בחזרה

תיאור טיול בעמק הלואר בצרפת

• חזרנו לפני יותר משבועיים משבוע נהדר של טיול בעמק הלואר בצרפת והגיע הזמן לכתוב סיכום טיול וטיפים למטיילים העתידיים וכתודה לכל מי מהפורום שעזר לי לשפר את החוויה ובראשם יונית,זיוה,ריקי ו-Yosic.

צרפת הפכה בשנים האחרונות לארץ המועדפת שלנו באירופה וכמו הטיולים האחרים שעליהם כבר כתבתי בפורום בעבר גם הטיול הזה היה חוויה מעולה.

היום הראשון

זהו יום הנחיתה והיות והיא מאוחרת ב-21.15 אנחנו מזמינים מראש מלון בשדה התעופה שארל דה גול מתוך כוונה לקחת את הרכב למחרת בבוקר ולצאת לדרך. אז אם לא תיירנו מה יש לספר על היום הזה? מלון CitizemM שווה סיפור. הזמנו אותו ב-Booking וקצת אחרי ההזמנה ריקי מהפורום מסרה לנו את האינפורמציה שאם עושים חברות ברשת הזו ומזמינים דרך האתר שלהם מקבלים 15% הנחה אז בדקנו ואכן כך. ביטלנו ב- Booking והזמנו באתר וזה חסך כ- 13 יורו ובנוסף התבשרנו שכחברים ברשת אנחנו נקבל פעמיים שתיה עם ההגעה. יתרונו של המלון שהוא ממוקם במרחק הליכה (כ-500 מטר) מטרמינל 3 שאליו אפשר להגיע בארבע דקות נסיעה ברכבת הפנימית מטרמינל 2 בו נוחתות הטיסות מישראל. ברכבת פגשנו עוד זוג ישראלים מהטיסה שלנו שהזמינו באותו מלון וכך ארבעתנו נכנסים למלון ומיד משתאים לנוכח העיצוב היפה והמודרני של קומת הקרקע אבל איפה ה- Receiption? לא רואים דבר כזה ולבסוף אנחנו מבינים שעיגול עם מספר עמדות מסכים שאותו חשבנו לעמדות גלישת אינטרנט  בעצם משמשים לצ'אק אין אוטומטי ללא מגע יד אדם. מכניסים את מספר ההזמנה ומיד מקבלים זיהוי עם מספר שאלות (מעשנים/לא מעשנים למשל). מכניסים כרטיס אשראי ומקבלים דרך חריץ את כרטיס המפתח לחדר שמסתבר נדרש גם לשימוש במעלית וכן את שני תלושי השתיה המובטחים. אנחנו הולכים לבר ומבקשים משהן לא אלכוהולי ומקבלים קפה. פתיחה טובה. בחדר שגם מעוצב יפה תוך ניצול החללים אני מבחין במין מסך ipad קטן ואלחוטי תלוי על וו. מסתבר שדרך המסך הזה שולטים על כל האורות כולל עמעום וכיבוי, טלוויזיה, מזגן ושני הוילונות. לאחר שאני נהנה לשחק עם זה קצת אני מבחין במסך עם 5 אפשרויות בחירה. רומנטי,Business ועוד שלושה. לא יודע מה זה אז לוחץ רומנטי ומיד אורות מתעמעמים,וילונות זזים, מזגן משנה מצב והחדר הופך ...רומנטי. לוחץ Business ושוב רעש וצילצולים אורות כבים ונדלקים, וילונות זזים ואנחנו באוירת Business.

