בחזרה

שלום רב,

• מתכננת לנסוע עם חברה באוקטובר 19 ליעדים הבאים : קובה, ג’מייקה, מקסיקו ופנמה לתקופה של חודשיים

האם מתוך היעדים הנ”ל באחד מהם ניתן לעבור ממקום למקום בתחבורה ציבורית – כלומר אוטובוס במקום טיסות ?

והאם 20 אלף לכל אחת זה יספיק לא כולל הטיסה 

• הנהלת הפורום

@Alina_3984796

טכנית אפשר לנסוע באוטובוסים ממכסיקו לפנמה. אבל זה יקח כמה ימים וכל ההוצאות שמסביב לא יהיה שום אלמנט של חיסכון.

לגבי התקציב.  מה התנאים אליהם אתן מכוונות ובגדול איזה סוג פעילויות. יותר אורינטציה של חוף או מסלולי טבע עולים פחות מאטרקציות בכמות גדולה כמו בנג'י, שחייה עם דולפינים או פארקים למינהם.  

• @גדליהו-מהגרעין

גם טיולים וגם אטרקציות

• הנהלת הפורום

@Alina_3984796

לגבי התקציב בצד שמאל של הפורום יש שני נושאים שקשורים לגישה שלי של התנהלות עם תקציב- אני בד”כ מפנה להתנהל על פיהם- לכן יש 4 ארצות בחודשיים, שאם נניח שבכל אחת תהיו שבועיים- לכל אחת יש תקציב אחר ועלויות אחרות.. אז כל חישוב שלכן יכלול חישוב ל-4 מדינות שונות.

אם אני לוקח את הסכום לכל אחת ובגדול, ממש בגדול , אומר שיש לכן 5000$ אמריקאי ל-60 יום. זה נותן 83$ ליום לכ”א. אני למשל היתי מסתדר עם זה, כי הסגנון שאני מטייל בו הוא תרמילאי, או תרמילאי משודרג, וקל לי לעשות איזונים תוך כדי טיול, במיוחד אם הוא יחסית ארוך, כמו שלכן.  אם הדרישות שלכן שונות מהרמת התרמילאית- אתן צריכות לבדוק מה אתן יכולות לעשות ולקבל במסגרת התקציב שיש לכן ולהחליט אם זה מתאים לכן.

אם ניקח ( שוב- מדגיש שזה ממש בגדול)- 20$ ללינה, 20$ ליום לאוכל ומים, 20$ לנסיעות וזה משאיר 23$ לגלידה, קפה, בירה, כביסה, אטרקציות וכיוב’.

לא כל יום נוסעים, ואפשר למצוא לינה ואוכל ביותר זול- אבל לעיתים גם נסיעות וגם אוכל ולינה עשויים להיות יותר ממה שהוקצב- כל עודף מה-3 הללו עובר לטובת ה-23$  של האטרקציות..

אם במכסיקו תחליטו לעשות שחייה עם דולפינים או פארק מים ( לא מגלשות ) באזור פלאיה- זה בסביבות 100$ ואפילו קצת יותר – מה שאומר תקציב האטרקציות של 4 ימים הולך ךאטרקציה הזו ובשאר הימים זה בטן-גב או דברים עם עלויות ממש נמוכות לצורך איזון.

אם אני למשל לוקח את קובה- לינה בקאסה  היא כ 20-30$ לשתיכן לחדר, אוכל – אפשר לאכול לבקאסה ולהישאר עם קצת פחות מ-20$. אפשר צהריים לאכול פיצות ברחוב בכלום כסף, וארוחה במסעדה יכולה להיות סביב 8$ , כניסה למוזיאון בהוואנה  סביבות 5-8$, טיול סוסים של כמה שעות 25$ בטרינידד, מחירים דומים לסיור באזור וינאליס.

