בחזרה

טיול לארהב מאי 2021

• @123morani

בהתעלם מהקורונה:

אני טוען תמיד שבכל עיר גדולה בעולם יש מה לעשות שבוע. כתלות בתחומי העניין, תמיד יש מוזיאון אומנות,ו/או שעונים ו/או מטוסים /ואו מדע. תמיד יש כנסיה/ארמון/גורד שחקים/בניין מפורסם, תמיד יש מגדל תצפית או כדור פורח, תמיד יש רחוב חנויות, וגם מרכזי קניות, מופעי רחוב, ומופעי ערב וכו’.

אז שבוע לעיר לא ענקית זה בהחלט בסדר.

אבל 4 ערים ברצף לשבוע כל אחת עשוי להיות משעמם. כן, בכל עיר יש מוזיאון אומנות. אבל אם אתן לא חובבות הז’אנר – באמת מעניין אתכן כל שבוע מוזיאון אומנות אחר? באמת תעלו ל-4 מגדלי תצפית? תפקדו את כל החנויות השונות של הרשת האהובה עליכן?

בלי רכב – במרכזי הערים לרוב אין בעיה בלי רכב. אבל לא הכל נמצא במרכז. לא רק בעיר כמו לוס אנג’לס שפשוט אין לה מרכז, אלא גם בערים אחרות. ברגע שיוצאים מהמרכז התחבורה הציבורית מורכבת יותר. מה יש מחוץ למרכז? אאוטלטים, אטרקציות, פארקים, גינות ואתרי טבע, סיורי מפעלים,  אתרים היסטוריים ועוד. שוב בטיול ערים של חודש שלם אני מניח שכדאי לשקול יציאה מהעיר מדי פעם. האם אפשר לשקול לשכור רכב לפעמים?

בלי רכב – פחות משנה מה הערים מבחינת זמני מעבר. ברוב המקרים הערים מספיק רחוקות אחת מהשניה כך שצריך טיסה או נסיעה ארוכה. בכל מקרה שבו לא מזגזגים במיוחד אז הטיסה תקח כ-8 שעות מדלת לדלת. גם נסיעה ברכבת או אוטובוס תיקח זמן דומה. כן, אני יודע, ספציפית מניו יורק לפילדפיה למשל זה פחות. אבל בגדול זה לא מאד משנה. אז תבחרו את הערים שמעניינות אתכן, יותר מאשר את הערים שקרובות

אם אתם שוקלות טיול רכב זה כבר עניין אחר. יש מוקמות שהערים קרובות יחסית אחת לשניה ואפשר לעשות טיול אוטו בינהן ואולי גם לשלב משהו קטן בדרך.

בהתחשב בקורונה:

אני חושב שלתכנן למאי טיול ערים בארה”ב זה עדיין לא לעניין. טיול טבע, טיול באיזור מבודד, עם רכב שכור – אולי. טיול ערים שבו כל הזמן מתקרבים לאנשים ומבלים הרבה בחללים סגורים – אני בספק רב

• @Roco

ביקרתי בדנבר כבר 3 פעמים, כאשר הנחיתה שם היתה לצורך טיול בקולוראדו ובמדינות האחרות באיזור.  דנבר עצמה עיר מאד נחמדה, אבל אני לא בטוח שיש שם מה לעשות יותר מיום יומיים, ובמיוחד כאשר אינך מצויד ברכב.  אני הבנתי שזו הכוונה בשאלה.  טיול עירוני ללא רכב.

• @dhz

דנוור עיר נהדרת לנחיתה, שהיה קצרה, או לינה וטיול כוכב, וגיחות מחוץ לעיר. רכב משדה התעופה.

לא כל עיר בארה"ב, היא עיר במובן הניו יורקי, רכבת תחתית צפיפות ואתרי תיירות.

בין סן פרנסיסקו לניו יורק, עיר שמשלבת יציאה לטבע בקלות, דנוור נהדרת. 

כמובן שיש הרבה אפשרויות, מזג האוויר משמעותי בטיול, ולא תמיד מעניקים חשיבות בתכנון. דנוור נעימה במאי מאוד.

אם הכוונה שלהן טיול אורבני לחלוטין,

לדעתי עדיף לבלות רק בסן פרנסיקו וניו יורק, ולטייל באיזי, ערים גדולות עשירות בתרבות  ואטרקציות, להכנס לאווירה.

חוף מערבי, חוף מזרחי.

בהצלחה רבה.

• @Roco

הן לא מעוניינות לשכור רכב, כך שדנבר לא רלבנטית. היא נמצאת באזור מקסים והיא נפלאה כבסיס יציאה לטיול אך יש הרבה ערים מעניינות ממנה. 

• בוסטון (כולל אולי סילם) ושיקגו נראות לי ערים “טבעיות” לשאלה הזו,

שיקגו האב ענק לטיסות כך שיהיה קל מאוד להגיע מהמערב ומשם לבוסטון וניו יורק.

עוד אופציה שונה לחלוטין ואפשרית ללא רכב היא אורלנדו, תגוון לכן מאוד את הטיול.

• המלצה 1- וושינגטון- מוזיאונים רבים וטובים המתאימים לכל סגנון. מסעדות איכותיות וחיי תרבות. נעים לשוטט גם לאורך הנהר.
    אפשר להגיע משם לניו יורק ברכבת או אוטובוס (4 שעות נסיעה)

המלצה 2- סן דייאגו -מאפשר אווירה משוחררת יותר, חופים יפים, ארכיטקטורה ומוזיאונים יפים. משם אפשר גם לקחת שיט למקסיקו או לחפש לוויתנים…
    השפעות ספרדיות ניכרות בכל. מזג אוויר נעים.

• @טליק-השני

היא בפירוש אמרה לא וושינגטון. 

סאן דייגו מותק ואהובה עלי מאד, אבל פחות נוחה בלי רכב, ולא בטוחה שיש מה לעשות בה שבוע בלי רכב (לדעתי). אם לוקחים סיורים מאורגנים מחוץ לעיר, ושורפים יום יומיים באאוטלט הגדול, אז אולי. 

בחזרה