היום השני

אחרי ארוחת בוקר טובה אנחנו לעמדות הצ'אק אאוט. מכניסים את כרטיס המפתח ומקבלים את החשבון ושאלה אם אנחנו רוצים קבלה ואם כן האם מודפסת במקום או למייל או לשניהם. בוחרים בשניהם וזהו עשינו צ'אק אאוט ללא מגע יד אדם ואנחנו בדרך להרץ לקחת את הרכב. למי שצריך לילה בשדה מלון מומלץ מאוד. כשמקבלים את הרכב פזו' 208 מגלים שמזל שהחלטנו ברגע האחרון להביא רק מזוודה אחת גדולה והשניה קטנה כי שתיים גדולות לא נכנסות לבגז' למרות הבטחת נציג הרץ. מצד שני האוטו מעולה ואנחנו מגלים שה- GPS שהבאנו מהארץ מיותר כי יש לנו GPS built in במכונית. יוצאים לדרך וכעבור שעתיים אנחנו ליד Orlean אבל אנחנו מוותרים על הכניסה אליה כי הגענו קצת יותר מאוחר ממה שתיכננו ואנחנו ישר פונים לנהר הלואר ומטיילים לאורכו לכיוון Blois. בקטע הנהר הזה לא ממש רואים את הנהר מהכביש וכדי לראות אותו צריך לסטות מהכביש ולהגיע לגדתו אז עשינו את זה מספר פעמים. ב- Blois אנחנו ישר עולים לגבעה עליה יושבת טירת Blois ומוזיאון הקסמים. מוזיאון הקסמים הייתי אומר מתאים יותר לילדים. לא ראינו משהו שלא ראינו בעבר וגם איפה שיש הדגמות או הסברים על הקסמים זה בצרפתית בלבד כך שלא הייתה לנו חוויה מלבבת במיוחד. על כניסה לטירת Blois ויתרנו למרות שידוע לנו על המדרגות הלוליניות של דה וינצ'י. הסתפקנו בתצפיות על העיר מהגבעה והמשכנו בדרכנו לטירת Chambord. מראש החלטנו לא להיכנס לטירה עצמה היות ואני כבר הייתי בה בעבר ויש עוד הרבה טירות בעמק. Yosic מהפורום כתב בבלוג שלו שזו אחת הטירות היחידות שניתנות לצפיה מבחוץ ללא תשלום אז החלטנו ללכת על זה. לא לגמרי חינם כי החניה עולה 4 יורו אבל בהחלט שווה כי ניתן לסובב את הטירה מכל הצדדים ולצפות ביופיה והיא אכן שווה כפי שתיראו בתמונות. אנחנו ממשיכים לעיירה Bracieux ש- Yosic כתב עליה שהיא שווה ביקור ושיש בה את מפעל השוקולד של Max Vauche אלא שזה היה פסחא והעיירה היתה שוממה ללא נפש חיה וגם המפעל היה סגור אז המשכנו הלאה לכיוון מקום הלינה הבא שלנו לשני הלילות הבאים ב- Ambois תוך טיול לאורך הגדה הצפונית של הלואר שזה קטע מצוין לטיול כי לכל אורכו רואים את הנהר היפה ואפשר לעצור לצילומים רק שכלקח שלנו הייתי ממליץ לעשות אותו ממערב למזרח כי רוב מפרצי החניה נמצאים בצד שקרוב לנהר ובכביש הזה יש תנועה לא קטנה כך שלא תמיד התאפשר לנו לעצור שם כשרצינו. אנחנו רואים בצד השני של הנהר את טירת Chaumont בה נבקר גם בהמשך הטיול. ב- Ambois הזמנו במלון Le Vinchi שהוזכר בבלוג של Yosic ובעוד בלוג שיצא לי לקרוא בפורום והשייך לרשת Best Western. עוד מלון מומלץ מאוד. חדר מצוין, יחס אישי מעולה וגם ארוחת ערב ובוקר מצוינות. המיקום ב- Ambois מעולה ומתאים לטיולי כוכב באזור. המלון לא ממוקם ליד הנהר אלא בצד השני של העיירה קרוב לפגודת צ'נטלופ אבל זה סבה"כ ק"מ אחד מהנהר כך שאפשר להגיע בקלות או ברגל או בנסיעה קצרה עם האוטו.

טירת Chambordטירת Chambordטירת Chambordהר הלואר וטירת Chaumont בצד השניגשר בנהר הלואר

• בעיירה Ambois

היום השלישי

כמעט כל היום הזה מוקדש לעיירה Ambois עצמה. אנחנו נוסעים עם הרכב ולפי עצת בעלת המלון בהגיענו לנהר אנחנו פונים שמאלה כי שם החניה חינם בניגוד לימינה שם משלמים. Yosic כתב שיש טיילת מוגבהת מעל הנהר ואנחנו אכן מטיילים ברגל לכיוון מרכז העיירה על הטיילת הזו ולאורך הנהר היפה. מגיעים למרגלות טירת Ambois. לא תיכננתי להיכנס אליה כי היא לא אמורה להיות בין היפות בעמק אבל אשתי שעוד לא ראתה טירת לואר אמיתית מבפנים רוצה להיכנס אז ניכנסים. בכל זאת יש ממנה תצפית יפה על העיר והנהר וגם קיברו של דה וינצ'י נמצא שם. סה"כ לא היה מיותר. יש מה לראות אם כי יש טירות יותר שוות.

