בחזרה

לפלנד למתחילים

• שלום לכולם, 

אני מתכננת להגשים חלום ולהגיע ללפלנד המדהימה בשנה הקרובה. נוסעת עם אימי, שהיא בגיל הפנסיה. 

אשמח לעזרה עם כמה שאלות שיעזרו לי לחקור הלאה: 

1. מתי לנסוע – קראתי שהעונה לבקר היא בקיץ,  אבל קראתי גם שהסיכוי לחזות בזוהר הצפוני זה בחודשים אוקטובר-מרץ.  טיפים/דגשים בעניין?
    2. איך – האם לארגן לבד או לחפש טיול מאורגן? מה היתרונות/חסרונות?
    3. דגשים כלליים מנסיון – אם יש לכם טיפים בסגנון של “הלוואי ומישהו היה אומר לי קודם” אשמח לשמוע. 

תודה רבה לעונים!

אילנה 

• @finerose אמר:

מתי לנסוע – קראתי שהעונה לבקר היא בקיץ,  אבל קראתי גם שהסיכוי לחזות בזוהר הצפוני זה בחודשים אוקטובר-מרץ.  טיפים/דגשים בעניין?

אנחנו נסענו בסוף מרץ. זה ממש התאריך האחרון של העונה. אחרינו דחפו את מלון הקרח לים כי הוא מתחיל להפשיר. אפשר להגיע יותר מוקדם אבל אני מניח שלא מוקדם מסוף פברואר (את זה את צריכה לבדוק).

איך – האם לארגן לבד או לחפש טיול מאורגן? מה היתרונות/חסרונות?

אירגנתי הכל לבד. היינו משפחה מרובת. 9 נפשות. קניתי כרטיסי טיסה. שכרנו דירה ב airbnb. שכרנו רכבים. הגענו לרוביניימי ואחרי התמקמות יצאנו העירה לסוכנות מקומית ממנה שכרנו את כל האטרקציות (מגלשות כלבים, מגלשות איילים, אופנועי סקי, הליכה למפל הקפוא. הכל כולל ביגוד מתאים והדרכה). נסענו לקמי ושם עלינו על שוברת הקרח (כרטיסים קנינו מראש) וביקרנו במלון הקרח. חלקנו הקדיש יומיים לסקי.

יתרונות של אירגון עצמי: זול יותר (החברות המארגנות משתמשות באותם ספקים שמוכרים שרותיהם גם למטייל העצמאי), ובקצב שלך. אין קבוצה של זרים שצריך להתיישר לפיה.

יתרון של מאורגן: הכל מאורגן.

דגשים כלליים מנסיון – אם יש לכם טיפים בסגנון של “הלוואי ומישהו היה אומר לי קודם” אשמח לשמוע. 

לא ממש. כולם עוברים את אותו המסלול. מעין דרך החומוס של לפלנד.

אפשר להשקיע יותר (כסף וזמן) ולהגיע למלונות יותר אקזוטיים ולמקומות יותר צפוניים. זו שאלה של סידרי עדיפויות.

את הזוהר הצפוני ראינו לילה אחד מתוך השמונה שהיינו שם. עננים. עד כמה שידוע לי ועד כמה שהבנתי מגיעה, את הזוהר הצפוני ניתן לראות כל השנה בתנאי שיהיו שעות לילה. זה לא בקיץ. ברוביניימי  שנמצאת על החוג הארקטי יש יום אחד בשנה שאין חושך. ומשם הלילה מתארך. לכן עיקר הצפייה בזוהר הצפוני היא דווקא בחודשי החורף. אבל אז יש סיכוי טוב לעננים.

בחזרה