בחזרה

אירלנד עם ילדים קטנים

• שלום,

אנחנו זוג עם 2 ילדים בני 2 ו-4. מתכננים לנסוע באוגוסט לאירלנד לשבוע.

אשמח להמלצות כיצד לתכנן טיול נינוח, עם זמני נסיעה סבירים.

יעדים מועדפים- וויקלו, צוקי מוהר, טירת בונראטי, קילרני, טבעת דינגל.

אנחנו בתחילת התכנון ומתלבטים מאד האם עדיף לצמצם מעברים ולעשות כוכב (במחיר של נסיעות ארוכות באוטו ואולי במחיר של ויתור על דינגל), או לטייל ולישון כל פעם בסמוך ליעד.

להלן שתי “סקיצות” לתכנית:

אפשרות א’

נחיתה בלילה. לינה בסמוך לשדה.

יום 1 – טיול בוויקלו לינה בקילקני

יום 2 – נסיעה לקילרני – עצירות בדרך (המלצות?) – לינה בקילרני.

יום 3-  טיולה שמורת קילרני, בית מקלרוס. לינה בדינגל

יום 4- טיול בטבעת דינגל. נסיעה לאדר (דרום מערבית ללימריק) לינה באדר

יום 5- צוקי מוהר. אולי מערת נטיפים סמוכה וטירת בונראטי. לינה באדר.

יום 6 – חזרה לכיוון דבלין. לינה בסמוך לעיר (המלצות מה ניתן לעשות בדרך?).

יום 7 – טיול בדבלין בפארק האיילים ובמוזיאון הטבע. בלילה טיסה.

אפשרות ב’

ימים 1-4: לינה באדר- שלושה ימים לטיולי כוכב למוהר, בונראטי, קילקני, בית מקרוס ואולי טבעת דינגל ?(זה סביר לנסוע לדינגל ולחזור לאדר באותו היום? נסיעה של כשעתיים לכיוון? – האם צריך לשקול לוותר על דינגל ולהתמקד באתרים? יודעת שהיא מתאימה אבל באולי בשביל הבריאות הנפשית של בני המשפחה?).

יום 5 – 7: לינה בסמוך לדבלין- יום טיול בוויקלו ויום טיול בדבלין (פארק איילים, מוזיאון טבע).

מה דעתכם?

אשמח מאד לקבל המלצות על תכנון המסלול- יעדים- טיפים כלליים על טיול עם ילדים באירלנד וכל דבר שעולה על דעתכם

• יש לי כמה שאלות:

א. האם כבר טיילתם בעבר עם הילדים בחו”ל?

אם כן, האם זה היה במתכונת של טיול מתגלגל [אפשרות ראשונה שלך, עם לינה כל פעם במקום אחר] או במתכונת של טיול כוכב [בסיס שממנו יוצאים כל יום לכיוון אחר, אפשרות שניה שלך]?

ב. איך הילדים שלכם מסתדרים עם מעברים?

ג. איך הילדים שלכם מסתדרים עם נסיעות ארוכות?

ד. איך אתם ההורים מסתדרים עם מעבר  מקום לינה כל יום?

ה. מה אתם אוהבים לעשות מעבר ללראות נופים?

בשתי האפשרויות שציינת יש די הרבה נסיעות. 

איך הילדים שלכם עם נסיעות? אצלי בגילאים כאלו לא היתה סבלנות רבה לנסיעות, ולכן השתדלנו לעשות טיולים שבהם הנסיעה היא עד שעה לכל כיוון במרבית הימים. 

מנקודת  מבטי אירלנד פחות מתאימה לטיול עם קטנים בגלל הנסיעות. 

• תודה על התגובה!

עשינו טיולי כוכב בערים באירופה עם הבכור.

ושרדנו נסיעות לאילת, יחסית בגבורה.

בארץ מטיילים מידי פעם בטווח של שעה-שעה וחצי לכל כיוון.

אנחנו והילדים אוהבים טבע.

הסתגלותם למעברים טרם הועמדה במבחן.