טירת Ambois והגןAmbois והנהר מהטירהטירת Amboisהגשר ב- Ambois מהטירהנהר הלואר והעיר Ambois מטירת Ambois

• מוזיאון דה וינצ'י בארמון Clos Luce ב- Ambois

מהטירה מוביל רחוב לא ארוך לארמון Chateau clos Luce שם יש מוזיאון המוקדש לדה וינצ'י שאף חי במקום את שלושת השנים האחרונות לחייו. יונית אמרה שאין הרבה מקומות שחזרה אליהם פעמיים והמוזיאון הזה הוא אחד מהם ואף שאנחנו היינו בתערוכת דה וינצ'י שהייתה בארץ בגני התערוכה לפני שנתיים אני מסכים עם כל מילה. מומלץ לכל אחד. אין גבול להנאה מההמצאות של דה וינצ'י הגדול. לחשוב כמה גאון היה צריך להיות כדי לחשוב על כל הדברים שלנו הם טריווילים היום אבל הוא חשב על זה לפני 500 שנה (אם אני לא טועה)כשהיה צריך עוד הרבה דמיון כדי לחשוב על כל זה. אף שלא ייצר דבר דה וינצ'י שירטט המון שירטוטים עם רעיונותיו ולפיהם ניבנו התצוגות במוזיאון. ארבעים מהמצאותיו מוצגות שם ולידם סירטי וידאו אנימציה הממחישים את הרעיון מאחורי ההמצאה. בחדר אחר יש הרבה מיניאטרות של ההמצאות של דה וינצ'י ואז יוצאים לפארק שמקיף את הארמון ובו יש מהמצאותיו של דה וינצ'י בגודל גדול ועובד בפועל. סה"כ בילינו במקום למעלה משעתיים. יש לציין שהביקור לא זול ועולה 19 יורו לאדם.

דה וינצ'י - מכונית ואופנייםדה וינצ'י - טנקדה וינצ'י - מכונה רב קניתטווס בארמון Clos Luceדה וינצ'י - תעופה

• פגודת צ'נטלופ ו- Loches

כבר אחרי אמצע היום ואנחנו בדרכנו לפגודת צ'נטלופ הסינית שנמצאת ממש לא רחוק מהמלון שלנו ושמענו עליה מהבלוג ש- Yosic סיפק לנו. Nice to have הייתי אומר. לא נותנים להיכנס עם הרכב אז צריך ללכת מהשער ברגל איזה קילומטר עד לפגודה והאגם שלידה. עולים במדרגות לוליניות עד לקצה הפגודה ואפשר לצפות על הסביבה אלא שהתצפית פרט לאגם היפה והמלכותי שצמוד לפגודה לא ממש ממוקמת טוב כך שאין מראה יוצר מהכלל. גם מיני שאטו שמכיל מיניאטורות של טירות הלואר נמצא בסביבה אז נסענו לשם ואז הסתבר שללא הודעה מוקדמת האתר סגור בחמשת הימים הקרובים ויפתח כשאנחנו כבר לא בסביבה. נשארו עוד שעתיים וחצי לטייל אז חושבים מה לעשות ומחליטים לנסוע ל- Loches שהוזכרה בפורום. לא נפלנו. האמת לא התכוננו ממש וחשבנו שמדובר בעיירת טרוגלודיטים אבל בלשכת התיירות אמרו שמה שיש שם זה גבעה עם עיר עתיקה ומבצר שהיה בית כלא. טוב אנחנו כבר שם אז סיירנו בעיר העתיקה. לא משהו משהו. הייתי אומר שלא מצדיק נסיעה מיוחדת אבל כן עצירה אם עוברים בסביבה. חוזרים ללינה ב- Ambois ולארוחת הערב הטובה של בעלת המקום (18.5 יורו לאדם).

