בחזרה

פסטיבל זיגט בודפשט

• יכול להיות שההמלצה לנועזים, אבל מקווה שאפתח את הראש לאנשים עם האופציה הזאת…..

אירופה מלאה בפסטיבלי מוסיקה ביולי/אוגוסט וזאת תרבות שלא ממש הגיעה לארץ עדיין.

את חופשת הקיץ שלי עשיתי בפסטיבל זיגט SZIGET , זה פסטיבל מוסיקה ענקי שנמשך שבוע, סביב סוף השבוע השני של אוגוסט על אי באמצע בודפשט (אובודה, זה ש”מעל” מרגיט)

כל יום יש הופעות חיות מ16:00 בערך עד 23:00 (ומוסיקה ממשיכה עד כמעט סוף הלילה), השנה למשל היו הופעות של אד שירן, פו פייטרס, פלורנס & דה משין, 21 פיילוט ועוד (הם מצהירים על 1000 מופעים ולא נראה שהם מגזימים).

יש גם מתחמים של מופעי קרקס, יריד funfair (כמו כאלה של פעם או של המערב הפרוע), בלט, ויש גם חוף על הדנובה עם פינות יצירה ולימוד ריקודי בטן...

אמנם רוב הקהל הוא יחסית צעיר, אבל יש גם משפחות (פגשתי אפילו אחת ישראלית), והרבה “בני הגיל השלישי” (מקווה שלא מעליב אף אחד).

אני לא חושב ששבוע פסטיבל ולינה בקמפינג על האי מתאימה לכולם, גם לי שאני אוהב הופעות ומוסיקה זה הרגיש אינטנסיבי.

אבל אפשר לישון בעיר עצמה ולבוא לפסטיבל, או לקנות כרטיסים חד יומיים (מחיר חד יומי נע השנה בין 75-89 אירו)

ויש גם מתחם קמפינג למשפחות עם מתקני נופש פעיל לילדים.

הפסטיבל מנגיש עצמו לאנשים עם מוגבלויות (עד לרמה שבהופעה של הפו פייטרס היתה מתורגמנית לשפת סימנים לאישה חירשת שמסביבה שמרו שלא יפריעו, ודאגה ל”מפני דרך” לכסאות גלגלים), ויש גם “מתחם מוגבלויות” שמדמה לאנשים רגילים איך זה להיות עיוור/על כסא גלגלים וכו…

לדעתי משפחה עם מתבגרים שכבר נחשפים למוסיקה בינלאומית יכולה ממש להינות מהפסטיבל (תראו להם רשימות אמנים מהשנים האחרונות וכנראה תבינו)

גם אם כל הפסטיבל מוגזם לכם (ואפשר להבין את זה), בודקים איזה אמנים מופיעים בכל יום ומחליטים לאיזה מהם שווה לכם להגיע.

מצד שני, אם לא בראש שלכם, אתם יכולים לדעת באיזה שבוע קצת להתרחק מהעיר, מכיוון שהתרכזתי בפסטיבל לא לגמרי יודע איך זה משפיע על העיר, אבל הבנתי שמלונות/הוסטלים די עמוסים בשבוע הזה, אפילו שרובם מתרכזים בפסטיבל, עדיין, מגיעים לבודפשט מעל חצי מליון איש ללכבוד הפסטיבל (השנה 530 אלף), במהלך השבוע…..

בחזרה