בחזרה

ויזה לאוסטרליה - הסברים ועדכונים

• אני כותבת את השרשור הזה כדי לתת תמונת מצב יותר עדכנית וקצת יותר רחבה. אני אעדכן אותו אם יהיה צורך או לפי תגובות שלכם.

לפני הכל חשוב לציין שהמידע האמין ביותר קיים באתר שגרירות אוסטרליה בישראל ו/או באתר רשות ההגירה האוסטרלית. אם יש סתירה בין מה שכתוב כאן ובין מה שכתוב באתר השגרירות - השגרירות מנצחת. מדי פעם אני בודקת מה הם מעדכנים, אבל יכול להיות שאני לא עומדת בקצב ובכל מקרה אני לא קשורה לשגרירות ואני לא נותנת לכם ויזות. הם כן. אותו דבר נכון גם לגבי סוכני נסיעות (אף שלגבי חלקם אפילו לא בטוח שהם מתעדכנים עם השגרירות).

ש: איך ניתן להגיש ויזת תייר לאוסטרליה?

ת: נכון לעכשיו ישנן שתי אפשרויות: או דרך סוכנות נסיעות או לבד דרך האינטרנט. לעניות דעתי אין שום הצדקה להגיש בקשה דרך סוכנות נסיעות, אלא אם אתם מאותגרים טכנולוגית ולא יודעים להשתמש באינטרנט, או שאין לכם כרטיס אשראי בינלאומי. סוכנות נסיעות גובה עמלה על השירות שלה - בצדק מבחינתם, כי הם באמת נותנים לכם שירות ומקדישים זמן, רק שהשירות הזה לא תורם משהו שמצדיק את התשלום. עד לפני כמה שנים הייתה אפשרות להגיש דרך סוכנות והייתה אפשרות להגיש לבד בדואר, כאשר התשלום היה בהמחאה בנקאית מבנק הדואר. כמו כן, בשני המקרים היה צריך למסור את הדרכון פיזית. בתקופה ההיא הגשה דרך סוכנות הייתה מזרזת את התהליך וגם לא הייתם צריכים לחכות המון זמן בדואר ואחרי זה עוד להפקיד את הדרכון בידיהם הנאמנות שלהם. העידן הזה נגמר. היום הגשה דרך סוכנות לא מקצרת את זמן ההמתנה והיא אפילו לא נוחה יותר, כי אתם צריכים ללכת פיזית למקום אחר בשעות הפתיחה שלו. כמו כן, הגשה בסוכנות לא מעלה סיכויים לקבל ויזה, כך שבעצם אתם משלמים על זה שמישהו יחזיק לכם את היד במהלך מילוי הטופס. פה תוכלו לקבל את זה בחינם. 

אז מה כן? במקום לא מאוד בולט באתר השגרירות תמצאו קישור להגשה אונליין של הטופס. את התשלום עושים באשראי באינטרנט. נכון לעכשיו התשלום הוא 135$ אוסטרלי, 440₪. אם מגישים דרך סוכנות בכל זאת צריך לדעת שכל סכום מעל סכום זה הוא עמלה לסוכנות. שימו לב להגיש או דרך חברת ש.מ אשרות או דרך סוכנות נסיעות שעובדת עם ש.ע.ל (שרות עזר לסוכן).

ש: מה צריך לצרף לבקשה?

ת: הסעיף הזה משתנה מפעם לפעם וצריך לשים לב באתר השגרירות. כמו כן, יכול להיות שאנשים שונים יתבקשו לצרף אישורים שונים. נכון לעכשיו, מגיל 18 ועד גיל 40 צריך לצרף צילום עמוד נתונים של הדרכון, תעודת שחרור או פטור מצה״ל ותדפיס חשבון בנק ל-3 החודשים האחרונים (ותיק השקעות, למי שיש). אם ההורים עוזרים במימון צריך גם מכתב שמאשר מי תומך ומה הקרבה, וכן תדפיס חשבון והשקעות שלהם. התדפיס צריך להיות מהבנק עצמו כולל פרטי התקשרות של מורשה החתימה בסניף הבנק. מעל גיל 40 ועד גיל 75 מספיק לצרף רק צילום עמוד הנתונים בדרכון. לילדים ולמבוגרים יש גם אישורים נוספים.

ש: איך עובדת הויזה לאוסטרליה?

