בחזרה

טיסה עם וויז איר

• אם לא שילמתי על בחירת מושבים והזמנתי שני כרטיסים ביחד יושיבו אותנו ביחד?  למישהו קרה שהפרידו בין שני הכרטיסים? ואם מפרידים יש אפשרות 48 שעות לפניי לשנות את המקומות?

• @May_3322555

מניסיון (אחד בודד) שלי אין בוויז מדיניות מכוונת של הפרדת הנוסעים. אנחנו משפחה של 5, עשיתי צ’ק אין מייד כאשר נפתחה האפשרות וקיבלנו מושבים ביחד, גם בהלוך וגם בחזור. כמובן שמי שמתעכב יכול להיות מצב שלא נשארים מקומות ביחד.

• אין התחייבות להושיב יחד, אלא, במקרה ומדובר על ילד מתחת לגיל 14. אותנו הפרידו כמה פעמים, אבל הילד בן 12 תמיד ישב ליד אחד מאיתנו.

• @May_3322555

לנו קרה בטיסה האחרונה עם ראיינאיר. לא הוספנו הושבה ושמו אותנו כל אחד בשורה נפרדת (שורה אחת מאחור) באמצע השלישייה. 

המטוס היה מלא עם ממש מעט מקומות פנויים ולמזלינו הכיסא שליד אישתי, צד חלון, היה פנוי אז עברתי אליה.

המושבים שנתנו לנו היו ממש בשורות הראשונות של המטוס.

היו שם עוד מקרים באותה טיסה שמשפחות הושבו בנפרד והיו הרבה החלפות.

• @ניתאי-א

לכל חברת לואו-קוסט יש מדיניות שונה לגבי הושבה.

בחברת איזיג’ט אם עושים צ’ק אין מוקדם ויש אפשרות למערכת לשבץ ביחד – אז יהיה שיבוץ ביחד. 

בחברת ראיין יש דיווחים על כך שהמערכת יכולה לשבץ בנפרד גם אם יש מקומות ביחד.

בחברת וויז – מניסיון מועט מאוד שלי – המערכת שיבצה אותנו ביחד ללא רכישת כרטיס. כמובן שאם אין אפשרות אז המערכת תהיה חייבת לפצל.

• @עמיחי13

אותנו שיבצו בנפרד.

• @עמיחי13

ברמת העקרון, יש להם אינטרס להושיב בנפרד, כדי לתמרץ אנשים להזמין מושבים צמודים בתשלום, אותו דבר על שיבוץ המושבים הפחות טובים (באמצע למשל) כדי לעודד נוסעים לשלם עבור מושב

• טסה המוןןן עם וויז איר.

רק פעם אחת רכשתי מושבים.

רוב הפעמים הושיבו יחד.פעם שורה 3,פעם 23..בדרך כלל בין 11-14

פעמים הושיבו בנפרד אבל מאוד קרוב.למשל אחד מול השני או שורה אחרי.

בטיסות לא מלאות אפשר היה לעבור מקום..לטעמי תלוי באורך הטיסה..אפשר גם לשבת בנפרד.

טיסה אחרונה לקלוג’ נפוקה,הושיבו יחד לשני הכיוונים.

צ’ק אין ,ללא רכישת הושבה אפשר לעשות רק 48 שעות לפני הטיסה.

זה אומר לעשות בחזור דרך אפליקציה או לבקש בקבלה במלון.לא נתקלתי בבעיה באף מקום.

• יש להם אינטרס להשיב אותכם בנפרד. שטסנו איתם לבודפשט הטיסה היתה מלאה והפרידו בין האנשים. חלק מאנשים החליפו עם אחרים. (לא כולם הצליחו).

בחזור הטיסה היתה די ריקה לא היתה בעיה לאנשים לשבת ביחד.

מי שרוצה לשבת ביחד, בהזמנת כרטיסי הטיסה מזמינים מיד הושבה (עלות של 30 ש”ח לכיסא).

• @צביקה-וסמדר_3611478

המדיניות של הפרדה, היא אגדה אורבנית. ברוב המקים הושיבו זוגות ביחד. אם הטיסה מלאה, אז יכולה להיות בעיה.

