בחזרה

הונאה בסיישל? היתכן?

• נראה כמו הונאה מכוונת ומתוכננת היטב, אולי אפילו בשיתוף השלטונות, לכאורה…

דיווח מסיישל

• @נוסע-מתמיד

כן, אכן נראה כמו ניסיון לסחוט עוד כסף משהיה בלתי מתוכננת….  רק לא הבנתי- מי דורש בדיקה בחזרה ארצה? כאן אצלינו בישראל? מדוע לא מבוצעת בדיקה מהירה בנתב”ג? ואם יצא להם חיובי שם, מה אכפת לסיישל? הרי אלה תיירים שיוצאים מהמדינה…..

• @אסף-16 אמר:

כן, אכן נראה כמו ניסיון לסחוט עוד כסף משהיה בלתי מתוכננת…. 

רק לא הבנתי- מי דורש בדיקה בחזרה ארצה? כאן אצלינו בישראל?

תתחיל להתעדכן. הודעות משרד הבריאות בכל אמצעי התקשורת כל הזמן: יש להבדק ב-72 שעות שלפני ההמראה לישראל ולהציג תוצאות בדיקה שלילית. יש להבדק שוב מיד אחרי הנחיתה בישראל. זה חל על כולם, לרבות מחוסנים ומחלימים. גם פה בפורום כבר חזרו על זה כמה וכמה פעמים.

מדוע לא מבוצעת בדיקה מהירה בנתב”ג?

מבוצעת, כמו שכתבתי בפיסקה הקודמת. 

ואם יצא להם חיובי שם, מה אכפת לסיישל? הרי אלה תיירים שיוצאים מהמדינה…..

ראה מה שאתה בעצמך כתבת בשורה הראשונה. זו כנראה הסיבה.

• @נוסע-מתמיד

יפה, רק שכחו עוד בדיקה אחת- בזמן השהיה באויר.

• @אסף-16

אתה ממשיך לא להיות מעודכן…

אל על ומשרד הבריאות מתכננים בדיקות באוויר בדרך לישראל, כדי להקל על זמני ההמתנה לבדיקות בנתב”ג בחזרה לישראל.

• @נוסע-מתמיד

בשביל זה אני כאן, כדי להתעדכן. אז מה היה לנו?  בדיקה 72 שעות לפני, בדיקה באויר ו…. ?  יש גם בדיקה במונית/רכבת חזרה?

• @אסף-16

צריך להבין מתי הדיון מוצה. 

• היה בחדשות כנראה חלטורה מתוכננת היטב 😗

• @נוסע-מתמיד

ברור שזה לא אמיתי, או טעות ברמת דיוק הבדיקה או טריק להכנסה נוספת.

ושימו לב, מדובר במחוסנים, לכן בעצם שרת התחבורה השיגה את מה שרצתה,שלא תסעו כי תתקעו במדינה זרה, הכל בגלל הדרישה לבדיקה לפני החזרה. 

ככה מצאו דווקא במדינות שמושכות ישראלים, מקור הכנסה נוסף.

ישראל צריכה לבטל דרישה זו לבדיקה 72 מראש בחו"ל, ולבצע 2 בדיקות ובידוד בישראל.

פשוט בכל מקום שאפשר לגזור רווח, הדרישות הכאילו רםואיות של שרת התחבורה, ומשרד הבריאות, נופלות כםרי בשל לידי העסקנים ביעדים השונים ששנה לא עבדו מה נפלא.

בושה וחרפה, תפתחו עצומה לביטול הבדיקה לפני החזרה!, תסעו רק למדינות שיש לישראל הסכם איתן לחזרת מחוסנים ללא בדיקה. 

.

• @Roco

גם אם רימו את הנופשים במקום מסויים, אין צורך להגיב באופן שהגבת. 

מחוסנים יכולים להדבק, רצוי לעשות בדיקה לפני הטיסה(ולא אחריה) – ההצעה שלך ‘שיעשו שתי בדיקות בארץ’, לא מועילה וגם לא תסייע אם שהו חולים בטיסה. 

*אפשר פשוט לבחור לטוס ליעד יותר “מתקדם”. 

יש טלפון חירום למשרד החוץ, הם בוודאי ישמחו לסייע. 

• @Roco אמר:

ישראל צריכה לבטל דרישה זו לבדיקה 72 מראש בחו"ל, ולבצע 2 בדיקות ובידוד בישראל.

ואם יגידו למחוסנים שהם חייבים בידוד בגלל הביטול של הבדיקה מראש אז תתלונן למה מחוסנים נשלחים לבידוד, ו”אז למה עשיתי חיסון”. 

