בחזרה

סיכום טיול סובב קולורדו פלוס שיקגו

• Glenwood Springs והדרך ליוטה

עודד היקר,

איזה אשכול מדהים!

אהבתי את התמונות, וכמה נפלא שזכיתם לראות סוגים שונים של צביים. במזרח קנדה, בחצי האי ג'ספה, ראיתי רק את קרניו של המוס שהסתתר בסבך הצמחיה. ברוקיס הקנדים- האלקים הסתובבו ממש על הכבישים, ליד בתי התושבים.

הצבעים של התמונות, שצילמת על כביש 70, נהדרים!!!

כמה צחקתי מן השיחות שניהלת עם האמרקאים....הן די מכניסות לפרופורציה את גודלה וחשיבותה של מדינתנו בעולם, וגם רומזות לכך, שכנראה ישראלים מעטים יחסית מטיילים באזורים שטיילת.

וכמעט נפגשנו בנתב"ג- טסתי ערב קודם למילאנו.

מצפה להמשך

נילי

• סיכום טיול סובב קולורדו פלוס שיקגו

עודד,

איזה כייף לטייל איתכם ... 

אני יושב במושב הקדמי של הפורד פיוז'ן  

• כביש 128 בדרך למואב

קצת אחרי החציה ליוטה אנחנו פונים לכביש 128 לכיוון מואב. ידענו שהכביש הזה נופי אבל לא תיארנו לעצמנו כמה הוא יפה. עם כביש כזה מה צריך פארק? איך שהכביש מתלכד עם נהר הקולורדו מתחילים נופים יפפיים של הנהר ותצורות הקרקע. את 50 המיילים האלה לקח לנו 4 שעות לעבור. מומלץ לכל מי שמגיע למואב גם אם הכביש לא בדרך שלו. לקראת הסוף יש פניה שמאלה לכביש אחר ששכחתי את שמו שגם בו קצת נופים וכן ישובים חקלאיים. אנחנו נכנסנו לקטע מסוים וחזרנו אבל אפשר גם להמשיך ומשם גם להגיע למואב בדרך קצת יותר ארוכה. אני מקדיש 3 עמודים לתמונות מהכביש היפפה. הגענו למואב והעיירה מוצפת בסינים. בגלל זה קרעו אותנו במחירי הלינה. אפילו מוטל 6 עלה לנו 130$ ללילה הראשון ו-160 ללילה השני כי זה היה סופ"ש. הסינים גם הציפו את המסעדות הסיניות לפחות ונאלצנו לחכות שעה וחצי עד ההגשה אבל לפחות היה טעים.

UtahRoad128_1.JPGUtahRoad128_5.JPGUtahRoad128_4.JPGUtahRoad128_2.JPGUtahRoad128_3.JPG

• כביש 128 בדרך למואב
    UtahRoad128_10.JPGUtahRoad128_9.JPGUtahRoad128_11.JPGUtahRoad128_7.JPGUtahRoad128_6.JPG

• כביש 128 בדרך למואב
    UtahRoad128_12.JPGUtahRoad128_14.JPGUtahRoad128_13.JPGUtahRoad128_15.JPGUtahRoad128_16.JPG

• פארק הקשתות ביוטה

היום השמיני - 2 באוקטובר

היום של פארק הקשתות. הגענו לפארק והיה תור ארוך של מכוניות. בשלב מסוים יש התפצלות בכביש וריינג'ר עומד ושואל למי יש את כרטיס הפארקים. לנו יש אז אנחנו מקבלים עדיפות ויכולים לפנות לכביש הצדדי שמסתבר שהוא עוקף תור. מגיעים למרכז המבקרים וצופים בתצוגות ובסרטון על הפארק. קונים גם כובעי ריינג'רים נגד החום כי היה קרוב ל- 30 מעלות ביום. בפארק מסתבר יש מלבד קשתות עוד נופים נהדרים. הכניסה לפארק בכביש מתפתל במעלה. אנחנו מגיעים לנקודת התצפית Avenue park ובהמשך הדרך צופים Three Gossips ,The Organ,Sheep rock ו- Tower of Babel.

