומא הרסו את אמות המים ומקור המים היחיד היה נהר הטיבר. מי שגר רחוק מהנהר היה צריך להשתמש בשירותי מחלקי המים שאף הקימו איגוד והעבירו חביות מים על חמוריהם. כך זה היה עד לשיקום האקוודוקטים ומחלקי המים נעלמו אבל פסל פצ'ינו נשאר.

  פסל פסקווינו - נמצא ממש קרוב לקצה הדרומי של פיאצה נבונה במורד של רחוב צר מימין בפיאצה קטנה בעלת אותו שם. פסקווינו הנ"ל נוצר ב-1501 על שמו של חייט או סנדלר (תלוי איפה קוראים) בדמותו של מנלאוס מלך ספרטה והוא נטול ראש וגפיים. לפסקווינו החייט/סנדלר הייתה גישה לחצרות אצילים ולכן נודעו לו הרכילויות החמות ביותר והוא נהג לתלות במקום פתקי מחאה ושירים סאטיריים על עוולות השלטון מכיוון שאסור היה לדבר רעות על השלטון. גם אחרי מותו היה מי שהמשיך לתלות את השירים ולבייש את מנהיגי רומא. אחד מהם התייחס לאפיפיור אורבן השמיני בן לשושלת ברבריני שלקח עבודות ארד מהפנתיאון ויצק מהן קישוט לכנסית סט.פטר. מה שלא עשו הברברים עשה ברבריני נכתב בפתק. עד היום תולים עליו פתקי ביקורת וגם אנו ראינו פתקים על הפסל אבל הם היו כתובים באיטלקית ואין לנו מושג מה כתוב שם. פסל בבואינו - נמצא איפשהוא ברחוב בבואינו המקשר בין כיכר אספניה לכיכר פופולו. אומרים שהוא חצי קוף חצי עז ושמו באיטלקית משמעו בבון אבל לנו דוקא הוא ניראה די אנושי. נמצא במקום מהמאה ה-16. עשה אותו אומן שרצה לקשט מזרקה פשוטה. בכתבה שקראנו עליו היה כתוב ומצולם שמאחוריו הרבה כתובות גרפיטי נגד כל מיני דברים אבל אנו ראינו רק קיר צבוע.

  פסל פצ'ינופסל מאמא לוקרצ'יהפסל בבואינופסל פסקווינו


 • אולפני CineCitta

  אולפני CineCitta - עיר הקולנוע שהוקמה בשנות השלושים. לפני שנסענו קראנו בטריפ אדוויזור על קשיים בהגעה, אוטובוס מטרמיני שאמור להוביל לשם אבל בפועל לא קיים וכדומה ולא הבנו כי ראינו שיש תחנת מטרו ליד אז למה כל הבלגן??? ובפועל אכן לא בעיה. תחנת מטרו לפני אחרונה של הקו האדום שנקראת על שם האולפנים ואתם ממש בפתח של עיר הקולנוע CineCitta. שבע עשרה תחנות ועשרים דקות מתחנת כיכר אספניה ואתם שם.

  כצפוי זה היה רחוק מאוד ממה שיש לראות ולחוות מאולפני יוניברסל למשל בקליפורניה אבל עדיין שווה כשעתיים וחצי נטו ועוד שעה הלוך חזור לתחבורה.מציעים שיטוט עצמי בחלק מסוים ב- 10 יורו ובתוספת של עוד 10 יורו תקבלו סיור מודרך של כשעה באולפנים עצמם. אני כבר יכול להגיד שבלי הסיור המודרך זה הרבה פחות שווה. נכנסים לאיזה מבנה שיש בו תצוגות של דברים שקשורים בפליני ועוד מבנה עם כל מיני תצוגות הקשורות באולפנים וכן תא צוללת בו צולם אחד הסרטים וחצר עם קצת פסלים. גם מספר בתים בהם מצלמים.

  הסיור המודרך כבר אופרה אחרת. עוברים בין בנינים עשויים מפיברגלס או קלקר שרק הפרונט שלהם בנוי וזה משתנה בין בסיגנון של לונדון,פריז,רומא,ניו יורק ועוד. אח"כ תפאורות המתאימות יותר לרומא העתיקה ועוד. עד היו מצלמים שם סרטים ולפי המדריכה עד לפני שלושה ימים צילמו שם סרט חדש על הולדת ישו. לדבריה בזמן צילום סרט נותנים למסיירים קצת להציץ.