פגודת צ'נטלופהעיירה Loches מהחלק העתיקמראה מפגודת צ'נטלופבית הכלא בטירה ב- Lochesפגודת צ'נטלופ והאגם

• טירת Chenonseaux

היום הרביעי

טירת Chenonseaux ממוקמת 6 ק"מ מהמלון שלנו אותו אנחנו עוזבים בבוקר. היא נחשבת כמכלול לטירה היפה בלואר בעיקר בזכות העובדה שהיא בנויה לכל רוחב הנהר. בהחלט טירה ראויה לשמה והביקור בה לקח לנו 3 שעות כולל הטירה עצמה, הגנים היפים, מבנה בית החולים ממלחמת העולם הראשונה, גן הירק, מין כפר של פעם ו- Maze די קל הייתי אומר. אין מה להסביר. פשוט תסתכלו בתמונות.

שדרת העצים בדרך לטירת Chenonseauxהגן וטירת Chenonseauxטירת Chenonseauxטירת Chenonseaux  והגןטירת Chenonseaux

• המשך טירת Chenonseaux
    בית החולים ממלחמת העולם הראשונה בטירת Chenonseauxעוד זר פרחים לקישוט הדףזר פרחים בטירת Chenonseaux....לקישוט הדףטירת Chenonseaux והגניםערוגות ופרחים בטירת Chenonseaux

• טירת Chaumont

זיוה מהפורום המליצה לבקר במערת פטריות אז מצאנו אחת לא רחוק מטירת Chenonseaux אלא שכשהגענו אליה הסתבר שהסיורים רק בצרפתית שזה לא נורא אבל הסיור הבא בעוד 50 דקות אז לא התחשק לנו לבזבז סתם כך 50 דקות והמשכנו הלאה לטירת Chaumont שנמצאת על גבעה מעל נהר הלואר ואותה ראינו מהעבר השני של הנהר לפני יומיים.גם זו טירה שווה ביותר והקדשנו לה כשעתיים וחצי. מהפארק שלה תצפיות טובות על הלואר ובפארק עצמו יש תצוגות אומנות בטבע חלקן מאוד מיוחדות. פסטיבל הגנים שמתקיים במקום וזיוה המליצה עליו מתחיל רק ב- 23 באפריל כך שלא יצא לנו להיות. גם הטירה יפה ושווה ביקור ויש בכניסה לשטח הטירה גן טרופי (בחממה חמה במיוחד) ועוד כמה תצוגות נחמדות. בכל אופן למי שמעונין במערת הפטריות להלן הפרטים : Les Caves Champignonnieres des Roches – 40, route des Roches, 41400 Bourre

אומנות בטבע בפארק טירת Chaumontאומנות בטבע בפארק טירת Chaumont - העץ הכסוףנהר הלואר מטירת Chaumontאומנות בטבע בפארק טירת Chaumontטירת Chaumont

• המשך טירת Chaumont
    העץ המקופף בטירת Caumontאומנות בטבע בפארק טירת Chaumontאומנות בטבע בפארק טירת Chaumont - סולמות תלוייםתצוגה בביתן בחצר טירת Chaumontפרח אדום בגן הטרופי בטירת Chaumont