Organ & Tower of Babel rocksThree Gossipsלאחר העליה לפארק הקשתותPark Avenueלאחר העליה לפארק הקשתות

• פארק הקשתות ביוטה

ממשיכים בכביש שבקטע זה נקרא The graet wall ועוצרים בנקודת התצפית Petrified dunes ובהמשך עד לתצפית על ה- Balanced rock לפני הפניה לענף החלונות. החניה פה כמעט מלאה אבל אנחנו מצליחים למצוא מקום אחד פנוי. מעניין מה קורה בעונת השיא. מסלול הליכה קצר מביא אותנו אל קשתות החלונות הדרומית והצפונית וגם לקשת Turret.

הקשתות הדרומית והצפוניתBalanced rockBalanced rockקשת TurretFrom Garden of Eden

• פארק הקשתות ביוטה

בהמשך הלופ הקטן נמצאת גם ה- Double arch שמסלול הליכה קצר מוביל גם אליה. חוזרים לכביש הראשי של הפארק וממשיכים הלאה עד לנקודת התצפית Panorama ובהמשך פונים לענף ה- Delicate arch. יש חניה ממנה יש מסלול די ארוך בעליה עד ה- Delicate arch. אנחנו התעצלנו ובמקום זאת המשכנו בכביש עד הסוף שם יש תצפית מרחוק על הקשת שנקראת Lower delicate arch viewpoint. אפשר לראות את הקשת די בבירור אבל די מרחוק ולכן לקחנו את הטיפ של מוני ועשינו מסלול הליכה לא קצר אבל גם לא ארוך עד לנקודת תצפית יותר קרובה שנקראת Upper delicate arch viewpoint. באמת מפה התצפית הרבה יותר טובה וקרובה מספיק כדי להנות ממראה הקשת. אפשר לראות בתצלום שנעשה בזום כמעט מכסימלי שהקשת נראית די טוב מנקודת התצפית הזו. חוזרים לכביש הראשי וממשיכים אתו תוך עצירה בעוד נקודות תצפית עד קשת החול Sand dunes arch אליה מגיעים בהליכה קצרה דרך קניון צר מאוד. הקשת נראית כמו שתי חיות שמתנשקות ונקראת קשת החול בגלל החול שלרגליה. ההגעה ממש אליה אסורה כפי שדורבן כבר כתב בתיאור הטיול שלו עקב כך שלאחרונה נפלו ממנה חלקים. מתקדמים עוד קדימה על הכביש הראשי ומגיעים לקשת Skyline שאליה מוביל מסלול קצר והיא נקראת כך כי היא נמצאת די גבוה בראש סלע. ממשיכים עד סוף הכביש שם נמצא ה- Devils garden. אנחנו יוצרים למסלול הליכה לא קצר אבל לא קשה ב- Devils garden אל ה- Landscape arch שהיא הקשת הכי מרשימה בפארק בנוסף ל- Delicate arch. אין עוד הרבה זמן אור אז אנחנו מחליטים לעצור פה ולחזור למכונית. המשך המסלול לכיוון ה- double O arch נראה לנו די קשה וכרוך בטיפוס די תלול על סלע. אנחנו נוסעים את כל הדרך חזרה עד לכניסה לפארק ומשם חזרה למלון במואב. סה"כ צריך להקדיש לפארק יום שלם.

