בחזרה

כפי שהבטחתי - טיול עם עגלות בבודפשט •  

  החלטנו לאתגר את עצמנו ולטוס עם 3 קטנטנים לבודפשט: בת חמש, בת שנתיים ובן חצי שנה. פעם ראשונה שלנו בחו"ל עם הילדים ולמען האמת זו החופשה הראשונה שלנו איתם שלא כללה לינה אצל קרובי משפחה. למה בודפשט? כי היא זולה, יפה, יש בה אטרקציות לילדים וכי טיול עירוני הרגיש לנו יותר פשוט מטיול כוכב עם רכב שכור ברחבי אירופה.

  כשתכננתי את הטיול מצאתי הרבה מידע על אתרים בבודפשט אבל לא תמיד הצלחתי להבין אם הם מונגשים לעגלות. שאלתי המון שאלות פה בפורום וקיבלתי מענה ועצות טובות מהרבה אנשים, ועכשיו הגיע תורי לתרום את חלקי. אז הנה זה מגיע:

  טסנו עם עגלת תאומים וטרמפיסט. היו הרבה התלבטויות לגבי נושא העגלה, כי עגלת תאומים היא רחבה וכבדה, בארץ אנחנו משתמשים בשני טיולונים אבל רצינו שיהיה זוג ידיים פנויות עבור הגדולה או כשצריך שני אנשים להרים את העגלה במדרגות ולכן החלטנו לשים את שני הקטנים בעגלה אחת. לגבי הטרמפיסט – זה אחד הדברים הפחות נוחים שיש כי מי שדוחף את העגלה עומד מאחוריו ובעצם הולך עם הידיים מושטות קדימה והגוו מעט כפוף. אני מאוד לא רציתי לקחת אותו ובעלי התעקש, וטוב שעשה זאת. כי כשהגדולה התעייפה או כשרצינו להגביר קצב היא עמדה על הטרמפיסט ובעלי דחף את כל שלושת הילדים קדימה – הרגשנו כאילו אנחנו מטיילים עם נגמ"ש לפעמים.

  נתחיל עם הטיסה – טסנו בוויזאייר והם היו על הכיפק. מאחר והעגלה מתקפלת יחד עם הטרמפיסט לחלק אחד, לא היינו צריכים לשלם עליה. מסרנו את העגלה בשער העלייה למטוס והיא חיכתה לנו ביציאה. הילדות זכו להיכנס לביקור בתא הטייס לאחר הנחיתה, למורת רוחם של שאר הנוסעים שחיכו לנו באוטובוס מחוץ למטוס...

  בשדה התעופה בבודפשט קניתי לנו כרטיס שבועי לתחבורה הציבורית – 7 day travelcard. אני לא בטוחה שזה היה כזה משתלם בסופו של דבר כי הלכנו ברגל יותר ממה שתכננו בהתחלה. אבל לא רציתי להתעסק עם קניה של כרטיסים בכל נסיעה או בכל 10 נסיעות. מאחר והילדים גם ככה נוסעים בחינם עד גיל 6, זה היה שווה את ה 9900 פורינט ששילמנו על שנינו.

  מהשדה אספו אותנו ברכב גדול, דרך חברה שהמליצו עליה פה בפורום – Budapest Airport Transfer Plus. הם חיכו לנו בשדה, היה מקום לכל הציוד, הנהג הגיע עם כסאות לילדים והוריד אותנו בפתח הדירה. בחזרה לשדה התעופה הנהג חיכה לנו מחוץ לדירה לפני הזמן, היה מצויין! וגם לנהג היה מצויין כי בטעות נתתי לו כמעט 30 ₪ טיפ בנסיעה מהשדה לעיר. הסתבכתי עם החישוב של הפורינט מול השקל בהתחלה...

  לקחנו דירה ליד בית הכנסת הגדול – רציתי מיקום מרכזי ליד הרבה קווים של תחבורה ציבורית. העגלה לא נכנסה למעלית של הבניין והיינו צריכים להתפצל בעליה לדירה – אני עם הילדים והתיקים ואח"כ בעלי עם הנגמ"ש המקופל. לא תמיד כיף אבל לא נורא.

