בחזרה

רילוקיישן

• שלום לכולם! 

כשהשתחררתי מהצבא טיילתי תקופה במזרח ומאז לא יוצאת לי מהראש המחשבה לעבור לשם, לעבוד ולחיות שם. 

בגלל הקורונה כולנו נעולים בבתים וההרגשה עוד יוצר צפה לי..

בזמן האחרון הבן זוג שלי גם השתכנע וממש התחלנו לקחת את זה ברצינות. 

רציתי המלצות ממכם על מה יותר כדאי.. קופנגן,קוסמוי? 

ובכלל איך מגיעים למצב שאנחנו מגיעים וכבר יש לנו עבודה ? כמה מרוויחים שם בחודש? איזו ויזה צריך להוציא ואיך ? הכללללל שתפו אותי בהכל אני צריכה הדרכה ואני לא מוצאת באינטרנט שום דבר ברור כל כך ..

תודה לעוזרים!

• @ג-ני-טלי-ה-פדלון_4108477

אתם רציניים? בימים אלה אנשים בורחים מתאילנד גם שם המצב מחמיר מיום ליום.אין אפשרות לעבוד בתאילנד ללא ויזת עבודה.שמוכנה מראש.ואם התאילנדים תופסים עובד ללא אישור מעיפים אותו מיידית.ויזת עבודה מקבלים רק על מקצועות ממש נדרשים שם.כך שהסיכוי נמוך עד בלתי אפשרי.

כדי לעבוד חוקית ככל שאני יודע את צריכה ויזת עבודה לפני שאת מגיעה לתאילנד, מעסיק תאילנדי צריך להוציא לך ויזה כזו.

זאת אומרת שאת צריכה למצוא עוד מישראל מעסיק תאילנדי שיכול ומסכים להוציא לך ויזה כזו.

אם תעבדי לא חוקי מצבך יהיה דומה למצב תאילנדי לא חוקי בישראל, לא ממליץ.

כמה מרוויחים בתאילנד בחודש? זה כמו לשאול כמה מרוויחים בישראל בחודש. תלוי במה עובדים.

בכל מקרה יחסית לישראל מרוויחים גרושים, אחרת עבודה בישראל לא היתה כל כך מבוקשת על ידי תאילנדים.

אם תעבדו בישראל בחקלאות תרוויחו הרבה יותר אם תעבדו בתאילנד.תשאלו את העובדים התאילנדים.

בלי להתייחס לעניין הקורונה – 

קודם כל טיול זה לא מגורים, הכול שונה, זה כבר לא לחוות דברים בפעם הראשונה, הדברים הקטנים שהציקו בתאילנד פתאום גדלים והחוף נראה פחות מפתה מפעם.

מחירי מזון בחוץ אולי נראים זולים, אבל פתאום מגלים שלבשל בבית זול בהרבה יותר. במיוחד אם נמאס מפאד תאי כל היום.

עכשיו חוקית – אסור. פעם אחרונה שלי בתאילנד שמתי לה שההגירה אוספים יפה את הישראלים ובודקים טוב טוב מי מתכוון לצאת מהמדינה בזמן ומתי.

כמוך יש עוד מיליונים בכל העולם שרוצים להגר לתאילנד ויש להם הרבה יותר כסף, לכן הממשלה התאילנד הציבה הגבלות רציניות על הגירה למטרת מגורים/עבודה.

כמו שכתבו פה, אין משכורות תאילנדיות שיאפשרו לכם לחיות בכבוד. זרים שעובדים בתאילנד זה בחברות גדולות בינלאומיות או בעלי עסקים.

כל השאר בהכנסה ממדינות המוצא שלהם (פנסיונרים למשל) או מגרדים את הבאט, מדריכי צלילה, מתנדבים בגסט האוס וכדומה.

לפני שאתם עוברים לגור, שחקו לפי החוקים. קחו טיסה לחודש (או חודשיים דרך ויזה בשגרירות מראש), תשכירו איי-בי-אנד בי לתקופה באחד המקומות (גם בקומסמוי וגם בקופנגן גרים הרבה זרים), ותראו אם בגלל הפנטסיה מתאימה ואם עולות הזדמוניות תעסוקה.
    אם כן, אנשים שם שחיים ייתנו לכם הרבה יותר מידע, 

אם לא, תחזרו לארץ או תנסו את מזלכם באחת המדינות השכנות באותו פורמט.

לעבוד במקום עבודה תאילנדי במשרות סטנדרטיות עם עברית ואנגלית שכנראה היא לא שפת אם זה משימה בלתי אפשרית.

לחשוב שאת יכולה להינות ולכייף בתאילנד עם משכורת תאילנדית זה לחיות בסרט זוכה אוסקר

אם אתם הייטקיסטים למשל יש משרות מסויומות שיכולות לפתוח לכם דלת לויזת עבודה אבל לא ציינתם אז לא ידוע

אם אתם רוצים לעבוד במכירות יש חברות מסויימות (מוצרי ים המלח למשל) שמעסיקות שם דיילי מכירות ישראלים בקניונים, הם יסדרו לכם הכל, רק חשוב לזכור שמכירות זה לא קל ותנאי העסקה תאילנדים גם אם דרך חברה ישראלית זה לא מה שאת מכירה מפה.

אם את לא פנסיונרית/בעלת משרה נחשקת שיש לה דרישה בתאילנד או בעלת משרה בישראל שמאפשרת לך לעבוד גם מחו”ל ולהמשיך לקבל משכורת בשוטף, הדרך היחידה לחיות טוב תאילנד שלא כתיירת היא להגיע עם הרבה כסף שחסכתם בארץ מראש, להכינס ולצאת עד שימאס לכם/יגמר לכם הכסף או לבקש להקים עסק עם שותף תאילנדי (זו ויזה שתקבלו עם נשיקה)מדובר בהשקעה של מליון באט(רוב הישראלים שעושים זאת הם כאלה שנשואים לאשה מקומית והיא השותפה שרושמים בעסק)

אם אין לך בעיה להסתדר עם משכורות תאילנדיות אז יש הרבה נותני שירות ישראלים שיש להם סוכנויות, מסעדות, מכבסות וכאלה והם מעסיקים גם ישראלים, אם יקבלו אותך הם יעזרו לך ובקלות עם ויזת עבודה כי החוק מאפשר להם להעסיק כאלה, ברגע שהם מגישים את הבקשה בשמך הדרך מאוד מתקצרת

בחזרה