בחזרה

תכנון מסלול

• שאלת בניית מסלול:

אנחנו משפחה (זוג פלוס שלושה ילדים 15, 11, 6). יש לנו חודש לטייל באזור.

מה כבר סגור?

טיסה למקסיקו סיטי, ומשם טיסה לטוקסלה על מנת לטייל כ 4 ימים באזור סן כריסטובל. משם מתכננים לעבור יבשתית לגואטמלה.  

התכנון הוא להתנייד בלי רכב.

מכאן מתחיל הבילבול - 

חשבתי לבנות את הטיול בסדר הבא:

אגם אטיטלן - הכפרים בסביבה, האף האינדיאני, אטרקציות (אומגות, פארק חבלים).

אנטיגוואה - פקאיה ואולי גם אקטננגו (הילדים שלנו מנוסים מאוד בטיולים אבל עוד לא הבנתי מה עדיף)

לנקין - סמוק שמפיי

ליוינגסטון -נהר דולסה

פלורס - טיקאל .

אם יישאר זמן לעבור מפלורס לבליז ל 3 לילות ומשם לקנקון מקסיקו משם הטיסה הביתה. 

השאלות הן:

ההאם המסלול נכון מבחינה גיאורגרפית (מסתדר נכון בכיוונים וכמובן עם התחבורה של שאטלים וכו על מנת שהנסיעות יהיו סבירות עד כמה שניתן)

האם יש שאטלים בין המקומות הללו

מה פרק הזמן שכדאי להקדיש לכל מקום בהינתן

שאנחנו לא "רובצים" בים/בריכה/אגם

תודה מראש

ה/אגם

• כתבתי עכשיו תגובה ארוכה ומפורטת. והחיבור כשל. עוד כמה שעות אני אחזור עם תגובה חוזרת... שאלה ששאלתי בסוף ויכולה לעזור בכתיבה- כתבת שהילדים מנוסים בטיולים- הכוונה להליכה ברגל ? לנסיעות ארוכות? לעולם שלישי?

• שלום שרון
    לגבי המסלול- אני מבין שאין שהות במכסיקו סיטי- ולכן יש ג'ט לג באזור סן קריסטובל.
    ולכן הייתי מעלה שם ל-5 ימים. האם ימי הטיסה כלולים בחודש?
    תכנון המסלול שלך מבחינה גיאוגרפית נכון. אם נתעלם לרגע מהקורונה ונניח שכל השאטלים חזרו לפעול, המקטע היחיד שבעייתי הוא לנקין לריו דולסה. לפני הקורונה היה שאטל כזה שלא היה ממש יציב- לעיתים כן , לעיתים לא. אנשים הזמינו והגיעו לנקודת המפגש והשאטל לא היה וכיוב'. תזכרו שאתם כוח קנייה רציני ( 5 אנשים זה כחצי שאטל) ולכן ירצו אתכם יותר. אם אתם מזמינים לינות מראש תבדקו עם הלינה בלנקין אם יש שאטלים לריו דולסה, אם אין תשאלו אותם אם הם יכולים לארגן ( ולראות בכמה- ואז תחליטו אם כן או לחשב מסלול מחדש). אני יכול לפנות למישהי בריו דולסה לברר האם יש שאטל כזה והאם הוא מהימן.
    לגבי ימים
    אם 5 ימים בסן קריסטובל, אז יום 6 הוא יום ארוך מאוד של הגעה לאגם.
    לגבי האגם- האם אתם מעוניינים לבקר בשווקים בכפרים טיפה יותר ברדיוס רחב או רוצים להישאר בכפרי האגם (מנסה להבין למה הכוונה ב"כפרי הסביבה" )
    אם זה כפרי האגם המינימום שהות שהיתי מקציב הוא 3 ימים- יום אחד לאף האינדיאני שהוא טיול בוקר ויכול להשתלב עם עוד שייט לכפרים באגם אחרי הצהריים
    ואז האומגות /חבלים ועוד כפרים ביומיים נוספים. יש כמובן תלות בדרכי התחבורה- אם זה אוטובוסים מקומיים שאטלים או מוניות מבחינת כמה זמן לוקח להגיע לכל מקום.
    לגבי אנטיגואה- גם פה הייתי מקציב 3 ימים. אחד יום ההגעה והעיר עצמה, אחד- הייתי בוחר בפקאיה. אתם בעונה הרטובה, יכול להיות בוצי וכיוב' ואקטננגו הוא מסלול של יותר מ-6 שעות הליכה למבוגרים ממוצעים. בפקאיה מגיעים יותר קרוב. יום נוסף תבחרו מההיצע באזור
    משם לנקין- יום הגעה מאוד ארוך ויום נוסף לסמוק שמפיי- סה"כ 2 ימים
    משם עוד יום הגעה לריו דולסה, אם הגעתם מוקדם תוכלו ללכת למצודת סן פליפה ו/או המפל החם באל אסטור
    יום למחרת שייט מריו דולסה לליוינגסטון עם עצירות בדרך- סה"כ 2 ימים מינימום
    לפלורס זה עוד 5-6 נסיעה- ואת החצי השני של היום תוכלו לשוטט בפלורס ואז למחרת טיול לטיקל שלרוב מתחיל בזריחה ומסתיים בצהריים- שוב המינמום הוא יומיים
    אני במינימום של 18 יום, תוסיפו 3 בבליז ( מניח שלקי קולקר, כשיום אחד ילך בעיקר על ההגעה) ועוד כמה ביוקטן- גם אם לא אוהבים להיות על החוף יש הרבה אפשרויות לראות דברים ( אם כי רובן באורינטציית מים, למעט העתיקות)
    לדעתי נשארים לכם כמה ימים ספר ( ושוב- תלוי איפה ספרתם ימי טיסה בחודש הזה)- ואני הייתי מעבה בחלק מהמקומות, וזה בהתייחס ליכולות של הילדים כמו שציינתי קודם ( ואולי גם שלכם) לנסיעות ארוכות וכיוב', ובכל יעד יש עוד דברים לעשות- שהם לא אולי מה שכל תייר יראה במקום, אבל תוכלו להתאים לדברים שמעניינים אתכם.
    תהנו!

בחזרה