בחזרה

מסלול הגמדים בשוויץ-סדר בבלאגן • שלום לכולם,

  הרבה סיפרו ודיווחו על מסלול הגמדים המקסים בשוויץ וגם אנחנו, שחזרנו לא מזמן ביקרנו בו. האתר של הגמדים בגרמנית בלבד ושאלות ששאלתי במייל נותרו חלקן ללא מענה. משהו כל הזמן לא הסתדר לי ורק עכשיו, אחרי שכל מיני מפות ועלונים הגיעו לידיי, חיברתי הכל הצלחתי להבין מה הולך שם. אז ככה:

  רכס ההרים צפונית למאירינגן נקרא הסליברג והוא כולל מס' כפרים בינהם- Hohfluh, Wasserwendi, Goldern ו-Reuti.

  בהרי הסליברג, יש 2 מסלולים שונים! שמתחילים מ-2 מקומות שונים ונקראים מסלול הגמדים.

  המסלול הארוך יותר, 5 ק"מ, מתחיל בעיירה Reuti. משם עולים ברכבל 2 תחנות, מגיעים לתחנה שנקראת Magisalp ונמצאת בגובה 1710 מ'. יורדים ברגל תחנת רכבל אחת, עד שמגיעים לתחנת הרכבל Bidmi. משם ניתן לרדת למטה בקורקינטים או ברכבל (ירידה אחרונה, אגב, בשעה 17:00)
  זה המסלול שאנו עשינו (מבלי שידענו שזה הארוך יותר). נהננו מאד מההליכה בו וממתקני הגמדים וביתנו בת ה- 4.5 דילגה את 5 הק"מ בהתלהבות וקלילות שלא הואמנו גם על ידנו. ה"גמדים" עשו לה את זה.

  המסלול הקצר יותר, 3 ק"מ, מתחיל בעיירה Twing. משם עולים ברכבל 2 תחנות ומגיעים לתחנה שנקראת Kaserstatt ונמצאת בגובה 1840 מ'. יורדים ברגל תחנה אחת עד שמגיעים לתחנת רכבל שנקראת Lischen וממנה למטה חזרה ברכבל. אולי גם כאן יש קורקינטים-לא יודעת לא הייתי. רבים כתבו שנהנו מאד במסלול זה והספיק לילדים רק 3 ק"מ.

  שיהיה בכיף לנוסעים,
  המטיילת • מסלול הגמדים בשוויץ-סדר בבלאגן

  אולי שווה להכניס למערכת הטיפים את התדריך המועיל הזה? • מסלול הגמדים בשוויץ-סדר בבלאגן
  בוקר טוב לך,
  תודה רבה.
  הטיפ הזה באמת חשוב, הוא עושה סדר. כשיושבים ליד המחשב וקוראים על כל המסלולים הללו בהרים וכשמסתבר שלכל הר או אטרקציה שיש עליו יש כמה אפשרויות הגעה, מרחוק, כשאת לא שם, הכל נראה מבלבל.
  הטיפ הזה פשוט וברור ולא משאיר מקום לספקות.
  תודה רבה,
  נועה

נעול
 

בחזרה