  לגבי תחבורה ציבורית – כמעט בכל אוטובוס או חשמלית שעלינו עליהם הייתה דלת לעגלות (באמצע) והיה קל ונוח. בתחנות של המטרו היינו צריכים לרדת או לעלות חצי קומה או קומה במדרגות אז כל אחד תפס קצה אחד של העגלה ופשוט הרמנו אותה במדרגות. לפעמים עזרו לנו אנשים ברחוב (בעיקר תיירים) ולפעמים לא. בכל מקרה זה לא היה נורא.

  ביום הראשון הגענו לדירה אחה"צ. הילדים היו מלאי מרץ, הקטנים ישנו בטיסה אז אחרי סיבוב בדירה, שתיה וקצת נשנושים יצאנו לטייל. הלכנו ברגל לכיוון שדרות אנדרשי במטרה להגיע ל    SUGAR! , שתהיה לנו התחלה מתוקה לטיול. בדרך עברנו בשוק העתיקות Gozsdu udvar וזכינו לקריאות התפעלות מצד הילדות שרצו למדוד שם את כל התכשיטים. בתוך השוק הצלחנו לטייל עם העגלה, היה מספיק מרווח. אחרי השוק עצרנו בגן שעשועים שנתקלנו בו והמשכנו עד שהגענו לחנות הממתקים. שדרות אנדרשיי ובכלל, כל הרחובות המרכזיים הם בעלי מדרכות רחבות ואפשר לטייל בהם בכיף, גם עם עגלת תאומים. בדרך חזרה לדירה עברנו דרך בית האופרה ובזיליקת אישטוון הקדוש. הסתכלנו עליהם מבחוץ, עשינו סיבוב, כמה תמונות והמשכנו הלאה. חזרנו לשוק העתיקות לאכול משהו (יש דוכן נחמד של פיש אנד צי'פס בכניסה) והביתה. אחרי שהילדים נרדמו שלחתי את בעלי לסופר הקרוב לקנות מצרכים ומאותו רגע אכלנו ארוחות בוקר וערב בדירה, הכנו כריכים ולקחנו חטיפים ופירות לדרך כל יום ורק ארוחת צהריים קנינו לילדות בחוץ – הן הסכימו לאכול רק המבורגרים, נקנקיות, גלידה וקיורטוש כך שלא היה צורך במסעדות.

  יום 2: הילדים התעוררו עם הזריחה!!!! בשבע בבוקר כבר היינו ברחוב. הלכנו לאורך הדנובה עד לגשר השלשלאות, חזרנו וביקרנו בשוק האיכרים של Szimpla Kert. לשם מאוד קשה להיכנס עם עגלה. אולי עם עגלת יחיד אפשר אבל היה צפוף מידי לעגלת התאומים שלנו אז בעלי נשאר עם הקטנים בחוץ (הם גם ככה נמנמו באותו זמן) ואני והגדולה נכנסנו לעשות סיבוב. קנינו קצת ירקות והרבה דובדבנים וחזרנו לנוח בדירה. אחרי שעה שאף אחד לא ממש נח בה, יצאנו לקרקס. היה מדהים!!! מופעי לוליינות ברמה גבוהה מאוד, הגדולה הייתה מאושרת, אנחנו התלהבנו, האמצעית לפעמים נבהלה, לפעמים התלהבה ולקראת הסוף השתעממה (המופע נמשך מעל שעתיים), והקטן ניצל את הזמן לנמנום. מומלץ מאוד לדעתי גם בלי ילדים. אחרי הקרקס עשינו סיבוב קטן בפארק העירוני וחזרנו לארוחת ערב בבית. באותו יום הבנו שאין טעם לחזור למנוחת צהריים בדירה כי הקטנים ישנים בעגלה והגדולה לא ישנה צהריים. אגב בקרקס יש עמדה לשמירת חפצים – שם מפקידים את העגלה תמורת איזה 100 פורינט ונכנסים למופע ללא עגלה.

