בחזרה

ויזה לאוסטרליה - הסברים ועדכונים

• היי

הגעתי לסיום מילוי פרטי ההגשה של הויזה  ורשמו לי שאינני צריכה לצרף שום מסמך.

ייתכן? מה עם צילום דרכון?

יכול להיות בגלל שיש לי דרכון ביומטרי לא ביקשו?

This applicant is not required to provide any evidence at this stage based on the information provided within the application. However, the department may request further information from this applicant at a later date

תודה,

איה

• הנהלת הפורום

לא יודע אם זה בגלל הדרכון הביומטרי אבל לפעמים זה ככה וכמו שכתוב, בשלב הזה את לא צריכה להוסיף כלום. יכול להיות שעוד כמה ימים כשיבחנו את הבקשה יבקשו ממך להעלות מסמך נוסף.

בהצלחה!

• שלום,

לפני כמה חודשים הגשתי בקשה לויזה לאוסטרליה. ביקשתי ויזה לשנה עם כניסות מרובות ותאריך כניסה אחרון לחצי שנה.

קיבלתי ויזה לשלושה חודשים עם כניסות מרובות ותאריך כניסה אחרון לחצי שנה שיפוג ב15.6.18.

עכשיו, אני בטיול וייקח לי עוד קצת זמן להגיע לשם, ובלי קשר זה מבאס אותי להגיע בשביל שלושה חודשים.

השאלות שלי הם:

א. האם עדיין קשה להוציא ויזה לישראלים שלא נמצאים בארץ?

ב. האם העובדה שכבר קיבלתי ויזה בעבר יכולה להקל על ויזה עתידית? 

ג. יש למישהו  מושג מה הסיכויים להוציא ויזת וורקינג הולידי במידה והכל מוגש נכון? כמה בקשות הוגשו בשנה האחרונה ביום הראשון?

תודה רבה

• זה אולי “מבאס אותך להגיע בשביל 3 חודשים” אבל זה מה יש. רוב ויזות התייר לצעירים הן לשלושה חודשים. צריך לקחת את זה בחשבון מלכתחילה כשמתכננים וכשמגישים בקשה לויזה, ותכלס, אפשר לעשות טיול נהדר באוסטרליה ב-3 חודשים. גם כדאי לזכור שזו לא מדינה זולה במיוחד, אז צריך תקציב מתאים לטיול ארוך בה. לא כדאי לבנות על זה שהגשת בקשה נוספת לויזת תייר תעניק לך ויזה ארוכה יותר. 

באשר לשאלות האחרות, בסופו של דבר אף אחד מאיתנו הוא לא נציג של השגרירות האוסטרלית, אז אפשר רק לנחש מה השיקולים שלהם ומה הסטטיסטיקות של כמות הבקשות ומידת ההיענות להן. אף אחד פה הוא לא מקור מוסמך שנותן לך ערובה למשהו. 

בגדול: ההרשמה לויזת חופשת עבודה נפתחת בתחילת יולי, יש מכסה מוגבלת של אישורים (500) אז מן הסתם כיוון שעוברים על הבקשות לפי סדר קבלתן חשוב להגיש מוקדם ככל האפשר מרגע פתיחת ההרשמה. בפעם האחרונה סגרו את ההרשמה אחרי חודש ושלושה שבועות בערך, אבל אין מעבר לזה נתונים מה היו אחוזי הסירוב או מאיזה תאריך כבר ממילא לא עברו על הבקשות כי המכסה נגמרה. 

כדאי גם לשים לב שלא מדובר על הזדמנות חייך להרוויח המון, אלא סוג של דרך לאוסטרליה לקבל עובדים זרים לעבודות בשכר מינימום לרוב, או אפילו פחות. 

• הנהלת הפורום

• תגובה זו נמחקה!

• @שקד

ההסברים כאן מעולים! שאלתי היא לגבי 2 שאלות בשאלון האינטרנטי: 1. במילוי פרטים על מקום עבודה נדרש לרשום פרטי “איש קשר” (טלפון, אימייל) – האם נדרש הבוס הישיר? נציג משאבי אנוש? או שזה כלל לא משנה… 2. במילוי פרטי בני משפחה שאינם מצטרפים לטיול, האם נחוץ לציין ילדים בגירים (בעלי משפחות בעצמם)? 

תודה מראש

• @שקד

אי אפשר להתנדב לעבודה תמורת לינה ו/או כלכלה בלי ויזת חופשת עבודה, זה לא חוקי באוסטרליה כי זו תמורה על עבודה.

• שלום רב 
    תודה רבה על כל המידע והעצות . יש לי שתי שאלות.

1.  הבת שלי הגישה בקשה לויזת עבודה וטיול עם בקשה לעבוד ב - Education and training בסעיף בו היה עליה לכתוב במה היא תרצה לעבוד. לאחר כשבועיים מהגשת הבקשה היא החליטה לדחות את הגעתה לחודש אחרי (מספטמבר לאוקטובר) ולבקש להחליף את סוג העבודה שהיא תרצה לעשות לAgriculture and carpentry מכיוון שהחליטה להצטרף לחבר שיגיע באוקטובר ויעסוק בתחום חקלאות  ונגרות ( הויזה שלו כבר אושרה). היא הגישה את הבקשה לשינוי באמצעית טופס ״דיווח על טעות״. האם זו הדרך לבקש שינוי ? האם בקשת השינוי עלולה לגרום לכך שיידחו את בקשת הויזה שלה?

2.  כאשר היא הגישה את בקשת הויזה ( ב15.5) התקבלה תשובה אוטומאטית שעליה לבצע בדיקות רפואיות וצילום ראות תוך 28 ימים. מכיוון שבדיוק באותו זמן היא נסעה להודו והתחילה שם השתתפות בקורס אינטנסיבי בצפון המדינה - היא לא יכלה לבצע את הבדיקות. רציתי לברר האם כדאי לבקש שיתנו לה דחייה של מועד השלמת הבדיקות מפני  שהיא לא תספיק לבצען עד 28 יום מיום דרישתן.  וגם לברר האם ניתן לבצע בדיקות אלו בהודו או בסרילנקה ( שזה היעד הבא שלה).
    תודה רבה!

בחזרה