בחזרה

סקי בחודש מאי?

• שלום לכולם,

אז ככה, יש לאישתי ולי חלום לנסות לטעום ולנסות לסקי. לצערינו אנחנו מאוד מוגבלים בשנה מבחינת תאריכים ולכן אנחנו לא יכולים ליסוע בעונות הנורמאליות.

לשמחתינו אתמול סגרנו כרטיסי טיסה לאיזור מינכן בסוף אפריל תחילת מאי, ופתאום חשבנו לבדוק אולי זאת הזדמנות להגשים את חלום הסקי באיזור טירול/גרמניה.

מבירור קצר שעשיתי ראיתי שיש אתרים שפתוחים עד אמצע מאי (ואפילו אחרי), אבל אני לא באמת מבין בנושא ולכן אני לוקח את האינפורמציה הזו בערבון מוגבל…

האם לדעתכם והידע שלכם כדאי לנסות לתכנן טיול עם כמה ימי סקי? (יש לנו טיול של 7 ימים).

אם כן, האם תוכלו קצת להכווין אותי לשמות של אתרי סקי ממולצים לצורך שלנו?

כמובן, אנחנו צריכים מסלול למתחילים.

תודה רבה לכולם!!

• @Ray-Lansky_3996432

הי ray א)כפי שכתבנו פה בעבר לא מספיק רק כמה ימי סקי יש צורך בלפחות שבוע על מנת להתחיל באמת להנות מזה.

ב) אני מניחה שאפילו אם עדין יש אתרים פתוחים אז השלג נמצא בפסגות ההרים ושם לדעתי זה לא מקומות למתחילים.

אולי אני טועה ופה חבריי לפורום יוכלו יותר לתת מידע בנושא.

• @Ray-Lansky_3996432

כתבת שאתם מוגבלים מבחינת התאריכים במשך השנה.אז אולי כדאי לבחור מקומות קרובים יותר כמו סוצי למשל.

טיסה של שעתיים מהארץ חצי שעה עד 40 דקות נסיעה לאתר עצמו.קרא עוד על סוצי בפורום תקבל יותר מידע.

• @ענבל-אין-על-סקי

אולי תפסיקי לתת “מידע” שאת לא מבינה בו? אם את חושבת שאולי את טועה – אולי עדיף בכלל לא לכתוב?

מי אמר שכמה ימי גלישה זה לא מספיק וצריך לפחות שבוע להתחיל להנות?

סוצ’י אתר נמוך יחסית (עד 2300 מ’), שנמצא ליד הים.

• @Ray-Lansky_3996432

בגרמניה כל האתרים סגורים (ראה שרשור למטה שכתבתי בו על כך).

הקרחונים באוסטריה פתוחים בסוף אפריל. מציע לך לבדוק את שטובאי. הכי חשוב – שלח מייל לבית הספר אם עדיין פתוח וקח מה שיותר שיעורים פרטיים. לפחות 3 שעות ביום לשניכם (ביחד זה עדיין נחשב שיעור פרטי).

• @מ-פולני

התכוונתי לסוצי לשנה הבאה.כיוון שהם אמרו שהם מוגבלים בתאריכים במשך השנה לכן הצעתי אתר קרוב.

ואני יודעת שזה ליד הים.ותרשה לי לחלוק עלייך למתחילים פחות משבוע לא מספיק!אני הצעתי לו להתייעץ עם אנשים בפורום לגבי האתר הספציפי שהוא רוצה לנסוע אליו האם זה מתאים למתחילים.

• @מ-פולני

למה לדעתי פחות משבוע לא מספיק.

1. בהתחלה קשה לעמוד עם מגפי הסקי
    2. גם בשעור פרטי בהתחלה יותר עומדים וקצת גולשים.
    3. בהתחלה גם הרבה נופלים.
    4. עד שמתחילים לגלוש כמה דקות ברצף לוקח זמן.

• @ענבל-אין-על-סקי

בפראפרזה על צ’רצ’יל: מעולם לא כתבה מעטה כל כך הרבה כל כך 

אולי תספרי לכולם מה הנסיון שלך בגלישה? כמה שבועות כבר גלשת? בכמה אתרים היית? כמה אתרים בחנת לעומק לתכנן האם לנסוע אליהם?

• @מ-פולני

אין לי הרבה ניסיון כמו לך! ולכן כתבתי את החוויה שלי בתחילת הדרך.

הייתי בשלושה אתרים חלקם פעמיים ושלוש.ובגלל שאני לא מכירה הרבה אתרים אני תמיד אומרת שכדאי להתייעץ איתכם הגולשים המנוסים שמכירים הרבה יותר אתרים ממני היכן מתאים למתחילים והיכן למתקדמים.

• @מ-פולני

ואם אתה רוצה להמשיך לדבר איתי אנא עשה זאת בפרטי.