  יום 3: ביקרנו בגן החיות של בודפשט. גן חיות ענקי וכולו מונגש לעגלות ולכסאות גלגלים. גם אם זה נראה כאילו חייבים לעלות במדרגות, תמיד מצאנו בדיעבד כניסה עם מעלית ממקום אחר. יש הרבה מיצגים שאפשר לגעת ולהתנסות בהן (להיכנס לתוך שיריון של צב, לתוך חליפה של אבירים, למערה של האדם הקדמון, להסתכל על עור נחש דרך מיקרוסקופ ועוד ועוד). צפינו במופע של כלבי הים שהיה ממש נחמד ופשוט העברנו שם שעות ארוכות עד שכבר נגמרו לנו הכריכים והחטיפים והבנות לא הסכימו לאכול שום דבר שהיה שם חוץ מקיורטוש וגלידה. אז חזרנו לכיכר Deak Ferenc דרך המטרו, הבנות קיבלו את מנת הג'אנק פוד היומית והמשכנו לגן השעשועים הראשון שמצאנו. אחרי מנוחה (שלנו) בגן השעשועים עשינו סיבוב ב vaci utca וחזרנו הביתה.

  יום 4: העיר העתיקה והרכבל. מהיום הזה חששנו מאוד. זה יום שדרש מאיתנו הרבה החלפות של תחבורה ציבורית והבנו שהעיר העתיקה מלאה במדרגות. לקחנו אוטובוס מס' 16 מ Deak Ferenc ter בכוונה לרדת בכיכר קלארק אדם ולעלות לעיר העתיקה עם המעלית – Funicular בשביל החוויה. ושניה לפני התחנה, אחת הנשים המקומיות באוטובוס אמרה לנו – בשביל מה??? האוטובוס ממשיך עד למעלה! אז המשכנו איתו עד למעלה. אולי היינו צריכים לקחת את המעלית בשביל הקטע, אבל ככה יצא. אז עשינו סיבוב באיזור הארמון, מחוץ לכנסיית מתיאס ובמצודת הדייגים. עם העגלה יכלנו להסתובב רק במרפסות הנמוכות ומתישהו נטשנו את העגלה בצד, שמנו את הקטן במנשא ועלינו עם הילדים איפה שיכלנו להיכנס מבלי לשלם.

  לא התעכבנו על מוזיאון המרציפן וקונדטוריית רוזוורם למרות שרצינו איזה קרמשניט, גם וויתרנו על גבעת גלרט, רצינו להקל על עצמנו ביום הזה ובדיעבד זו הייתה החלטה נכונה. כי היעד הבא שלנו היה הרכבל ולהגיע אליו היה סיפור! קודם כל הרכבל הזה עובר בין התחנה התחתונה – Zugliget  לתחנה העליונה – Janos hegy שאליה אפשר להגיע עם רכבת הילדים או באוטובוס עם הליכה ביער של 1.5 ק"מ בערך. אז מאחר והבנתי שרכבת הילדים לא מתאימה לעגלות ושיש מדרגות בכניסה דרך Janos hegy החלטתי להגיע לרכבל מתחנת Zugliget, אליה יש אוטובוס מס' 291 שמוריד במרחק דקה הליכה מהרכבל. אבל כדי להגיע לאוטובוס הזה היינו צריכים לקחת חשמלית 56 שלא יוצאת מאיזור הארמון וכדי להגיע אליה, ה- google maps  שלח אותנו להליכה קצרה בעיר. רק ש google  לא יודע שאנחנו עם עגלת תאומים ובכל מקום שנתקלנו במדרגות (ופה היו הרבה מאוד מדרגות, לא קומה או חצי קומה כמו במטרו) עשינו עיקוף רציני כדי להמשיך עם הכביש ולא לחתוך דרך המדרגות. הליכה של 12 דקות התארכה למעל חצי שעה ואז חיכינו עוד עשרים דקות לחשמלית שלא הגיעה. במקומה הגיע אוטובוס חלופי עם נהג שהוריד אותנו בתחנת szell kalman ter בצעקות בהונגרית ונפנופי ידיים שהסבירו שאנחנו צריכים לרדת ולקחת משם את חשמלית 56. אם היינו מבינים מראש שהחשמלית הזו עוברת שם, היינו לוקחים קו 16 מאיזור הארמון, יורדים ב szell kalman ter (שם אגב, יש מעלית ולא צריך לסחוב את העגלה במדרגות) ומשם עולים על חשמלית 56. טוב נו – כך יצא. ניצלנו את זמן ההמתנה לטבילה במזרקה. בלי מזרקות היה טיול הרבה יותר מאתגר. אגב, תוך כדי ההליכה שלנו לתחנה של החשמלית, הגענו לקצה של המבוך התת קרקעי. לא תכננו להיכנס אליו מאחר והוא לא נגיש לעגלות. אבל החלק הזה כן היה נגיש ונכנסנו אליו עד לנקודה מסויימת שהרגשנו שהספיק לנו ויצאנו חזרה אל הרחוב. לדעתי זה היה רחוב Uri utca.

