בחזרה

סופ"ש בפריז + שביתה כללית

• הזמנו סופ”ש בפריז (טיסה + מלון) לסוף השבוע הקרוב (5-8.12) וכעת גילינו שצפויה שביתה כללית – כלומר אין תחבורה ציבורית, לא ברור מה ההשפעה על הטיסה(אל-על)
    בהנחה שאל-על לא מבטלים את הטיסה – מה הייתם עושים?

• @yifatmt

נראה שגם פקחי-הטיסה ישבתו. 

רצוי לברר עם חברת אל-על. 

• @aljaje

טוב, זה סוג של פותר את הדילמה…. פניתי לאלעל, מחכה לתשובה

• @yifatmt

הייתה לי טיסה באל-על ב 5.12 ב-9 בבוקר לפאריז – ביטלתי אותה ביום חמישי האחרון, כאשר כבר הכול היה ידוע על השביתה. 

אלעל לא התחשבו בשום צורה בשביתה הזו וחויבתי במלוא התשלום על הביטול. אפילו טענו באוזניי ש”לא שמעו על זה”.

אולי את תצליחי יותר ממני...

• @K-Amit

יפה מצידם.

תשלחי להם את הקישור (אולי תמצאי הודעה יותר רשמית שהרשויות פרסמו), אולי זה יעזור להם להפנים שיש שביתה. בהצלחה. 

• הנהלת הפורום

@yifatmt

כבר לפני מספר ימים הנושא ידוע

השביתה אמורה לכלול את כל אמצעי התחבורה הציבורית- מטרו,מוניות, אוטובוסים

את רוב עובדי שדות התעופה , את חברת אייר פרנס,

אפילו אם אל על טסים- איך הם אמורים לנחות בלי פקחי טיסה? איך יורידו מזוודות בלי סבלים?

מוזר!

להלן המידע בצרפתית על מי שהולך לשבות(בתי ספר, בתי חולים, עיריות ועוד)לטובת הפקידה באל על שלא “שמעה” על זה. או עוד מידע

• @יונית

יו"ר החברה המנהלת את נמה"ת בפאריז (ADP), הסביר ש- 80% מהתעבורה האווירית תפעל.  *רק איגוד פקחים אחד ישבות.  

• הנהלת הפורום

@aljaje

שמחה לשמוע, וטוב שאני לא מתכננת את פריז בימים הקרובים.

עדיין עלולה להיות בעיה בהיבטי הגעה משדה התעופה והעיר עצמה.

אבל מידע (אחר, שביתה אחרת) חברות תעופה לא מרגישות צורך לבטל טיסות או לזכות את הטסים במקרה של שביתה, ואם אני גם זוכרת זה מגובה בחוק.

• @יונית אמר:

עדיין עלולה להיות בעיה בהיבטי הגעה משדה התעופה והעיר עצמה.

אבל מידע (אחר, שביתה אחרת) חברות תעופה לא מרגישות צורך לבטל טיסות או לזכות את הטסים במקרה של שביתה, ואם אני גם זוכרת זה מגובה בחוק.

האוטובוס מ- CDG, יפעל (ייתכנו עיכובים). 

כן, אם הטיסה מתבטלת, אין חובת פיצוי:

הפיצוי הכספי במקרה של ביטול טיסה לא יחול הטיסה בוטלה בשל אחת מהסיבות הבאות:

• נסיבות מיוחדות שלא היו בשליטתו, וגם אם היה עושה כל אשר ביכולתו – לא היה יכול למנוע את ביטולה בשל אותן נסיבות.
    • שביתה או השבתה מוגנות
    • כדי להימנע מחילול שבת או חג.

אבל אם יש עיכוב בהמראה: 

במקרה שהטיסה המריאה באיחור בשל שביתה או השבתה מוגנת הנוסע יהיה זכאי להטבות הבאות:

משך האיחור מהמועד הנקוב בכרטיס הטיסה ההטבות                                                                              
    לפחות שעתיים איחור מזון ומשקאות + שירותי תקשורת: 2 שיחות טלפון + הודעת פקס או דוא"ל (לפי בחירת הנוסע)
    בין 5 שעות ל- 8 שעות מזון ומשקאות + שירותי תקשורת + השבת תמורה (ללא אפשרות בחירת כרטיס טיסה חלופי)
    הטיסה נדחתה ליום המחרת מזון ומשקאות + שירותי תקשורת + השבת תמורה (ללא אפשרות בחירת כרטיס טיסה חלופי)

מתוך האתר הזה.

• @aljaje

למיטב הבנתי, יש הבדל בין פיצוי (כאשר הטיסה מתעכבת) לבין החזר (כאשר הטיסה מתבטלת לחלוטין). במקרה של עיכוב עקב שביתה, אכן אין חובת פיצוי, אבל אם הטיסה בוטלה לחלוטין, מגיע החזר 

• @yifatmt

לפי מה שכתוב, לא.