הקשת הכפולה - Double archקשת החול - Sand archהקשת העדינה - Delicate archLandscape arch in Devils GardenSkyline arch

• Dead Horse point

היום התשיעי - 3 באוקטובר

אנחנו נוסעים ממואב לכיוון מחוז island in the sky של פארק קניונלנדס. בדרך אנחנו פונים לכיוון ה- Dead Horse point overlook שזה תצפית על עיקול מרשים ביותר של נהר הקולורדו. על פי האגדה המקומיים נהגו לקחת את סוסי המוסטנג הפראיים שצדו וערכו סלקציה בין אלו שראויים להימכר ואלו שלא הושארו למות. במקום זה גם צולמה סצינת הסיום של תלמה ולואיז. אנחנו מופתעים לגלות שבפארק הזה שאגב לא כלול בכרטיס הפארקים יש גם נופים אחרים פרט לעיקול ולכן הוא לוקח לנו יותר זמן מהמתוכנן. אחת הנקודות היפות היא התצפית על בריכות המלח. כמובן שהשיא זה התצפית על העיקול. אין מה להסביר. התמונות ידברו.

DeadHorse4.JPGDeadHorse3.JPGבריכות המלח ב- Dead Horse parkDeadHorse5.JPG

לפחות עזרתי לכם במשהו, בנושא ה-KEYLESS של הפורד פוז'ן.

• כביש 128 בדרך למואב

זו דרך ההגעה הקבועה שלי למואב (3 פעמים עד כה).  היות וחלפו כמה שנים מהביקור הקודם (ב- 2007), זכיתי לראות איך איזור הכביש התפתח בצורה מדהימה בשנים האחרונות, כול הוספת מסלול אופניים שבשבילו בנו גשר באיזור מסוים.

את שחווית במואב חוויתי גם אני.  שילמתי ללינה 200 דולר ויותר ללילה (נאלצתי להחליף בית מלון בין שני הלילות מחמת זמינות חדרים).  גם את התור במסעדה הסינית ראיתי, אלא שנשברתי והלכתי למקום אחר.

• Dead Horse point

Dead Horse Point הוא פארק מדינה של יוטה ולכן לא כלול בפס America The Beautiful.

קצת מרגיז שהפרד פיוז'ן ששכרתי היתה עם מפתח רגיל frown

כתבת בשרשור שלי שצילמנו שנינו את אותן התמונות, וצדקת! התמונות משגעות.. אחלה מצלמה יש לך.

באמת מעניין לראות ולחוות את אותם המקומות שעדיין טריים בראש מנקודת המבט של מישהו אחר.

כביש 128 באמת נראה יפה מאוד.. לצערי לא הייתי מודע אליו ואת הדרך ממואב לגלנווד ספרינגס עשיתי דרך כביש 191 היותר סולידי.

ועידת פסגה - אולי בפעם הבאה Smile

• Glenwood Springs והדרך ליוטה

נילי

ה- Wildlife היה אחד היתרונות הגדולים של הסיבוב הגדול שעשינו בצפון

קולורדו וכבישי הנוף בוויומינג. לא ראינו בכלל צבאים בשום איזור אחר בטיול.

והשיחות עם האמריקאים....יש עוד אחד קצר יותר בהמשך הדרך. חכי בסבלנות:)

מה שראית עד עכשיו זה רק ההתחלה. העיקר עוד לפנינו.

בפרטי אני אשאל איך היה באיטליה.

ראובן

בהחלט עזרת. רק כשהגעתי לאוטו ראיתי שמה שיש לי ביד  זה גוש קטן ושחור

בלי שום בליטות שיוצאות ממנו. אח"כ ראיתי שגם אם הייתה בליטה אין באוטו

שום מקום לדחוף אותה. כמעט רציתי לחזור לדלפק ולשאול איפה המפתח ואז

נזכרתי בך ובהסבריך בנושא. נדמה לי שכתבת שזה גרם לפתיחה אוטומטית של  האוטו מ- 5 מטר ואז נשאלה שאלת בטיחות כי למעשה כל אחד במצב הזה יכול לקפוץ לאוטו, ללחוץ על כפתור ולנסוע. בכל אופן האוטו שלנו נפתח אוטומטית רק ממרחק של בערך מטר.