  באולפני CineCittaבאולפני CineCittaבאולפני CineCittaבאולפני CineCittaבכניסה לאולפני CineCitta


 • הגנים הבוטניים Orto Botanico

  הגנים הבוטניים Orto Botanico -מעבר לטיבר בשכונת טרסטברה ובמורדות גבעת ג'יאנקולו וגם מעל וילה פרנסינה שהזכרתי כבר קודם. ראיתי כבר יפים ממנו והוא גם לא היה בשיא התפרחת אבל היה מאוד נחמד להסתובב על שביליו במורדות בגבעה ולצפות בעצים ובתצוגות השונות. מומלץ למי שמבקר בטרסטברה.

  קקטוסים בגנים הבוטנייםמזרקה בגנים הבוטנייםציפור גן עדן בגנים הבוטנייםקקטוס בגנים הבוטנייםגני השושנים (אבל אין שושנים) בגנים הבוטניים


 • גסטרונומיה

  קצת בנושא הגסטרונומי. לא גיליתי איזה מסעדה יוצאת דופן שכדאי ללכת במיוחד אליה. לעומת זאת קצת בנושא בתי הקפה והגלידריות.

  אנחנו לא חובבי קפה אבל כמו עם היין אני מאוד אוהב את האסטטיקה,האביזרים ובתי קפה שנראים טוב אז הנה כמה שכדאי לבקר בהם.

  קפה Greco ברחוב קונדוטי 86 קרוב למדרגות הספרדיות והיה קרוב למלון שלנו. נוסד ב-1760 והוא המפורסם והותיק ברומא. שיש,מראות,ציורי שמן, פסלים,קירות ציבעוניים ומעברים מקומרים. מומלץ מאוד להכנס פנימה ולראות גם אם אינכם רוצים לשתות קפה.

  קפה St.Eustachio - בכיכר בעלת שם זהה ממערב לפנתיאון. מוסד רומאי בן 80 שנה. לא גדול במיוחד ונראה טוב. ארבע מכונות אספרסו על הדלפק ולכל אחת ארבע ראשים. הם מכוסות בצד הלקוחות במין בריסטולים צהובים עם כל מיני כתובות באיטלקית שלא יראו איך הם מכינים את קצף הקפה הסמיך והרב שמייחד את המקום.

  קפה Tazza D'oro - אומרים שזה המתחרה הגדול של אוסטשיו. ממוקם ב- Via Degli Orfani 32 ממש קרוב לפיאצה רוטונדה שליד הפנתיאון. יפה שם וגם אפשר לראות את הקפה נטחן במטחנה גדולה.

   

  ועכשיו לגלידריות. כל הגלידות ברומא טעימות אבל יש כאלו שיותר.

  גלידריה San Crispino נחשבת לטובה ברומא. אני כבר פעם שניה שם. לא בטוח שהכי טובה אבל יש בה כמה טעמים ייחודיים שאין באחרות כמו זביונה מחלבוני ביצים, יין מרסלה,וויסקי וג'ינג'ר. היא ממוקמת ב- Via Della Panetteria 42 שני רחובות ממזרח למזרקת טרווי.

  לעומת זאת הגלידריה הכי הכי בעיני היא Della Palma שממוקמת ב- Via Della Maddalena פינת Via Coppele מצפון לפיאצה רוטונדה. קיבלה 5 כוכבים בטריפ אדוויזור ושווה כל אחד מהם. מבחר עצום של טעמים. מרוב אפשרויות אתה עומד פעור פה ולא יודע על מה לוותר וזה גם טעיםםםםםםםםם בטרוף ולכן חזרנו לשם פעמיים. בגלידריה De Scalini שבכיכר נבונה לא הזמנו גלידה כי הומלץ לנו ששם הכי טוב להזמין טרטופו שוקולד וכך עשינו. פצצת אנרגיה אבל טעים מאוד. אתם לא יכולים לטעום כרגע אבל לראות אתם יכולים.