נשאר רק לקרוא את נוסח החוק, את יכולה לקרוא בקישור המצורף (יש גם רשמיים יותר).  

• @aljaje

הנה, למשל, מאתר המועצה לצרכנות:
    ”החוק קובע כי במקרים בהם לא ניתן לקיים את החוזה כגון שביתה, נתונה לבית המשפט הסמכות לקבוע כיצד לחלק את הנזק בין הצדדים לעסקה. על ביהמ"ש להחליט האם יש להשיב כספים, למי ובאיזה סכום. עם זאת, קובע החוק כי במקרה של שביתה לא יהיה זכאי הצרכן לתשלומי פיצוי על נזקיו, אך מותיר את ההסדר הקבוע בחוק לגבי השבת מחיר כרטיס הטיסה לצרכן (במקרה שאינו מקבל טיסה חלופית) וכן מותיר את חובת חברת התעופה שטיסתה בוטלה לתת סיוע לצרכן כקבוע בחוק.”

• @yifatmt

מאוד מעניין אותי לדעת מה יענו לך בסופו של דבר.

היו לי שני כרטיסים – אחד ביטלתי וכאמור – חויבתי במלוא עלות הביטול 

ואילו את השני שיניתי ללונדון (מחוסר ברירה, חובה להיות במקום מסוים בתאריך מסוים) – נגבה ממני מחיר שערורייתי לחלוטין בגין הפרש, ושוב – השביתה בפריז לא עניינה אף אחד באלעל.

ממתינה לשמוע ממך מה ענו לך ובהצלחה!

• @K-Amit

הנושא רלוונטי רק אם חברת התעופה ביטלה את הטיסה, לא אם נוסע ביטל את הכרטיס כי חשב שהשביתה תפגע בטיסה/טיול…

יש הבדל בין פיצוי להחזר.

במידה ויש שביתה והטיסה מבוטלת, הנוסעים זכאים להחזר כרטיס הטיסה עצמו אבל לא לפיצוי נוסף.

• ובחזרה לשאלה המקורית – האם הייתם מבטלים את הטיול עקב השביתה? (בהנחה שכרגע אל-על לא מבטלת את הטיסה, ולכן אין החזר)

• @yifatmt

חוץ מהעיכובים שכנראה יהיו בנחיתות ובתחבורה מהנמלים, יהיו הפגנות של איגודי-העובדים.

וכנראה גם פקקי-תנועה מ/אל הנמלים וברחובות העיר. 

* זו החלטה שלך אם את מעוניינת לחוות את האירועים האלה (מי יודע איך ההפגנות יהיו?!). 

• @yifatmt

השאלה מה עלות הביטולים הכוללת של הטיול.

כאלו שלא יתקבל בגינן החזר כספי.

אם הנזק הוא משני ... לדוגמא כמה מאות יורו עד 1000 יורו אז אני הייתי מבטל את הנסיעה ומקסימום מזמין לתאריך אחר או משנה יעד.

• כבר קרה לי שהזמנתי טיסה לפריז בשתי חברות במקביל בארקיע ובאיירפרנס מתוך יגיעה שאטוס רק באחת מהם ואספוג תשלום של 1500 יורו היות ולא היתה אפשרות ביטול כרטיס.

אבך זה היה בזמן צוק איתן שהשדה הושבת ליומיים בערך.

ואנחנו היינו צריכים לצאת לטיול למערב ארהב וקנדה דרך קונקשן בפריז עם אייר פראנס.

ואייר פראנס הפסיקה את הטיסות למשך יממה בערך.

אבל בהערכת מצב שעשיתי הבנתי שאם אני לא טס אזי אני מפסיד לפחות 20000 דולר עלות כראיסי טיסה רכבים ומלונות לחודש.

שלא לדבר על מפח נפש לילדים שכבר היו כחודש בממ"ד ורצו כבר לטוס לטיול המדהים שתכננתי.

העדפתי לספוג 1500 דולר לשלם לארקיע לכיוון אחד .

בסופו של דבר אחרי חצי יום הודיעו על חידוש הטיסות .. וחזרנו לתוכנית המקורית עם איירפראנס ונשארו 4 כסאות ריקים בארקיע .

רוצה לומר שלפעמים עדיף לשלם עוד כסף ולהפסיד בשביל התוצאה המשמחת של נסיעה לטיול או חופשה בחול.

• @K-Amit

עדכון: הבוקר התקשרו אלי מהסוכנות שדרכה הזמנתי את הטיסה (דיזנהאוז) ואמרו שאל-על מאשרים לבטל (או לדחות) ללא עלות

• הנהלת הפורום

@yifatmt

תודה על העדכון!

בחזרה