בהתחשב בכך שהנסיעה לאירלנד היא מצב נתון, כיצד בכל זאת היית ממליצה לתכנן?

• מתיחסת לאפשרויות שלכם:

אפשרות א’

נחיתה בלילה. לינה בסמוך לשדה. אני  מניחה שהשדה הוא דבלין?

יום 1 – טיול בוויקלו לינה בקילקני  מדבלין לוויקלו כשעה, מוויקלו לקילקני כשעתיים, מרחק סביר לכל נסיעה, אבל במצטבר שלוש שעות. חשוב לקחת בחשבון שהכבישים לא כולם מהירים והנהיגה בשמאל, אם אינכם רגילים לנהיגה בשמאל אז הכל יקח לכם יותר זמן.

יום 2 – נסיעה לקילרני – עצירות בדרך (המלצות?) – לינה בקילרני. שוב מינימום שלוש שעות נסיעה. בנוסף חשוב לקחת בחשבון שמזג האויר באירלנד גם בקיץ יכול להיות גשום וגם זה משפיע כמובן על אורך הנסיעה. 

יום 3-  טיולה שמורת קילרני, בית מ   כאן אתם כבר בכבישים לא מהירים, די מתפתלים, אני מעריכה בכשעתיים נסיעה בסך הכל שזה סביר במזג אויר נאה אבל פחות נעים במזג אויר גשום

יום 4- טיול בטבעת דינגל. נסיעה לאדר (דרום מערבית ללימריק) לינה באדר    מינימום שעתיים נסיעה [תלוי מאיפה בדינגל אתם יוצאים]

יום 5- צוקי מוהר. אולי מערת נטיפים סמוכה וטירת בונראטי. לינה באדר. שעתיים נסיעה לכל כיוון. ממש לא בטוחה שצוקי מוהר שוים את זה, לא חושבת שהילדים יתפעלו מהם, הייתי מוותרת לגמרי על התכנון הזה בהרכב שלכם

יום 6 – חזרה לכיוון דבלין. לינה בסמוך לעיר (המלצות מה ניתן לעשות בדרך?).

יום 7 – טיול בדבלין בפארק האיילים ובמוזיאון הטבע. בלילה טיסה. עוד שעתיים וחצי-שלוש נסיעה

התכנית הזו בעיני היא סוג של מסע כומתה בשבילכם ובשביל הילדים מבחינת נסיעות גם אם אתם רגילים לנהוג באי הבריטי ועוד יותר אם לא. אני לא רואה אופציות למזג אויר גשום [כלומר, אופציות פנים שיתאימו גם לכם ולילדים]. יכול להיות גם שבוע שלם גשום וסוער [כן, גם באוגוסט בהחלט] ואז בילוי של שעתיים-שלוש ביום על הכבישים בגשם, כדי להגיע ולהחליט שלא שווה לצאת מהרכב, לא נראה לי להיט. בגילאים של הילדים שלכם לא הייתי מתכננת טיול כזה. 

אפשרות ב’

ימים 1-4: לינה באדר- שלושה ימים לטיולי כוכב למוהר, בונראטי, קילקני, בית מקרוס ואולי טבעת דינגל ?(זה סביר לנסוע לדינגל ולחזור לאדר באותו היום? נסיעה של כשעתיים לכיוון? – האם צריך לשקול לוותר על דינגל ולהתמקד באתרים? יודעת שהיא מתאימה אבל באולי בשביל הבריאות הנפשית של בני המשפחה?).

בעצם לא שיניתם פה כלום מהתכנית הקודמת מבחינת מרחקי נסיעה וזמן על הכביש. מה ששיניתם זה שלא עוברים מקום לינה כל יום, שזה בהחלט יכול להיות עדיף, אבל עדיין יש לכם כאן כשעתיים נסיעה לכל כיוון כל יום. זה המון. גם אם הילדים נסעו לאילת פעם אחת, לא בטוחה שהם יאהבו את כל שעות הנסיעה האלו, ולא בטוחה שגם אתם ההורים תהנו מזה. 

