בחזרה

רומא ביום אחד

• שלום,
    אנחנו מתכננים טיול לאיטליה בסוכות עם 4 ילדים למשך 9 ימים.
    התכנון המקורי היה טוסקנה + טעימה מהאגמים, עם טיסת הלוך לרומא וחזור ממילאנו.

אבל בגלל שטיסת הצ'ארטר נוחתת רק ב 18:30, חשבנו: למה לנסוע 4 שעות לוילה בטוסקנה כשעדיין עייפים מהטיסה? אפשר לעשות את הלילה הראשון ברומא.

פה אני חייב לומר שזה היה תכנון של ההורים שלי, ואם זה היה תלוי בי, הטיול היה 3 ימים ברומא, 3 ימים בטוסקנה ושלושה באגמים. אבל רצו הגורל וההורים לשהות בוילה שהמליצו עליה חברים. אבל הוילה נותנת לינה רק ל - 6 לילות ולא פחות... הצלחנו להוריד את השהות שלנו ל - 5 לילות, ונותר לילה אחד (בלבד!!!) לרומא (ושניים לאגם גרדה).

חשוב לציין שהזמנו כבר את כל המלונות דרך האינטרנט.

טוב, לאחר כל ההקדמה הזו, הנה מסלול שאני וההורים שלי תכננו בשבילנו, כמשפחה, ליום אחד ברומא:

נוחתים בשדה התעופה (בשעה שש וחצי בערב), לוקחים מונית לדירה (לייד תחנת הרכבת טרמיני) וקונים פיצה לארוחת הערב.

למחרת (יום א'), קמים מוקדם, הולכים לתחנת המטרו הקרובה ונוסעים לקולוסיאום ולפורום הרומי. לאחר מכן יוצאים ממנו לכיוון פיאצה ונציה והולכים ב - Via del Corso.
    כאן ההברקה, שאני מודה שלקוחה מספר פספורט של זאב יפת לאיטליה: הולכים בויה דל קורסו ועושים גיחות לפנתאון + פיאצה נבונה, למזרקת טרווי, ולמדרגות הספרדיות.
    מהמדרגות לוקחים מטרו לוותיקן, ועולים לכיפה של הבזיליקה. משם לוקחים מטרו לתחנת טרמיני ונוסעים לטוסקנה.

ויש לי גם שאלה: העובדה שזה יהיה יום א' בשבוע, אומרת שהוותיקן יהיה מפוצץ? לכמה זמן? אם כן, חשבנו לוותר עליו וללכת במקום לווילה בורגזה.

ת'אמת, אני זה שרציתי לטוס לאיטליה, והתעקשתי על רומא, כי לא רציתי לוותר עליה, אפילו אם זה לילה אחד.

חוות דעת בבקשה Very Happy
    עומר

• אני מקפיץ את ההודעה, בבקשה תחוו דעה!!!

• רומא ביום אחד
    אני מתנדבת לענות למרות שבעברי רק ביקור אחד ברומא...

לא הבנתי, מה בדיוק ההברקה של יפת?

בכל אופן, המסלול נראה לי מאוד עמוס ליום אחד בלבד. באיזה שעה הרכבת לטוסקנה?

נראה לי שתצטרכו לבחור בין המרכז ההיסטורי יחד עם הקולוסיאום והפורום, או יחד עם וילה בורגזה, לבין הותיקן. קשה לדחוס הכל ביום אחד.
    אישית, בעיני, אם מדובר ביום אחד, עדיף להינות יום מרחובות רומא התוססים והיפים, עם ישיבה נעימה באחת הככרות בבית קפה, מאשר למהר ממקום למקום ולרוץ במסדרונות הותיקן מלאי יצירות האומנות. אם אתם מתכננים להיות בפירנצה ובגלריה אופיצי, אז אני מניחה שתראו גם שם הרבה יצירות אומנות.
    אגב, למיטב זכרוני, ביום ראשון החנויות בויה דל קורסו פתוחות רק בשעות מסוימות, אם בכלל (אם זו המטרה בביקור שם...)

