בחזרה

SKI IN SKI OUT נכון או לא בדיוק?

• אנו הרבה שומעים את המשפט סקי אין סקי אווט לפני חופשת הסקי שלנו,אנו מתלהבים (לפחות אני) איזה כיף אין צורך להסחב עם המגלשים על הכתף.

האם אכן זה כך?! אז זה ממש לא כך.יוצאים מהמלון ואז הבנתי שיש כמה אפשרויות תלוי באתר.יש אתרים שצריך לסחוב את המגלשיים על הכתף עד למעלית.

יש אתרים שגולשים עד נקודה מסוימת ומשם עולים ברכבל ומה עם אלה שעדין לא יודעים לגלוש עליהם לנסוע באוטבוס עד המקום.

אני לא באה להגיד דברים רעים אבל לפני שנה הייתי ביתי באוסטריה השכרנו לוקר למעלה הרכבנו את המגלשיים ומשם יצאנו לגלישה זה לקח בדיוק אותו זמן הנסיעה בגונדולה למעלה אפילו פחות זמן ומבלי להסחב עם המגלשיים על הכתף.

• אשמח לתיקון לדברים שלי מחברי הפורום שאולי כן מכירים אתרים שבאמת גולשים מהמלון.

• ברוב האתרים הצרפתיים יש סקי אין/אאוט אמיתי שבו יוצאים מהמלון מתחברים למגלשיים וגולשים וחוזרים בגלישה עד המלון. 

לעיתים מיקום מסויים של מלון על ההר יכול לבלבל, כמו מלון שכדי לחזור אליו בגלישה צריך לרדת במסלול שחור שלא תמיד רלוונטי לכולם. 

האתרים שבהם הייתי וסקי אין/אאוט מצויין:

לה פלאן

וואל טורנס

לה מנוויר

טין

אבוריאז

• סקי אאוט זה לא האפשרויות שציינת אלא יציאה מהמלון ישר לגלישה, או מקסימום הליכה קצרה מאוד. נפוץ בעיקר בצרפת שבה העיירות נבנו לטובת סקי ונמצאות על המסלולים. באוסטריה העיירות הוסבו לסקי ולכן יש בדרך כלל גונדולה מרכזית לאתר, זה לא סקי אאוט.

• הייתי בצ׳רויניה באחד כזה, על מסלול 13 ממש, וליד מעלית למסלול שחור קטן ונפלא. 

בבית דירות שנקרא circus comdo 

יש שם גם חנות השכרת ציוד סופר בית קפה ומסעדה (למעשה אפשר לקיים את כל החופשה שם אם רוצים) 

אמנם כשיורדים את המשך המסלול בסוף צריך כמה עשרות מטרים הליכה למעליות הראשיות, 

אבל הבוקר בהחלט מתחיל בגלישה ולא בהליכה, וזה לגמרי סקי אין, תענוג. 

בלז ארק קלאב אקסטרים היה ממש לא סקי אווט וקצת קצת קצת סקי אין. 

מקומות אחרים שהייתי לא ציפיתי לזה, אבל באנדורה ובבנסקו בהחלט יש מקומות שהם סקי אין, שזה יותר חשוב לדעתי מסקי אווט, כיוון שאת הבוקר אתה מתחיל נרגש ועם סבלנות, ובערב למי יש כוח לתורים וגונדולות רוצים רק להגיע למלון 

• זה תלוי לפעמים יש סקי אין סקי האוט אמיתי, בהרבה קלאב מדים מניסיוני האישי, ויש כאלה שמתהדרים בסקי אין סקי האוט אבל התכלס זה לא בדיוק, בעונה הקודמת יצא לי להיות בוואל דיזאר, במקום שתען שהוא סקי אין סקי האוט, אבל התכלס זה לא היה מדוייק, אבל בתכלס לי אישית זה לא ממש משנה, האתרים שאני הכי אוהב הם דווקא לא סקי אין סקי האוט.

• כבר כתבתי את זה כמה פעמים בעבר: סקי אין/אאוט הרבה פעמים לא רלבנטי למתחילים. לפעמים זה אפילו מקשה, כאשר המלון ממוקם לכאורה על המסלול, אבל המסלול מתאים רק לגולשים טובים, והאופציה השנייה היא כביש תלול.

גם יציאה למסלול כחול יכולה להיות לא פשוטה אם יש קרח או “גבעות” של סלאש.

במקומות שבהם אין סקי אין/אאוט יש הרבה פעמים סידור של לוקרים ליד המעליות, מה שחוסך את סחיבת הציוד למלון.

• כמה שאת צודקת! לפני שנתיים הלכתי עם בעלי ברחוב באוסטריה למזלי זה היה ביום האחרון של חופשת הסקי ולא באתר עצמו החלקתי וסדקתי צלע.לכן אני מאד זהירה.

בחזרה