בחזרה

לונדון הארי פוטר - שאלה

• אנחנו מעוניינים להירשם לסיור באולפני הארי פוטר.

נשהה במלון PARK PLAZA WESTMINSTER BRIDGE שנמצא ליד תחנת WATERLOO.

הסעה לאולפנים יוצאת מתחנת ויקטוריה או מתחנת בייקר סטריט.

מאיזו תחנה להזמין?

תודה רבה

• @yoniro

תחנת ויקטוריה קרובה יותר מבחינת מרחק אבל צריך להחליף רכבת [כלומר הנסיעה מווטרלו לא ישירה]. 

תחנת בייקר רחוקה יותר מבחינת מרחק אבל קו ישיר מווטרלו. 

אם אתם לא רגילים לתחבורה בלונדון, לגמרי הייתי לוקחת קו ישיר ומזמינה מבייקר. 

• @yoniro

גם אני הייתי בוחרת בבייקר סטריט, קו ישיר של הטיוב (אפור או חום)

אשמח אם תשתפי בטיפים מלונדון כשתחזרו

• @ל-י

תודה רבה,

נזמין מבייקר.

למתי כדאי להזמין, אם נרצה לאכול ארוחת בוקר במלון?

בוחרים שעת הגעה, האוטובוס יוצא מבייקר כשעתיים לפני כן. וצריך להגיע מווטרלו.

בערב יש לנו מחזמר ב-19:30.

תודה

• @yoniro

להגיע להסעה – בסביבות 10:00… תלוי בכם אם אתם משכימים.. אפשר קודם..
    קחו תוספת זמן ספייר לפחות 50 דקות לנסיעה מהמלון עד נקודת ההסעה, לפעמים מתברברים עד שמוצאים...

אחרי האולפנים אל תתרוצצו יותר מידיי, שלא תהיו עייפים בהופעה

מצרפת כמה המלצות שלי

תבלו🌸

• @yoniro

תגידי, את בטוחה שכדאי לכם לקחת את ההסעה הזו? שעתיים זה המון זמן. לא עדיף לקחת רכבת מתחנת יוסטון? אני מבינה אם ההסעה הייתה אוספת אתכם מהמלון, אבל אם גם ככה צריך לנסוע בתוך לונדון אז לא עדיף רכבת? זו נסיעה של 20 דקות, ואז שאטל שהזמנים שלו מתאימים לזמנים של הגעת הרכבת? זה יחסוך לכם קרוב לשעה בדרך.

• @yoniro

יש הסעה שיוצאת מתחנת רכבת הקרובה לאולפנים וגם אותה מזמינים באתר ואז רק תצטרכו להגיע לשם ברכבת. נראה לי די פשוט

• @משפחה-בהכנה-לטיול

עכשיו ממש מתלבטת מה לעשות…

אני שולחת את הבעל והבן. לא אהיה איתם. צריכה שיהיה להם הכי ברור ופשוט איך להגיע…

עם הבת כשהייתי נסענו באוטובוס של הוגוורטס וגם זה היה חלק מהחוויה…

אבל אם זה מוסיף עוד שעה…

אפשר קצת יותר פרטים על דרך ההגעה מתחנת ווטרלו לאולפנים בלי ההסעה הזו? כולל דרכי הגעה ממקום למקום, משך הזמן וכו’,?

תודה

• @yoniro

זה לא מאוד מסובך להגיע.

צריך להגיע לתחנת  Euston Railway Statio ומשם לקחת רכבת עילית לתחנת ווטפורד ג’נקשיין Watford Junction  ומשם יש את השאטל של האולפנים.

לשים לב:  בתחנת Easton יש שתי רכבות שמגיעות לתחנת ווטפורד אחת מהירה שמגיעה תוך איזה רבע שעה והשניה איטית שתחנת ווטפורד היא התחנה האחרונה שלה ולוקח לה איזה שעה להגיע. צריך לעלות על המהירה. העובדים בתחנה ישמחו לעזור וגם אני מניח שתראו עוד הורים עם ילדים, חלקם אפילו מחופשים להארי פוטר או חבריו.  תחנת ווטרלו היא תחנת רכבת עילית ולידה יש גם תחנה של הטיוב. נראה לי שלתחנת Easton הכי כדאי להגיע בטיוב בקו השחור מווטרלו וגם שם צריך לצאת מהטיוב לתחנת הרכבת העילית. 

