בחזרה

רכב בקוסטה ריקה

• היי, 

למישהו יש ניסיון עם רכב בקוסטה ריקה ונסיעה לדרום לחצי האי אוסה? 

אני רוצה לעשות את הטיול לקורקובדו דרך דרייק ביי אבל הרי אין לשם גישה עם רכב ואני לא מצליח להבין האם לקחת אותו ולהחזיר אותו בפוארטו חימנז  (ואז אני נתקע עם תחבורה ציבורית עד סוף הטיול) או שאולי שווה לקחת את הרכב לכל הטיול ולהשאיר אותו באיזור של SIERPE ולחזור אליו אחר כך?

אשמח לעזרה

תודה

• הנהלת הפורום

@limpingfish

יש שם גישה מאוד מוגבלת עם רכב . צריך 4X4 ואפשרי לעבור לא בכל עונות השנה.

יש לך או אפשרות להשאיר באזור ממנו לוקחים את הסירה לדרייק ביי ( לא בטוח אם יש שם חניה בטוחה, או להשאיר במקום לינה סמוך אם אפשר),

או להשאיר בפוארטו חימנז  ואז לחזור חזרה באוטובוס לנקודה ממנה לוקחים את הסירה לדרייק בי ובסיום המסלול , ממילא מסיימים יותר קרוב לפוארטו חימנז ( בין אם בחרת ללכת לקארטה על החוף או במסלול הפנימי שמסתיים בערך באמצע בין חימנז לדרייק ביי). אלא אם אתה עושה מסלול הלוך ושוב ואז תשאיר הכי קרוב לדרייק ביי שתוכל.

אם אתה רוצה לחסוך כסף- פשוט תחזיר את הרכב ותיקח תחבורה ציבורית מסן חוזה לנקודת היציאה ותחזור להשכרה נוספת ( אלא אם זה סוף הטיול שלך)

• היי, תודה.

אנחנו כנראה נעשה את המסלול עם הסירה מדרייק ביי הלוך ושוב. כלומר מתחילים ומסיימים בדרייק ביי.

אז בעצם האופציה הכי הגיונית שנראית לי כרגע היא להשאיר את האוטו בסיירפה, לקחת סירה לדרייק ביי, לעשות את הטיול ולחזור לסיירפה ולהתחיל לחזור עם הרכב חזרה לסן חוזה. אבל אז אני גם בעצם משלם על הימים בהם הרכב מחכה סתם ככה.

אם אני מחזיר את הרכב בפוארטו חימנז ואז לוקח משם אוטובוס לסיירפה ואז לדרייק ביי  ואחר כך משם טס- יש חברת השכרת רכב מומלצת שאפשר לקחת רכב הלוך מסן חוזה ולהחזיר בפוארטו חימנז?

• הנהלת הפורום

@limpingfish

מה שאני מציע- לאופציה סיירפה- תוודא שיש חנייה בטוחה שם.

לאופציית ההשכרה של כיוון אחד- תצטרך למצוא חברה שתעשה זאת. יכול מאוד להיות שחברה מקומית קטנה כן, הגדולות פחות- ניסיתי לחפש ונראה לי שאלאמו כנראה יהיו  האופציה הכי מגוונת. בפורטו חימנז הם כנראה יאפשרו לך להחזיר בשדה”ת המקומי. יותר טוב אם יכולת להחזיר את הרכב בעיר פלמר נורטה- שיותר קרובה לסיירפה- לא ממש הצלחתי למצוא שיש חברות שיתנו לך החזרה חד כיוונית שם, אבל באתר אחד היה נדמה לי שיש כמה שכן- שוב, אלאמו נראית כמו זו הכי מגוונת ביעדים- הייתי מתחיל לבדוק אופציות איתם.

צריך גם לברר שאין קנס על לקיחה חד כיוונית שישנה את כל תמונת החיסכון הכספי שחשבת להשיג.

ותמיד יש כמו שכתבתי- את האופציה להחזיר את הרכב בסן חוזה ולעלות על תחב”צ לפלמר נורטה ומשם לסיירפה

בחזרה