  לאחר כל ההחלפות הגענו לרכבל – לתחנת Zugliget רק כדי לגלות.... גרם מדרגות (!!!!) לא וויתרנו, הרמנו את העגלה והגענו לרכבל המיוחל. השארנו את העגלה בצד, עלינו עם התינוק במנשא, הקטנה על אבא והגדולה ישבה לידי ולא תאמינו מה ראינו בתחנת Janos hegy של הרכבל – אנשים עם עגלות! לא יודעת איך הם הגיעו וזה גם לא ממש שינה משהו. אבל יכול להיות שכן יש דרך להגיע לשם עם עגלה. אגב, אם לא היינו צריכים לשים ילדה אחת על הברכיים כנראה שהיו נותנים לנו לקחת את העגלה מקופלת על הרכבל. ראינו זוג עם תינוק עושה את זה – האבא ישב עם התינוק עליו ובקרון מאחוריו ישבה האמא ולידה העגלה המקופלת. ואז לא צריך לעשות הלוך-חזור ברכבל כמו שאנחנו עשינו. בחלק העליון של הרכבל המסעדה הייתה סגורה, היה גן שעשועים נחמד, והייתה אפשרות לעלות לתצפית או לטייל קצת ביער אבל הגדולה סירבה ואנחנו היינו עייפים מידי כדי לשכנע אותה. אז העברנו את הזמן בגן השעשועים וחזרנו למטה עם הרכבל. הדרך חזרה הייתה יותר פשוטה כי קו 291 מגיע ל pest. ירדנו קצת אחרי גשר מרגיט והלכנו ברגל אל המזרקה האינטראקטיבית ב Szabadag ter. סיום מבורך ליום המתיש הזה! אחרי המזרקה קנינו אוכל לילדות וחזרנו הביתה. לפני שעלינו לדירה נכנסנו לבית הכנסת הגדול – מרשים מאוד.