  קפה Eustachioטורטופו בג'לטריה Tre Scaliniבקפה Greco


 • הותיקן

  אנחנו בותיקן. כבר היינו בעבר בכנסית סן פיאטרו ולכן מטרותנו הפעם היו מוזיאוני הותיקן והקפלה הסיסטינית. חבר מהעבודה נתן לי טיפ שאם באים בבוקר היום בו האפיפיור נואם ברחבת סן פיאטרו אין בכלל תורים למוזיאונים כי כולם הולכים לראות את הפפה. כל זה קורה בימי רביעי אם האפיפיור לא עזב את העיר. לא קמנו כל כך מוקדם והוא היה כבר באמצע הנאום אז קודם כל הלכנו לראות אותו פעם ראשונה פנים אל פנים (ממרחק) וזה אכן חוויה לראות אותו עם כל ציבור המאמינים הענק שיושב ומקשיב. איכשהו מיד אחריו נאם איש דת מוסלמי בערבית (אל תישאלו אותי איך זה) וראינו שיש עוד חכמים כמונו שמתחילים לנוע לכיוון המוזיאונים אז גם אנחנו זזנו. בדרך לשם השתכנענו שכדאי לקחת הדרכה כי מדובר בשמונה קילומטר של מוזיאון וצריך מישהו שיכוון למה שיותר חשוב כי זה עומס כבד מדי ואכן ההדרכה הייתה שווה וגם חסכה לנו את התור לסן פיאטרו. הגנבתי גם איזה צילום בלי פלש מהקפלה הסיסטינית.

  בקפלה הסיסטיניתהאפיפיור ב- live


 • תצפיות על רומא

  לגבי תצפיות על רומא עשינו שלושה כאלה. שניים ממקומות ידועים שהם גבעת ג'יאנקולו ממנה יש תצפית פנורמית מגובה לא כל כך גבוה ודי מרוחקת (שווה לעשות את העליה מהגן הבוטני) וגן פינצ'יו שנמצא בגני בורגזה ממש מעל כיכר פופולו ושממנו יש תצפית לא רעה לכיוון הותיקן.

  אבל באופן מפתיע התצפית הכי טובה התקבלה מהמסעדה של מלון Hassler שנמצאת בקומת הגג שלו. מלון Hassler נחשב לאחד המלונות הטובים בעולם והוא נמצא בכיכר Trinita Dei Monti ממש בחלק העליון של המדרגות הספרדיות. למרות שהוא אחד הטובים בעולם לא הייתי מתעכב בקומת הלובי שלו שהיא לא רעה אבל לא יוצאת דופן כמו מלונות אחרים שכבר הזכרתי ועולה מיד במעלית לקומה 6 שהיא קומת המסעדה (יקרה מאוד). מהמסעדה מראה פנורמי נהדר של העיר.

  תצפית על רומא מהמסעדה של מלון Hassler


 • כמה אתרים בתפזורת

  עוד כמה אתרים ותמונותיהם בתפזורת.

  בית המשורר ג'והן קיטס - צמוד לתחתית המדרגות הספרדיות. התוודעתי לראשונה לקיומו של המשורר הנ"ל שהיה משורר אנגלי שהגיע לרומא ומת די צעיר רק במסגרת ההכנות לנסיעה. רשמנו את הבית בו גר והפך למוזיאון קטן כאתר אופציונלי בלבד. בסופו של דבר החלטנו להכנס ולא התאכזבנו. במסגרת הביקור יש הרצאה די מעניינת באנגלית על סיפור חייו של קיטס ואח"כ אפשר לסייר בבית.

  כנסית סנטה מריה סופרה מינרווה - נמצאת בפיאצה בעלת שם דומה ממש קרוב לפנתיאון. אני מתעצל לכתוב את ההסבר הארוך על הכנסיה אז פשוט תיכנסו. כדאי. לידה אובליסק על גבי פסל פיל.

  הגלריה בארמון ספאדה - כמובן שבתור גלריה יש בה יצירות אומנות רומאיות רבות מהמאה ה-17 אבל את ההצגה גונב המסדרון שיצר בורומיני. המסדרון נמצא דוקא בחצר והוא מהווה תעתוע אופטי. הוא נראה באורך 18 מטר אבל בפועל הוא רק 9 ובקצהו דמות שנראית בגובה מטר אבל בפועל ננסית. במבט ראשון אתה לא רואה שזה תעתוע אבל אז אחת מהפקידות של הגלריה שנשלחת איתך לצורך הדגמה נכנסת לתוך המסדרון ובעודך עומד ומסתכל מתרחקת לכיוון הפסל אלא שאז רגליה מתארכות פתאום ובהמשך גם גופה והיא נהיית ענקית ואז אתה מבין את התעתוע שבורומיני יצר בעזרת קשתות לאורך המסדרון שנראות בגובה שווה אך בפועל בגובה קצת שונה.לצערי הייתי כל כך המום מזה ששכחתי לצלם אותה בעודה בפנים אז יש לי תמונה של המסדרון בלעדיה. הארמון נמצא קרוב לגשר Ponte Sisto שעל הטיבר. שוק Del Fiori - השוק הכי נחמד שיצא לנו לראות בנסיעה הזו אבל הסיבה שאני מזכיר אותו היא כי נתקלתי במרצפת בשוק עם כתובות לא מובנות בעברית ואף אחד שם לא ידע עליה דבר אז אני שם את הצילום פה אולי מישהו יודע להסביר???

