בחזרה

אל ארץ הקרחונים, המפלים והערפילים: נורווגיה הקסומה

• אל ארץ הקרחונים, המפלים והערפילים: נורווגיה הקסומה

איך החלטנו לטייל בנורווגיה?

קצת במקרה...

לאחר שני קיצים של טיולים שהיו ספונטנים ונוצרו תוך שבוע (קרואטיה ומונטנגרו וחבל הדורדון), לקיץ הזה התחלתי להקדיש מחשבה כבר בסוף החורף - זאת לאחר פריצת דיסק שעברתי וגרמה לי לחשוב בסדר הזה:

א. מי יודע אם אוכל אי-פעם לטייל בחו"ל...  sad 

ב. מזל שזה לא קרה לי בחו"ל frown   

ג. כשזה יעבור - ישר אתחיל לתכנן את חו"ל! angry

אז המחשבות הפליגו, ומאד רציתי את אנגליה, או סקוטלנד או אירלנד.

המחשבות האלו טורפדו לאחר שבעלי היקר נזכר שנוהגים שם הפוך (בצד ימין) ובשלב זה אין לי כוח וחשק להתמודד עם זה...

משם לפה - הגענו  למחשבה על נורווגיה, כשברקע נושף בעורפי הבן הצעיר (16), חובב טיולים , טבע ונסיעות לחו"ל, או בקיצור - ילד זהב של אמא שלו.wink

שני אחיו הגדולים, חיילים, יישארו הפעם בכאב-לב  מחוץ לתמונה.... זאת לאחר הקיץ הנוראי של השנה שעברה - צוק איתן שלימד אותי דבר או שניים על תוכניות עם חיילים לחו"ל...

איך מגיעים לנורווגיה?

טיסות לאוסלו - יש. אבל הן יקרות מאד באל-על ושאר החברות הסדירות.

הגעתי לנורוויגי'יאן - Norwegian , חברה שנראתה לי חביבה ולא ידעתי עליה הרבה (למעט סיפור חיובי של קיפודה מהקיץ הקודם).

נורוויגי'אן טסים לאוסלו, המחירים סבירים - אבל - יש נחיתת ביניים. או בשטוקהולם או בקופנהאגן. בהלוך - קונקשן של שעתיים. בחזור - קונקשן של 6 שעות בלילה. 

עד כאן. זה לא בשבילי ויש לי קוים אדומים.

והנה הופעת בכורה של סאבטקסט.laugh

סאבטקסט : הבה ואתחכמה להם! מטיסים אותי לאוסלו עם נחיתת ביניים בשטוקהולם?!? אין בעיה. הם לא יחליט בשבילי כמה זמן להשאר שם - שעות ספורות בשדה התעופה ?!? אנחנו נשאר בשטוקהולם היפהפייה כמה ימים, ומשם נטוס לברגן! נדלג על אוסלו, לא נורא... ברגן הרבה יותר קרובה לאיזור הטיול בנורווגיה. ולא זו בלבד - הטיסה משטוקהולם לברגן עלתה 60 דולר!

והנה, תוך כמה ימים - נתפרה תוכנית הבסיס :

טסים לשטוקהולם, שוהים בה 4 ימים, משם טסים לברגן, עושים טיול מעגלי בן 10 ימים, חוזרים לברגן, משם לשטוקהולם וחזרה הביתה...

IMG_1986.JPG

שירלי!!!

גם סיפור שלך, גם נורווגיה (או נורבגיה... לא החלטתי.. blush), מה צריך יותר?

אם נשאר מקום, אני פה.

מחכה לראות קצת כחול ערפילי.

עדן

שירליייי,

איזה כיף שהתחלת לספר😊

תמונות הנוף מרהיבות ביופיין👍 אבל תמונת הדוז פואה שלי היא התמונה שלך בכניסה למוזיאון abba 😍😍

מחכה להמשך... וכל כך התגעגעתי לסאבטקסט 💖

רובי

ולפני שממש מתחילים - כמה מספרים, נתונים ותודות 

4 טיסות  - ת"א - שטוקהולם - ברגן וחזרה : 455 $ לאדם. בנורוויגי'אן כאמור, ללא אפשרות ביטול, כולל מזוודה והושבה לאדם. יופי של חברה! 