יום 5 – 7: לינה בסמוך לדבלין- יום טיול בוויקלו ויום טיול בדבלין (פארק איילים, מוזיאון טבע).

אז כתבתי לכם את דעתי המפורטת ועכשיו אוסיף כמה דברים כלליים.

נקודות למחשבה:

נסיעה לאילת חד פעמי, זה לא כמו נסיעה לאילת כל יום…

הרבה ילדים מתקשים להסתדר עם מעבר של מקום לינה כל יום. יש להם צורך בקביעות [גם מבוגרים]. צריך לקחת בחשבון גם זמן התארגנות-פריקה-אריזה כל יום, זה מצטבר. 

מזג אויר באי הבריטי בכלל ובאירלנד בפרט יכול להיות גשום וסוער גם בקיץ, שזה אומר שטיולי טבע קלילים וכיפים עם הילדים זה נחמד בתכנון אבל יכול להיות לא מעשי בעליל בפועל. זה אומר שאם רוצים שהטיול לא יהיה כשלון – כי יכול להיות גם שבוע רצוף גשום – אז כדאי לכל פעילות חוץ לתכנן גיבוי של פעילות פנים, שזה אומר שלכל יום כדאי שבנוסף לתכנית החוץ תהיה גם אופציה לתכנית פנים רלוונטית וקרובה. 

אני לא יודעת למה אירלנד זה מאסט, אבל אם זה ככה אז הייתי מחפשת מקומות שלא יצריכו נסיעה ארוכה כל יום. אנחנו משתדלים שאם יש יום עם נסיעה ארוכה, אז למחרת יום ללא נסיעות כלל או נסיעות קצרות [גג חצי שעה] בלבד. 

• תודה אוליב על ההתייחסות המפורטת.

האם יש לך המלצה לתכנון שיתאים יותר?

• והאם תוכלי לפרט למה יום 7, טיול בדבלין כולל 3 שעות נסיעה?

•  

היי,

קודם כל בחירה נהדרת. אירלנד היא מדינה נפלאה וידידותית לילדים.

אבל – צריך לקחת אותה לאט, בטח ובטח עם ילדים ועל אחת כמה וכמה בדרכים המתפתלות האיטיות. לא ממליצה לרוץ באירלנד, כי מפספסים את כל היופי וההנאה וגם זה לא קל עם ילדים קטנים.

לכן עדיף לעשות טיול מיני כוכב ולוותר על חלק מהאתרים בזמן הקצר שיש לכם.

אני אתייחס לפיכך לתוכנית השנייה שאני חושבת שהיא לא רעה בכלל ונותנת מענה לצרכים שלכם ולזמן הקצר שיש לכם באירלנד:

אפשרות ב’

אני חושבת שאם תוותרו (בצער) על טבעת דינגל אז יחסית התוכנית הזו טובה כי טירת בונארטי קרובה, צוקי מוהיר זו רק שעה נסיעה ואפשר כבר לשלב אותם בנסיעה לאורך החופים המפורצים, וגם פארק לאומי קילרני הוא כשעה ורבע נסיעה.

את קילקני תעשו בדרך משדה התעופה למקום הלינה. ויש לכם גם אופציה להגיע מאדר לגלאווי אם מסיבות של מזג אוויר תאלצו לוותר על אתר כלשהו.

אני חושבת שזו גם תוכנית לא רעה, בעיקר אם בדרך חזרה תעצרו בוויקלו ואז תוכלו ללון יותר קרוב לדבלין אולי אפילו בפרברים שלה.

אני מצרפת לך את סיכום הטיול המשפחתי שלי באירלנד, אמנם עם ילדים יור גדולים, אבל זה נותן את האווירה. אנחנו טיילנו ממש לאט. 

• ראשית מתנצלת על טעות ההקלדה, כמובן ששעות הנסיעה הן ביום 6 חזרה לדבלין, ולא ביום 7… [כנראה קפץ לי שורה אחת למטה]. 

שנית מסכימה עם מה שמיקהמיקה כתבה. 