• הי, תודה רבה לכולם על כל התגובות.

אז כפי שכתבתי אנחנו נוסעים לשבוע, חשבתי שאם נהנה והפעילות תדבר אלינו נאריך את כל החופשה לסקי. אם לא, נלך לטייל באיזור.

כרגע אני במצב בחיים שלא מאפשר לי לצאת מהארץ ליותר מ24 שעות חוץ מכמה שבועות בשנה שבאים בהפתעה. ולכן גם מקום קרוב לא רלוונטי.

אז לפי התגובות ננסה לברר מה המצב ב שטובאי. האם יש עוד אתרים באיזור?

מישהי המליצה לי על  St. Anton ,  אוברגורגל, אישגל, מישהו מכיר?

שוב תודה רבה לכולכם!!

• @Ray-Lansky_3996432

סנט אנטון אתר למתקדמים יותר.

אוברגורגל ואישגל מקומות נחמדים ויש מספיק מסלולים למתחילים.

אוברגורגל פתוח עד 28 באפריל.

אישגל – עד 1 במאי.

היתרון בשטובאי – אינסברוק יותר קרובה.

• אוקי, אני מבין.

דיברתי עם שטובאי והם אמורים להיות פתוחים, התאריכים שלי זה 30 באפריל – 6 מאי.

לגבי מקומות לינה, האם אני חייה דווקא לישון צמוד או כל צימר חמוד שאני רואה באיזור אני יכול לבחור (יש מנעד גבוה במחירים).

אגב, האם שטובאי יותר יקר מהאחרים או שסתם נדמה לי?

• @Ray-Lansky_3996432

הכל ענין של היצע וביקוש. ברגע שרוב האתרים סגורים – מי שמחזיק אתר פתוח יכול לקחת מחירים יותר גבוהים. למה חברות התעופה לוקחות 600-900 דולר על טיסה לאירופה בפסח? כי יש קהל שבוי.

לא חובה לישון בכפר צמוד לאתר. כמתחילים, בטח לא תגלשו יותר משלוש שעות ביום. אין בעיה לקחת מקום יותר רחוק, שמהצד השני מקרב אתכם לאינסברוק. לך על נוישטיפט באמצע הדרך. או – כמו שכתבת – כל צימר חמוד. רצוי שתהיה סאונה.

• @מ-פולני

וואו! ממש תודה רבה על העזרה.

אנחנו ממש מתרגשים.

עשיתי בנתיים קצת שיעורי בית ועברתי על האתרים שפתוחים בתאריכים אלו, מה אתם אומרים על:

Sölden ski resort

Kaunertal Glacier ski resort

או שעדיף לסגור פשוט בשטובאי?

• @Ray-Lansky_3996432

בקרחון של זולדן יש מסלולים שמתאימים למתחילים.

קאונרטל אתר קטן ויכול להתאים למתחילים. לפני שנה היו שם דילים מצויינים שכללו לינה וסקיפס במחיר זול.

• אוקי, אז נראה מה הכי מתאים לנו במיקום ומה המחירים הכוללים בכל מקום (ציוד+פס+שיעורים).

לגבי המחיר, האם הסקי פס כולל את הרכבלים או שצריך לקנות כרטיס נפרד?

• @Ray-Lansky_3996432

סקי פס זה לכל מה שמעלה אותך במעלה ההר: גונדולות, כסאות וטי בארים.

בתגובה ליוחנן: הקרחון בזולדן אינו נגיש לעיירה במעלית ישירה (להבדיל משטובאי). או שעולים בגונדולה לגיגיוך, ומשם עוד 2 כסאות  וגונדולה אחת לקרחון; או – אם הכביש כבר פתוח – אוטובוס לבסיס של הקרחון.

קאונרטל נראה חביב מאוד. הרבה מסלולים כחולים. לפי המפה – יש מסלול כחול שמגיע עד לבסיס. יש לקחת בחשבון שהוא מרוחק יותר מאשר שטובאי. הכל ענין של נוחות ותמחור. בגלל המרחק – יש להניח שיהיה יותר זול משטובאי.

אם אתה מזמין מבית ספר – קח בחשבון שלהרבה בתי ספר יש חבילות של שיעורים + ציוד. על הסקי פס בדרך כלל אין הנחה. שווה לשלוח מייל ולברר מחירים.

יש גם מצב שבסוף העונה בגלל מיעוט הגולשים, שיעור בקבוצה (שכמובן יותר זול) יכול להפוך לשיעור פרטי, אם אין נרשמים נוספים. 

• @Ray-Lansky_3996432

וכמובן – לא לשכוח לשכור בחנות קסדות!!!

• מקסים! 

אשב הערב ושאלח אימיילים מסודרים לכולם כדי להשוות מחירים. 

באמת תודה לך על העזרה! 

בחזרה