בחזרה

התייעצות בהגעה ליוון ב 5.12

• היי. אנחנו זוג שמגיעים ליוון מ 5.12-12.12.2021   אנחנו נוחתים באתונה והחזור הוא מסלוניקי.

חשבנו לשהות באתונה כמה ימים ולקחת רכב ולהתקדם לכיוון מתאורה. מה הדברים שבדרך לא כדאי לפספס והם נמצאים בדרך למתאורה? 

האם כדאי לילה לעשות במתאורה? או אחרי מתאורה להגיע לסלוניקי ובסלוניקי לשהות כמה הלילות עד החזרה ולקחת משם טיולי יום מחוץ לסלוניקי?

בפרק זמן קצר זה , האם שווה מבחינת התניידות ומבחינה כלכלית לשכור רכב או שווה לצאת עם טיולייום מאתונה ועם סיורי יום מסלוניקי?

מה הדרך להתנייד בין אתונה לסלוניקי אם זה לא עם רכב שכור?

תודה

• @sigal4444

ראשית קחו בחשבון שיהיה קר.

מהשבוע שיש לכם תגדישו 3-4 ימים לאתונה.

תלוי כמה מעניינת אותכם ההיסטוריה, מוזיאון האקרופוליס החדש יכול לספק חצי יום בשקט.

חוץ מזה יש המון מה לקנות, אם זה מה בראש שלכם.

בגלל קוצר הזמן לא הייתי מרחיק עד סלוניקי כי היא בעצם ציר לטיולים סביבה. גם יהיה נורא קר שם.

מטאורה זה 4 שעות נהיגה מאתונה. לטעמי מספיקות 2-3 שעות למטאורה, אלא אם אתם מתעקשים לטפס למנזרים. לדעתי היופי של האזור הוא דווקא מבחוץ.

משם הייתי ממשיך, אולי, לעיירה מצובו. היא יכולה לתת טעימה לחוויית כפרי זגוריה שבזמן הטיול שלכם יהיו ודאי ריקים מאדם ( וממסעדות ואף בתי מלון). יש בה יקב שעושה יין מצויין.

ואז חוזר לאתונה.

אפשר להוסיף עצירה בוולוס שבפתח חצי האי פיליון רק כדי להיות קרובים למסעדת me mostra בכפר פורטנה. לטעמי אחת הטובות והזולות ביוון (צריך להתקשר).

כל זה עם רכב שכור.

חבל על הזמן בתחבורה ציבורית. הכבישים טובים, במיוחד כבישי האגרה המהירים, התנועה בדרך כלל דלילה והנהיגה בטוחה וקלה.

ואפשר בכלל דרומה לפלופונז. העיר היפהפייה נפפליו נמצאת פחות משעתיים מאתונה, ומשמשת ציר לטיולים יום מקסימים. 2-3 ימים שם יעשו את העבודה. בדרך 5ליה עוברים את תעלת קורינטוס המדהימה ואפשר להרחיק עד לכפר הדייגים ארמיוני.

• @sigal4444

תלוי מה הטעם שלכם ומה אתם רוצים לעשות,

הנה רוני אומר שמטאורה שווה שעתיים – שלוש ואני הייתי יומיים (מלאים) ולא הספיק לי.

מי צודק? שנינו, כל אחד וההעדפות שלו.

כנ”ל נסיעה מיוחדת למסעדה (לדעתי מיותר) ובהתאם אתונה וסלוניקי, תלוי מה ההעדפות שלכם.

לגבי נסיעות, לדעתי מי שיכול להתנהל עצמאית כדאי שישכור רכב ואם מרגיש שהדרכה מקומית תוסיף לו לטיול – כדאי שיקח.

למשל למטאורה אני לקחתי את דומיניקי, תחפשו טיפ ישן, אין לי מושג אם היא עדיין עובדת כמדריכה אבל יש עוד רבים.

מי שנוח לו יותר בטיול קבוצתי מודרך – גם כן בסדר, אבל צריך לקחת בחשבון שזמן יקר יתבזבז בנסיעה לעומת טיול עצמאי בו ניתן ללון בקירבה לאטרקציות.

• @רוני-סופר

צודק , בטווח של שבוע הייתי מוותר שך סלוניקי, עיר חביבה ליום, עדיף להישאר באזור אתונה, בעיקר בעונה זו. מטאורה מאד מומלץ להיכנס לאחד המנזרים.

בהצלחה!

• @מייק1

אני דווקא לא הייתי מקדיש  לאתונה עצמה יותר מדי.

עניין שכירת רכב- בתוך אתונה תתניידו המטרו ותחב'צ אחר, ותקחו את הרכב רק כשתצאו מאתונה. חבל לשלם על ההשכרה כשבעיר התחבצ מאוד נוח

בחזרה