בעיני העיקר הוא התאמת הקצב והתכנים לילדים. בן 4 הוא כבר לא תינוק מצד אחד, מצד שני לא בטוח שבעיקר נופים יעניינו אותו. בן שנתיים ירצה ללכת בעצמו אז צריך לחשוב על מקומות שמאפשרים זאת [מנסיון, טיול טבע בבוץ זה לא אידיאלי בגיל שנתיים, די מהר הכל נמרח בבוץ וזה אומר שגם ההורים וגם הרכב אחר כך...]

אני הייתי עושה כמו מה שמיקהמיקה כתבה. כוכב שלא דורש הרבה נסיעות יומיות, להשאיר הרבה זמן להתארגנויות, לשנ”צ של הקטן, לאוכל. יום אחד או שניים של נסיעות ארוכות יותר נראה לי בסדר, אבל באמצע שיהיה יותר נינוח. 

• תודה רבה על התגובה המפורטת!

נחשפתי לבלוג שלך על אירלנד כשהתחלנו לבחון יעדים והוא השפיע לחיוב בבחירת היעד😊

שוקלים לעשות כוכב בקילרני. האם נראה לך הגיוני לעשות נסיעה מדבלין לקילרני ביום אחד? 

• קרוב ל5 שעות נסיעה ועוד עצירות בדרך?

מדוע לא לטוס מדבלין ישר לשדה קארי? משם זה לא יותר מחצי שעה לקילארני? 

•  

היי,

שמחה שהבלוג שלי עזר בבחירה של אירלנד.

לגבי הנסיעה מדבלין לקילרני ביום אחד – אם אתם יוצאים בבוקר והלינה שלכם היא באיזור קילרני עצמה אז בהחלט אפשר לעשות את זה ביום אחד כי מדובר ב3 וחצי שעות שרובן על כבישים מהירים.

אנחנו פשוט נחתנו בדבלין אחרי הצהרים ולכן שכרנו רכב ועצרנו ללילה באמצע הדרך כי לא רצינו להגיע מאוחר לקנמר שיותר מרוחקת מאשר קילרני. 

•  

משדה התעופה של דבלין ועד קילרני זה שלוש וחצי שעות שרובן על כבישים מהירים. אפשרי בהחלט לנסיעה באותו יום, בעיקר אם עוצרים בדרך.

• מה לעשות? לא קניתי. 

ויש גם ‘סיבות’: (בהנחה שנוחתים ולוקחים רכב בשדה).

מהשדה, פעם ראשונה אחרי זמן רב שלא נוהגים בשמאל, לפתע צריך לצאת לדרך בשמאל! וזאת לפי כל הסימנים, אחרי ‘לילה לבן’ עם תינוקות!

התנועה באיזור שדה התעופה היא צפופה ואיטית להחריד.

אפילו שמהירות הנסיעה המותרת על הכבישים המהירים היא 110, אין אפשרות לנהוג במהירות כזו כל הדרך (ואיני מדבר על עצירות). אדם שיוצא לדרך עם תינוקות, לא מתחיל את נסיעתו עם ילדיו הקטנים במהירות המירבית.

להנחתי, הנסיעה הזו תארך כחמש שעות! 

אכן, ניתן להגיע ללא בעיות באותו היום, רק זכרי ש’הם’ זה לא ‘אתם’ או ‘אנחנו’. 

• עשינו טיולי כוכב בערים באירופה עם הבכור.

ושרדנו נסיעות לאילת, יחסית בגבורה.

בארץ מטיילים מידי פעם בטווח של שעה-שעה וחצי לכל כיוון.

נסיעה לאילת וטיול בארץ מדי פעם לא דומה בעיניי לטיול בחו”ל. בגלל ה”מדי פעם”.