גם מחוסנים יכולים להידבק, ואין שום סיבה שיעלו על מטוס אדם חולה שידביק את כלל הנוסעים ויסכן גם את מי שבשדה בישראל. לא טוב לכם? לא רוצים לגלות שאתם חולים בחו”ל? אל תסעו. 

• אני גם חושב שנוסעים מחוסנים שנמצאים בחול פחות משבוע לא צריכים לעשות בדיקה. 

כנראה לא יגלו אותה בכל מקרה בבדיקה אחרי יומיים שהם בחול והיא תתגלה בכניסה בארץ.

מחוסנים בכל אופן גם כשנדבקים לרוב פחות חולים ופחות מדבקים.

במה זה שונה מהתקהלויות הענק שגם ככה כיום מתקיימות בארץ?

מוטציות? הן בכל מקרה נכנסות ומתגלות דווקא בנתגב או אפילו בקהילה. 

ובכל מקרה מי שטס ל 5 יום ונדבק ביום השני או השלישי, הרי ביום השלישי סיכוי נמוך שהבדיקה תגלה שהוא בחו”ל הוא ייצא חולה

סתם ניסיון לדעתי למנוע מאנשים לרצות לטוס לחופשות במטרה לשמור את הכסף בארץ.

• @Vadim3238398

והנה הבשורה, אבל רק לכאורה, אירופה תאפשר למחוסנים להכנס לאירופה, בלי בדיקה ובלי בידוד.

לכאורה בשורה, אלא שכל עוד צריך בדיקה בחזרה לישראל, אתם צריכים לשקול היטב אם לצאת לאירופה המלאה בקורונה, ולהבדק לפני החזרה, ולהתקע באירופה,אם אירופה מורידה את הצורך בבדיקות בכניסה למחוסנים.

אז מדוע ישראל צריכה שישראלים מחוסנים שיצאו מישראל וחוזרים אליה, יצטרכו בדיקת קורונה 72 שעות לפני, ועלולים להתקע באירופה עוד 14 יום בבידוד?????

נו הבנתם, לכאורה זה מניעת הכניסה של ואריאנט חדש שהחיסון לא מתמודד איתו, אלא שאתמול דווח שהחיסון מתמודד עם ההודי, הדרום אפריקאי, והאמריקאי והברזיאלי גם!. נכון זה קרנבל מוטציות, אבל החיסון של פייזר יודע לטפל בו, אז מה בכל זאת יכולה להיות הסיבה?

אז אם בג"ץ פסק שחייבים להשאיר את השמיים פתוחים לאזרחים ישראלים, אז כל מה שנדרש זה למצוא בדיקה בחו"ל לפני העליה למטוס, כדי שהסיכון יגרום לכם לחשוב אם כדאי לטוס בכלל.

התקשורת מאז הצלחת החיסון, עושה הרבה מאוד יחסי ציבור לתירות בישראל, והרבה הפחדות על נתקעים בחו"ל, כולל הסיישל. זה קצת גורם לי להרים גבה. 

ניתן לומר, וצריך לזכור שבסופו של עניין הכל אינטרסים כלכליים. כנראה שהבנתם גם. 

אז בעוד אחרופה עובדת עם הגיון בריא, בישראל חושבים שהמציאו את הגלגל מחדש. 

הקישור לכתבה:

https://www.israelhayom.co.il/travel/article/471724

• @Roco

עכשיו היגיעו מוטציות חדשות מדרום אמריקה שטרם נבדקו.

וזה לדעתי הבלתי מלומדת אחת הבעיות שהשלטון בארץ מנסה להתמודד מולם.

כל עוד מתגלים מוטציות חדשות בעולם לא תהיה ברירה ולהמשיך במדיניות הבדיקה המקדימה בחו”ל.

עדיף שהאזרח הישראלי יבצע בדיקה בחו”ל ואם ימצא מאומת אז שיישאר שם בינתיים וישאיר את המחלה בחו”ל.

• @בוריס563

על זה נאמר, איפה שהישראלים דופקים את עצמם, תמיד ימצאו יזמים שיגזרו קופון, אור לגויים כבר אמרנו?!

• @משה-22

אמרו גורמי מקצוע במשרד הבריאות, שישראלי שיצא לתרופה קצרה, גם אם נדבק, הסיכוי לגלות את הוירוס בבדיקה שלפני הטיסה נמוך, כך הוכח מעבדתית. עיקר העניין, זה שאם הוא נושא את הנגיף שלא ידביק אחרים. כלומר בדיקה בכניסה בנתב"ג, ובידוד מלא זה העיקר . 