12 מקומות לינה (!) - זו היתה די עבודת פרך של הכנה...

השכרת רכב - 560 אירו דרך רנטאלקס . זו היתה ההצעה הזולה ביותר, ותאמינו לי - נורווגיה יקרה. מאד. 

7 מעבורות (סאבטקסט מוסרת: מתוכן שתיים מעצבנות ומיותרות cool )

כבישי אגרה - לא היו יותר מדי. הפתעה לטובה. פירוט והסבר יבואו.

המטבע: בשבדיה - כתר שבדי sek ובנורווגיה - כתר נורווגי nok. לשמחתנו ירד ערכם והחישוב הגס של לחלק לשניים (קרי : 100  nok הם 50 ש"ח ) היה אף פחות מזה. 

השתדלנו לקחת מקומות לינה בסדר גודל של 400 - 700 ש"ח ללילה.

תיכנון הטיול :

עבודת הכנה לא פשוטה. מסע די מורכב שהזכיר לי ברמת התיכנון את הטיול לארה"ב לפני 4 שנים. 

נורווגיה מדינה ארוכה וצרה, אין אפשרות לערוך בה טיול כוכב וחייבים טיול מתגלגל (דבר שהצריך את הלינות המרובות. נוודים אמיתיים היינו...)

אנחנו היינו צריכים מסלול מעגלי - מברגן לברגן, וכמעט לא מצאתי כאלה בשיטוטיי ברשת. 

בהתחלה לא מצאתי את עצמי ולא ידעתי איך לפתור את סוגיית ה"מעגלי" - אבל לילה אחד זה הצליח לי...wink

וכאן המקום להודות לכמה אנשים יקרים שהשיאו לי עצות מניסיונם :

נירית עם נסיונה הרב, רבקה'לה המפרגנת, רחל עם הרעיונות היפים, ויקי עם עצות פרקטיות, עמית שהפציעה ברגע האחרון והביאה חדשות טריות מהשטח, אורן מחיפה עם טיול עדכני באפריל, יונית עם הטאץ' המיוחד,  לט-איט-בי שהטיול שלה היה השראה של שמיים כחולים, פנינית עם הכוכבים ודפנה עם הבלוג הנפלא שלה!

מקווה שלא שכחתי אף אחד ....

תודה לכולכם, עזרתם לי מאד! 

תודה מיוחדת מגיעה גם לאדם יקר ושמו דוידי קליר - שהקים אתר לטיולים בנורווגיה, איסלנד ועוד. רמת פירוט גבוהה ביותר. כל הכבוד! שלחתי לדוידי מייל כשחזרנו לאות תודה. באמת מגיע לו לקבל הדים מהקוראים ומהמטיילים.

לאחר ההקדמה הארוכה הזו, אפשר כבר להתחיל...

ומה יותר טוב משיר אירוויזיוני המקשר בין כל הקצוות?

זוכת אירוויזיון 1999, שהתקיים בירושלים - שארלוט נילסון השבדית ששרה:

Take Me To Your Heaven ( סאבטקסט: גן העדן הנורווגי surprise ).

ובעודי כותבת, אורחים נוספים הגיעו blush

עדן חמודה - כיף שאת כאן! וגם אני לא החלטתי נורווגיה או נורבגיה... בכל מקרה, זה מקסים וזה נפלא... wink

רוביייייייי - אפליקציית האירוויזיון פעלה בתזמון מושלם surprise  ואכן מוזיאון להקת אבבא הוא דוז פואה שאין דברים כאלה!

סאבטקסט מוסרת שהיא לא היתה שנה תמימה בחו"ל. מחדל חמור! 

מאד מחמם את הלב שכולם שמחים על שובה wink

השנה נדאג להשלים את החסר.... טפו-טפו. yes

לילה טוב.

אני לא יכולה להתאפק.... 

עוד מתאבן לחובבי הז'אנר laugh

Uc9xPN2.jpg

הי שירלי אני מבינה שהטיול היה מוצלח. מחכה להמשך הסיפור.

שירלי (וסאבטקסט) - כיף לקום בבוקר לתמונות מדהימות כאלו. 

