בחזרה

מסלול ה backdoor סין

• היי, מתכננת להתחיל את המסלול בסוף ספטמבר/תחילת אוקטובר. אני יודעת שזה נופל על החג הלאומי. אשמח לדעת עד כמה הכל יהיה עמוס בשבוע הזה ואיפה להתמקד כדי לנסות ולברוח כמה שאפשר מהעומס. יש לי סה”כ 3 שבועות לטיול. 

• @o-m

היי,
    לא הייתי שם בזמן החג אז מה שאני כותב כאן זה בעירבון מוגבל -

קשה לדעת. יש לא מעט סינים שיוצאים לטייל בשמורות טבע ואתרי תיירות במהלך השבוע של החג אבל האיזור הזה הוא קצת פחות מתוייר, אז יכול להיות שזה לא יהיה כזה נורא.

העומס המטורף בסין מתחיל בסוף ספטמבר, כלומר 27-30 בספטמבר בערך, ומתחיל שוב בסוף החג – 6-9 באוקטובר.

בזמנים האלה יש המון סינים שנוסעים הביתה בתחבורה בין עירונית.

גם במהלך החג יש עומס אבל במקומות מסויימים הוא “רגוע” יותר (הכל יחסי).

אני מעריך שיהיה עומס של מטיילים בשמורת יאדינג, שהיא ה”היילייט” של המסלול הזה בין צ’נגדו לשנגרילה.

לדעתי צריך לקנות כרטיסים לאוטובוס בערך שבוע (או קצת יותר) מראש.

בהצלחה

• @גילי-ט אמר:

עריך שיהיה עומס של מטיילים בשמורת יאדינג, שהיא ה”ה

תודה רבה . יש לך המלצות על מה לא לפספס. חשבתי לעשות את הטרק יובינג, נראה לך שיהיה עמוס?  ולגבי כרטיסים לאוטובוס אני אמורה להתחיל ממש בתחילת אוקטובר את הטיול השאלה אם נראה לך שיכולה להיות בעיה בקניית כרטיסים לקאנדינג ולמקומות שונים באזור או במעבר ממקום למקום?

• @o-m

יובאנג - היציאה משנגרילה, לוקחים אוטובוס לעיירה שממנה מתחילים את הטרק, ישנים בעיירה הזאת ואז לוקחים מונית או טרמפ לתחילת המסלול, ייתכן והיום הדרך משנגרילה קצרה יותר (כשאני הייתי בנו שם כביש חדש עם מנהרות שחוצה את כל הנסיעה הקשה). יובאנג וזה לא בדרך הבאק דור.

הכפר עצמו קטן מאוד ואין יותר מדי מקומות לינה.

לפני שיוצאים לטרק אפשר דרך המקום לינה שלך בשנגרילה לברר ולהזמין מקום לינה בכפר.

• @o-m

מצ’נגדו עד שנגרילה יש כמה עיירות וכפרים שהפכו עם השנים להיות פופולריים למטיילים.

המסלול של רוב המטיילים –

צ’נגדו – קאנגדינג – טאגונג ​​- ליטאנג – דאוצ’נג – שמורת יאדינג – שנגרילה.

​​​​זה איזור טיבטי מובהק, אז זה בעיקר להכיר את אורח החיים הטיבטי המקסים והמעניין.

לא יודע לגבי אטרקציות או פעילויות במסלול הזה חוץ ממעיינות חמים בין טאגונג לליטאנג, וטרק בשמורת יאדינג. 

יש מסלול של יום אחד שלם ויש של 3-4 ימים (כולל לינה בשטח).

אני מעריך שיהיה עומס בתחנת האוטובוס בצ’נגדו, לא יודע לומר כמה.

אולי כדאי לך לקנות כרטיס בתחנה כמה ימים מראש, ביום שאת מגיעה לצ’נגדו.

שנגרילה היא עיירה מאוד מתויירת אבל לא כולם נוסעים ליובנג.

ראיתי שם בעיקר חבר’ה צעירים סינים.

לא יודע כמה עומס יהיה ביובנג, סורי.

• @גילי-ט

תודה רבה:)

• @ניתאי-א

טיילת שם בזמן של החג הלאומי? 

• @o-m

לא, אבל טיילתי בזמן שהיו חגים ופסטיבלים אחרים בהיקף יותר קטן ועדיין היה קצת עומס וצפיפות.

תראי, מצד אחד צפוי עומס ממש חריג ברוב המקומות בסין, לפחות בתחילת וסוף החג.

מצד שני, זה איזור פחות מתוייר גם בקרב תיירים סינים וגם תיירים מערביים, חוץ משמורת יאדינג שהיא ממש יפה וגם יש לידה שדה תעופה
    אז היא נגישה גם למי שלא רוצה לנסוע המון שעות באוטובוס.

לכן אני חושב שלא כדאי לך לוותר על המסלול הזה, אבל זו רק דעתי :)

תיקון קטן –

כשכתבתי קודם שלא הרבה נוסעים לטרק ביובנג, התכוונתי בעיקר לתיירים סינים (מבוגרים, משפחות), אבל כל הישראלים ומטיילים ממדינות אחרות כן נוסעים לשם.

• @o-m

לא, הייתי באיזור שם בסביבות יוני.

בחזרה