אח"כ כשהגענו למלון אחרי שעשינו צ'ק אין ורציתי להחנות אותו בחניה הוא לא נדלק

לי ולא הבנתי למה עד שבעזרת נהג אחר קלטתי שהוא לא מתניע אם לא לוחצים

על הבלמים מה שכנראה עשיתי באופן לא מודע בשדה"ת.

וחוץ מזה עזרת לי לא רק בזה אלה במה שקשור בהמשך הדרך לגבי הקניונלנדס

וכביש 550.

• כביש 128 בדרך למואב

אז אני שמח לגלות שעוד יצאנו בזול:)

בכל אופן אחת המסקנות היא לכוון את הביקור במואב לימי חול כי בסופ"ש המחיר עולה משמעותית.

בעלת המסעדה הסינית שהתנצלה בפנינו על העיכוב טענה שאף פעם לא היה לה לחץ כמו היום!!!

לגבי כביש 128, חבל אבל לא נורא. תמיד מפספסים משהו בטיול. גם אנחנו

פיספסנו את Maroon Bell והיו לנו עוד פספוסים בהמשך.

אגב מעניין למה בחרת ב- 191. הוא הרי מאריך את הדרך לא?

לגבי הצילום אני אתן לך טיפ קטן.

עובדה ידועה היא שאף מצלמה לא מגיעה לאיכות של העין. בגלל זה קורה

לפעמים שמה שראית בעין מבחינת הצבעים והבהירות לא יוצא אותו דבר בתמונה

והיא יוצאת פחות מרשימה ממה שראית במציאות. במיוחד למשל אם היה אפילו קצת ערפל או השתקפות של השמש. אפשר לתקן את זה בדרך הבאה.

אתה מכיר את תוכנת Picasa? זו תוכנה חינמית שאפשר להוריד ברשת. היא עושה

כל מיני דברים אבל מה שרלוונטי לנו זה האופציה שנקראת I feel lucky

שעושה עיבוד אוטומטי לתמונה ומעלימה את מה שהעין הצליחה לחדור והמצלמה

לא. כלומר בתנאים מסוימים זה מחזיר את התמונה למה שראית במציאות.

כשאני חוזר מטיול אני מעביר את כל התמונות תחת האופציה הזו. ב-95% מהמקרים

העיבוד משפר או לא מקלקל את התמונה. 5% מהמקרים הוא מקלקל ואז אתה יכול

לבחור לחזור אחורה למה שהייתה התמונה לפני העיבוד.

תאמין לי יש לי חברים שלא רצו לשמוע מזה עד שלא הראיתי להם איך נראית

תמונה שהם צילמו לפני ואחרי העיבוד.

למשל אצלך בשרשור היו הרבה תמונות טובות אבל היו גם כמה תמונות חיוורות

ש- I feel lucky היה עוזר להם מאוד. בהצלחה.

בחרתי ב191 כי זה מה שגוגל מאפס בחר בשבילי.

האמת שאני מכיר את הפונקציה הזו בפיקאסה. אפילו השתמשתי בתוכנה כדי למיין את התמונות. משום מה שכחתי להשתמש בפונקציה הזו...

• Canyonlands - island in the sky

גמרנו עם ה- Dead Horse point ואנחנו חוזרים עם הכביש להמשך במחוז island in the sky של פארק קניונלנדס. עוצרים במרכז המבקרים בעיקר לסרט קצר על הפארק. נכנסים לפארק והמקום הראשון בו אנחנו עוצרים הוא Shafer overlook. המראות יפפיים ובמיוחד המראה של Shafer canyon והמראה של הדרכים התלולות לרכבי 4x4. היעד הבא Mesa Arch. קשת לא גדולה אבל יושבת מעל נוף מדהים שאפשר לראות דרכה או מעליה.

Shafer canyon overlookMessa archShafer Canyon overlookShafer Canyon overlookMessa arch

נעול

בחזרה