בחזרה

טיסה עם שני דרכונים ושנגן

• שלום! 

חיפשתי מידע באינטרנט ללא הועיל ואולי מכאן תבוא הישועה :)

אני תקופה ארוכה על קו נאפולי-חיפה כיוון שבן זוגי לומד באיטליה. בשעה טובה ומוצלחת אטוס בחודש יוני הקרוב לפורטוגל (מנאפולי) על מנת לקבל את הדרכון הפורטוגלי.

לאחר קבלת הדרכון אני צריכה לטוס חזרה לישראל או לאחת מהמדינות שלא חתומות על הסכם השנגן על מנת שאוכל לחזור עם הדרכון הפורטוגלי לנאפולי ללא בעיות (ניצלתי הרבה ימים מתוך התשעים המותרים).  מכיוון שהטיסות ארצה מפורטוגל מאוד יקרות חשבתי לעשות כך- מפורטוגל לדאבלין/לונדון (כשנוחתת מציגה את הדרכון הישראלי) ומשם לנאפולי (ביציאה מהמדינה שוב מציגה את הדרכון הישראלי ובביקורת הגבולות בנאפולי מציגה את הפורטוגלי).

רציתי לדעת האם התהליך אפשרי מבחינת חוקית? והאם ממליצים? (התהליך כך יוצא זול משמעותית מלחזור לישראל ושוב לנאפולי).

תודה!

• @מטייל_4012865

לי לא בדיוק מובן מה הבעיה (אבל אולי פספסתי משהו)
    נסיעה מנפולי לפורטוגל היא בתוך שנגן ונעשית עם הדרכון הישראלי. 
    ברגע שתקבלי את הדרכון הפורטוגזי את נחשבת לאזרחית אירופאית  ואת יכולה לנוע בחופשיות עם הדרכון הפורטוגזי בכל מדינות שנגן, בלי קשר לעבר שלך עם הדרכון הישראלי וללא הגבלת זמן. 
    למה לא לנסוע ישירות מפורטוגל ישירות לנאפולי?

• @ריקי-5

כיוון שמבחינת הדרכון הישראלי עדיין לא יצאתי מאירופה (תקני אותי אם אני טועה) ואני עלולה לקבל חותמת שחורה (?)

• @מטייל_4012865

אבל זה כבר לא רלוונטי מבחינתך. יש לך דרכון אירופאי ואף אחד לא יקשר אותו לדרכון הישראלי שלך. 

מבחינת שנגן את כמו אזרח פורטוגלי שנוסע פעם ראשונה מחוץ לארצו. 
    את נכנסת ויוצאת מעכשו רק עם האירופאי, כך שלא יהיה מצב לקבל חותמת שחורה בדרכון הישראלי

• @ריקי-5

השאלה היא האם ניתן לחזור עם דרכון אחר, טסתי לאיטליה עם הישראלי, לא עלולים לעשות לי בעיות במידה ואצא חזרה לישראל עם דרכון פורטוגלי? 

• @מטייל_4012865

למה שיהיו לך בעיות? הם לא אמורים לקשר אותך ל”זו שנכנסה עם דרכון ישראלי”
    אזרח פורטוגלי שמגיע לאיטליה נשאר בתוך השנגן. עובר בתור של בעלי דרכון אירופאי. 
     ברגע שהוא יוצא מהשנגן הוא עובר ביקורת גבולות. 
    אף אחד לא יחפש חותמת כניסה (תשמרי את הבורדינג פאס מהטיסה מפורטוגל כדי שיהיה לך הוכחה שנכנסת לאיטליה)

• @מטייל_4012865

לכי למשרד הפנים באיטליה, בעיר שאת נמצאת ותשאלי ישירות. הם יגידו לך מה התהליך. 

בחזרה