• פארק פוטורוסקופ

היה מאוחר מדי מכדי שיהיה מספיק זמן לגני טירת וילנדרי אז החלטנו לחצות את הנהר ולטייל לאורכו דרך העיר Tours שלעצת יונית אנחנו לא עוצרים בה עד לטירת Langeais הנמצאת ממערב לעיר והייתה רשומה לי כטירה לראותה מבחוץ בלבד. הטיול היה יפה אבל הטירה לא מרשימה מאוד. Nice to have אם עוברים בסביבה והיא במרכז העירה. בכל זאת השער שלה די מרשים ובדיוק כשהגענו הם סגרו אותו והוא ניראה ונסגר כמו כבש של נגמ"ש רק גדול יותר. סוף היום ואנחנו צריכים להגיע ללינה ליד פארק הפוטורוסקופ. ה- GPS אומר שעה וחצי בלי TOLLS ושעה עם TOLL. מה איכפת לי להגיע ב- 20.15 במקום 19.45? וכך אנו משייטים בין העיירות הצרפתיות עד לפארק שנמצא קצת מדרום לעיר poitiers. הזמנו כרטיסים באינטרנט אבל לא הייתה אפשרות להזמין עם המלון בחבילה כי הם מציעים את כל האפשרויות פרט לזו שאנו רצינו כלומר שני לילות במלון ויום בפארק אז אנחנו מזמינים את המלון בנפרד. זהו מלון Ibis Budget והוא מלון די בסיסי אם כי מספיק בהחלט והסיבה לבחירתו היתה שהוא ממוקם במרחק הליכה מהכניסה לפארק שזה יתרון מאוד גדול בעיקר בסוף הביקור בפארק שזה ב- 10 בלילה. באותו מבנה ישנו גם מלון IBIS שהוא קצת ברמה יותר גבוה למי שרוצה לשלם קצת יותר. אפשר לאכול באפה בערב במסעדת המלון.

היום החמישי

הפארק נפתח ב- 10 בבוקר אז אפשר לשכב במיטה קצת יותר מאוחר מהרגיל. למי שלא יודע פארק הפוטורוסקופ הוא פארק שאמור להדגים טכנולוגיות הסרטה עתידניות ויש בו מבנים מאוד מיוחדים בצורות שונות בהם מתקיימות ההקרנות. האמת בסיכום היינו מעט מאוכזבים. חלק מההצגות יותר מתאימות לילדים ובעצם הטכנולוגיות שהיו פעם עתידניות כבר לא עתידניות ולא היה סוג של הסרטה כולל תלת מימד או 360 מעלות וכולי שלא נתקלנו בו כבר במקומות אחרים. בכל זאת ממספר הסרטות כן נהננו. ניכר שהפארק קצת התיישן כי שלוש פעמים היו תקלות בשלושה מתקנים שונים ועל אחת מהן שהיתה בזמן שצפינו בסרט התיקון של טלסקופ האבל לא הצליחו להתגבר. הייתי אומר שעם ילדים בהחלט מומלץ ובלי ילדים לא חובה אם כי אפשר להנות. את ההסרטות אני לא יכול להביא אז אני מסתפק בתמונות של המבנים בפארק וכמה ממראות הפארק.

דמויות בפתח פארק פוטורוסקופהמבנה עם הצלחת ההפוכה בפארק פוטורוסקופהמבנה המשונן בפארק פוטורוסקופהעץ היושב בפארק פוטורוסקופמבנה הכדור בפארק פוטורוסקופ

• המשך פארק פוטורוסקופ ומופע מזרקות לייזר לילי

בערב יש בפארק הפוטורוסקופ מופע מדהים של לייזר על מזרקות באגם שבפארק. המופע הזה היה שווה את כל ההגעה שלנו לפארק. כולה 22 דקות אבל מדהים. אני לא ראיתי דבר כזה עד שהגעתי לפארק הזה. ישבנו מוקסמים וצפינו והסרטנו. רציתי לשים וידאו של חלק מהמופע בפורום אבל אני מגלה שזה חסום וגם סרטי וידאו ששמתי בפורום בעבר נמצאים רק ככותרת ובפועל אינם אז כניראה שאין אפשרות לשים וידאו בפורום יותר. חבל כי הסרטון מקסים אז תצטרכו להסתפק בתמונות שאני מצרף. 10 בלילה ואנחנו בנחת יוצאים מהפארק ברגל למלון שלנו ישר למיטה. אין לנו אפילו כוח לארוחת ערב.