למרות שנורווגיה לא בראש מגירת החלומות (כי לא יכולים לטייל בקיץ, למרות שיהיה לאחרונה מישהו שטייל שם בחורף) - אני פה עם כל היתר, מחכה לסיפורים ולתמונות. 

שירלייייי,

איזו הפתעה, איזה תמונות !!!!

אנחנו חזרנו לפני כשבוע מחודש בויאטנם ותאילנד (עם 3 הבנים). ושראיתי את נורבגיה שלך שאלתי את עצמי איך הבנים הסתדרו עם טיול נופים. מבינה שנסעתם רק עם הבן הצעיר. (הגדול שלי בגיל של הקטן שלך ).

שאלה לגבי הקונקשיין - לפי מה שקראתי בעבר אם לא מבצעים את טיסת הקונקשיין עד סופה, היא מבוטלת ואין אפשרות לחזור. איך הסתדרתם?

את כותבת מקסים ואני מחכה בקוצר רוח להמשך ולתמונות הנפלאות.

טל

שירלי יקרה

איזו הפתעה יפה על הבוקר...

כיף לראות ולהיזכר.  שמחה שיצא כל כך מרהיב ומוצלח.

מחכה להמשך

איריס

גם אני הצטרפתי. לא יעד שחשבתי עליו אבל מאד אוהבת את סיפורי הטיולים שלך (במיוחד ההוא בצפון איטליה עם הסבא והסבתא שחזרתי וקראתי לקראת הטיול שלנו בספטמבר).

כיף שהפורום מלא בסיפורים קרירים ירוקים וכחולים שעוזרים לרגע לברוח מהחום המהביל.

תודה

שירלי היקרה,

התחלה נהדרת ואת (כרגיל) כותבת מקסים. הטיול הזה שלך כל כך מקסים והפך לחלום עבורי ליעד הבא שלנו (גם כי אני מכירה כבר את ההמשך). פשוט טיול נפלא וחלומי. תמשיכי לספר וללוות בתמונות מדהימות.

תפסתי מקום ביציע מסן פרנסיסקו הרחוקה...

לימור

שירלי,

נהדר שהתחלת לספר. אני מתמוגגת מהכתיבה והתמונות היפות שהן חץ ללב.

נורבגיה עולה יורדת אצלנו המון שנים. אפילו היינו קרובים מאוד ובהחלטה פתאומית נסענו לתאילנדangry אמרתי לך שיום יבוא ואשכפל אותךwink.

שירלוש יקירתי,

מאוד שמחה לפגוש אותך עם סאבטקסט בחזרתכם מנורבגיה.

התמונות מרהיבות. ומכל תמונה נושבת רוח קרירה, מרגישים אותה עד כאן. 

מחכה להתקרר עוד יותר עם כל השלגים וטמפרטורות נמוכות. (חזרתי לפני 3 ימים לחום הזה ולא מצליחה להתאקלם cool)

מרינה 

הו יקירתי, 

אחרי שאכלתי את הלב התעלפתי והתכסיתי זיעה ירוקה מרוב קנאה מהתמונות שלך תוך כדי טיול, הנה סוף סוף מגיע הסאבטקסט! 

אז יהיה לי סופ"ש מלא צבע ולא רק מהשיפוצים שאנחנו עדיין עושים כאן. 

נשיקות חיבוקים קריאות הידד ומחיאות כפיים סוערות.

תמשיכי בבקשה!

אלונה  

א-הא...

איזה תמונות מרהיבות.

עכשו הייתי חוזרת לשם.

שמחה שעזרתי לך בתכנוןwink

שירלי,

גם אני הצטרפתי לעדת שמוטי הלסת מיופין של התמונות, לעקוב אחר סיפור הטיול שלכם בנורבגיה שמאז שהגעתי אליה לראשונה בגיל 21 נמצאת עבורי במקום הראשון! 

אל תחסכי לא בתיאורים ובטח שלא בתמונות.......

ורדה 

שירלי יקרה,

הנה הצטרפתי קצת באיחור, כמו שאת יודעת לנחות אחרי ארה"ב קשה...

אבל עכשיו אני מחפשת קצת נופים קרירים בחום הבלתי נסבל הזה, כשזה מגיע עם בונוס - סיפור שלך, אני לגמרי בעניין!