יש הבדל עצום לטעמי בין נסיעה לאילת הלוך היום, מחר עוד שלושה ימים, או טיול מדי פעם של שעה וחצי בבוקר ושעה וחצי בערב, לטיול בחו”ל שבו כל יום אתם עושים כמה שעות טובות באוטו

כל הנושאים שקשורים ברכב שהוא לא הרכב הרגיל, כבישים שונים שמקשה על כולם וכו’

שלא לדבר על סיפור הנהיגה בצד השני של הכביש שמקשה (יותר או פחות) על הנהג, ודורשת ריכוז גבוה יותר גם מהנהג, אבל גם מהנוסע שעוזר יותר ולכן פחות פנוי לילדים מאחור

אני לא אומר שלא “תשרדו” את זה טיול. אני גם לא אומר שלא תהנו. אבל יש סיכוי יותר מזניח שיהיה קשה ואפילו קשה מאד. וכדאי מאד מאד שתחשבו טוב למה אתם נכנסים ואיך אתם מתמודדים עם זה.

בהתחשב בכך שהנסיעה לאירלנד היא מצב נתון

שום דבר לא נתון. בהנחה שהאילוץ היחיד של אירלנד הוא העובדה ששילמתם כבר על טיסות, אז עדיין אפשר לבטל. עם או בלי להזמין טיול אחר. כל מה שתפסידו זה כסף שכבר שילמתם (כלומר לא תפסידו כסף חדש, אלא לא תקבלו אותו בחזרה)

מעולם לא הייתי באירלנד אבל כן טיילתי עם ילדים קטנים. מתוך מה שאתם כתבתם ומה שאחרים כתבו לכם – מרגיש לי שאתם מפספסים ותקבלו טיול שונה מאד ממה שתכננתם.

אני לא אומר שצריך לבטל אותו. אני אומר שאתם צרכים לחשוב טוב טוב על האם הטיול הזה באמת יתאים למה שפינטזתם עליו. אם כן – מעולה, ותמשיכו בתכנון.

אבל אם לא – שווה שתחשבו האם כדאי לשפוך עוד כסף זמן ומאמץ על טיול שפחות תהנו ממנו? אולי שווה לשנות כיוון (ולמשל להתקע לשבוע עירוני בדבלין או כל דבר אחר) או אפילו לחתוך את ההפסדים עכשיו ולבטל הכל.

• מצטרפת לדיעה שהמרחק בגוגל מפות או ווייז אינו המרחק בפועל. עם ילדים קטנים קורה שצריך לעשות עצירה [אפילו לפיפי, לפחות אצלי בגיל 4 לא שרדו נסיעה באורך כזה והיינו חייבים לפחות עצירה אחת לשירותים]. 

אם אין לכם נסיון בנהיגה בשמאל גם זה צריך להלקח בחשבון. 

• הי,

טיילתי כמה פעמים עם ילדים בגילאים האלו..

ות’אמת שגם שקלתי את אירלנד, אבל ירדנו מזה בגלל מרחקים. כלומר זה לא שזה לא אפשרי, אבל לא אידאלי. מצאנו טיולי כוכב אחרים עם מרחקים קצרים בהרבה.

לגבי אירלנד – הייתי, אבל לא טיילתי, אז לא אתייחס לאטרקציות שציינת, רק אגיד שנסענו במונית, והנסיעה לקחה הרבה מעבר למה שגוגל כתב (לא אנחנו שילמנו, ואין לי מושג אם נסע בדרך הקצרה או לא – הוא טען שקיצר את הפקקים, אבל אין לי מושג ולא בדקתי).

בגילאים האלו – 

אני מאוד ממליצה על טיול כוכב. בשבוע – אם אין מספיק מה לעשות ב”סביבת דאבלין” אז שני כוכבים. ואם ממש חייבים אפשר גם עוד לילה “ליד” שד”ת.

• הרבה יותר קל לילדים, שיודעים איפה המיטה שחוזרים אליה בלילה.
    • הרבה יותר קל להורים, לא לארוז כל בוקר את המזוודות והציוד.
    • הרבה יותר קל לתכנן – מתכננים פעילויות קרובות למקום הלינה – ומחליטים בערב לפני או בבוקר בהתאם למזג האוויר. כך יש בחירות וחלופות לפעילויות ה”טובות” יותר כלומר את הפעילות שסיווגתם במס’ 1 תעשו ביום עם מז”א הכי טוב. כשיש גשם – תבחרו פעילות למקום סגור וכו’.

