בחזרה

4 ימים בנאפולי

• כחלק מטיול באיטליה (עובדים ומטיילים שם הרבה אך לא היינו עדיין באזור זה) 
    מחפשים דרך לחלק את ארבעת הימים – רוצים לבקר בסורנטו, קפרי והאיים הנוספים שמומלצים, פומפיי והעתיקות הבנו שפחות מומלץ למי שלא חובב הז’אנר…. האם כדאי ללון במרכז נאפולי ולנסוע לטיולי יום דרך תחבורה ציבורית/נמלים וכו’?, מהם המרחקים? והאם אולי עדיף לחלק את הלינה גם במרכז וגם באיים ללילה או שניים? ביום הרביעי עולים על רכבת מנאפולי לפירנצה אז יש שיקולים נוספים… נשמח לעזרה!

• @רונית-ניסן_4057327

היי,

על אילו איים נוספים חשבתם?

למרות ריחוקו היחסי, לא הייתי מוותר על סטרומבולי. מומלץ ללון באי לפחות לילה אחד, על מנת להגדיל את הסיכוי לצפות בהתפרצויות משמעותיות. יש גם מסלול מודרך לפסגת ההר, ממנה ניתן לצפות מקרוב, מלמעלה, בלועות המתפרצים.

בכל אופן, נאפולי מהווה נקודת מוצא טובה, הן באמצעות תחבורה ציבורית והן באמצעות ספינות/מעבורות מנמלה.

אישית, הייתי מחלק את ארבעת הימים כך: יום בסורנטו (אוטובוס ישיר מנאפולי), יום בקאפרי (שייט מהיר לאי מהנמל) ויומיים בסטרומבולי הכוללים לינת לילה באי (מעבורת מנמלה של נאפולי).

• @Niv3267314

"...ויומיים בסטרומבולי הכוללים לינת לילה באי (מעבורת מנמלה של נאפולי)" - הבעיה שהשיט במעבורת מנאפולי לסטרומבולי, מסתיים עכשיו. 

יש הרבה איים ליד נאפולי:

.Procida, Ischia, Nisida, Ventotene, Ponza

*לא חייבים לשוט עד סיציליה ומשם לסטרומבולי, כשיש 4 ימים בלבד לטיול. 

• צפייה מקרוב בהתפרצויות הסטרומבולי היא חוויה ייחודית ומדהימה, לעניות דעתי משיאי הטיול באזור. אישית, לא הייתי מוותר אם אכן מתוכנן להגיע ישירות באמצעות מעבורת יחידה מנמל נאפולי (כאמור, המעבורת פעילה עד הסתיו).

רונית לא רשמה מתי בדיוק מתוכנן הטיול. בכל אופן, בתקופה בה המעבורת הישירה מנמלה של נאפולי אינה פעילה, נראה שבאמת כדאי לשקול טיול באי אחר… 

(אם זכרוני אינו מטעני - בשנה שעברה, המעבורת הישירה לסטרומבולי מנמל נאפולי הפסיקה לפעול רק באוקטובר)

• @Niv3267314

"(אם זכרוני אינו מטעני - בשנה שעברה, המעבורת הישירה לסטרומבולי מנמל נאפולי הפסיקה לפעול רק באוקטובר)".

- טוב, אז נסה למצוא אחת.

• הנהלת הפורום

כשיש ארבעה ימים על בסיס לינה בנפולי

באוקטובר

לא מציעה להתרחק לסיציליה.

יחד עם זאת השואלת בכלל לא חזרה לקרוא

כך שזה הפך להיות דיון תיאורטי בלבד.

בחזרה