בחזרה

אוסטרליה - איך מתחילים?

• אהלן, אני וחבר מתכננים לטוס לאוסטרליה (בלי ניו-זילנד) בזמן הקרוב לטיול אחרי צבא. אנחנו ממש בשלבים ראשונים של התכנון אז נשמח לעזרה ולעצות מבעלי ניסיון. אז יש לנו כמה שאלות:

-התכנון הוא לטוס לחודש וחצי-חודשיים בתקופה של מאי עד יולי. הבנתי שמזג האוויר בצפון אידאלי בעונה הזאת ושבדרום הוא פלוס מינוס כמו החורף הישראלי, זה נכון? במסגרת זמן כזו עדיף לנו להישאר באזור החוף המזרחי או שאפשר להכניס גם מקומות מעניינים אחרים? כדאי להתחיל בצפון ולהתקדם דרומה?

-אנחנו רוצים טיול שהוא בעיקר של טרקים ונופים, פארקים לאומיים ושמורות טבע עם חיות מגניבות. כל טרק יכול להימשך גג 4-5 ימים כי אנחנו דתיים וממש לא מתכוונים לעשות שבת באמצע מסלול, יש מסלולים מומלצים שעונים על זה? הטרקים הם בהתקדמות מגסטהאוס לגסטהאוס או שישנים באוהל בשטח? מה טווח המחירים של אותם גסטהאוסים?

-אנחנו מתכוונים להיות בערים כמו סידני, מלבורן וכו’ בעיקר בשבתות (ובמיוחד בחג שבועות). איך אפשר למצוא שם מקומות לישון במחירים סבירים שיהיו קרובים לבית חב”ד? יש איפה לקנות אוכל כשר? צריך להצטייד במלא אוכל כשר מהבית?

-איזה  ציוד קריטי או ממש כדאי לקחת איתנו? באיזה נפח כדאי שהתיק יהיה?

-כמה זמן לפני הטיול צריך לסגור את סיפור הויזה ואת ההזמנה של הכרטיסים? חודשיים זה מספיק?

-באופן כללי – כולם אומרים כמה אוסטרליה יקרה אז איך אפשר לחסוך בהוצאות? אנחנו ממש לא בונים על מלונות יוקרה וקניות ובלגנים.. חברה בטיול אחרי צבא :)

תודה רבה מראש!

• הנהלת הפורום

@שוקי_27

שלום וברוך הבא לפורום!

אתם אכן טסים בעונה בה החלק הצפוני מתאים יותר לטיול.

אם אתם נוחתים במאי אז עדיף דווקא להתחיל מאזור דרומי יותר (למשל סידני) ואז לעלות צפונה לאורך החוף ולסיים בקיירנס.

אפשר גם להתחיל בבריסביין ואז לעלות צפונה ואפילו להגיע לדארווין ולפארק קאקאדו ואולי למדבר.

על החלק שמדרום לסידני הייתי מוותר כי בהחלט יהיה חורפי ופחות כיף לטייל בחוץ, בעיקר אם אתם רוצים לראות טבע.

לגבי מסלולי הליכה רב יומיים – אין באוסטרליה המון מסלולים עם בקתות מוסדרות כמו בניו-זילנד ורוב המסלולים צריכים להסתמך על לינה באוהל בשטח.

אחד הטרקים המפורסמים יוצאים מאליס ספרינגס ויכול להתאים לעונה שלכם. לא עשיתי אותו אבל אפשר לקבל מידע באתר הזה.

לגבי בתי חב”ד אני מודה שאין לי נסיון…

מבחינת ציוד – לא הייתי לוקח תיק של יותר מ-65 ליטר, מעבר לזה יהיה לכם מסורבל מדי.

מבחינת עלויות – בהחלט אפשר לטייל בזול אבל זה תלוי מה עושים. אם ישנים באכסניות, מבלים, אוכלים בחוץ ועושים אטרקציות כמו צלילה או צניחה חופשית אז יוצא טיול יקר אבל אפשר גם לטייל בזול ולהתמקד יותר בטבע, פחות באטרקציות, ללון במקומות זולים או באוהל (במקומות מסודרים ומורשים בלבד כמובן) ולבשל לבד ואז אפשר לחיות על תקציב נמוך יותר. מספר האצבע הוא בין 2500 ל-3500 דולר אוסטרלי לאדם לחודש כאשר אפשר בהחלט להוציא פחות או להוציא יותר, תלוי מה עושים.

אם הכוונה לצאת במאי הקרוב אז את הויזה כדאי להגיש כבר עכשיו דרך האינטרנט וברגע שמקבלים ויזה להזמין כרטיסי טיסה.

תתחילו את ענייני הויזה והתכנון ואל תהססו לשאול עוד שאלות בפורום.

• @thomas757

קודם כל תודה רבה!

לגבי הויזה – הבעיה כרגע היא שאני עוד חייל ומשתחרר רק באמצע מרץ והבנתי שהויזה מותנית בהצגת תעודת שחרור.

מסלולי הליכה רב יומיים – יש אולי קישורים לאתרים אוסטרליים שבהם אני יכול ממש לראות אופציות? האתר ששלחת של אליס ספרינגס למשל, היה מעולה, אבל זה פשוט לא ממש האזור שהיינו רוצים לבקר בו במסגרת הזמן שלנו.

עוד נקודה – בגלל אילוצים שעלו בינתיים, הטיול יכול להימשך רק עד סוף יוני. טיול מתחילת מאי עד סוף יוני הוא שווה בכלל או שעדיף לטוס בזמן אחר? יש אולי איזה מסלול מקוצר מומלץ ל50 יום?

• הנהלת הפורום

@שוקי_27

לגבי הויזה – יש גם חיילים בסדיר שנוסעים לאוסטרליה מסיבות שונות.

לא בהכרח מבקשים תעודת שחרור. הרבה פעמים מבקשים מסמך שמוכיח שהיית או עדיין משרת בצבע ובמקרה כזה גם תעודת חוגר/קצין/נגד מספיק טובה – משום מה אנשים הרבה פעמים מפרשים את הדרישה הזאת לתעודת שחרור וזה לא בהכרח נכון אלא אם מבקשים ממך במפורש תעודת שחרור ולא משהו אחר.

בקיצור – תתחיל את התהליך באינטרנט ותראה איך זה מתקדם. את מוזמן להעלות פה לפורום את רשימת המסמכים שנדרשת לצרף בסוף הבקשה ונעזור לך בתרגום/פירוש שלהם.

אני לא מכיר על פה אתרים אוסטרלים עם מסלולי הטיול אבל בטוח שגם חיפוש אקראי ברשת ימצא לכם כאלו (תכתוב Multi day hikes Australia).

אין בעיה לנסוע ל-50 יום במאי-יוני. במקרה כזה הייתי עולה מסידני צפונה ורואה לאן אני מגיע. אם הגעתם לקיירנס מוקדם מדי אז אולי אפשר להמשיף בכיף לדארווין כי יש שם את פארק קאקאדו המפורסם ולוותא על אליס ספרינגס והמדבר.

מה שכן – רוב מסלולי הטיול שאני מכיר נמצאים במדינת ויקטוריה ובטסמניה וכדי לבקר שם כדאי להעביר את הטיול לקיץ האוסטרלי (נובמבר עד מרץ) ואז קח בחשבון שלא יהיה נעים לטייל בצפון קווינסלנד כי יהיה שם חם, לח ורטוב.

בחזרה