  בכנסית סופרה מינרווהתעתועי המסדרון בארמון ספאדההמרצפת בעברית בשוק Dell Fioriבבית המשורר ג'ון קיטס


 • עוד כמה אתרים בתפזורת ללא תמונות

  עוד אתרים בתפזורת ללא תמונות.

  מזרקת טרווי - לידיעת המאזינים נמצאת בשיפוצים מקיפים. ךמרות זאת יש איזה יתרון כי את המעט שאפשר לראות אפשר לראות יותר מקרוב מאשר בזמן רגיל כי בנו מין גשר עץ למי שרוצה לצפות בעבודות.

  כנסית הקפוצ'ינים Santa Maria Della Consezione - נמצאת בויה ונטו לא רחוק מכיכר ברבריני. לא לבעלי לב חלש!!! אשתי החזיקה לי את היד כשירדנו למרתף בו יש גולגלות של כ- 4000 נזירים קפוצ'ינים אבל לא רק גולגלות. שלדים שלמים של הנזירים הבכירים עומדים עטופים בגלימות חומות. מאגני ירכיים של נזירים אחרים עשו קישוטים לתקרה ומעצמות ירכיים של נזירים נוספים עשו אהילים למנורות.

  כנסית סן אגוסטינו - מצפון מזרח לפיאצה נבונה בכיכר בעלת אותו שם. למי שרוצה לראות ציור של הנביא ישעיהו מעשה ידי רפאל ולידו ציור של מריה מחזיקה את ישו התינוק מעשה ידי קרווג'יו פלוס וכמה כתובות בעברית מוזמן להכנס.

  כנסית סן איגנציו -בכיכר בעלת שם דומה הנמצאת ברחוב המוביל מ- Via del Corso לפנתיאון. אנדריאה פוצו צייר שם אשליה של כיפה על תקרה שטוחה לחלוטין. ממש קשה להבחין שזה לא כיפה אמיתית.

  גלריה בורגזה - בלי הסברים, מומלץ מאוד לביקור. חובה להזמין מראש לשעה מסוימת. אם לא רוצים לתת כרטיס אשראי אפשר להזמין בלי אבל אז צריך לבוא לקחת את הכרטיסים שעה לפני השעה המיועדת כדי שאם לא תבואו יהיה להם מספיק זמן למכור אותם.

  Time Elevator - החלטנו לנסות בערוב היום. על עיקרון דומה לאושינריום באילת רק שפה יש 3 אפשרויות אחרות. ההיסטוריה של רומא, תולדות היקום, ואיזה משחק שטני. כמובן שבחרנו בהיסטוריה של רומא כי אנחנו ברומא. היה ככה ככה. הכיסאות תיזזו לפעמים סתם בגלל שזזנו תקופה במעלית הזמן או שמיכאלאנג'לו החליט להתעלף אחרי שהבין שהאיש שהוא מדבר איתו הגיע מהעתיד וגם זנבותיהם של עכברים שגרמו למגיפה השחורה שכשכו לנו קצת ברגליים וגם גשם קל ירד עלינו. לא הייתי מבזבז על זה את שעות האור אבל בהחלט אפשרי כאתנחתא לעת ערב בגמר הסיורים. ליד Via del Corso קרוב לפיאצה ונציה. • קצת דמויות מרחובות רומא

  קבלו קצת תמונות ססגוניות מרחובות רומא כפי שניקלטו בעדשת מצלמתנו.

  קאובוי של חצות (היום)בנגלדשים תלויים באווירנגנית הנבלשני אנשים כסופיםבובה גברת על אופנוע


 • עוד תמונות מרחובות רומא
  שלדמצעד פרואני/בולוביאנימצעד פרואני/בולוביאנילבוש מכף רגל ועד ראש


 • מקבץ תמונות של מזרקות רומא

  ולסיום מקבץ תמונות של מזרקות רומא. תמיד כיף לראות אותן.