ת: בויזה ישנם שני פרטמטרים - תאריך אחרון לכניסה ומשך שהיה מותר. ככלל, הם לא תלויים זה בזה. תאריך הכניסה האחרון ניתן לפי יום קבלת הויזה - לרוב 3, 6 או 12 חודשים מיום קבלת הויזה. התאריך הזה ניתן בהתאם לתכניות הטיול שכתבתם ובהתאם לשיקול הדעת של השגרירות. לא ניתן לשנות אותו בלי ויזה חדשה. משך שהיה מותר נספר מיום הכניסה בפועל לאוסטרליה. גם כאן יש איזשהו פרק זמן, החל מחודש ועד שנה. באופן תאורטי (בויזה שיש בה אפשרות לכניסות מרובות) ניתן להכנס לאוסטרליה, לשהות שם עד כמה ימים לפני תאריך הכניסה האחרון, לצאת למדינה אחרת, ולחזור שוב לפני תאריך הכניסה האחרון לעוד כמה חודשים - כפי שפורט במשך השהיה המותר.

ש: מתי לבקש את הויזה?

ת: לטעמי, חודשיים-שלושה לפני הנסיעה. הסיבה היא שתאריך הכניסה האחרון ניתן לפי מועד קבלת הויזה. בבקשה עצמה צריך לכתוב מתי מתכננים להגיע לאוסטרליה, אבל השגרירות לא תמיד תתחשב בזה. כמו כן, אפשר לפספס ככה הזדמנויות להאריך את הטיול, כמו שפירטתי קודם. מי שיודע שהוא מגיע לזמן קצוב בתאריך ידוע, וזה לא ישתנה בכל מקרה, יכול גם להגיש קודם. בכל מקרה לא כדאי להגיש פחות מחודשיים לפני הנסיעה. 75% מהבקשות מטופלות תוך חודש, אבל 25% לא. לא כדאי להגיע למצב שהטיסה בעוד שבוע ועוד אין תשובה לגבי הויזה. אם בתוך הזמן הזה יש חגים, יהודיים או נוצריים אז להאריך קצת את הזמן כי בשגרירות לא יעבדו.

ש: מה הסיכויים לקבל ויזה?

ת: למי שבאמת רוצה לטייל הסיכויים טובים. אני לא יודעת מה המספרים, אבל ההתרשמות שלי היא שרוב המטיילים התמימים מקבלים ויזה.

ש: מה לעשות כדי להגדיל סיכויים לקבל ויזה?

ת: קודם כל לענות את האמת בעקביות. כמובן, צריך לוודא שיש לכם מספיק כסף לטיול. אין הגדרה ספציפית לכמה זה בדיוק ״מספיק״ אבל קחו בחשבון כ-2000$ עבור חודש כי זה גם מה שהטיול באמת יעלה (תקציב תרמילאי נוח). אתם צריכים שיהיה לכם כסף בנוחות, לפחות בשלב הויזה, אז גם אם אתם בונים על טיול של טרמפים וקמפינג, בשלב הויזה כדי שיהיה מספיק כסף. בכל מקרה זה כדאי, כי דברים לא צפויים עשויים לקרות גם במהלך הטיול. דבר נוסף - בבקשת הויזה יש מקום לכתוב תאריכים חשובים בטיול שלכם - זה המקום שבו תוכלו לפרט קצת על תכנית הטיול שלכם. להערכתי זה עוזר שמראים שיש תכנית לטיול. בנוסף, כדאי מאוד שתהיה התאמה בין המסלול שתכננתם ופרק הזמן שאתם מבקשים לויזה. 3 חודשים זה הגיוני לטיול בחוף המזרחי. שנה לא. זה נראה חשוד.

ש: האם אפשר לבקש ויזה מחוץ לישראל?

ת: כן, אבל אתם עדיין צריכים להיות מוכנים לצרף את המסמכים אז תדאגו שתוכלו להשיג אותם. אם מראש מתכננים לטייל קודם במדינה אחרת ואז להגיע לאוסטרליה אז אפשר גם לבקש את הויזה לפני היציאה מהארץ, רק לפרט מתי תגיעו לאוסטרליה. 

ש: מה לגבי עבודה?

ת: נכון לעכשיו עדיין אין אפשרות לויזת חופשת עבודה עבור בעלי דרכון ישראלי. זה אומר שאסור לעבוד באוסטרליה. זה לא חוקי. אפשר להתנדב תמורת אוכל ולינה. גם כשההסכם יכנס לתוקף הוא יכלול רק 500 ברי מזל בשנה.

בהצלחה!

שקד

• ויזה לאוסטרליה דרך האינטרנט

האם יש אפשרות לקבל את  הויזה דרך האינטרנט?

• ויזה לאוסטרליה דרך האינטרנט

הויזה היא אלקטרונית. אין שום דבר פיזי בדרכון.