מבנה הארובות בפארק פוטורוסקופמופע לייזר לילי פארק פוטורוסקופ - חבובות מקרובמופע לייזר לילי פארק פוטורוסקופ - חבובותהמבנה המשונן עם האגמים והיציעים של מופע הלייזר לילה בפארק פוטורוסקופמבנה הזכוכית בפארק פוטורוסקופ

• המשך מופע מזרקות לייזר לילי בפארק פוטורוסקופ
    מופע לייזר לילי פארק פוטורוסקופ - הברבור היפה פרוש כנפייםמופע לייזר לילי פארק פוטורוסקופ - דמות צוללת למייםמופע לייזר לילי פארק פוטורוסקופ - הברבור היפה מרכין ראשמופע לייזר לילי פארק פוטורוסקופ - דמות שטנית וארנבמופע לייזר לילי פארק פוטורוסקופ - דמות הפוכה

• גני טירת Villandri

היום השישי

יש לנו יום לטייל עד לפארק הבא ואנחנו חושבים האם לקחת את ההצעה של יונית וזיוה ולטייל לונציה הירוקה בכיוון לה רושל או לחזור להמשך סיורים בלואר. החלטנו שעוד לא מספיק לנו מהלואר ואנחנו חוזרים אליו אבל הפעם באוטוסטרדה כי בבוקר החצי שעה שחוסכים זה רווח נטו. עולה 10 יורו הקטע הזה. אנחנו ישר לטירת Villandri שלא הספקנו אותה לפני יומיים. ידענו גם מהבלוג של Yosic וגם ממקורות אחרים שבטירה הזו כדאי לבקר רק בגנים ושהם נחשבים כגנים היפים בלואר. הביקור רק בגנים מוריד את מחיר הביקור מ- 10 יורו לאדם ל- 6.5 ואכן נראה שהגנים זה העיקר שם והם בהחלט יפפיים מאוד ומרשימים. מומלץ מאוד למי שמבקר בלואר. הגנים די גדולים ובילינו שם כשעתיים. ניתן לתמונות לדבר.

גני טירת Villandriגני טירת Villandriעצים בגני טירת Villandriגני טירת Villandri - שיחים חתוכיםטירת Villandri והגנים

• המשך גני טירת Villandri
    גני טירת Villandriגני טירת Villandriגני טירת Villandriגני טירת Villandri

• nערת Les Grottes Petrifiantes וטירת Azay Le Ri

בעלת המלון ב- Ambois המליצה לנו לבקר במערה שנמצאת רק ק"מ אחד מטירת Villandri. זה כל כך קרוב אז אמרנו למה לא? המערה נקראת Les Grottes Petrifiantes. הסיור בה מודרך ובצרפתית אבל היינו רק שנינו אז קיבלנו הדרכה אישית ובאנגלית. אז מה המיוחד בה? יש בה קצת נטיפים בעיקר מסיגנון שן הפיל והמיים עם המינרלים מטפטפים מהם בקצב יותר גבוה משראיתי במערות נטיפים אחרות אז מה עושה הבעלים? לוקח כל מיני צורות של חיות,כוסות,קנקנים,בובות ועוד ועוד ומניח אותם מתחת לטיפטופים האלה במשך בין חצי שנה לשנתיים עד שהם מתכסים בחומר המינרלי וכך הם נמכרים. המוצרים בחנות המערה בהחלט יפים ואפילו אני שאיני קנין גדול של מזכרות קניתי לי פיל קטן עטוף בחומר המינרלי. מלבד זאת הבעלים מיקם במערה פסלים של חיות פרהיסטוריות. הן בכלל לא שייכות למקום. הוא פשוט מיקם אותם שם. יש בקצה גם מין בר יינות שמקוררים במערה ובמסגרת הסיור כלול במחיר מקבלים טעימה. אנחנו ביקשנו יין פירות. הסיור אורך כשעה ומומלץ למי שכבר בסביבה. התמונות יתנו קצת מושג במה מדובר. מהמערה אנחנו ממשיכים לארמון Sache בו ממוקם המוזיאון של Balzac. הארמון והגן הקטן בכלל לא מרשימים וגם לא אמורים להיות כאלה. למעשה הסיבה לבקר שם זה המוזיאון הקטן וזה למי שסיפורי Balzac אומרים לו משהו. בסה"כ לא אתר חובה. אנחנו ממשיכים לטירת Azay Le Rideau. בתמונות היא נראיחת יפה על שפת אגם. בפועל האכזבה של הטיול. היא היתה בשיפוצים נרחבים וכשמונים אחוז מהקירות החיצוניים שלה היו מכוסים בפיגומים. אפשר להיכנס רק לקומה הראשונה שהיא מאוד מוגבלת ולא משהו מיוחד. לא יודע איך בכלל מעיזים למכור כרטיסים לטירה במצב כזה. בושה וחרפה ואי אפשר לראות שזה המצב עד שלא קנית כרטיס ונכנסת. אז התמונה היחידה משם היא עם פיגומים. זה מה יש.

