בחזרה

טיול ליפן ביוני-יולי • אנו (זוג עם בנות בוגרות) מתכננים לטייל השנה ביפן אך מסיבות אישיות נוכל לצאת רק ביוני-יולי.

  קראנו שהקיץ היא לא העונה המומלצת ביותר לטייל ביפן (ובמזרח) בגלל החום והלחות.

  נשמח לשמוע רשמים והמלצות מבעלי ניסיון וממי שטיילו ביפן בחודשים אלו, כדי לקבל החלטה אם לצאת לטיול במועד המתוכנן, או לדחות למועד אחר בסתיו או באביב. • @איל-א

  אנחנו טיילנו 5 שבועות מתחילת אוגוסט והיה טיול מיוזע מאוד. היום היחידי שלא הזענו בו היה הטיפוס להר פוג'י בלילה ששם היה קפוא.

  אפשר לטייל, זה לא שאי אפשר. כשטיילנו בערים עשינו עצירות ברשתות בתי קפה (סטארבאקס, Tuly ועוד...) כדי לנוח ולהתיבש. המיזוג בכל מקום הוא לרוב טוב, אי אפשר להתחרות עם המיזוג הגרוע באירופה.

  בטיולי טבע כשהיו ימים גשומים (והיו לא מעט) אז היו פחות אנשים על המסלול ומצאנו את עצמנו דיי לבד. המטריות שהבאנו עזרו לנו מאוד - גם נגד השמש. • @איל-א

  יוני-יולי ביפן זה לא ממש קיץ אלא מה שנקרא ״העונה הגשומה״ – סוג של עונה חמישית בין האביב לקיץ.

   

  בעונה הזאת לא מאוד חם, בדרך כלל מתחת ל-30 מעלות. מזג האוויר מעונן רוב הזמן, ולפעמים יש ימים גשומים. כשיורד גשם הוא יכול להיות חזק ולהימשך יום שלם.

  העונה הגשומה היא סוג של הימור. כשלא יורד גשם, מזג האוויר מאוד נעים לטיולים. כשיורד, יכול להיות קשה להסתובב בחוץ וצריך לעשות פעילויות במקומות סגורים.

  וזה גם משתנה משנה לשנה. יש שנים שבהן כמעט אין גשם ויש שנים (כמו השנה) שירד די הרבה.

   

  שורה תחתונה: מבחינת חום ולחות יוני-יולי זו עונה לגמרי מתאימה לטיולים. הבעיה היחידה היא הגשם שיכול לקלקל פעילויות בחוץ. אם אתם בערים גדולות אפשר ללכת בימים האלה למוזיאונים וכדומה.

  קחו בחשבון שבכל עונה ביפן יכול לרדת גשם, ודווקא החורף הוא הזמן הכי טוב מהבחינה הזאת כי הוא די יבש.

    • תודות למגיבים.


 • @איל-א

  אתם מדברים על 2020? אם כן, אל תשכחו שב 24 ביולי מתחילה האולימפיאדה.... • @milly

  לא שכחנו.

  תודה


 

בחזרה