דנה

שירלי, תענוג צרוף!

א. תענוג לקרוא אותך, ולא לחשוב לאן הטיול!

ב. תענוג של תמונות, שמזכירות לי מאוד את אלסקה!

ג. תענוג לפנטז על יעד, שעדיין לא כל כך נכנס למגירת התוכניות!

מצפה בקוצר רוח להמשך...

ערבה..

הייי... wink

לפני שנמריא לשטוקהולם , קצת יחס, כמה תשובות לחברות החמודות ועוד מידע שהחסרתי.

ויקי - את בטוח מבינה עד כמה יכול להיות מוצלח. תישארי.

ריקי יקרה - מאחלת לך שיום אחד תיסעו לשם. את כל כך תהני!

טל - איזו הפתעה נחמדה לראות אותך כאן! ויאטנם ותאילנד... איזה כיף! מקווה שתספרי.

הבן שלנו מאד אוהב נופים וטבע, כך שזה הספיק מבחינתו. היו גם כמה "אטרקציות" כמו שאומרים כאן בפורום - אבל זה לא היה העיקר. הוא כל כך התלהב שישר דירג את הטיול בראש הטיולים (אח"כ נזכר שאין כמו אמריקה... blush). עוד אתייחס לכך.

לגבי הטיסות - הזמנתי בנפרד את קטעי הטיסה. קודם את הטיסות ת"א-שטוקהולם-ת"א ואז את הטיסות ברגן-שטוקהולם-ברגן. 4 מקטעים שונים, לכל אחד תימחור שונה.

אין לי מושג מה באמת קורה אם עושים טיסה עם קונקשן מובנה מראש.

ברגע שראיתי את הקונקשן שהנורוויג'יאן הציעו (בתחילה לאוסלו ואח"כ היה גם לברגן - החלטת שהאם כבר יש עצירה, ננצל אותה לטובתנו ובזמנים שלנו. לא זאת ועוד - זה יצא הרבה יותר זול!!

איריס מתוקה - את מכירה היטב את ההמשך, אבל יהיו עוד ועוד פרטים שבטח החסרתי בזמנו...surprise

oferf - נחמד לדעת שיש עדיין קוראים לסיפור ההוא של איטליה... זה היה באמת טיול מיוחד.

לימור יקרה - איזה כיף: ד"ש מסן-פרנסיסקו...! המשיכו לעשות חיים wink

יעל - החלטת פתאומיות לנסיעות לחו"ל (ספרי על תאילנד!) הן מבורכות והן חלק מהמדור שלי...יום אחד גם נורווגיה תגיע (ספונטני או לא). את חייבת! ומוזמנת לשכפל אותי בכיף ולשדרג ולשכלל.

מרינוש - יופי שאת כאן! אכן חום מחריד, אבל אין לנו ברירה... מזגן חזק ולצלול לסיפורי חו"ל.

אלונשקס דארלינג - נשיקות חזרה. לא לקנא. מזכירה לך שנורווגיה החלה כאשר חיפשתי טיסה לדאבלין דרך שטוקהולם - ומצאתי ב- 25 דולר..! הכל אפשרי ותנוחי בסופ"ש מהשיפוצים בבקשה!

לטיט - אם את היית יודעת כמה פעמים הזכרתי אותך בטיול.... א-הא, א-הא!! הקליפ הנורווגי ההיסטרי עוד יגיע, וביתיים - שוב מלאן תודות

ורדה - ברוכה הבאה. גם אני הייתי בנורווגיה (ובכל סקנדינביה) לראשונה בגיל 21! היא הותירה בי חותם עצום. וכמה טוב להיזכר בכל היופי הזה...!

דנה - נהדר שאת כאן! שוב היית באמריקה...? איזה כיף לך! הויזה שלי פג תוקפה ואני צריכה לחדש... רק אספר לך, שגם הפעם, אפילו שלא הייתי בארה"ב הרגשתי ג'טלג.... הנחיתה והחזרה קשה מאד. 

ערבה - איזה יופי לראותך פה! אני בטוחה שיש דברים דומים בין אלסקה לנורווגיה (יהיה קוריוז קטן על כך בהמשך...). מקווה להגיע לשם יום אחד, קטי עושה לי חשק גדול בימים אלה...