  יום 5: שייט + האי מרגיט. זה היה יום שממש השתבש לנו ולאט לאט השתפר והסתדר. תכננו לצאת מוקדם, לעלות על סירה לאי מרגיט ולהעביר שם את היום. לתחבורה הציבורית יש סירות שאפשר לעלות עליהן בחינם עם הכרטיס השבועי שקנינו. אבל יצאנו מאוחר. וכדי להגיע לרציף היינו צריכים אוטובוס מתחנת Astoria ששם צריך לרדת במדרגות ולעלות בחזרה כדי לחצות את הכביש (למחרת גילינו שיש מעבר חציה, פשוט צריך ללכת איזה 100 מטרים מהצומת) אז ירדנו ועלינו וחיכינו והאוטובוס פשוט חלף על פנינו (כנראה שלא עמדנו במקום הנכון), שוב ירדנו ועלינו ושאלנו ועברנו למקום אחר וגילינו שזה לא האוטובוס הנכון. בסוף בסוף גילינו איזה קו אנחנו באמת צריכים והדברים התחילו להסתדר, פשוט באיחור. הגענו לרציף, עלינו על המעבורת. היה שייט מהמם! ראינו את כל העיר, הייתה בריזה טובה. ממש נחמד. ירדנו, הלכנו לאי מרגיט הקסום. האכלנו ברווזים ודגים, טיילנו באי והגענו לבריכות PALATINUS, עליהן שמעתי לראשונה פה בפורום מ- lbd. זה היה מקום מושלם בשבילנו! הבריכה של הקטנים מאוד מאוד רדודה (בת השנתיים התהלכה בה בלי בעיה וטיפסה לבד על המגלשות) וגם מחוממת. אני חושבת שנשארנו שם עד שש וחצי בערב. הילדות פשוט לא רצו לעזוב וברצינות שקלנו לחזור לשם שוב למחרת. בפארק המים עצמנו יש שבילים רחבים ואין בעיה להתנייד עם עגלה, קו 26 לקח אותנו מהיציאה של הבריכות עד לקניון west end, שם קנינו קצת בגדים לילדים. אגב בקניון יש מעלית בנוסף למדרגות הנעות אבל לא היה קל למצוא את המעליות ועד שמצאנו, לא הצלחנו לעבור עם העגלה בדלת אל חדר המעלית (דלת חירום שנפתחת רק בצד אחד, הצד השני נעול בנעילה אלקטרונית). עד שאיש מלא מוטיבציה הגיע ופשוט איכשהו שיחרר את הנעילה והצלחנו להיכנס. עם עגלה רגילה כנראה שלא הייתה בעיה לעבור בדלת.

  יום 6 ואחרון: התכנון היה לבקר ב tropicarium אבל לא התחשק לנו לנסוע חצי שעה בשביל לראות חיות, רצינו משהו יותר אקטיבי בשביל הילדים. מצד אחת היה כל כך מוצלח בבריכות PALATINUS ומאוד רצינו לחזור. מצד שני הרגשנו שלא מיצינו את הפארק העירוני. היינו שם פעמיים (בקרקס ובגן החיות) ולא ממש נכנסנו לפארק עצמו. אז נסענו והגענו ל Hosok ter וטיילנו בפארק. האכלנו יונים וברווזים, טיילנו מסביב לטירה, הלכנו לאורך האגם הגדול ועוד אגם קטן ליד הטירה, קנינו ארטיקים במחיר מופקע, קצת גן שעשועים וכשהתחיל להיות ממש חם נסענו למזרקה ב Szabadag ter להתערננות. אחרי שנרגענו מהחום הבנות אכלו וטיילנו לנו ברחוב ואצי ובכיכר Deak Ferenc, נפרדנו מהעיר לשלום וחזרנו באפיסת כוחות הביתה.

  סה"כ היה מאוד נוח עם העגלה. לי לפחות, כי בעלי דחף את העגלה 90% מהזמן. להגנתי – הצעתי להחליף אותו הרבה מאוד פעמים והוא סירב ליותר מדקות ספורות. בגלל שהעגלה הייתה גדולה היה הרבה מקום אחסון – בחלק התחתון שלה תמיד הייתה שמיכה (למקרה שיתאפשר לשים את התינוק על הדשא או משהו) ומגבת (למזרקות), אוכל ושתיה. על העגלה עצמה תלינו תיק עם בגדי ההחלפה לילדים, חיתולים, מגבונים, מצלמות (סטילס ווידאו), כסף, משקפי שמש, קרם הגנה, כובעים.

  פה ושם עבדנו קשה והיינו צריכים להרים את העגלה, או את הילדים עצמם אבל אף פעם לא יותר מקומה אחת. כמובן שוויתרנו על דברים כמו רכבת הילדים, בית החולים בסלע וכו' בגלל עניין הנגישות. אבל מה שעשינו הספיק לנו והספיק לילדים והשאיר אותנו עם טעם של עוד. סה"כ היה ממש מוצלח. נהנינו מאוד וגם הילדות נהנו. התינוק היה רגוע בעגלה והצליח לישון בה כשהיה עייף. גם בת השנתיים ישנה צהריים בעגלה ואספה כוחות להמשך היום.

