בחזרה

מרומא לפירנצה עם ילדים-היה גדול!!!!!

• מרומא לפירנצה עם ילדים-היה גדול!!!!!

סיגל, גם אני כאן אחרי פרדה ארוכה. ההתלהבות שלך מאיטליה מזכירה לי כמה היא יפה.

למה לקח כמעט יום שלם במפלי השיש? הלכתם ברגל מראש המפל לתחתית?

אורנה, הם חנו בחניון הגדול של פיאצלה מכלאנגלו, ירדו ברגל לגשר פונט וקיו, הלכו לכיכר סניורה, אחכ לדואומו ומשם בחזרה לכיכר מכלאנגלו. יש כמה דרכים מהכיכר (פיאצלה) הזאת וכולן מובילות לעיר או להפך. קשה להתבלבל. מתחת לפיאצלה יש גן ורדים ואם יש זמן שווה בעיני להתעכב בו.

אנשי הצפון:

זיוה הבינה בדיוק את המסלול-כנראה שזה היה קריא בכל זאתlaugh.

הפורום הוא חיובי ומחויך-בוא/י נשמור עליו ככזה.....בכיף לשאול שאלות אבל...קצת...סובלנות....

זיוה יקרה!!!    עוד אגיע למפלי השיש המרהיבים,אבל על רגל אחת:כשזורמים אז דברים מתקצרים או מתארכים,וזה בהחלט היה טיול זורםםםםno

עכשיו אני שמה לב שאחד הפירוטים שכתבתי לא מופיע בשרשור,אולי זה יצר קצת בלבולfrown....

בינתיים שבת שלום

איטליה אכן מקסימה!!!!!

הם די דומים לנו הישראלים ובאיזשהו מקום זה נותן הרגשה מאוד נוחהkiss.

סיגל, ההבדל ביני לבין זיוה בהקשר הזה הוא שזיוה היתה בפירנצה ואני לא.

אני מזהה גם את ההתלהבות שלך, אבל מודה שלא ממש מצליחה לדלות מידע ממה שאת כותבת...

אחרי הפסקה מאולצת-ממשיכה עבור כל המתעניינים:

מדלגת ישירות ליום המחרת-מפלי השיש,MARMORE.

ואוו ואוו ואוו.

יש להתעדכן באתר הבית בשעות הפתיחה.

הגענו ביום שני,ולמרות שהיה כתוב שהמפלים יהיו פתוחים בין 12:00 ל 13:00,הגענו ב 11:30 והם כבר שצפו להם בשמחה.

אולי כי היה יום חג?  זהו סוף השבוע של הפסחא והתברר בדיעבד שיום שני היה יום חופש.מה שגרם לתנועה מאוד כבדה בדרכים וצפיפיות של מבקרים.

זה לא הפריע לנו בכלל,חוץ מהעובדה שקצת נלחצנו שנאחר למפלים.בדיעבד זה ממש משעשע לכתוב את זהlaugh.

הגענו לנקודה התחתונה של המפלים לפי הכתובת הכתובה באתר.

השכנים פתחו את החצר הענקית שלהם לטובת חנייה,גובים תשלום מכובד ביותר אבל הכל מתגמד כשהבנו שאנחנו ממש ממש קרובים לכניסה לשמורה!

בשמורה יש 3 מסלולים.מסלול 1 הוא עלייה רגלית לראש המפלים ומסלולים 2 ו-3 הם במורדות המפלים ומעט למעלה. חיברנו בין 2 ל-3. איזה כיף!!!!!

המפלים עצומים ממש,משפריצים המון,קרירים ורטוביםblush.

אם הייתי יודעת הייתי מביאה לנו את השכמיות ניילון ממפלי הניאגרה-זה ממש מתבקשno.

חיכינו לראות שסוגרים את המפלים ו....כלום לא קורה.smiley?

העניין הוא שלוקח המון זמן עד שמרגישים שמשהו זז,כי מדובר על גובה רב מאוד וכמות מים עצומה.לאט לאט לאט מבחינים שעוצמת המים יורדת,לאט לאט לאט מבינים שעוצמת הרעש של המפל יורדת.התייאשנו מלחכות שהמים יפסקו ויצאנו דרך גשר לרחבה שממול.

מכאן יש נקודת צפייה שונה לחלוטין מאשר מלמרגלות המפלים ,יש דשא,ספסלים והמוני אנשים.

ספוילר-המפלים לא מפסיקים לגמרי!   אנחנו רק יכולים לשער שאין אפשרות לעצור את כל המים למרווחי זמן קצרים ולכן נשאר זרם קטנטן.