בנוסף,

כדאי לתכנן זמן לשנ”צ, אצלי גם בני 4 ישנים שנ”צ בטיול, כי מתעייפים מהר. אז או שנ”צ בעגלה, בזמן טיול, או שנ”צ ברכב – ואז לתכנן את הנסיעה של השעה בזמן שמתאים לשעות של השנ”צ או לחזור לדירה בצהריים ולצאת שוב. 

מאוד מומלץ ללון בדירה – יותר מרחב לילדים, אפשר להיות גמישים עם קימה מוקדמת, ארוחת בוקר / ערב בדירה / חזרה לשנ”צ וכו’.

נשנושים – תמיד שיהיו בהישג יד – סנדוויצים או משהו שהילדים אוהבים. לטייל עם ילדים רעבים זה לא כייף, ולא תמיד ניתן למצוא משהו מהיר. וגם אם נכנסים למסעדה בשיא המהירות, לוקח עוד חצי שעה עד שהאוכל מגיע. אז תמיד לדאוג לאוכל בתיק.

ועד אוגוסט יש עוד הרבה זמן – ממליצה לתכנן יותר טיולים בארץ, בינתיים, כדי שהילדים יתרגלו ואתם תדעו בקלות יותר מה לארוז, ואיך להתכונן.

נ.ב

גם אצלי היה יעד של פעמיים אילת לפני חו”ל blush בתכל’ס זה עוזר אבל לא בדיוק אותו דבר. (אני טסתי עם צעירים יותר, אז תינוק בגיל חצי שנה ו-9 חודשים ושנה מתנהג אחרת בלי קשר לסוג ואופי הטיול...) 

• תודה לכולם על התגובות.

אני מודה שאני קצת מרגישה נזופה, כיצד העלתי על דעתי לנסוע לאירלנד… 

הבנתי את ההמלצות החמות על טיול כוכב, אבל בין השורות משתמעת המלצה לבחור יעד אחר.

האם זה רק בגלל הנהיגה בשמאל?

מסביב לאדר (שנמצאת שעתיים 20 מדבלין) יש לפחות 4 אטרקציות אטרקטיביות במרחק שעה-שעה וחצי לכיוון: צוקי מוהר, קילרני, לוך גור, ביר קסטל, מצודת בונראטי, קאשל, פארק לוך בורה, גאלוואי…

אנחנו נוסעים כמעט כל סופ”ש לטייל או לבקר משפחה במרחק שעה-שעה וחצי לכיוון. נראה לי מרחק סביר ליום (כמו ללון בתל אביב ולנסוע לטיול יום בחיפה) פיספסתי משהו?

מהניסיון שלי טיולי כוכב באוסטריה ובדולומיטים נדרשים למרחקים פחות או יותר זהים… מה מצפה לי ביעד אחר? בסלובניה זה כמה שעות להגיע מהשדה לעיר שממנה יוצאים לטיול כוכב, כך גם המרחק ממינכן לזלצבורג וכ’… גם כשמגיעים ליעד, רוב הפעמים העיירות הקסומות, הפסגות והאטרקציות לא מחכות מעבר לכביש….

אין בנמצא חוץ ממיקה משפחות עם חוויה טובה?

• אני בטוח שאף אחד כאן רוצה את רעתכם! רק מנסים להעביר לכם מנסיון אישי.

ראשית: זמן הנסיעה מדבלין לעיירה אדר אינו כמו שכתבת אלא יותר. 

שנית: הנה וידאו על נהיגה באירלנד, שיעניק לכם את ‘ההרגשה’. שימו לב: קילומטרים על קילומטרים ואי אפשר אפילו לרדת מהכביש! 

https://youtu.be/7OTLkI28TE0

וכבר אמרתי לכם: בעונה, כניסה ויציאה מהעיירה אדרה, אורכת לפעמים שעה שלמה. רק כמה קילומטרים בתוך וליד העיירה. 