נסיעות בין עירוניות בקובה באוטובוס יעלו: הוואנה-וינאליס 12$ ( פחות מהתקציב שהגדרתי בגדול), מוינאליס לטרינידד 40$ ( תקציב של יומיים נסיעות) ויש גם מוניות או תחבורה בתוך הערים שכן נכללות בהוצאות תחבורה יומית.

בקיצור- בקובה יחסית עשוי להיות לכן הרבה יותר קל להסתדר עם 83$ ליום לאחת- אבל צריך להיות מודעות מה נמצא בתחום היכולות שלכן ומה לא…

חישוב דומה אפשר לעשות גם לשאר המדינות.

מה שמאוד חשוב בעלויות- כתבתן שזה תקציב ללא טיסה- אבל האם הטיסה עבורכם זה מ/ל ישראל או שזה כולל את הכמות הגדולה של טיסות שיש לכן בטיול- אם נניח ההלוך מישראל הוא לקובה והחזור מפנמה זה אומר שיש לכן טיסה כיוון אחד מקובה למכסיקו, כיוון אחד ממכסיקו לפנמה ואיפה שהוא צריכה להיות כנראה הלוך ושוב לג’מייקה, שאליה קישורי הטיסות יותר בעייתים ואני לא בטוח שתמצאו בה משהו שיסתדר לכם עם כיוון אחד…

אם כל הטיסות הללו לא בתחשיב שלכן- יש פה חלק מאוד גדול של התקציב שלכן שעומד להעלם… מה שאומר שהתקציב היומי ירד כנראה ביותר מרבע...

• @גדליהו-מהגרעין

היי הסכום של 20000לא כולל טיסות בינ”ל 

אוקי אז למעשה לפי מה שהבנתי שהסכום שתוקצב לא יספיק?

• @Alina_3984796

חשוב לציין שלי יהיה 20000 ולחברה שמצטרפת אלי 20000

• @גדליהו-מהגרעין אמר:

משודרג

האמת שחשבתי יותר לעשות בצורה כזאת  ישראל לקובה, מקובה טיסה/קרוז לג’מייקה תלויי במחיר, ומג’מייקה לחזור שוב לקובה כי זה יותר קרוב ומקובה למקסיקו , וממקסיקו לפנמה ואולי אפילו לוותר על פנמה ולחזור ממקסיקו , יש מצב שאוכל לדבר איתך טלפונית שתעשה לי סדר עם הטיול הזה, טיפים המלצות וכו. 

• הנהלת הפורום

@Alina_3984796

התקציב שלכן יהפך למאוד לחוץ אם צריך עוד להכניס את כל הטיסות בין המדינות... והכל יהיה תלוי במחיר שלהן. למיטב ידיעתי לא תמצאו שום קרוז מקובה לג'מייקה. קישורים ימיים בין מדינות הקריבים מאוד מוגבלים, לעיתים גם הטיסות לא ממש קיימות.

לדעתי האישית עם התקציב שלכן והמדינות שבחרתם, אתן צפויות לסיים בלוותר על אחת מהן. אולי תעשו חושבים מה חשבתן לעשות בכל מקום ובאיזה חלק ממנו להיות..  אולי תגלו שיש דברים דומים שלא בהכרח חייבים לדחוס במדינות שונות.

• @גדליהו-מהגרעין

היי גדליהו, יש אפשרות לשוחח איתך טלפונית/, אני באמת אשמח אם תעשה לי סדר ותוכל לעזור לי בתכנון הטיול ? 

• הנהלת הפורום

@Alina_3984796

שלחתי לך הודעה לפרטי

• @גדליהו-מהגרעין

לא יודעת אני לא רואה את זה אבל אשמח אם תחזור אלי לנייד 

• הנהלת הפורום

@Alina_3984796 

מבדיקה מהירה באתרי טיסות המחיר של טיסה הלוך ושוב לשבועיים מקובה לג’מייקה באוקטובר הוא כ-530$ עם חברת copa/

בחזרה