והנה אני מתחילה סוף-סוף לספר...

היכונו להמראה yes

Tqzuwya.jpg

יום רביעי 8.7.15 נבחר כיום תחילת הטיול.

למה? כי זה היה התאריך הכי זול לטיסה ת"א-שטוקהולם... blush

החלטנו שנוסעים לשבועיים - פרק זמן מעט ארוך עם ילד אחד, אבל לפחות מזה - ממש חבל...

תאריך החזרה - נבחר כ- 23.7 - שוב- הכי זול באותו שבוע.

הטיסות ל / מ ברגן נקבעו גם ע"פ המחיר, אך גם ע"פ התאמתן לצרכי הטיול שלנו.

כפי שציינתי, הצירוף הזה של שטוקהולם עם ברגן - יצא הרבה יותר זול מטיסות מובנות עם קונקשן שהציעו - הן לאוסלו והן לברגן.

תחזית מזג האוויר (בעיקר לנורווגיה) הטרידה אותי לא מעט. החזאי הצמוד (בני היקר ע') הזהיר שצפוי קור, גשם ואף התריע על סערות.

התפללנו שלא יהיה יותר מדי גשם ושנראה מדי פעם שמיים כחולים.

בפועל - זה כמעט מה שהיה! אמנם קר, ערפילי וגשום לעתים - אך בזמנים המתאימים, הכל שיחק לטובתנו. זה באמת עניין של מזל.kiss

בוקר יום רביעי, יוצאים ברכבת לנתב"ג. ההתרגשות גדולה.

נורוויגי'אין טסים מטרמינל 1 , הכל תיקתק במהירות וביעילות ותוך פחות מחצי שעה מצאנו את עצמנו בדיוטי-פרי, עם התמונות המסורתיות ליד המזרקה....

הטיסה עברה בנעימים ויש לי רק מילים טובות על נורוויגי'אן. מטוס חדש יחסית, מרווח גדול בין המושבים, נוח נעים וסקנדינבי....

אוכל ושתייה - בתוספת תשלום.

וויי-פיי - חינם! לא תמיד עבד, אבל היי - זה נחמד! wink

בשעה טוב נחתנו בשטוקהולם.

עכשיו צריך להגיע למלון שהזמנתי כבר בחודש מרץ, במבצע מעולה.

המלון Scandic Alvik  נמצא בשכנה בפרוורי שטוקהולם, אך קרוב מאד לתחנת מטרו שמובילה ישירות למרכז העיר בכמה דקות.

הזמנתי דרך אתר המלון, במבצע של לילה שלישי חינם ולילה רביעי ב- 33% הנחה, כולל ארוחת בוקר. המחיר - מעולה:  350 ש"ח!!

(בתי מלון במרכז העיר עצמה היו יקרים להחריד).

לקחנו מונית משדה התעופה למלון (אחרי שעברתי בין כמה נהגים ולקחתי "הצעות מחיר"). הנהג שלנו היה הכי זול - 500 sek - כ- 240 ש"ח.

אבא יושב ליד הנהג, אמא והבן מאחור.

בן : אמא, ראית איך קוראים לנהג?

אמא: לא רואה טוב. תגיד לי...

בן: אני ארשום לך בטלפון.

שם הנהג : אחמד מוחמד חאסן.

אנחנו מתפוצצים מצחוק laughdevillaugh ואבא לא מבין למה....

בדרך יורד קצת גשם, את שטוקהולם אנחנו לא רואים...

מגיעים למלון נפרדים מהנהג החביב ומתקבלים בברכה.

בלובי מצעים לנו קפה ול"ילד" - גלידה.

קיבלנו חדר די קטן והחלטנו לנסות לבקש לעבור חדר (בכל זאת, נשהה שם כמה ימים והנוחות חשובה).

לאחר כמה "חנדעלך" מצידי, מבוקשנו התמלא וקיבלנו חדר ענק ונפלא.

כל הכבוד להם! פקידת הקבלה המתוקה קיבלה ממני ספרון תהילים קטן ומאד התרגשה....yes

חיוכי נתבהחדר במלון סקנדיק אלוויק

נעול

בחזרה