בחזרה

טיול לסקוטלנד - יומן מסע - חלק שלישי • יום 5 - ראשון.
  קמנו היום מאוחר(חוץ ממני - כל בוקר התעוררתי בשעה 6 וחצי לצפות באולימפיאדה ובמייקל פלפס, לאחר מכן התכוננתי לארוחת הבוקר). הדירה היתה כל כך נעימה וביתית שפשוט החברה לא רצו לקום. מזג האוויר היה נעים ולא להאמין אפילו השמש זרחה(מצרך נדיר בסקוטלנד).
  לאחר ארווחת הבוקר שמנו את פעמינו לפארק ספארי של ההיילנד הנמצא כרבע שעה מהדירה שלמנו ליד העיירה קינכרייג על כביש B9152. שימו לב שאין גישה לפארק מכביש A9. הפארק נקרא: HIGHLAND WILDLIFE PARK. עלות למשפחה - 38 פאונד.
  מקום מדהים!!! תחילה נוסעים עם הרכב כמו בספארי שלנו ופוגשים איילים, אייל הצפון ועוד סוגי חיות שבד"כ ניתן למצוא אותם באזורי הטונדרה. לאחר כחצי שעה מגיעים לחנייה ומסתובבים ברגל בצפייה בשאר בעלי החיים כאשר האטרקציות הן: קופי שלג מיפן, פנדה אדומה(לא ראיתם דבר חמוד מזה...), חתול בר סקוטי, סנאים, שועל שלג, להקת זאבים, תנשמת.
  בנוסף יש מסלול נחמד לתצפית על כל אזור ההיילנד ולוך אינש. במקום קפיטריה וחנות מזכרות נאה.
  לאחר מס' שעות במקום נסענו לכיוון אבימור. החלטנו להמשיך את טיולי הטבע ולעשות טיול רגלי סביב אגם מורליך. אגם מורליך(לוך מורליך) נמצא מזרחית לאבימור בדרך להרי הקרינגמור הגבוהים. יש שני מקומות שניתן להתחיל את הטיול ואנו בחרנו בחלק המזרחי. יש הפנייה לחנייה הנמצאת ליד המרכז הימי של הלוך. חנייה עולה 1 פאונד לכל היום.
  האגם קטן ומקסים ולידו עצים מחטניים גדולים עם שבילים מסומנים.
  כעבור חצי שעה הילדים החלו להתגרות בסקוטים שניצלו את היום האביבי לפעילות ספורט ימי ולא עבר זמן רב וגם אנחנו מצאנו את עצמנו בתוך קיאקים תרים את האגם לרוחבו ולאורכו. אחת האטרקציות של הטיול.
  לאחר שמיצינו את הקיאקים החלטנו לוותר על המשך התוכנית - פארק צבאים - כאשר הטיעון המרכזי היה שצבאים אדומים בכל מקרה יש לנו ליד הנחל של הדירה בכל בוקר...
  נסענו לאבימור להסתובבות בחנויות וקניות בסופרמרקט שם(הסופרמרקט באבימור הוא גדול ופתוח בכל יום עד שעה 10 בלילה. ביום ראשון רק עד שעה 8 בערב. נקרא TESCCO).
  אבימור היא עיירה קטנה ושוקקת חיים. עשרות חנויות תיירים וחנויות של ציוד ספורט והרים. תקופה זו היא גם תקופת הסיילים ולכן המקום מוצף אנשים. אווירה נחמדה.
  חזרנו לדירה דרך לוך אינש וכביש B970 המדהים. מדובר בכביש מאד צר העובר בין יערות ואגמים ועיירות קטנטנות כגון העיירה שבה גרנו.
  כשהגענו לדירה הכבשים קידמו את פנינו והחלטנו לצאת לטיול רגלי באזור הדירה שלנו. כמובן שפגשנו סנאים, פסיונים, ציפורים מיוחדות ועשרות כבשים שרועות ופועות ללא הפסק ליד הדירה. הכבשים הסקוטיות הן שמנות במיוחד מרוב אכילה ויש להן ראש שחור. חמודות להפליא.