  אז לכל מי שמתלבט לגבי טיול בבודפשט עם ילדים קטנים בכלל ועם עגלות בפרט – אני ממליצה בחום!!!

  IMG-20160620-WA0001.jpg


 • כפי שהבטחתי - טיול עם עגלות בבודפשט

  היי,

   

  ברוכים השבים!!!

   

  נהניתי לקרוא את החוויות והרשמים מהטיול המקסים שלכם

  עם קטנטנים ועגלת תאומים+טרמפיסט.... איזה אתגרbroken heart 

  ועוד הצלחתם לעשות את הרכבל!! כל הכבוד

   

  תודה על השיתוף וההשקעה בפרטים והקישורים

  בטוחה שיועילו למשפחות שיטיילו בעקבותיכם 

   

   

  תוכלי לפרט יותר על הדירה + שם / קישור  והתרשמות שלכם ממנה אם מומלצת למשפחות (חוץ מחסרון של המעלית הצרה)

    • כפי שהבטחתי - טיול עם עגלות בבודפשט

  תודה, לי!

   

  אנחנו היינו מאוד מרוצים מהדירה. היא הייתה גדולה ומרווחת ובמיקום מרכזי מאוד (איזור בית הכנסת הגדול) ממש בין Deak Ferenc ter ל Astoria ככה שהייתה גישה נוחה לתחבורה ציבורית.

  שני חסרונות היו בדירה - 

  1. באתר airbnb כתוב שיש מזגן אבל מדובר במזגן נייד, שבקושי מצליח לקרר חדר אחד. לנו לא הפריע, פשוט פתחנו חלונות. אבל למי שלא סובל חום או אם הטמפרטורות גבוהות יותר זה יכול להיות בעייתי.

  2. המיקום המרכזי עשוי להיות רועש בלילות - בשבוע שהיינו הונגריה עלתה שלב ביורו פעמיים, והאוהדים חגגו ברחובות עד שעות מאוחרות. מאחר ואין מזגן ישנו עם חלונות פתוחים והיה מאוד רועש. לילדים זה לא הפריע ואנחנו היינו מספיק עייפים להירדם בתוך הרעש. אבל זה היה פחות נחמד מלהירדם בשקט.

   

  לינק לדירה באתר airbnb:

  דירה • כפי שהבטחתי - טיול עם עגלות בבודפשט

   

   

  nono • כפי שהבטחתי - טיול עם עגלות בבודפשט

  תודה על העדכון • כפי שהבטחתי - טיול עם עגלות בבודפשט

  הי

  נהניתי מאד לקרוא את סיפור הטיול שלכם!

  נראה ששילבתם תכנון מפורט עם זרימה בשטח..וזה מתכון מוצלח ביותר.

   

  מניסיון (בארץ) עם עגלת תאומים זה באמת אתגר, אך יש בו גם מעלות רבות-כמו שכתבת, זוג ידיים פנוי והמון מקום ל"מטען".

   

  בהנאה בטיולים הבאים!! • כפי שהבטחתי - טיול עם עגלות בבודפשט

  תודה על הדווח המפורט. אני שמח שנהנתם מהטיול. יש לי מספר הערות לכם אם מתכוונים לבקר עוד פעם ולאלה שמתכננים טיול לבודפשט:

   

  1. עגלה-------למה לא לקחתם עגלה שיושבים אחד אחרי השני? אז לא היתה בעיה עם הרוחב. גם בעגלה הזו אפשר להרכיב ילד שלישי בעמידה.

  2. כרטיסיה------טוב עשיתם שקניתם כרטיסיה. את הכרטיסים הבודדים צריך להחתים בכל נסיעה ובטח היתם שוכחים עם 3 ילדים. בנוסף לכך עם 10 כרטיסים לא היתם מגיעים רחוק כי לכל קו צריך כרטיס אחד.

