בחזרה

שאמוני ואנסי ביום גשום

• שלום לכולם

אני קוראת הרבה פה בפורום ונהנית מעושר המידע

אנחנו משפחה עם 3 ילדים בגילאים 6 10 ו12, מתכננים לנסוע בקיץ לאזור שאמוני ואנסי ותוהים מה עושים ביום גשום באזורים האלו?

• @merav_katz

יש מבחר עצום של אפשרויות כי מדובר באזור גדול מאוד עם תשתיות תירותיות מתקדמות. יש מוזיאונים כנסיות בריכות מקורות אתרי ספא ובימים עם גשם קל אפשר גם לטייל בנקיקים או ביערות.

אין טעם לנסות אפילו לפרט הכל.

כרגע אתם לא יודעים בדיוק איפה תתמקמו ואולי זה לא יהיה ממש בשאמוני ואין טעם לנסוע במיוחד לשאמוני ביום גשום.

כנסו ל tripadvisor או לכל אתר אחר שמרכז אטרקציות ותסננו לפי אתרים מקורים. באתר של כל  עיירה יש פירוט פעילוית כולל מה שמתאים ליום גשום.

• @merav_katz

לרוב אני מסכימה עם טלו, הפעם לא כל-כך…

בכל טיול לאירופה אני תמיד מכינה “בנק של אתרים ליום גשום”, מסיבות מובנות, ואני מודה שבאיזור האלפ”צים הבנק הזה היה די מדולדל. זה לא שאי אפשר למצוא איזו בריכה מקורה עם מגלשה או מוזיאון מקומי, אבל אם להיות כנים, אלה ממש לא האתרים שלכבודם הגענו לאיזור המרהיב הזה.

אז מה בכל זאת היה ב”בנק” שלי:

באיזור אנסי:

השוק של אנסי והעיר העתיקה – קצת פחות כיף בגשם אבל עדיין חביב בהחלט. יש שם כמה פטיסריות ושוקלטריות ששוות ביקור, ובכלל יפה ומתוק שם.

האאוטלט של Epagny – שופינג טוב, יש שם דקתלון מצויין. http://www.grand-epagny.com

גורג דו פיר (מתאים ליום סגריר עד גשם קל)

באיזור ג’נבה:

ג’נבה עצמה (יש כמה מוזיאונים, מדרחוב, בתי קפה, העיר יקרה)

פארק המים ויטאם (לא היינו אבל כנראה שזה פארק המים הכי גדול באיזור)

באיזור שאמוני:

חוות הסן ברנרדים בלזוש

נקיק דיוסאז – מתאים ליום סגריר אבל לא גשום מאוד

קפיצה לשוייץ:

בעיר מרטיני, על הכביש (המתפתל) בין שאמוני לשוייץ, יש מוזיאון שנחשב שווה (בסוף לא ביקרנו בו).

בהמשך הדרך, בעיירה מונטרה שבשוייץ, אנחנו היינו יום שלם (גשום) שכלל ביקור בטירת שיון (שווה!), בפסטיבל הג’אז שבדיוק היה אז (שווה מאוד!), ובאולפן ההקלטות של קווין (הכי שווה!).

קפיצה לאיטליה (עמק אאוסטה):

העיירה קורמאייר חמודה. ואולי שם מזג האויר יהיה טוב יותר ויאפשר טיולי טבע.

זו לא רשימה סגורה… יש גם כמה מערות, ועוד כמה טירות בטלואר ואולי בעוד איזורים.

אבל כפי שאמרתי  – לטעמי לפחות רוב האופציות נופלות משמעותית מטיולי הטבע המרהיב באיזור, כך שצריך להתפלל לאלוהי השמים הכחולים… ועדיין לבוא עם רשימה לשם בטחון.

• @יונה-וקשת

אני לא בטוח שאנחנו חלוקים. אני אחדד שגם אני לא הייתי ממליץ ביום יפה ללכת לכנסיה או למוזיאון אם יש סיכוי גבוה לגשם בימים הקרובים. לא רק באלפים הצרפתים.

הכוונה שלי היתה שבימים גשומים יש מבחר סביר מאוד. אולי לא כמו באוסטריה אבל בהחלט מספיק.

בטיול השני שלו באלפים הצרפתים נפלנו על רצף של ימים חמים מאוד ונהנינו לגוון במוזיאון טבע די קטן אבל מצוין ב Sallanches. אם אתם מתמקמים בשאמוני או באנסי לא הייתי מגיע לשם במיוחד אבל הדירה שלנו היתה ב passy וזה היה המוזיאון הכי קרוב.

בחזרה