בחזרה

וינה זלצבורג

• מגיעה ב17.11 6 זוגות

התכנון הראשוני-השכרת רכב בנמל ונסיעה לעיירת מלק

שיטוט בעיירה ואז לטירת אגגשטיין לשוק חג מולד בסגנון ימי הביינים

משם למרחצאות באד אישל ןלינה במקום

יום שני נסיעה לזלצבורג, שיטוט במקום

נסיעה למבשלת הבירה שטיגל ואז לאאוטלאט של אדידס

ומשם לינה בבאד גאסטין

יום שלישי – שמעתי שיש סיור כרכרות ליד באד גאסטין בשלג עם סמיכות

סיור לעמק KOTSCHACHTAL  שמורת טבע (אשמח להמלצות)

ומשם נסיעה לתצפית 5 האצבעות והאלשטאט ואז לוינה

יום רביעי וחמישי וינה

אשמח לתובנות/המלצות

אם יש דברים מיוחדים באזור בסגנון ימי הביננים/ אבירים או כול דבר אחר מיוחד

• היום הראשון עמוס מידי

בהנחה ויצאתם מוינה בשעות הבוקר המאוחרות ונסעתם למלק – ביקור באתר ייקח לפחות שעה וחצי – שעתיים.

שוק חד המולד בטירת אגגשטיין ( לא הייתי ) אבל מניח זמן זהה.

הנסיעה לבאד אישל מוינה בלי עצירות ודרך הכביש המהיר – 3 שעות זמן מינימום כאשר יש להוסיף את מלק והטירה זמן הנסיעה ילקח לפחות 5 שעות ( זמן ריאלי ).

וזה בלי עצירה לצהריים , שרותים וכד’.

ויש בתכנון גם מרחצאות !!!

ממליץ לחלק קטע זה ליומיים כאשר הנסיעה לבאד אישל לאורך הדנובה יפה ומעניינת, מה שלא תראו אם הדרך תהיה בכביש המהיר.

• ובכלל אתם 12 איש זאת קבוצה ולא זוג , ומכאן ההתנהלות שלכם תהיה לאורך כל הטיול איטית יותר מטבע הדברים של רצונות הפרטיים של כל אחד ואחת.

תכנוון לוחות הזמנים מחייב הערכת מצב בהתייחס למשתנה משמעותי זה בתוספת זמן ריאלית.

• תןדה רבה,

מה לגבי יום שני ושלישי?

אפשר להוסיף עוד משהו?

האם יש שווקים מיוחדים בזלצבורג והאזור?

• @לימורח

אני איש של פחות שווקים ויותר טבע נוף ואתרים היסטוריים.

נראה לי שאוטלט אדידס ומבשלת בירה זה לא לטיול בן חמישה ימים .

בהנחה ואינכם מכירים את אזור זלצבורגלנד ויש מה לראות ולעשות בחבל ארץ זה.

לגבי סיור כרכרות בשלג בחודש נובמבר – איני בטוח כלל שיהיה שלג בתקופה זו ובטח לא באזור הזה אלה אם אז רק בפסגות מעל 2000 – 2500 מטר.

יש לקחת בחשבון שהרבה אתרים עדיין סגורים לקראת עונת החורף.

חלוקת הטיול יומיים בווינה ויומיים בזלצבורגלנד ( ברוטו )  זה מעט מידי ומדובר בקצוות  כאשר מבלים בנסיעה הלוך חזור יום שלם.

• @לימורח

תכנית יומרנית, הן מבחינת מזג האוויר והן מבחינת משך הזמן.

מציע לבלות את חמשת הימים בוינה.

• @לימורח

אני חושבת שבמהות אתם מפספסים .  ראשית אתם קבוצה (2-3- מכוניות ?) כל חניה, כל כניסה לשירותים, כל ארוחת צהרים-זה לא כמו זוג, וגם לא כמו משפחה-ואת זה צריך להביא בחשבון בתכנון.

שנית- מדובר על חורף, מזג האוויר יכול לשבש לכם את החיים, הכביש יכול להיות רטוב, עם קרח (מאד נפוץ בבוקר), ערפל כבד -גם בלי שלג...יכולה להיות התניידות איטית מאד.

שלישית- המסלול לא רק עמוס, אלא בלתי אפשרי למימוש…. סתם לדוגמה- לוקחת את יום 3 לטיול ---- כמו שכתבו לך קודם כרכרה ושמיכות בהחלט אופציה קיימת בהנחה שיש כבר שלג . אפשר גם למצוא כאלו בעיירות אחרות זה לא פטנט מקומי.

שמורת הטבע שבחרתם- נגישה בכלל בחורף?

כמה אופציות לטיולי חורף באזור באד גדשטיין- אם תרצו, אבל בדקו את הנגישות, את המסוגלות והציוד שלכם.

אני מנסה להבין מה המטרה של הנסיעה הכול כך מזרחית ---ביום 3— הטיול בכרכרה? שמורת הטבע? ---כי יש כאלו 200 מטר מערבה משם גם (אזור האגמים למשל).

בקיצור- הייתי מקצרת את הטווח משמעותית

אם רוצים גם וינה וגם מחוץ לוינה (ואני חושבת שאפשר גם אחרת)

אז יום 1 (אחרי נחיתה? לילה לבן? )-רק עמק ווכאו על אתריו---- ואל הלינה בבאד אישל או אחר.

יום 2-3 אגמים ויעדים שם, כולל הלשטט, 5 האצבעות, ונסיעה בסוף יום 3 חזרה לוינה

יום 4-וינה

יום 5 -וינה.

או---לוותר על כל הרעיון- ולהתמקד רק בוינה

או- לנסוע ברכבת בין שתי הערים וזהו.

• תודה לכל המגיבים

ביום הראשון וויתרנו על באד אישל

כל שאר הימים השארנו כמו שהם.

יונית – לגבי הרכיבה במזחלת סוסים ראיתי המלצות של גולשים דווקא באזור הזה ולכן החלטנו ללכת עד לבאד גסטין,אם את מכירה עוד כאלה באזורים אחרים אשמח לשמוע.

אנחנו 3 זוגות שכל ענין מוזאונים וארמונות לא מעניין.

השבוע הנל היה הכרחי מבחינת תאריך והגענו לוינה בבגלל שכאן מתחילים  שווקי כריסמס בתאריכים הנל.

וכן אני מודעת למזג אויר ולתנאים, ואנחנו נזרום על הכול.

תודה לעונים

• @לימורח

תיקון – אנחנו 3 זוגות

בחזרה