בחזרה

האלפים הברניים

• מתכננים טיול בקיץ הקרוב לאלפים הברניים, שבוע בסוף יולי. משפחה עם ילדים בגילאי 5-15. האם יש עיירה מסויימת שבה הייתם ממליצים להתמקם מבחינת קרבה לטיולים (בעיקר טבע )  ואווירה נעימה. גרינדוולד? אינטרלקן?  אחר?

תודה מראש לעונים

• גרינדלוולד הכי שווה. עיירה קסומה שיוצאים ממנה המון רכבלים ומסלולים.

את אינטרלאקן אני לא אוהב. תחושה של עיר פחות נעימה

אפשרות נוספת היא לאוטרברונן בעמק.

הכפרים מורן ווונגן בהרים מדהימים אבל אלו כפרים ללא גישה למכוניות ולכן פחות מומלצות

• אם אתם מתכוונים לעשות הרבה טיולים רגליים שהבסיס שלהם הוא רכבלים שיוצאים מגרינדלוואלד אז זה בסיס טוב, אבל אם אתם מתכננים כוכב יותר רחב אז לדעתי אינטרלאקן חוסכת לכם המון נסיעות, כי היא בלב הכוכב. גם אני חושבת שאינטרלאקן עצמה לא נעימה מספיק, ועירונית מדי. אני ממליצה על עיירות ושכונות שמקיפות אותה, אבל צריך לשים לב היטב - יש המון עיירות ושכונות שנמצאות בראש הר ויצריכו נסיעה לא פחות ארוכה מגרינדלוואלד, אז צריך לברור בחוכמה, אלא אם כן לא אכפת לכם החסכון בנסיעות.

• תודה רבה

ועוד שאלה: מלבד בוקינג,  air bnb ו home away יש אתרים מקומיים מומלצים לחיפוש דירה? 

• אני הזמנתי צימרים/דירות בגרינדלוואלד באתרים מקומיים למשל באתר של העיירה גרינדלואלד

תעשי קצת חיפוש. השוויצרים מאד אמינים

• אני השתמשתי באתר של העיירה אינטרלאקן. הוא כולל למעשה אזור נרחב מאוד סביב אינטרלאקן, אולי אפילו כל העיירות סביב שני האגמים. לכן ממש חשוב לשים לב בדיוק איפה הדירה ממוקמת, כי המיקום עלול להיות נידח.

לינק לעמוד הספציפי של דירות

דרך אגב, אני באופן עקרוני חושבת שלפני חיפוש דירה צריך לגבש רשימה ראשונית של אתרי טיול, כדי להבין איפה מרכז הכוכב הכי נכון עבורכם.

• מסכימה עם מה שנכתב Smile

גרינדלוואלד – אם הטיולים בסביבתה אז מעולה, אם יוצר נרחב אז יש אליה “שביל גישה” שצריך להוסיף לחישוב הנסיעות.

אינטרלקן – במרכז מבחינת נגישות, אבל עדיף כפר “צמוד” אליה
    אנחנו ישנו בברינץ, בדירה לחוף האגם. כיוון שעשינו כוכב קצת יותר רחב לנו זה היה מתאים.

חופשה חלומית!!!  

• אנחנו התמקמנו בעמק לאוטרברונן שהיה בעיניי מיקום מושלם. אולי פחות שוקק מגרינדלוואלד אבל יפייפה. כמעט ולא הזזנו את האוטו.  אפשר לקרוא עוד פרטים על המסלול שלנו בבלוג שלי.  

בכל מקרה זה יעד מושלם וטיול מושלם!!

רויטל

• תודה רבה לכל העונים

• אנחנו ישנו בגרינדלוואלד (כזוג, ללא ילדים) ומאוד אהבנו את העיירה הקטנטונת הזו. הכי יפה שיכולה להיות (ממש מתחת למספר קרחונים והרים מושלגי עד), תשתיות תיירות טובות (בעצם מה צריך – סופר קטן, כמה מסעדות ואפילו הייתה שם בריכה שניצלנו ביום גשום) וקירבה למספר מסלולי הליכה יפים. 

מצד שני, הסתובבנו גם באינטרלאקן ונהנינו מהאווירה שבה. צריך לזכור שזו לא עיר.. לפי ויקיפדיה מדובר על כ- 5000 תושבים בלבד! אמנם במרכזה יש אופי עירוני מסויים אבל זו בהחלט לא עיר גדולה. היתרון שלה – מיקום מרכזי גם לאתרים רחוקים קצת יותר (לוצרן, קאנדרשטאג, שוויץ הצרפתית, טיטליס וכו’)

שתי האופציות טובות ואתם כשמשפחה צריכים לחשוב יותר על האופי של הלינה שמדבר אליכם. 

נעול

בחזרה