בחזרה

מברילוצ'ה לאל קלפטה

• שלום רב,

רוצים להתייעץ לגבי תכנון לפברואר-נוחתים בברילוצה ורוצים משם להתחיל לרדת למטה לכיוון אל קלפטה ,חשבנו לשכור גיפ..  ואחכ משם לעלות בחזרה בכביש המקביל לכיוון פוקון.. האם 25 יום מספיקים לזה? איפה כדאי להשכיר גיפ ואיפה להחזיר? תודה רבה

• @idit-halevi

25 ימים זה יופי.

לא הייתי נוסע הלוך ושוב עד קלאפטה וחזרה לפוקון. זה שלושה ימי נהיגה משעממת חזרה. הייתי טס.

לחלופין הייתי מתחיל בנהיגה  מבארילוצ'ה צפונה וחוזר דרומה דרך הקרטרה. מסלול מטמטם. אמנם פוקון קצת רחוקה ואנחנו ויתרנו עליה לטובת חצי האי ואלדס, אבל כן הגענו לסאן מרטין וחלק מהאגמים.

רכב תשכרו בבארילוצ'ה.

יש לי טיפ כאן באתר על אחד אדולפו. מהימן ולא יקר. מאד שירותי. יש עוד המלצות עליו מגולשים שהלכו בעקבותי ונהנו.

• @רוני-סופר

מצטרפת להמלצה של רוני, הדרך הזו שממה לא מתגמלת, ועדיף לשלם את הקנס ולטוס.

יש עוד דרך עם מעבורת על הים. שווה לבדוק

שימי לב טיסה צריכה להיות מקומית ולא בין ארגנטינה לצילה. זאת אומרת מאל קלפה לברילוצה/סן מרטין ולא לפוקון.

בכל מקרה לפוקון יש שדה תעופה קטן ולא ישים, טיסות עושים לעיר טמוקו שמרוחקת כמעט שעתיים

מצטרפת לחוות הדעת הטובה על אדולפו

• @rmatarasso

תודה רבה על העזרה..

לא הצלחתי להבין עד הסוף מה מומלץ.. בעצם רוני לפי דברייך להשכיר רכב בבארילוצה להצפין לסן מרטין /פוקון.. ומשם לעלות על הקרטרה ולרדת למטה עד אל קלפטה? באל קלפטה להחזיר את הרכב ולעלות על טיסה?

אפשר לקבל עוד פרטים על אדולפו – איך אפשר ליצור איתו קשר?

כמו כן אנחנו חושבים אחכ לטוס לעוד שבועים/10 ימים “להפשיר” קצת באיזה חוף.. מה הייתם ממליצים, מלבד חצי האי ולדז?

תודה רבה

• @idit-halevi

שאלת תם, למה לא להתחיל מאל קלפטה ועלות כלפי מעלה? אם עדיין לא נקנו הכרטיסים אפשר לחשוב על האופציה הזו.

לאדולפו קל יותר להביא את הרכב לקלפטה, כיוון שהוא מגיע מפונטה ארנס.

תוכלו לצאת מהקרטרה בפורטו ווארס ומשם להמשיך לפוקון ואז לסיים בברילוצה

חופים כייפים לבטן גב יש בברזיל. בארגנטינה אני לא מכירה אולי במר דה פלטה

הטלפון שלו 5699319738+

המייל שלו info@southlandrentacar.com

• @rmatarasso

אין הבדל.

מכיוון שהטיול או הנסיעה ברכב היא חד כיוונית (מצפון לדרום או ההיפך) יש לו, לאדולפו, הסעת הרכב “על ריק” כיוון אחד, והלקוח משלם על זה.

הוא עושה זאת על ידי רכב גרר כשהוא מעמיס את הג’יפ עליו.

וקצת על אדולפו ולמה אני כל כך ממליץ עליו תמיד:

אנחנו הזמנו 2 ג’יפים והוא הביא אותם על הגרר לברילוצ’ה. בדרך מהארץ נאלץ זוג אחד לבטל (כבר היינו בטרנזיט במדריד), קנה כרטיס וחזר ארצה.

הבחור הנהדר הזה אפילו לא לקח דמי ביטול והחזיר את הג’יפ המיותר חזרה באומרו “אני בין כה חוזר לפונטו ארנס עם הגרר”.

הנה שרשור טיפים עליו.

• @idit-halevi אמר:

@rmatarasso

תודה רבה על העזרה..

לא הצלחתי להבין עד הסוף מה מומלץ.. בעצם רוני לפי דברייך להשכיר רכב בבארילוצה להצפין לסן מרטין /פוקון.. ומשם לעלות על הקרטרה ולרדת למטה עד אל קלפטה? באל קלפטה להחזיר את הרכב ולעלות על טיסה?

אפשר לקבל עוד פרטים על אדולפו – איך אפשר ליצור איתו קשר?

כמו כן אנחנו חושבים אחכ לטוס לעוד שבועים/10 ימים “להפשיר” קצת באיזה חוף.. מה הייתם ממליצים, מלבד חצי האי ולדז?

תודה רבה

לגבי המסלול – נכון.

קבלו הרכב בברילוצ’ה וטיילו בהתחלה סביב העיר טיולי יום לקמפניירו ולטרונדור.

אחר כך עזבו את העיר ועלו צפונה דרך וייה דל אוגוסטה, וייה טראפול ועד סאן מרטין.

מכאן אתם יכולים להמשיך לפוקון תוך מעבר גבול ראשון לצ’ילה ומשם להדרים חזרה לכיוון פוארטו ווארס ופוארטו מונט לתחילת הקרטרה.

אנחנו העדפנו, מקוצר זמן לוותר על פוקון, חזרנו דרומה וחצינו לצ’ילה לכיוון אגם פוייווה ומשם לפוארטו מונט.

כמובן שזה תאור סכימתי של המסלול כשיש מה לראות לאורך הדרך וזו דרך של מספר ימים.

את המעבר מפוארטו מונט יש לתכנן מראש ולהזמין כרטיסים לכל המעבורות (יש שלוש), ובעיקר לארוכה מביניהם "הורנופיראן-לפטפו".

לגבי "ההפשרה” –

חצי האי ואלדז לא נראה לי כמקום להפשיר בו. הוא מצטיין ומפורסם בגלל חיות הים שבו – פינגווינים, כלבי ים ופילי ים לרוב.

ראינו אמנם חופים אבל משום מה לא נראו לי קוסמים לרביצה. מצד שני, אולי אני טועה כי לא ממש הקדשתי לזה תשומת לב.

בחזרה