• @May_3322555

ההושבה היא קודם כל לאלו ששילמו עליה

אם אל הושיבו אתכם ביחד אפשר לשנות מקומות אבל אם המטוס מלא לא בטוח שיהיו מקומות צמודים פנויים.

• @lbd

ממש לא אגדה. הבת שלי טסה לוינה לפני שבועיים ועשתה ציק אין מייד שנפתח ועדיין לא הצליחה לקבל מושבים אחד ליד השני. נכון כאשר הטיסה לא מלאה אין להם בעיה היכן שתשב אם יש כסאות פנויים. וכמו שרשמתי למי שחשוב לשבת אחד ליד השני שיזמין מקום ושלא יסמוך שיושיבו אותו ליד מי שהוא רוצה או היכן שהוא רוצה.

• @צביקה-וסמדר_3611478

לא יכול להיות שאנשים שילמו על הושבה ולכן לא נותרו מקומות פנויים לזוג אלא רק לבודדים?

• @הדרקון-עם-קעקוע-הנערה

הם לא כתבו שהיא שילמה מראש על מושב : "...הבת שלי טסה לוינה לפני שבועיים ועשתה ציק אין מייד שנפתח ועדיין לא הצליחה לקבל מושבים אחד ליד השני".

יש הבדל בין תשלום מראש ובחירת מושב, לבין בחירת מושב בזמן הצ׳ק-אין, בו אתה מקבל מושב לפי מה שהתוכנה קובעת.

הסברים באתר החברה.

• @aljaje

גם אני לא אמרתי שהבת של צביקה וסמדר שילמה מראש על מושב, 

אני שאלתי אם לא יכול להיות שהנוסעים האחרים שילמו מראש על המושבים שלהם כך שלנוסעים האחרים, כולל הבת של צביקה וסמדר, כבר לא נותרו מושבים צמודים. שלא מדובר באיזו קונספירציה של WIZZ אלא פשוט אלו המושבים שנותרו?

• @הדרקון-עם-קעקוע-הנערה אמר:

@aljaje

אני שאלתי אם לא יכול להיות שהנוסעים האחרים שילמו מראש על המושבים שלהם כך שלנוסעים האחרים, כולל הבת של צביקה וסמדר, כבר לא נותרו מושבים צמודים. שלא מדובר באיזו קונספירציה של WIZZ אלא פשוט אלו המושבים שנותרו?

זה מה ששאלת: "לא יכול להיות שאנשים שילמו על הושבה ולכן לא נותרו מקומות פנויים לזוג אלא רק לבודדים?"

אולי, לא ניתן לדעת כמה נוסעים שילמו מראש עבור המושבים,  ייתכן שהם נוהגים כך כדי שלהבא, תרכוש מושב מראש (נדמה לי שגם 'ראייענעייר', נוהגים להפריד - מצאתי כתבה בנושא). 

• @aljaje

לפי דעתי אפשר לדעת, כי ברגע שמנסים לבחור מושב, אפשר לראות איזה ושב תפוס ואיזה פנוי.

• @lbd

אבל אם לא נכנסת בשניה הראשונה שהאפשרות לצ׳ק-אין נפתחה, אתה לא יכול לדעת אם שולם כסף עבור המושבים התפוסים. 

• @aljaje אמר:

@הדרקון-עם-קעקוע-הנערה אמר:

@aljaje

זה מה ששאלת: "לא יכול להיות שאנשים שילמו על הושבה ולכן לא נותרו מקומות פנויים לזוג אלא רק לבודדים?"

אולי, לא ניתן לדעת כמה נוסעים שילמו מראש עבור המושבים,  ייתכן שהם נוהגים כך כדי שלהבא, תרכוש מושב מראש (נדמה לי שגם 'ראייענעייר', נוהגים להפריד - מצאתי כתבה בנושא). 

זו היתה דרך ארוכה להגיד “כן”? או בתשובה מורחבת “כן, יכול להיות”?

• @הדרקון-עם-קעקוע-הנערה

🤣 אין לי זמן וחשק למריבות.

בחזרה