  מזרקת השיש בפיאצה רוטונדהמזרקת דבורים ליד כיכר ברברינימזרקת הדבורים בכיכר ברברינימזרקת הנימפות בפיאצה רפובליקהפונטנה דלה טרטגרה - מזרקת הצבים בכיכר Mattei


 • המשך מקבץ תמונות של מזרקות רומא
  מזרקת האיש השחור בפיאצה נבונהמזרקת נפטון בפיאצה נבונהמזרקת הסירה בכיכר אספניהמזרקת 4 הנהרות בפיאצה נבונה


 • כמה אתרים בתפזורת

   

  ההסבר:

   

  שבמקום זה שרפו הנוצרים ספרים יהודים,  תלמוד וכ"ו.

   

  לאחר שיצא צו מאת האפיפיור הקורא להשמיד ולשרוף את כל ספרי התלמוד.

   

  הם אספו והחרימו בתוך כך גם ספרים עבריים רבים שאינם ספרי תלמוד.

   

  הספרים שהוחרמו נאספו אל הכיכר המרכזית ברומא, קמפו די פיורי.

   

  ביום ראשון של ראש השנה שחל בשבת, א' בתשרי ה'שי"ד, הועלו הספרים באש.

   

  תאריך זה נבחר כדי שהיהודים יחושו צער כפול ומכופל.

   

   

  חמישה ימים לפני שרפת הספרים הועלה על המוקד בכיכר זו גר צדק  בשם קורנליו ממונטאלצ'ינו
   

  קישור לויקפדיה

   

  (תודה על השיתוף התמונות וההסבר הנהדר.

  האמת שזה ראוי לבלוג)

    • מקבץ תמונות של מזרקות רומא

  תודה על השיתוף עודד. כהרגלך דיווח מהנה ומצולם נהדר.

  היה כיף לפתוח את הבוקר בקריאה הזאת , עושה לי חשק גדול לרומא.

   

  ג'מוס • מקבץ תמונות של מזרקות רומא

  תודה על הטיפים והתמונות היפות.

   

  גם אנחנו בדרך לרומא ( בקיץ).  אפשר לשאול איפה לנתם ?

   

  תודה

  איריס • מקבץ תמונות של מזרקות רומא

  עודד, אחלה טיפים ותמונות. ממש אוצר. • מקבץ תמונות של מזרקות רומא

  חבל - תודה על ההסבר המאלף. לא ידעתי קודם שהיה אירוע כזה שם. מפליא

           לפעמים המקומות שמוצאים כתובות עבריות.

   

  איריס - לנו במלון Condotti שנמצא קרוב לרחוב Condotti לא רחוק מהמדרגות

               הספרדיות. זה לא המלון הזול ברומא (וגם לא היקר) כי החלטנו הפעם

               להתפנק קצת. המלון טוב, יחס הצוות מצוין וידידותי ויש ארוחת בוקר

               טובה (לא כלולה במחיר). אפילו קיבלנו מהם שידרוג ללא תוספת תשלום

              לחדר ממש ענקי. העקב אכילס היה ה- wi Fi  שעבד מאוד לאט עד כדי

              אי יכולת לגלוש לפעמים. בהזמנה באינטרנט היה כתוב שמי שהזמין

              באינטרנט זכאי ל- 8% הנחה אבל רק כשמגיעים למלון. כשהגענו בשעת

              לילה מאוחרת ידעתי  את הפקיד על קיומו של הסעיף והוא אמר שישאיר

              פתק לפקיד של הבוקר. הפקיד של הבוקר אמר שהוא קיבל את ההודעה

              מפקיד הלילה וכבר הכניס את ההנחה למחשב. כשעשינו צ'ק אאוט

              קיבלנו חשבון עם הסכום המקורי. אמרנו לפקיד שמגיע לנו הנחה שכבר

              היתה אמורה להיות כלולה בחשבון והוא אמר שהסכום שנקבע באינטרנט

               כבר כולל את ההנחה. לא הסכמתי ולאחר שבדק שוב הודה שאכן ההנחה

              לא כלולה ונתן לי אותה (שווה כמה עשרות יורו). כלומר תמיד לשים

              לב לפרטים הקטנים.

              תיבדקי גם את מלון ג'וליה שקרוב למזרקת טרווי וחשבנו גם עליו כשהזמנו.

               הוא יותר זול.

   

  ותודה גם לכל המגיבים האחרים.


נעול
 

בחזרה