נהיה צהרים וזמן לחפש מסעדה.

הטריפאדוויזר מראה משהו טוב במרחק 600 מטר.יוצאים לחפש.הולכים צפונה-זה לא שם.חוזרים דרומה-זה גם לא שם.

בעלי הבין שזה נמצא מעבר לרכס!!!   לוקחים החלטה-אחת מהחלטות האינטואיציה המוצלחות,נכנסים לאוטו ויוצאים לחפש.

אחת העליות היותר תלולות!!!!!!!

נוסעים ונוסעים,600 מטר בקו אווירי מהמפלים זה היה!

מטפסים ומגיעים-מקום יפהפה וכנראה אחד המוצלחים באזור כי...

אין מקום.  מה זה???? כל הדרך מישראל עד לפה ואין מקום????

לא רק זה-הם גם בקושי מדברים אנגלית!

סידרו לנו מקום בחוץ אבל קרררררר מדי....

והופ-התפנה מקום בפנים.חצי שעה זה לקח אבל כבשנו שולחן גדול וחגיגי.

אחרי שבסעדה אתמול גילינו את המעדן הזה רוטב פטריות כמהין-מיהרנו ללכת על זה גם כאן.חברים-באיטליה אכלו פסטה ופיצהlaugh.

היה נהדר וטעים מאוד מאוד מאוד.

מכאן החלטנו להמשיך בכיוון אליו זורמים אנשים.

ואוווווו איך שיחקנו אותהbroken heart!!!!!!

זו הנקודה העליונה של המפלים ,מכאן נשפכים המים!!!!!!!

הכרטיסים שקנינו למטה תקפים לכל היום ולכל הכניסות והם נמצאים......אצלי בכיס!!!

איזו התרגשות אצלנוlaugh.

המפלים נפתחים בשעה ארבע,יש כאן כניסה מבוקרת בשעה העמוסה הזו.

אנחנו נכנסים בארבע ועשרה ככה שלא היינו עדים לרגע הפתיחה (חבל.....) אבל המראה וההרגשה מרהיבים! עוד יותר קרובים למפלים מקודם,עוד יותר נרטבים,הרבה יותר גבוהים-יווווווו.

ירדנו קצת,נכנסנו לנקודות תצפית ומסתור מהמים,עלינו קצת חתיכת עלייה ווו ווו,עוד אימון עליות אחד(:

היה אדיר!!!!

לא תכננו וכ'כ הצלחנו-מדהים!

הזדחלנו בחזרה לאוטו ויצאנו לנסיעה של מעל שעה.

כשהגענו נכנסנו שוב לסופר להשלמות ובחזרה למנזר .

ולכן ,זיוה,זה לקח יום שלם-השארנו פתח להפתעות וקיבלנו אותן בזרועות פתוחות.

היה אחלה יום!

אחלה טבע!

אה,נזכרתי: מהנקודה התחתונה של המפלים יוצא רפטינג.לבושים בחליפות מיוחדות מעל הבגדים,נעליים וקסדות הם יוצאים לרפטינג מטורף.בבירור מוקדם שעשיתי ,יש רפטינג במסלול נח יותר גם למשפחות עם ילדים צעירים.היה קר ורטוב וכשהצעתי את זה בקול -ההצעה נדחתה בתוקף.שמחתי.אני הבאתי את הרעיון למרות שממש לא התאים לי,והילדים דחו אותו.  אוהבי אמא(:

מחוז אומבריה קיבל אותנו בחיבוק עז,החזרנו חיבוקים באהבה.

אם דאגתי שלא יהיה לילדים מעניין אז הנה צו הרגעה-

קודם כל מחייב תיאום ציפיות לפני הנסיעה.ברגע שיודעים לקראת מה הולכים אז נהנים.

ותמיד יש מה לראות,לספוג,לצלם ולאכול(:

לא הייתי מוסיפה עוד יום,זה היה מינון מושלם!

מחר מתקפלים ונוסעים לרומא.

הילדים כבר ביקשו שעות שופינג ואני מאושרת שהלכתי עם התחושות שלי,ומחר ניסע לרומא,למרות שקיבלתי המלצות להישאר כאן עד הסוף.

זה בהחלט אזור לחזור אליו גם בזוג,אבל אם להיות מציאותית-אני לא חושבת שזה יקרה בקרוב.  אולי?   להשאיר פתח להפתעות אמרתי,לא?

חושבת שזה יצא יום מסודר בכתיבה,אם יש שאלות אשמח לחדדno

image.jpgimage.jpgimage.jpgimage.jpg

נעול

בחזרה