• רומא ביום אחד
    היי תמי, תודה על התגובה.
    כנראה לא הייתי ברור מספיק:
    אנחנו רק נאסוף רכב שכור (הוזמן מראש) מתחנת הרכבת, כך שאנחנו (יחסית) גמישים בנוגע לשעות.
    ההליכה בויה דל קורסו היא בעיקר בגלל שזהו המסלול הקצר ביותר לפיאצה ספאניה, מזרקת טרווי, הפנתאון ופיאצה נבונה מהפורום.
    בוותיקן רצינו להיות בבזיליקה, מכיוון שחשבנו שבגלל שנהיה רק במעט כנסיות בטיול, הבזיליקה סן פייטרו צריכה להיות כלולה ברשימה, כי היא הגדולה ביותר.

• רומא ביום אחד
    עמוס מדי. הקולוסיאום והפורום כבר ממלאים חצי יום.
    אני לא הייתי הולכת דווקא בויה דל קורסו שהוא רחוב ראשי עמוס, אלא דווקא דרך הרחובות הקטנים. אולי קצת יותר ארוך, אבל הרבה יותר חוויתי.

יש המון כנסיות יפות ברומא. לא חייבים להגיע דווקא לותיקן כדי לראות כנסיה. בכלל פחות מומלץ להגיע לותיקן ביום ראשון כי יש מיסה והכנסיה די חסומה בגלל המתפללים.

יש כנסיה מאד יפה ששכחתי את שמה בכיכר ליד הפנתיאון.
    ולא לוותר על ישיבה בבית קפה בפיאצה נבונה.

היות ואתם עם ילדים, כדאי להכנס גם למעלית הזמן ברומא. נמצא ברחוב קטן שיוצא מויה דל קורסו לא רחוק מפיאצה ונציה אם אני זוכרת נכון את המיקום.

• רומא ביום אחד
    תודה מיכל,
    האם מעלית הזמן רלוונטית, למרות קשיי השפה (מתוך הנחה שאין דיבוב לעברית Shocked ...)

קיבלתי את המלצתך ללכת לאו דווקא בויה דל קורסו!

לילה טוב,
    עומר

• רומא ביום אחד
    הסרט של מעלית הזמן יפה ומרשים לדעתי גם אם לא מבינים את השפה.
    רואים את כל המבנים איך נראו לפני נהרסו.
    אתם יכולים לתת לילדים דיבוב תוך כדי הסרט. אם אני זוכרת נכון, יושבים עם אוזניות כך שזה לא יפריע לאחרים.

• רומא ביום אחד
    1. רומא ביום אחד זה רומא בלי ותיקן ובלי הפורו והקולוסיאום שנמצאים במרחק גדול זה מזה(גם לא כניסה למוזיאונים).רק שיטוט וישיבה בכיכרות שנותן מושג על הליבה של העיר הזו ומהנה מאוד, כולל כניסות למקומות שנמצאים באזור השיטוט.סמנו לכם מסלול הליכה נינוח ביין הכיכרות על מפת תיירות שמציירת גם אטרקציות והכנסו לכנסיה או מוזולאום אם תהיו בסביבה.
    2.אם החזרה היא ממילאנו אין צורך לנסוע ליומיים עד גארדה כשהאגמים הקרובים יותר קומו ומאג'ורה, יפים פי כמה ויומיים לא יספיקו להם.
    ---אורי

• רומא ביום אחד
    מיכל - תודה על המידע, נשקול אפשרות למעלית הזמן.
    אורי - תודה, בנוגע לרומא, זה מה שכנראה נעשה...
    בנוגע לאגמים - אותם נשאיר, כנראה, לטיול הבא Rolling Eyes

עומר

• רומא ביום אחד
    לדעתי על הפורום הרומאי אפשר לוותר בטיול כזה לחוץ. אנחנו די התאכזבנו (וזה גם דורש זמן).
    הקולוסיאום לעומת זאת מרשים וגם לא לוקח זמן רב, שווה לנסות.
    עוד דבר שמאוד כדאי הוא מוזיאוני הוותיקן בדגש על הקפלה הסיסטינית המדהימה. אבל גם זה עניין של כמה שעות אז לשיקולכם אם יש לכם זמן לזה.

• רומא ביום אחד
    מוזיאון הותיקן סגור ביום א'.

נעול

בחזרה