בחזרה

על אודות הפורום! • שלום רב לכל המבקרים בפורום! תודה על שאתם נכנסים, מאירים ומעירים.

  אני מבקש בכמה מילים לספר על הפורום ועל התהוותו. אני נכה המתנייד בעזרת קביים מזה 65 שנים! לא מרבה מאד לטייל בעולם אולם גם "אסיר ציון" אינני.

  בשנתיים האחרונות הייתי עם זוגתי באוסטרליה, ניו זילנד ברלין ולאחרונה גם בלפלנד. בנסיעותינו ובעקבות ההכנות המרובות שערכנו לקראתן, נוכחתי בהעדר מידע אמין מספיק ומפורט בנושאי נגישות שונים. בעקבות זאת החלטתי לנסות ולהקים אתר שירכז מידע כזה עבור הזקוקים לו. לאחר חיפושים ואף מחשבות להקימו באופן עצמאי הגעתי אל "למטייל" והם הציעו לי, בשמחה רבה, להקימו המסגרת האתר הקיים, ואכן יצאנו לדרך לפני כחודשיים. שאלות שהופנו דרך האתר העברתי, לעיתים, למכרים שלי המתמחים בארגון טיולי נכים אולם למרות רצונם לסייע הם התקשו במתן מידע ספציפי על פניות אילו. לכן, על פי עצתם, אני נאלץ לעיתים קרובות לחפש ולהציע מידע מתוך האינטרנט ואני מקווה כי הוא אכן מסייע. המידע באתר מבוסס על "חכמת ההמונים" ולכן ישנה חשיבות מרובה לכך שכל מידע שנצבר היכול לסייע לכולנו אכן יועלה לאתר למען כולנו. תודתי על כך נתונה מראש בשמם של כל משתמשי האתר. ככל שיצטבר מידע רב יותר  האתר יהיה מועיל יותר!!!    תודה רבה !!!    גבי - מנהל האתר. 

  IMG_2907.JPG


 • נגישות בברצלונה

  יישר כח, ממש התבקש.

  אנו מתכננים ביקור של 4 ימים באוגוסט בברצלונה. אני הולכת עם קבים ונעזרת בקלנועית למרחקים. האם אפשר לשכור רכב עם מנגנון יד ? האם התחבורה הציבורית נגישה ? הא ם המוניות יקרות ? • נגישות בברצלונה

  והפעם על ברצלונה !!

  ברצלונה, בירת קטלוניה, היא עיר מדהימה ומיוחדת. מחד היא שוכנת לחוף הים התיכון, ומאידך יש בה סממנים רבים ומיוחדים האופייניים לאירופה. העיר מסבירת פנים ומקדמת בברכה את התיירים הרבים הפוקדים אותה.  בעונת התיירות הבוערת  מיוני ועד ספטמבר העיר עמוסת תיירים וצפופה בהרבה, ויקרה יותר, ולכן מומלץ למי שיכולים להימנע מטיול בעיר בחודשים אילו  לעשות כן. הנהגת העיר משקיעה מאמצים רבים על מנת לקדם במאור פנים את התיירים הרבים  הבאים לעיר ולכן משקיעה מאמצים מרובים, בין השאר בהנגשת העיר והשירותים השונים. האתר הבא הוא "הצהרת העיר" על היותה מונגשת: http://www.bcn.cat/ciutat-disminucio/en/ . לברצלונה ניתן להגיע במספר דרכים: בטיסה, בשייט או ברכבת. להלן כתובת של אתר אינטרנט המפרט את האפשרויות השונות ומדגיש את נושאי הנגישות של כל דרך הגעה.  http://barcelona.de/en/barcelona-arrival.html . להלן כתובת האתר המפרט את סידורי ההנגשה בנמל התעופה של העיר: http://barcelona.de/en/barcelona-arrival.html. העיר ומוסדותיה משקיעים רבות בהנגשת התחבורה בעיר. מאז שנת 1995 כל תחנת מטרו חדשה או משופצת מונגשת למתקשים בהתניידות ולרוב גם מותאמת לבעלי מוגבלויות מסוגים אחרים. גם האוטובוסים מצוידים ברמפות המותאמות לעליה עם כיסא גלגלים. המתקשים בהתניידות והמלווה שלהם זכאים לכרטיסי נסיעה בחינם בתחבורה העירונית. זו היא כתובת חברת התחבורה העירונית ובה ניתן פרטים רבים על שירותי התחבורה בעיר, ולאחריה הכתובת הבאה היא זו בה ניתן למצוא פרטים כיצד לקבל את כרטיס הנסיעה בחינם: http://www.tmb.cat/en/transport-accessible , http://www.tmb.cat/en/sistema-tarifari-integrat/-/ticket/Pas si-metropolita-acampanyant.  חשוב מאד להזמין חדר מונגש במלון מוקדם ככל האפשר. ומומלץ בעת ההזמנה לבקש מן המלון כי ישלח בדוא"ל תמונה של החדר המוזמן על מנת לוודא כי הוא אכן עונה לצרכים. להלן כתובת של אתר ובו, בסוף העמוד, רשימת מלונות שנבדקו כנגישים. http://www.barcelona-tourist-guide.com/en/hotels/disabled/di sabled-hotels-overview-barcelona.html . האתר הבא מרכז רשימת אתרים מומלצים לביקור בברצלונה ומפרט גם את נושאי הנגישות השונים בכל אחד ואחד מהם. http://www.vienaeditorial.com/barcelonaaccesible/angles/ind_ lugares.htm.  וזהו אתר רשמי המציע "מנוע חיפוש" על בסיס המוגבלויות השונות עבור תחומי ענין וחיפוש שונים על פי רצון המשתמשים: http://www.barcelona-access.com/ACCESSIBLE/Que-visitar/Que-v isitar---Inicial/_qTOdJvTDy-IyA6VtSXfZPnJyDAF-cZowJsfLi8infe E. למעוניינים לשכור קלנועית (SCOOTER) בעיר ניתן לפנות לחברה המשכירה אותם על בסיס יומי/שבועי בכתובת הבאה:  http://joomla.cosmoscooter.com/index.php/en/. ואחרון אחרון חביב, רשמים ותובנות של בעל ניסיון רב בעיר, שלא חברה שעיסוקה בארגון טיולים לבעלי מוגבלויות, כפי שהעלה אותם האתר שזו כתובתו: http://barcelona.de/en/barcelona-disabled-persons.html,

   

  אני מקווה כי התר הוא לעזר לכל המשתמשים, ונשמח לשמוע הארות והערות, תובנות ורשמים וחוויות מן המשתמשים ומן המטיילים. 

  בברכה ותודה – גבי, הנהלת האתר

   

  IMG_2907.JPG


 • יישר כח,אכן מידע מקיף ויעיל נמצא באתר.

  קראתי שיש הטבות והקלות באתרים שונים(הוותיקן לדוגמא) בהצגת תעודת נכה.

  אבקש לשאול לאיזו תעודה הכוונה?!האם הכוונה לתעודה המונפקות ע"י ביטוח לאומי?!

  תודה מראש. • תודה רבה על הפירגון!!

  אכן הכוונה לתעודת נכה רשמית של מוסד ישראלי רשמי כגון הביטוח הלאומי או משרד הביטחון. על התעודות הללו מופיע השם בעברית ובאנגלית כולל מספר תעודת הזהות וללא תמונה, לכן בדרך כלל יש להציג את התעודה בצירוף תעודת זהות או רישיון נהיגה ומאחר ושם מופיע גם מספר הזהות.

  בברכה רבה!

  גבי – הנהלת הפורום


 

בחזרה