חוץ מזה, תעשו מה שאתם מבינים. הטיול והילדים הם שלכם! 

• אני לא מכיר את אירלנד כדי להמליץ עם היא יותר מתאימה מיעד אחר. אני מכיר טיולים עם ילדים כדי להציע לשקול אופי טיול.

חשוב לזכור שכל אחד הוא שונה. בהחלט יתכן שמה שקשה לי קל לכם ולהיפך. אז זה לא שמה שאני (או מישהו אחר) קדוש. אבל שווה לשמוע את הדעות הנסיון של אחרים.

אני אנסה להסביר על ההבדל בין טיול כוכב עם שעה-שעה וחצי נסיעה כל כיוון לחיי היומיום

אנחנו נוסעים כמעט כל סופ”ש לטייל או לבקר משפחה במרחק שעה-שעה וחצי לכיוון.

אי אפשר להשוות בין ביקור משפחתי לטיול. בביקור משפחתי אנחנו רובצים כל היום בבית של המשפחה. לילדים יש אולי ילדים אחרים או צעצועים לשחק איתם, יש מבוגרים אחרים שיעזרו להשגיח. זה בית מוכר שהיינו בו המון פעמים. אוכלים אוכל מוכר ובייתי ליד שולחן מסודר (ויש מקרר זמין שאר הזמן). ואנחנו חופשיים לבחור את שעת היציאה ושעת החזרה על פי הצורך הנקודתי. אם הילדים ישנו או לא ישנו צהריים למשל.

יום טיול הוא לא אותו דבר. אתם בתנועה מתמדת, עושים גם דברים שהילדים פחות אוהבים. אין אף אחד אחר לחלוק איתו את העול. אוכלים מה שיש במקום או מציידנית, ומתאימים את השעות לתנאי השטח ולא בהכרח לילדים (למשל אם סוגרים את הטירה ב-6 בערב, לא תוכלו לבקש להשאר עוד שעה כדי שהילדים יתעייפו וישנו באוטו). גם שנת צהריים אם בכלל היא לא אותו דבר או באותם תנאים וכו’.

גם טיול כוכב בחו”ל זה לא אותו דבר כמו מדי פעם טיול בארץ. הן בגלל האינטנסיביות של יום אחרי יום, הן בגלל שזה לא הבית (אפילו שזה כוכב, זה לא הבית). אפילו דברים קטנים כמו ילד שאולי מקיא באוטו הופכים לחצי טרגדיה בטיול בחו”ל.

זמני הנסיעה שלנו בטיול בחו”ל הם לא מה שמראה גוגל. החל מהזמן שלוקח לנו להכנס ולצאת מהאוטו, דרך כל הפסקות השירותים והרענון ועוד. נסיעה שלזוג לוקחת שעה למשפחה עם ילדים קטנים לוקחת שעה וחצי בקלות. אפילו עצירה לשירותים בתחנת דלק יכולה גם לקחת 20 דקות כי הילד הקטן הוריד את הנעליים, הגדול בדיוק נרדם. מגיעים לשירותים ונכנסים בתורות ולא במקביל ועוד ועוד.

אני לא מכיר את אירלנד. אבל השיקול של נהיגה בצד הלא נכון בהחלט מקשה. בייחוד אם יש ילדים קטנים מאחורץ. תחשבו שבערב בדרך חזרה אחד הילדים נרדם מעייפות ולא הפריע. אבל השני מת מעייפות ולא נרדם, ולא מפסיק לקטר, או אפילו סתם לשיר ולדבר. ואתם כבר מתחילים להיות עייפים, וצרכים להתרכז בנסיעה הקשה יותר. אני לא אומר שזה אסון, אבל זה מקשה עוד יותר. ואותה נסיעה שמראש אמרנו שתיקח יותר עם ילדים תיקח עכשיו עוד יותר.

אפשר לטייל עם ילדים. אפשר גם לטייל עם ילדים באירלנד. אבל צרכים להיות ריאליים במה שאפשר לעשות, ו/או להספיק

בחזרה