טירת Azay Le Rideauמראה במערהבר היין במערהמוצרים מטופטפים במערהדרקון במערה

• הפארק המדהים Poy Du Fou - הטירה

כבר לפנות ערב ואין זמן לעוד אתר כי אנחנו צריכים להגיע ללינה ליד פארק Foy Du Fou מדרום לעיר Cholet שזה בערך שעה וחצי נסיעה דרום מערבה ממיקומנו. אנחנו עוד לא יודעים שהפארק הזה יהפוך ליום המהנה ביותר שהיה לנו בטיול. נוסעים לאורך הלואר עד Saumur ומשם ל- Cholet וקצת הלאה. גם בפארק הזה נתקלנו בבעיה שאת מלון הפארק היחיד אי אפשר להזמין כחבילה עם הכרטיסים כשני לילות עם יום ביקור בפארק ואותו אי אפשר להזמין בנפרד מה עוד שכשניסינו להזמין כרטיסים לפארק באינטרנט פרט לכתובת המייל נתבקשה גם הסיסמא שלו. אף פעם לא נתקלתי בדבר כזה ולכן לקחנו צ'אנס ולא הזמנו מראש ומלון הזמנו בנפרד. מלון Inter hotel La Varriaire הוא מלון דרכים לא רע שממוקם 10 ק"מ מהפארק ויתרונו הוא שהוא ממוקם ממש בירידה מכביש 160 לעיירה La Verrie ואח"כ הנסיעה לפארק בכביש אחד ישר.

היום השביעי

גם היום אפשר לשכב קצת יותר במיטה כי גם הפארק הזה נפתח ב-10 בבוקר ואנחנו איכשהו מוסיפים עוד שעה ומגיעים ב-11. טעות!!!!! נא להגיע ב-10. זה היה עוזר לנו לרווח יותר בין המופעים השונים. למעשה יום הביקור שלנו היה גם היום הראשון בו הפארק נפתח השנה ועקב כך גם היום היחיד בו יכולנו לבקר בו כי למחרת בערב אנו צריכים להיות בשארל דה גול. איזה מזל!!! פארק Foy Du Fou הפך את יום הביקור בו ליום הכי הכי מהנה בטיול. איזה פארק נהדר. אז על מה מדובר? הפארק בנוי סביב כפר משוחזר כמו פעם בו מאות שחקנים מתהלכים בבגדים של פעם ומתנהלים כאילו הם בכפר של פעם כולל עבודות נפחות, חיות משק וגם חנויות ואפשר גם לאכול במסעדה של אוכל של פעם המוגש כמו שהגישו פעם (אנחנו לא ניסינו) וסביב הכפר הזה יש 9 מופעים של 30-42 דקות שכל אחד מהם יותר מדהים ומושקע מהשני ועוד מספר מופעים יותר קצרים וגם פחות איכותיים בהם אפשר למלא את הזמן של בין לבין. חוויה מדהימה ומומלצת לכל אחד עם או בלי ילדים ושווה גם את הנסיעה של שעה וחצי לכל כיוון ובטח ובטח את 38 היורו לכרטיס. הסרטתי שם סרטים בכמות מטורפת ושוב חבל שאי אפשר יותר לשים וידאו בפורום כי אז הייתם נהנים יותר. מקבלים לוח מופעים ומתנהלים בפיו. יש מופע של פעם ביום, יש פעמיים ביום ויש גם שלושה או יותר והמופעים הקצרים יותר יש יותר ביום ויש כאלו שפשוט מתמשכים כל הזמן. סה"כ הצלחנו לראות את כל המופעים הגדולים ואת רוב הקטנים. כל כך נהננו מהמופעים הנהדרים שאני הולך להקדיש לא מעט מהתמונות בשרשור הזה לפארק הנפלא הזה. והמופע הראשון שבו יצא לנו להיות נקרא La Renaissance Du Chateau והוא כניסה לטירה שברגע שאתה נכנס אליה אתה חלק מהחיים בטירה ומולך מופיעות כל מיני דמויות לבושות כמו פעם ומדברים אליך בצרפתית כאילו אתה חלק מהחיים בטירה וכך אתה עובר במסלול ונתקל בכל מיני דמויות, תפאורות וגם פותח דלת ונכנס לאולם נשפים בו מתנהלים ריקודים לצלילי מוסיקה ושמלות תלויות באוויר ומחוללות בעצמן. וזה רק ההתחלה.