  יום 6 - שני
  קמנו ליום מעט סגרירי. התוכנית היתה לנסוע לאזור ההיילנד המערביים - פורט וויליאמס ומשם להחליט בהתאם למזג האוויר או לאובן או להצפין דרך לוך נס לאינברנס וחזרה לדירה.
  התחלנו לנסוע בכביש A86 שנחשב לכביש מרכזי אולם מאחר והוא סלול בצידי בלוכים הוא פשוט כביש צר, מפותל והנסיעה בו איטית ביותר. כתוצאה מכך הגענו לפורט וויליאמס בצהריים. החנינו בחנייה עם תעריף זהה לימים קודמים וטיילנו במדרחוב של העיירה המקסימה הזו. התוכנית היתה לעלות לבן נביס ההר הכי גבוה בבריטניה אולם העננים כיסו אותו וויתרנו. מאד נהננו לטייל בעיירה ולאחר כשעתיים החלטנו להצפין דרך לוך נס לאינברנס ולאחר מכן לחזור לדירה. כעבור כשעה על כביש A82 הגענו לפנינה בשם פורט אוגוסטוס. המיוחד בעיירה שיש בה רשת של תעלות וסכרים המאפשרות לסירות להגיע מהתעלות של סקוטלנד ולהיכנס לתוך לוך נס. טיילנו לאורך הסכרים והתעלות ועל גדת לוך נס. מהעיירה יוצא שייט על סירה של שעה לתוך לוך נס בעלות של 30 פאונד למשפחה. כשחזרנו מהטיול השעה היתה כבר מאוחרת ולכן המשכנו בדרכנו לאינברנס כאשר אנחנו פוסחים על המרכז של המפלצת נסי.זכרתי מכותבי הפורום שהמקום לא ממש מומלץ.
  בערב הגענו לדירה.
  טיפ: הכניסה לאינברנס היתה די מייגעת ופקוקה. בדיעבד הייתי מוותר על הכניסה לאינברנס אלא עם כן תרצו לעשות קניות במרכז העיר. יש שם מרכזי קניות גדולים. במקום זאת ניתן מפורט אוגוסטוס לנסוע על כביש B662 ולאחר מכן על B851. הכבישים עוברים בלןוכים קטנים וכפרים נידחים ובינות להרים. הכבישים אומנם צרים אולם כטיול זו צריכה להיות נסיעה חוויתית. הכביש לבסוף עוקף את אינברנס ומתחבר ל A9.

  טיפ: מאחר ואין ממש ספרים על סקוטלנד בעברית ואת סדרת הלונלי פלנט אני לא ממש אוהב, אני חייב להמליץ על ספר מדהים המתאים לטיול משפחתי בסקוטלנד ואנגליה. מדובר בספר מקסים ברור וצבעוני של הצלם צביקה מאיר ובו פרק גדול על לונדון ומס' פרקים קטנים על כמה אזורים באנגליה ובינהם ההילנד של סקוטלנד. מאד נעזרתי בספר שלו. ההסברים ברורים, הטיפים שלו ממש נכונים ואמיתיים. ספר כלבבי.

  המשך יבוא...
  DSCF1512 (600 x 450).jpg DSCF1585 (600 x 450).jpg
  DSCF1512 (600 x 450).jpg(גודל:9.58KB)DSCF1585 (600 x 450).jpg(גודל:11.32KB)

  DSCF1585 (600 x 450).jpgDSCF1512 (600 x 450).jpg


 • טיול לסקוטלנד - יומן מסע - חלק שלישי
  עוד תמונות
  DSCF1539 (600 x 450).jpg DSCF1543 (600 x 450).jpg
  DSCF1539 (600 x 450).jpg(גודל:8.82KB)DSCF1543 (600 x 450).jpg(גודל:9.18KB)

  DSCF1539 (600 x 450).jpgDSCF1543 (600 x 450).jpg


 • טיול לסקוטלנד - יומן מסע - חלק שלישי
  תודה על המשך התיאורים והתמונות המקסימות.
  ממש התגעגעתי לכבשים שחורות הראש!

  כתבת שהשמש היא מצרך נדיר בסקוטלנד. לנו דווקא היה הרבה מזל, כי חוץ מהיום הראשון הסוער אותו בילינו באדינבורו, לא ירד הרבה גשם, ואם כן-זה היה בלילות ולא הפריע לנו לטייל בכלל. אפילו בצפון היה יחסית יפה.
  שמעתי מחברים שחזרו לא מזמן ממנצ'סטר, שהשנה היה קיץ קשה וגשום במיוחד.

  ועוד הערה לגבי הספרים-אין על מישלין. כדאי להתאמץ ולקרוא באנגלית. הספר שלהם על סקוטלנד פשוט מעולה, כל המצלה פגעה בול.
  ממליצה בחום!


 • טיול לסקוטלנד - יומן מסע - חלק שלישי
  נירית לגבי מזג האוויר את אכן צודקת. כשהגענו לאזור האגמים הם אמרו לנו שהקיץ הזה הוא החורפי ביותר שהיה להם בעשר שנים האחרונות.
  למזלנו כשהיינו בסקוטלנד לא הפסיק לרדת גשם באנגליה ואזור האגמים וכשהגענו לאזור האגמים הגשם עבר לסקוטלנד. בלונדון כבר השמש זרחה רוב שעות היום.


 • אני מסתכלת שוב על התמונות היפות
  הטירה (חורבותיה ליתר דיוק) זו הUrquhart שליד הלוך נס? תמונה מקסימה!

נעול
 

בחזרה