בחזרה

הרי הקרפטים

• שלום! אשמח לטיפים והמלצות היכן כדאי לשכור צימר באזור הרי הקרפטים?

והצעות למסלולי טיול באזור.

• @נעמה-אריאל

- קשה לענות על שאילה כללית כזו מבלי לדעת מתי הנסיעה, לכמה זמן, מי הנוסעים ומה הגילאים ? 

לידיעתך כל הרי רומניה נקראים קרפטים ( ראי תמונה מצורפת ) אך הם מחולקים לשלושה חלקים לפי מיקומם הגאוגרפי וכל חלק כולל הרים בשמות שונים, לדוגמה ף הרי הבוצ’אג’י, פיאטרה קראיולוי, הרי הפאגאראש …..

- ממליץ לך לקרוא את פרפראות רומניה ( לפתיחה לחצי על הכיתוב הכחול ) שם תמצאי מידע מועיל לטיולך .

• @נעמה-אריאל

הרי הקרפטים-מושג כללי מידי..

היום,יותר ויותר מטיילים ישראלים מטיילים בהרי קרפטים האוקראיניים דווקא.

לכן קשה להציע אפשרות לינה כאשר בכלל לא ברור באיזה מדינה מדובר.

• היי.

מצטרף לשאלה.

אנחנו 4 חברים (גילאי 40+). יוצאים בסוף מאי ל 4 ימים נטו (6 ברוטו – יום ראשון נחיתה בלילה בבוקרשט והיום השישי טיסה לארץ מבוקרשט אחה”צ).

מחפשים מסלולי טרק של 2 לילות. (לינה בבקתות הרים) 

ראיתי כל מיני אפשרויות בפורומים שונים, אבל עדיין קצת “בערפל” ומנסה למצוא קצת עזרה בלעשות סדר.

יהיה נחמד לסיים (לפני חזרה לבוקרשט) בבראשוב או סיניה, לפי מה שראיתי.

המלצות \ הכוונות ?

המון תודה מראש.

• @ido-dar

היי עידו !

- נכון שיש אין ספור מסלולים בהרי רומניה, אך אני קצת נרתע מלהמליץ מבלי להכיר למי ההמלצות שלי , מה יכולתם ומיומנותם בהרים . 

דע לך שמזג האויר בהרים הוא הפכפך מאוד וצריכים להיות מצוידים היטב לכל תרחיש, להכיר את הקבאנות והמחסות ( REFUGIU ) , את מקורות המים להצטיידות וגם להיות מצוידים עם מזון.

- הצעה ידידותית שלי, קחו מדריך לטרק שלכם, ראה לדוגמה את זוג המדריכים כאן בכותרת 166 .

- שלד למסלול של שלושה ימים ראה כאן .

- אפשרות נוספת היא להתמקד בקבאנה CURMATURA ולעשות כל יום מסלול שונה מהקבאנה .

בחזרה