  3. פוניקולר-----האישה צדקה. גם לפי דעתי אין טעם לעלות איתו לגבעה. זמן הנסיעה פחות מדקה וחצי. 

  4. הרכבל-------לפי דעתי יכותם לנסוע ברכבת הילדים ומשם להגיע לרכבל. זה לא היה יותר קשה מהמדרגות שמובילות לרכבל ב-ZUGLIGET.

  5. בעיות תחבורה---------יש אתר מצוייין של BKK, התחבורה העירונית (באנגלית) יש שם מסלול ולו"ז של כל הקוים. אפשר גם למצא איך מגעים ממקום X ל-Y. כמובן גם מתריע אם יש חלופות באוטובוסים לחשמליות או למטרו.

  6. טרופיקריום---------אני לא ביקרתי בטרופיקריום לכן לא יודע אם כדאי או לא אבל הנסיעה לשם קרוב לשעה בכל כוון. • כפי שהבטחתי - טיול עם עגלות בבודפשט

  תודה על ההערות lbd

  לגבי עגלה - זו היחידה שהצלחנו להשיג Smile

   

  הרכבל - כנראה שאתה צודק, אמרו לנו לא להתקרב לרכבת הילדים עם עגלה ולכן חיפשנו דרך אחרת. בפעם הבאה ניסע עם רכבת הילדים 

   

  תחבורה - נעזרתי הרבה באתר של BKK מהמחשב בבית כשתכננתי את הטיול וישבתי בשקט עם עצמי כשהילדים ישנו. אבל בחוץ עם 3 ילדים יותר קל להתבלבל. משום מה הסתבכנו קצת פה ושם, למדנו לפעמים הבאות.

   

  את הטרופיקריום שמרנו לביקור הבא בבודפשט.

   

  ללא ספק נחזור לטייל בבודפשט!!! ואני מקווה שזה כבר יהיה טיול ללא עגלות. • כפי שהבטחתי - טיול עם עגלות בבודפשט

   

  אני מלא הערכה על טיולכם המשפחתי על התנהלותכם בטיול עירוני בהרכב

  שכזה,עם ילדים כל כך צעירים !

  היות וכתבתם שתחזרו לעיר פעם נוספת ותעשו כנראה את רכבת הילדים ,הייתי

  ממליץ שתקראו  בבלוג שלי על דרכי ההגעה לרכבת הילדים בכדי שלא תחזרו

  על טעויות של הנסיעה הנוכחית.

  [ההסבר בנושא מצוי מעט מתחת לתמונת שלגיה ושבעת הגמדים של מוזיאון המרציפן ! ]

  תודה רבה על השיתוף ! • כפי שהבטחתי - טיול עם עגלות בבודפשט

  תודה, קראתי ושמרתי את הלינק.

  שיהיה לפעם הבאה Smile • כפי שהבטחתי - טיול עם עגלות בבודפשט

  בוקר טוב,

  גם אני מלאת הערכה על טיול עירוני עם 3 הקטניםbroken heart

  משום מה נהוג לחשוב שעם ילדים קטנים כדאי לטייל רק עם רכב, בטבע..

  והנה שיתפתם בטיול נחמד עירוני,וקליל..מבחינת ביקורים היסטוריים וכו'..

  ערים אירופיות,גם ערי בירה יכללו גם פארקים עירוניים יפים,נהר או אגם, מקומות לילדים...מן הסתם חיים שם לא מעט ילדים..

  כשאני נזכרת בילדות הפרטית שלי בעיר,ללא נסיעות לחול,באוקראינה הרחוקה...אני תמיד זוכרת את הפארקים הגדולים,קרקס, גן חיות, מתקנים שונים,ונסיעה מחוץ לעיר(באוטובוס או מונית) לנהר וטבע..

  עם ילדים בוגרים יותר אפשר היה לטייל גם במוזיאון הכפר הפתוח.כן,קצת נסיעה מהעיר.(ציבורית)

  בודפשט נהדרת!


נעול
 

בחזרה