בחזרה

אנגליה בקיץ

• שלום,

עוד רעיון שעולה בימים אלה, אנגליה באוגוסט, 11 לילות, משפחה.

מבנה כללי, נחיתה בלוטון ויציאה לאיזור Wolverhampton, לינה 3-4 לילות באזור עם טיולי כוכב, משם לרדת לכיוון באת’ 4 לילות, הרעיון הוא לטייל בדרום מזרח ודרום מערב אנגליה, ומשם לחזור לעוד 3 לילות ללונדון חזרה מהיתרו.

שאלותיי:

1. היכן כדאי להתמקם ללינה לפי אזור הטיול שציינתי?

מבחינת חלוקת לילות, בהנחה שלונדון תקבל 3 לילות, מציעים לחלק אחרת את הלינה?

אשמח לשמוע חוות דעת אם מישהו עשה טיול בסגנון.

תודה רבה

1.  

• מה שיפה באנגליה זה שבכל מקום שתרצה תוכל למצוא שפע של אטרקציות ומקומות מעניינים.

מבחינת אזורי טיול – זה לא טיול בדרום-מערב ודרום-מזרח כמו שרשמת, אלא טיול באזור דרום-מערב (כנראה מתמקד בקוטסוולד) ובאזור המידלנד המערבי.

שים לב שהאזור של בירמינגהאם זה הלב התעשייתי של אנגליה. בטיול שלנו באנגליה בקיץ האחרון מרכז הכוכב שלנו היה אשבורן והגענו לדאדלי יום אחד כדי לבקר במוזיאון הפתוח שם – Black Country Living Museum. המקום הזה מומלץ בחום!!!!

• לגבי לינה, אשבורן היה מקום לינה יחיד? מה שחשבתי לעשות זה לינה של 4 לילות באיזור Wolverhampton, ומשם לצאת לטיולי כוכב, ואז לרדת לכיוון באת’ לעוד 4 לילות ולעשות משם עוד טיולי כוכב לחלק הדרום מערבי.

אבל אני לא בטוח בכלל איך כדאי לחלק את הימים

• אנחנו הגענו משדה התעופה של מנצ’סטר ואשבורן היה כוכב של שבוע. בעיקר אזור הפיק. הבעיה היא שיש שם יותר מידי מה לעשות ובשבוע שהיה לנו בקושי הספקנו לדגדג את ההיצע הגדול שם.

את הקוטסוולד אני לא מכיר.

• איפה שתשים את האצבע באנגליה יהיה לך מה לעשות. 

השאלה היא האם הבחירה הספציפית שלכם בעיר Wolverhampton ובעיר Bath היא בגלל משהו מסוים, או שאתם לא סגורים על מקום לינה. 

בנוסף כדאי לדעת שבאנגליה באוגוסט בדרך כלל לינות של דירות וקוטג’ים מאפשרים לינה של מינימום שבוע, וגם כדאי לדעת שהם תפוסים הרבה זמן מראש [כי אנשים מזמינים את החופשה שלהם באותו מקום כל שנה]. אז לא בטוח שכוכבים של 3-4 לילות יועילו לכם, כי סיכוי סביר שהם די יקשו עליכם למצוא מקומות לינה. 

אם מדובר בלינה של B&B אז זה יותר גמיש מבחינת לילות. 

אני מצטרפת להמלצה של עמיחי על Black country living museum  אחד המוצלחים שהיינו בהם מבין המוזיאונים הפתוחים. 

אם מקום הלינה לא נבחר בגלל איזו סיבה ספציפית, אלא סתם שמתם אצבע על איזו עיר בסביבה, אז אשאל אותך כמה שאלות שיכולות לכוון:

מה אתם מעדיפים – עיר, שופינג ומוזיאונים, או טבע וטיולים רגליים?

אם אתם מעדיפים עיר, אז אולי עדיף עיר גדולה שבאמת מציעה יותר אפשרויות עירוניות [מנצ’סטר, ליברפול, או יותר ימים ללונדון]

אם אתם מעדיפים טבע, אז אולי עדיף לזוז קצת צפונה לכיוון Peak district, או קצת דרום מערבה לכיוון וויילס, שם יש את השמורה של Brecon beacons או קצת יותר רחוק, Snowdonia בצפון ויילס. 

[יש עוד הרבה אפשרויות, כתבתי רק את הקרובות יחסית לאיזור שציינת]. 

לגבי האם מישהו עשה טיול בסגנון – הרבה אנשים...וגם אנחנו. בדרך כלל 3-4 לילות במקום אחד ועוברים. 

