בחזרה

דרכי הגעה לקוסטה ריקה

• שלום,

עקב המצב אנו משנים כיון מויאטנם לקוסטה ריקה ,אשמח לדעת מאיזה ייעד הכי זול וכדאי לטוס

האם דרך נויורק או אירופה ,האם יש טיסות ממיאמי (להרוויח ייעד נוסף ),כמה זמן מומלץ למדינה זו 

ואיך הכי טוב ונוח לטייל במדינה ,מדריך,חברת טיולים ,רכב שכור

תודה 

• @asaf2

קודם כל חייב להבהיר משהו אחד- ההבדל בעלויות בין קוסטה ריקה לויאטנם – עצום!. קחו את זה בחשבון בכל תכנון. אני רואה לאחרונה כל מיני מטיילים במחפשים יעדים אחרים מאשר המזרח- וקוסטה ריקה בהיותה מאורגנת לתיירים ומציעה שפע פעילויות נראית כאופציה נוחה- מה שאנשים לא מביאים בחשבון, שלמרות שהיא נשמעת מדינת עולם שלישי- אני מכנה אותה עולם שלישי ליייט- להרגיש כאילו עולם שלישי- אבל לא בדיוק.. וזה מאוד מתבטא בעלויות ולעיתים גם בתמורה לכספך..

אחרי ההבהרבה הארוכה הזו- אז טיסות- לך על מה שזול, זה יכול להיות דרך ארה”ב וזה יכול להיות דרך אירופה- בד”כ איבריה מספרד. יעד עם עצירה בדרך (ז”א עצירה של כמה ימים במיאמי)- יכוללשנות לך את העלות. כמובן שטיסה דרך ארה”ב, אפילו כטרנזיט מחייבת ויזה לארה”ב! ( עלויות נוספות וביורוקרטיה)

מבחינת זמן ואיך נוח לטייל זה כבר תלוי באופי הטיול שלך- אם תגיד לי מה אתה מחפש, אולי כיוון של תקציב וכו’.

זו מדינה עם הרבה שמורות טבע, אם רוצים לעשות בה הליכות רגליות, זה בשקט יכול להיות גם חודש, בעיקר אם מוסיפים את שמורת קורקובדו- שמרוחקת יותר והזמן שלוקח להגיע, לטייל, להתארגן יכול להיות 5-7 ימים בשקט מהטיול. אם מחפשים רק חופים- אפשר גם בהרבה פחות ימים ( אבל יש מדינות עם חופים יותר טובים ואולי גם יותר זולות).. איך להתנייד- הרבה שוכרים 4X4 כי לא אחת יש כבישים לא טובים לנסוע בהם. אני לא מכיר אתכם כמטיילים מבחינת הרכב, ניבסיון וכו’- ויכול להיות שתעדיפו טיול עצמאי עם מדריכים  בנקודות מסוימות לפי הצורך, או שאתם מעדיפים לשלם לחברה שתארגן לכם הכל ( ובמדינה יקרה יחסית- זה אומר עוד יותר יקר , לעיתים משמעותית)

בקיצור- להחליט לשנות יעד זה טוב- שימו לב שאתם בוחרים מה  שאתם באמת תהנו בו ומחפשים.. ויאטנם וקוסטה ריקה, שהייתי בשתיהן, לא ניתנות יותר מדי להשוואה….

• תודה על תגובתך,אכן לא נלקח בחשבון ויזה לארהב ..לכן נוותר , אנו 2 זוגות בני 45 אוהבים טבע לכן בחרנו במדינה זו למרות שאנו פתוחים להצעות 

רוב הטיולים שלנו עצמאים ואין בעיה להשכיר רכב רק השאלה סיכונים ומה הם כי הבנתי הדרכים לא קלות ,בנוסף האם נדרש לסגור מלונות לכלל הטיול או ניתן כל יום בעייד אחר?,איף היית ממליץ לטייל והאן יש חברה מומלצת ?

רב תודות 

• @asaf2

אז הטיסה דרך אירופה ( לא בהכרח בעלות יותר גבוהה מדרך ארה”ב ואולי פחות).

דרכים במדינה יש מכל סוג- יש מעולות ( למשל בפעם האחרונה כשנסענו לפורטונה סללו שם מקטע חדש במצב מעולה),  ויש כאלו שהם ( לעיתים בכוונה) עם אבנים. לכן מומלץ לשכור 4X4. ולא לנהוג בחושך, בעיקר אם אין לכם שפה- אבל גם כי אין לעיתים שוליים, שילוט לא הכי טוב בכל מקום,  בעיקר כשמדובר בדרכים צדדיות.

וגם תהיה השאלה מה המסלול שתבחרו לעשות- יש מצב שלא ממש תנהגו בדרכים צדדיות.

לגבי לינות- לא ממש כתבתם עונה. אבל אם אתם עם רכב- אם לא הזמנתם ואין מקום ( אני הייתי משתדל לא להגיע מאוחר לעיר חדשה), תנועו לישוב הבא אולמלן דרכים. מה שצריך לזכור- שאם לא מזמינים מראש יש מצב שצריך להתפשר על משהו ( או לשלם יותר ממה שהתכוונתם על משהו יקר או לקחת משהו שבד”כ לא הייתם נכנסים אליו שהוא ברמה נמוכה). מה שעוד הצעתי פה הרבה למי שחיפשו גמשיות- תזמינו בערב לפני היציאה למקום חדש או באותו הבוקר- אם תזהו בעיה בלהזמין- תשנו תוכניות. ( ולכן- שיהיה לכם רשימת מקומות לינה שמקובלים עליכם לכל ישוב בתוכנית).

אני באופן אישי תמיד מטייל עצמאי. לא במאורגן ( למעט טיולים יומיים – למשל לקחת מדריך לשמורת טבע וכו’). לא הייתי רוצה חברה שתארגן לי הכל ותפלטר לי את החוויה של להתנסות במדינה- לאנשי המקצוע עימם היא עובדת. אם אתם רק לוקחים נהג ומגדירים לו הכל מבחינת יעדים וכו’- זה גם נראה לי עצמאי למדי- אבל לצורך תמחור- כנראה שתצטרכו לקבוע הכל מראש...

בחזרה