בחזרה

מסלול לצפון הודו

• שלום חברים,

מה דעתכם על המסלול הבא בחודש יולי למשך כ-3 שבועות, (כרטיסי טיסה עדיין לא הוזמנו) בקווים כלליים-

טיסת פנים מדלהי לאמריצר ומשם בתחבורה ציבורית לדרמסלה, מנאלי, קאסול, שימלה רישיקש וחזרה לדלהי

עדיין לא חילקתי לימים ויתכן שנשאר במקום מסויים ע”ח מקום אחר

תודה רבה

• @שאול-ב

לידיעה התחבורה הציבורית בהודו ממש לא קלה ולא תמיד זמינה.והנסיעות לפעמים סיוט והמןן שעות.יש נסיעות של 15- 20 שעות.תערכו לכך.

• לעניות דעתי – סביר בהחלט. הנסיעות של 15-20 שעות ששמעון ציין הן ללדאק או במקומות אחרים אבל במסלול שציינתם אין נסיעות של יותר מ 10-12 שעות. יחד עם זה כדאי בחלק מהקטעים לקחת רכב צמוד – זה אמנם יותר יקר אבל מקל מאד על הנסיעה ומקצר אותה (למשל מדרמסלה למנאלי). וכמובן שעם רכב צמוד אפשר להגיע ליותר אתרים. את הנסיעה מדלהי לאמריצר מיותר לדעתי לעשות בטיסה – אפשר ברכבת וזה גם נוח.

אני יכול להעיד אישית כי עשיתי מסלול דומה עם אימי בת ה 65 לפני מספר שנים – באותה עונה ובזמן דומה. הכל הלך מצוין

• @ran_amitai

תודה רבה

• @שאול-ב

מעוניינים לטייל בצפון הודו סוף אוגוסט אמצע ספטמבר- האם הזמן טוב מבחינת גשמים? תודה.

• @טלי-אהרון

בכללית צפוי להיות גשום – -מה לעשות וזו עונת המונסונים. אבל יש מקומות שהם פחות גשומים ואחרים יותר. באופן כללי הימאצ’ל פרדש (דרמסלה, מנאלי ועמק קולו) די גשומים בתקופה זו, אבל עדיין אפשר לטייל בניחותא. לקראת אמצע ספטמבר הגשמים הולכים ומתמעטים. הייתי ממליץ, אם מתפשר, לדחות את הטיול לקראת המחצית השניה של ספטמבר – אז כבר הגשמים מתמעטים מאד ומזג האויר הרבה יותר נעים

• אנחנו מתכננים טיול של 3 שבועות בצפון הודו: זוג + 3 מתבגרים. מתקשים לתכנן מסלול בגלל הקושי לוותר על לה (חוץ מיופייה אני מבינה שהיא יבשה יותר ולכן מייתרת את הצורך להתמודד עם נפלאות המונסונים). במידה והולכים על לה: האם עדיף טיסה הלוך ושוב מדלהי, או שעדיף מלה טיסה חזור ליעד אחר שיצק טווחים? ובכלל אשמח לקבל המלצה למסלול. תודה!

• הנהלת הפורום

@ahro

אהלן,
    מאוד כדאי להכניס את לאדאק לתכנון הטיול (וללמוד את בעיית הגבהים ומחלת הגבהים בלאדאק ).

אני מציע לטוס מדלהי ללה ולחזור דרומה בנסיעה, מלה למאנלי – דארמאסלה – אמריצר – דלהי.

טיול מהנה,

בחזרה