השאלה היא גם בני כמה הילדים שלכם, והאם מעברים כאלו נוחים לכם, איזה תנאים אתם צריכים, בקיצור צריך קצת יותר פרטים לגבי מי אתם ומה אתם אוהבים כדי לעזור לכם. 

• נתחיל מהסוף, ילדים גדולים אין בעיה לעבור כל יום גם אם צריך.

לגבי מקומות לינה, סתם שמתי את האצבע על שני מקומות עפ”י אזורים ומקומות שנרצה לראות, למשל יום טיול בווילס, כל החלק הדרום מערבי, אזור המרכז. לא מעוניינים בטיול הזה להגיע לצפון, ליברפול ומנצ’סטר.

כן רוצים לשלב קצת טבע, מוזיאון, כפר וקצת עיר, לכן לונדון קיבלה 3 ימים( היינו בלונדון יותר מפעם אחת, כך שאתרי החובה מסומנים V).

הייתם בקיץ ועברתם מיעד ליעד לינה כל 3-4 לילות? לכם לא היו בעיות להזמין? ממה שבדקתי אין בעיה לעבור גם כל לילה.

אני רק לא יודע איפה למקם אסטרטגית 2 נקודות מוצא לטיולי כוכב, שוב אני רוצה לטייל בשני אזורים, החלק הדרומי והחלק המרכזי של אנגליה ואז לסגור חזרה עם לונדון.

תודה רבה

• סביב באת’ והקוטסוולדס שלצידה – יש המון מה לעשות.. ואם רוצים גם דרום וויילס לא רחוקה במיוחד.

המיקום השני שציינת – אינו מהמקומות המרשימים באנגליה – שטוח ופחות תיירותי. לטעמי אם תהיה באמת בדרום מזרח (ברייטון, דובר, הייסטינגס, ועד חוף JURA) – יהיה לכם גיוון משמעותי. 

לחילופין – אפשר להצפין (קצת) ולהגיע לאיזור צפון וויילס שהוא דרמטי יותר (הרים, טירות מרשימות וכו’..). 

ראה שני אלבומי תמונות מאנגליה (לא כל האלבום משם)

אלבום 1

אלבום 2

• אם אתם רוצים להתמקד בדרום ומערב, אז הייתי ממליצה לא יום פה ויום שם כי זה יבזבז לכם חלק ניכר מהזמן על נסיעות ולא תספיקו באמת לטייל ולחוות. 

הייתי מנסה למצוא לינה 3-4 לילות בווילס [דרום וויילס או צפון, תקראו ותחליטו מה מושך אתכם יותר, שתיהן מדהימות בעיני וחזרנו לוויילס 4 פעמים] ועוד 3-4 לילות בקוטסוולדס [שנשמע שזה האיזור שאתם מעוניינים בו]. 

קוטסוולדס פחות מרשים מבחינה נופית, אבל די ציורי, עירות וכפרים בשפע. 

בדרום וויילס יש חופים מדהימים וכן הרבה מסלולי טבע, פעילויות שונות [גלישת גלים, רכיבה על סוסים וכד’] ומכרות שפתוחים לקהל, וכן מוזיאונים פתוחים שלדעתי מעניינים. בצפון וויילס יש נופים יותר דרמטיים אבל זה באמת רחוק יותר. 

דרום וויילס נמצא בסך הכל כחמש שעות נסיעה מלונדון. אם תחליטו להגיע לשם אשמח לעזור, היינו שם כאמור מספר פעמים בכל פעם במקומות אחרים. 

לגבי לינה: אם B&B בסדר לכם תצליחו למצוא. אם אתם רוצים דירה או קוטג’ יהיה לכם יותר קשה אבל עדיין אפשרי, בכל מקרה כדאי להקדים ולהזמין כי המקומות נתפסים מוקדם. 

אני מציעה שתהיו יותר ספציפיים לגבי מה הייתם רוצים לעשות בדגש על אטרקציות 

לילדים אם אתם בעניין, תחומי עניין ספציפיים, ולפי זה אפשר לשים נקודות באתרים על המפה ולהתמקד. 

• מה דעתכם על המלון הזה בלונדון?

St. James' Court, A Taj Hotel, London

תודה מראש לעונים

• יקר וטוב.. 

מיקום מעולה..

וחוץ מזה – בדוק בבוקינג – יש שם מעל 4000 חוות דעת שנותנות למלון הזה ציון גבוה

• תודה

בקיץ מלון טוב בלונדון עולה מ-1400 שח ומעלה ללילה (עבור משפחה)

בחזרה