• @yoniro

מתחנת ווטרלו לוקחים קו שחור (Northern line) עד לתחנת Euston. עוקבים אחרי השילוט לתחנת הרכבת העילית National Rail. אפשר ורצוי לקנות מראש את כרטיס הרכבת לתחנת Watford Junction. כדאי להגיע לתחנה כרבע שעה לפני שעת היציאה של הרכבת. לרוב מודיעים על הרציף כמה דקות לפני שעת היציאה. כל שנותר הוא למצוא את מספר הרציף המתאים ולעבור את המחסום בזריזות שהמוגלגים לא ישימו לב. הנסיעה נמשכת כ-20-25 דקות. ביציאה מהתחנה עומד אוטובוס מסומן היטב, לא תוכלו לפספס. קונים מהנהג כרטיסים (מזומן בלבד) ונוסעים עד לפתח האולפנים. כל הסיבוב מפתח המלון שלכם אמור לקחת בין שעה ורבע לשעה וחצי.

• @שקד

טוב, נקווה שיסתדרו.

מה אני צריכה להזמין מהארץ?

תודה על התשובות

• @yoniro

מהארץ צריך להזמין רק כרטיסים לאולפנים. כמה ימים לפני הנסיעה להזמין כרטיס רכבת מ-London Euston ל-Watford Junction. שימי לב שיש רכבות מהירות ויש רכבות איטיות אז לבחור את אלה שמגיעות ב-15-20 דקות ולא את אלה של ה-45 דקות. את הכרטיס הזה אפשר גם לקנות בתחנה עצמה אבל לרוב יהיה זול יתר בקניה מראש.

• @שקד

קודם כל תודה רבה,

עכשיו זה נשמע יותר פשוט.

בהנחה שהם יאכלו ארוחת בוקר במלון, יסעו מתחנת ווטרלו לeuston ואז ל-watford junction ואז לשאטל (שאליו אין צורך להזמין מראש?), לאיזו שעה ריאלי להזמין לאולפנים? 12:00?

ההופעה בערב מתחילה ב-19:30.

תודה

• @yoniro

א. לשאטל לא מזמינים כרטיסים מראש כי אי אפשר להזמין מראש. 

ב. אני חושבת ש-12 תהיה שעה נוחה בשביל לעשות את הדברים באיזי. גם אם הם יהיו של 4-5 שעות יש מספיק זמן כדי להגיע בחזרה. עכשיו כשאני חושבת על זה, כדאי לקנות כרטיס שהוא off peak ולא כרטיס לרכבת ספציפית. התדירות של הרכבות די גבוהה אז אין צורך להתחייב לרכבת ספציפית, בטח לא בדרך חזרה. בכל מקרה, גם אם יוצאים בחזרה ב-5 אז אין שום בעיה להיות במרכז לונדון ב-6:30 או גג 7, בהגזמה. מספיק זמן לאכול משהו זריז ולהגיע להצגה. אני חושבת שאני הייתי באולפנים בין 3 ל-4 שעות.

• @שקד

דעתי קצת שונה

למי שמעריץ את הספרים ו\או הסרטים, יש בהחלט הרבה מה לעשות שם. במקרה הפרטי שלי, הייתי עם הבת שלי בביקור שהתחיל ב11 ובקושי יצאנו משם ב7 בערב. גם אם לא מעריצים את הסרטים, והביקור הרבה יותר קצר, עדיין לא כל כך כיף לבקר שם כאשר כל הזמן יש מחשבה מטרידה שחייבים להספיק להגיע להופעה בשעה נתונה, אולי גם להגיע קודם, גם צריך לאכול, למצוא את מקום ההצגה וכו.

אולי יש אפשרות להגיע לאולפנים ביום אחר, שבו אין הצגה בערב או התחייבות אחרת לזמנים קשיחים?

• @עמיחי13

אני לא חולקת על זה שזה הזמן שלקח לכם, אבל לא הייתי מגדירה את זה כ״מי שמעריץ את הספרים והסרטים״. כמובן שאין פה תחרות ״מי אוהב יותר״, כן? באתר הם מציינים שביקור ממוצע לוקח כ-3.5 שעות וזה גם הזמן שלקח לי. לא עשיתי אף אטרקציה נוספת שדורשת תור או תשלום נוסף, מה שבוודאי גוזל עוד זמן. לי זה הספיק. כן מסכימה איתך שיכול להיות שעדיף ללכת ביום בלי מגבלת זמן משמעותית.

• @שקד

כשאני הייתי שם נסעתי בהסעה המאורגנת. למיטב זכרוני ההסעה יצאה בתשע, הסיור התחיל ב-11:00 וההסעה חזרה נקבעה ל-14:00.

וסיימנו את הסיור הרבה לפני.

אני מקווה שאני לא טועה בזמנים.

בכל מקרה תודה על כל תגובה

בחזרה