• ויזה לאוסטרליה - הסברים ועדכונים

הייי,

תוכלי להסביר איפה באתר השגרירות נמצא הקישור להגשת אונליין של הטופס?

תודה!

הקישור נמצא ממש בתחתית העמוד.

image.jpg

היי,

בטפסי מילוי ישנה שאלה על אימון צבאי ולאחר מכן רשום התאמנת בשימוש בכלי נשק\ חומרי נפץ או בייצור של מוצרים כימיים ביולוגיים, כל מי שמשרת בצבא עובר טירונות, אבל החלק של כלי נשק...בקיצור, אני לא יודעת מה לענות

התשובה היא שכן. לשגרירות בארץ ברור שמדובר בשירות חובה סטנדרטי.

תודה רבה

מור

שאלה נוספת ברשותך,

נכנסתי לקישור ששמת ולא מצאתי אפשרות להגיש בקשה דרך האינטרנט לאזרחים ישראליים. 

אם אני מעוניינת להגיש את הטפסים דרך הדואר, לאן לשלוח אותם?

תודה רבה!

מור

כבר אין אפשרות לשלוח בדואר את הטפסים. אפשר או באינטרנט או דרך סוכנות נסיעות. בהודעה מ-22.8 צירפתי צילום מסך של עמוד השגרירות עם סימון איפה השליחה.

כן, בדיוק התכוונתי לשלוח לך הודעה שמצאתי את זה באתר...תודה רבה!

שבת שלום,

מור

גם ויזת מעבר אי אפשר לשלוח בדואר יותר?

כי אני לא רואה אפשרות לשלוח באינטרנט

• לא, זה דווקא עדיין בדואר או בסוכנות

שקד שלום,

יש לי שאלה בנוגע ל-working holiday visa.

קיבלתי כזו לניו זילנד והיה ניתן להגיש בקשה בתאריך ספציפי (כיוון שהם מקצים מספר מסוים של ויזות כאלו לכל מדינה). לאחר מכן ההרשמה נסגרה, כלומר היום, למשל, לא ניתן להגיש בקשה לויזה הזו לניו זילנד עם דרכון ישראלי, אלא לחכות עד לנובמבר הבא.

השאלה שלי היא האם קיים תאריך הגשה גם עבור הויזה הזו לאוסטרליה? לא מצאתי תשובה לזה בשום מקום, כולל אתר ההגירה האוסטרלי. נשמע לי הגיוני שכן יהיה תאריך ספציפי, כאמור בשל ההקצאה של מספר ויזות מסוים.

אגב, אני רוצה להגיש בקשה עם דרכון אירופאי (פולני). איך אני בודקת את עניין התאריך? באתר ההגירה האוסטרלי כתוב (נכון להיום) שאפשרות הגשת הבקשה (לשנת 2015-2016) לבעלי דרכון פולני נסגרה. איך אדע מתי ניתן/ כדאי להגיש בקשה?

תודה מראש!

לימור

כרגע יש רק הסכמה עקרונית על ויזות חופשת עבודה לישראלים באוסטרליה. למרות שזה הוסכם לפני כמעט שנה, עדיין אין אפשרות כזו בפועל. אני מעריכה שבאתר שגרירות אוסטרליה בפולין אפשר למצוא מידע על ויזות כאלה לאזרחי פולין.

היי,

הגשתי היום בקשה לויזה דרך האינטרנט. לפני מספר דקות קראתי שהם מבקשים שכל המסמכים יתורגמו, הגשתי את תדפיס חשבון ותעודת שחרור מצה"ל בעברית. אני צריכה למצוא מישהו שיתרגם לי אותם? 

אם לא התבקשת במפורש לעשות את זה, את לא צריכה.

רשום באחד מהטפסים ששלחו לאחר ששלחתי את הבקשה לויזה, מה בדרך כלל עושים?

ועוד שאלה- כששאלו על בני משפחה שנשארים בארץ, הנחתי שמתכוונים לילדים, בני זוג... ולכן רשמתי שאין לי, זה לא ייצור בעיה? 

תודה!

אם בקשו שתתרגמי את צריכה לתרגם. באסה אבל זה המצב. הכוונה בבני משפחה היא באמת לבני משפחה מדרגה ראשונה. אפשר היה לכתוב הורים ואחים, זה לא ממש נורא אם לא כתבת. קשה לי להאמין שזה מה שיכריע את הכף.

הם לא ביקשו אישית ממני רק באחד העמודים הם מבקשים שמסמכים לא בשפה האנגלית ילוו בתרגום, אבל לפני זמן מה יכולת למלא את הטופס בעברית ולשלוח בדואר, אז למה צריך לתרגם את המסמכים? 

בחזרה