• @Roco

יש לך יכולת להסביר את ההגיון במה שכתבת: ‘בדיקה לפני העליה למטוס לא תועיל כי הסיכוי לגלות חולה נמוך, אבל בדיקה בכניסה לארץ(לאחר הנחיתה), *כן* תועיל’?!

אתה עדיין מתעלם מהנתון שכבר נכתב לך. 

כפי שכתבת קודם:”תחשוב על זה”.

• @aljaje

מפנה לדבריה של פרופ אלרועי ממשרד הבריאות בעניין גילוים של נשאות והדבקות בכניסה לישראל ואחוזי הגילוי לפני ואחרי הכניסה לישראל. 

אי אפשר לעשות בדיקות באופן שיוצא מפרופרציה והיגיון.

• @Roco

עדיין לא הצלחת להסביר את חוסר ההגיון ברעיון שלך. 

- אל תשכח שלא כל מי שעולה למטוס, שהה מס’ ימים בודדים בחו”ל.

- לא כולם מחוסנים, רק עברו בדיקה(כמו אלה שטסים ליוון וכו’, ילדים ומי שאינו יכול להתחסן).

- לא מכירה את מה שהד”ר אמרה(לא הבאת ציטוט), במה דבריה מסבירים את הרעיון הלא הגיוני שכתבת?!

הבדיקה הנוספת בארץ נעשית כנראה משום שיש אנשים שמביאים תוצאות בדיקה מזויפות/ לא מדוייקות. 

- כפי שכבר כתבו לך: אם יש לך בעיה עם ההוצאה הנוספת, אינך חייב לטוס. 

• @נוסע-מתמיד אמר:

נראה כמו הונאה מכוונת ומתוכננת היטב, אולי אפילו בשיתוף השלטונות, לכאורה…

דיווח מסיישל

לי נשמע שילוב של כמה גורמים,

יכולות להיות כמה סיבות לתוצאות של בדיקות המעבדה חיוביות גם לתיירים מחוסנים,

יכול להיות שהמחוסן באמת נדבק, לפי פייזר הסיכוי הוא 1:20

יכול להיות שהמחוסן נדבק לפני שהתחסן ובגופו יש עדיין שרידים של הנגיף שמתגלים בבדיקה

יכול להיות שבאמת פישלו במעבדה, מישהו פשוט טעה בפרוצדורה או ברישום.

ואז נוספה עוד בעיה, אף אחד מהסיישלים לא הבחין שקרה משהו מוזר וצריך לבדוק אם תוצאות הבדיקה אכן משקפות את המציאות.

והבעיה השלישית שהמטיילים לא קיבלו תוצאות בדיקה בכתב, אין לי מושג למה.

הכל בהנחה שדיווח המטיילים מדויק, לא תמיד הוא כזה.

בקיצור לא נשמע לי כמו הונאה, נשמע לי כמו טעות משולבת בשלומיאליות.

@Roco אמר:

אמרו גורמי מקצוע במשרד הבריאות, שישראלי שיצא לתרופה קצרה, גם אם נדבק, הסיכוי לגלות את הוירוס בבדיקה שלפני הטיסה נמוך

אני מניח שאתה מתכוון לדר’ אלרעי פרייס שקבעה:

"בדיקות לכל הנכנסים לישראל ממדינות ירוקות לא בהכרח יסייעו באיתור חולים החוזרים מחו"ל. מתוך כל המאומתים שחוזרים מחו"ל, רק 3% יהיו חיוביים ביום הנחיתה אם נבדוק אותם בנתב"ג, אבל לא מן הנמנע שרבים מאלה יציגו בבדיקות לאחר מכן תוצאות חיוביות לנגיף.

אני מסכים איתך שיש מעט מאוד תועלת בבדיקה 72 לפני הטיסה חזרה לנוסע שיצא לתקופה קצרה מישראל, נניח משהו כמו שבוע. על אחת כמה וכמה אם הנוסע מחוסן,

אם בדיוטי פרי מצליחים לדעת מתי נוסע אמור לחזור כדי למסור לו פריטים שהוא רכש ורוצה לאסוף אותם רק כשהוא מגיע לארץ, מדינת ישראל יכולה לדעת מיהם הנוסעים שהנסיעה שלהם מתוכננת לשבוע-10 ימים או פחות ולסמן אותם כפטורים מבדיקה לטיסה ספציפית בחזרה לארץ.

אני לא יודע אם ממשלת ישראל לא מתפקדת ומכבידה על נוסעים לחינם בגלל עצלנות, שלומיאליות, חוסר מקצועיות, או מתוך כוונת מכוון (לחץ של בעלי בתי המלון הישראלים?), אבל אני רואה את התוצאה.

בחזרה