בחזרה

פרו - תכנון טיול

• היי 

אני מגיעה לפרו ב 28.2.20 ופוגשת את הבת שלי בלימה. 

מאחר ואני מגיעה לחודש ויש הרבה מה לראות אני מרגישה צורך לתכנן את הטיול ולא “לזרום” אך מצד שני מתקשה להתגבש ולכן  אשמח לעזרת המנוסים...

איזה מסלול אתם הייתם/ן עושים אם היה לכם/ן חודש? (מאחר ויש בעיה רפואית אז ללא טרקים מאתגרים)

חשבתי להשכיר רכב בלימה ולרדת לאורך קו החוף עד אריקפה ושם להחזיר את הרכב ולהמשיך לפונו וקוסקו עם אוטובוס – מה אתם חושבים / חושבות לגבי השכרת רכב בפרו? 

קראתי לא מעט טיפים של מטיילים אך רובם ישנים מאוד לגבי קווי נסקה, פיסקו ופארקאס והדעות חלוקות – אשמח לשמוע ממשהו שטייל שם לאחרונה האם שווה לעצור שם? 

אם לא עושים גלישת חולות – האם כדאי לעצור באיקה? 

בוודאות נעשה את אריקפה, פונו, הר הצבעים, קוסקו והעמק הקדוש וכמובן מאצו’ פיצו (ברכבת) 

כל טיפ או פינת חמד חבויה יתקבל בברכה כי אני בכנות מרגישה קצת מבולבלת  

• @aborit

אני לא ממליצה לך להשכיר רכב בפרו. אפשר להתנייד בכל מקום עם תחבורה ציבורית מעולה. 

קרוז דל סור חברת אוטובוסים מהמעולות היותר, אם תשלמי כמה סולים יותר תוכלי לשבת במחלקה ראשונה בכורסאות שיורדות ל160 מעלות ועם דיילת שתחלק אוכל ושתייה.

הנסיעה מקו החוף לאיזור קוסקו עוברת בתוואי דרך מפחיד מאד, ומומלץ לעשות זאת בטיסה. גם המוצילרים נוהגים כך, אז על אחת כמה וכמה אנשים מבוגרים.

חודש זה הרבה זמן, למי שאינו מטרק ולכן את יכולה לטייל ממש בנחת

תקדישי 2-3 ימים ללימה. ממליצה לישון בשכונת מירה פלורס, אפשר לקחת טיול אופנים עם מדריך להכרת השכונה יחד עם שכונת ברנקו הסמוכה (שכונת האומנים)

מלימה אפשר לסגור 2-3 ימים בפרקס וווקצינה. הדיונות ונווה המדבר בווקצינה מרשימים , לגבי סקי החולות זה יותר אישו לצעירים. למרות שעשיתי, אני באופן אישי פוחדת מנסיעה מטורפת בבאגי על החולות. אבל לשיקולך.

אחרי החזרה אפשר לטוס לגונגלים ל 4 ימים  באיקיטוס או בפורטו מלדונדו. בכל מקרה בטיסה. (אם תחליטי על פורטו מלדונדו אפשר טיסה מלימה וחזרה לקוסקו)

בקוסקו, את צריכה לקחת בחשבון את נושא הגובה וההתאקלמות לגובה.

מקוסקו מציעה לצאת גם לטיול יום באסנגטה. טיול על סוסים בגובה 4800, הקפידי לעשות את זה ואת הר הצבעים אחרי שתהי מאוקלמת כהלכה!!!!

לפונו מספיק יום אחד

לאריקיפה 4-5 ימים, כולל קניון קולקה.

את קניון קולקה עדיף בטיול של לפחות יומיים, ולא את החד יומיים שיוצאים מאריקיפה.

באופן אישי את האיזור הזה עשיתי פעמיים, כשבפעם השניה לקחתי טיול פרטי עם מדריך ונהג, שלמדתי ונהנתי בו הרבה יותר החד יומיים.

בנסקה לא הייתי. ממי שהיה שמעתי שנהנה

• תודה רבה

רק הבהרה – את הרכב השכור חשבתי לקחת בלימה ולהחזיר באריקפה ואז לעבור לפונו באוטובוס . 

מפונו לקחת אוטובוס לקוסקו 

• @aborit

למיטב זכרוני הם נוסעים כמו מטורפים.

אבל בלי קשר:

א.  האוטובוסים כלכך נוחים שעדיף לנצל את הזמן בין לבין לישון

ב. מבחינת התאקלמות לגובה עדיף להתחיל בקוסקו. נכון שהעיר אריקיפה יותר נמוכה, אבל הנסיעה לקניון קולקה עוברת בגובה של 5000 מטר, את לא תהי מאוקלמת מספיק בשביל גובה כזה. הלינה בכפרים ליד קניון קולקה היא בגובה 3,800 ואם חלילה תצטרכי עזרה רפואית היא לא בנימצא בכפרים. לעומת זאת בקוסקו יש מרפאת מטיילים, וטלפון אחד יש לך רופא במלון. חוץ מזה מרבית המלונות בקוסקו מחזיקים בלון חמצן בקבלה.

• @aborit

היי,

אם אתן לא מתכננות לעשות את החולות באיקה אז אין לכן צורך לעצור בה. אין שם עוד דברים לעשות.

נאסקה נמצאת לא רחוק מאיקה, כשעתיים. הטיסה בשמי נאסקה היא יחסית קצרה אבל מרתקת (ממליץ בחום לא לאכול לפני). הטיסות לא תמיד יוצאות בזמן אז כדאי להקציב לעניין מספיק זמן. העיר עצמה היא עיר אפורה ולא מעניינת לכן רוב המטיילים מעדיפים לא לעצור בה.

ממנה אפשר להמשיך לאריקיפה או ללימה או לפיסקו, תלוי במסלול שתבחרו. הנסיעה היא לאורך החוף של פרו והיא יותר בטוחה. 

בחזרה