אשא בטירהאיש בטירהחדר תמונות בטירהאולם הנשפים בטירה - שמלות מסתובבותגברת נואמת בטירה

• פארק Poy Du Fou - מופע ויקינגים

המופע הבא נקרא Les Vikings והוא מופע הויקינגים. יושבים על יציע גדול וממול כפר שליו עם הרבה שחקנים. חיי הכפר מתנהלים ברוגע עד שמתחילה מתקפת הויקינגים שגולשים לאגם בסירה על מסילה ומתחילים לתקוף ולשרוף ולגרור אנשים ע"י סוסים. אש ותמרות עשן וזאבים ועוד וכל זה מלווה במוסיקה מתאימה וקרבות וכולם לבושים טיפ טופ במדים של פעם.

מופע ויקינגים - גרירת אדםמופע ויקינגים - ספינת הויקינגים גולשת למייםמופע ויקינגים - זאביםמופע ויקינגים - קרבות ושריפהמופע ויקינגים - ספינת הויקינגים עולה באש

• פארק Poy Du Fou - מופע אבירים - מופע רכיבה

המופע הבא ששווה להזכיר ולהביא תמונות ממנו הוא מופע אבירים שנקרא Le Secret De La Lance. שוב יושבים ביציע וממול מבצר עם חומה ענקית. המופע נפתח בנגינת חליל קלטית ע"י אשא שמחוללת ואח"כ הצגת רכיבה על סוסים לצלילי מוסיקה כשכל רגע רוכב נוסף דוהר מולנו ועושה תרגילים של עמידה על הסוס, עמידת ראש,קפיצות מצד לצד של הסוס תוך כדי דהירתו, רכיבה הפוכה ועוד. מרהיב!!! כל זה כמובן עד שמגיעים הרעים. אנחנו לא מבינים את כל הסיפור כי הכל בצרפתית אבל למי איכפת? העיקר זה מראה העיניים ושוב מופיעים אבירים עם כידונים שרוצים לחטוף את הנסיכה אני חושב ואז התפאורות הענקיות מתחילות גם לנוע מעצמן וחומה שלמה למשל שוקעת בקרקע, מבצר שלם מסתובב על צירו ושוב להבות אש עד הסוף.

מופע רכיבה - עומד על הראשמופע רכיבה - קופץ על הסוסמופע רכיבה - עומד על הסוסמופע רכיבה - רוכב הפוךמופע רכיבה  - מקפץ מצד לצד של הסוס

• פארק Poy Du Fou - המשך מופע אבירים
    מופע אבירים - מצעד הסוסיםמופע אביריםמופע אביריםמופע אביריםמופע אבירים

• פארק Poy Du Fou - מופע רומי בקולוסיאום

המופע הבא מופע רומי בקולוסיאום הענק ונקרא Le Signe Du Triomphe. לפחות כשאנו היינו היה אחד ביום. קיסר רומי מופיע ואז מתחיל מופע של קרבות דמים, מירוצי מרכבות מרהיבים, הגיבור נלחם לשחרר את אהובתו ששבויה בידי הרעים ונידונה למוות אבל מוכרע ומושלך לכלוב, 2 אריות נכנסים לזירה ואח"כ 6 לביאות וגם נמר וצבוע והכל מושקע חבל על הזמן.

מופע רומי - בנות עם לפידיםמופע רומי - מירוץ כרכרותמופע רומי - אסיריםמופע רומי - מירוץ כרכרותמופע רומי - מצעד פתיחה עם אווזים

• פארק Poy Du Fou - המשך מופע רומי בקולוסיאום
    מופע רומי - קרבותמופע רומי - אריה על כלובמופע רומי - קרבותמופע רומי - 6 לביאותמופע רומי - מאלף ואריה

נעול

בחזרה