בחזרה

שאלת פארקים באורלנדו

• הי לכולם, 

הטיול שלנו מתקרב, ואנחנו מתלבטים האם לרכוש את הכרטיסים לפארקים של דיסני מראש כדי לנצל את אפשרויות הfastpass+ כמה שיותר מוקדם, אל מול החלופה של להמתין ולרכוש במקום. 

ההתלבטות נובעת בעיקר בגלל עניין מזג האוויר, האפשרות( הקיימת) להוריקן שיגרום לשינוי תוכניות או סתם ליום גשום רגיל שבו נחליט לשנות את הסדר ולעשות שופינג במקום פארק באותו היום. 

אשמח לשמוע את דעתכם בנושא. 

ותודה מראש( -: 

• @eyahalom

אני לא זוכר פרטים על הטיול שלכם, הרכב וכו’ אז קבל תשובה “גנרית”:

השקעתם המון מאמץ, כסף וזמן בלהגיע לאורלדנו בשביל הפארקים. הסיכוי ש”תוותרו” בגלל גשם נראה לי קלוש. יותר מזה – לא מדובר על כרטיס יומי אלא על כרטיס ל-3 ימים למשל. מה תעשה אם התחזית תשתנה?

הוריקן זו בעיה יותר מעניינת. אבל אני חושב שהסיכוי יחסית נמוך מחד, והנזק הכלכלי גם ככה מאד גדול מאידך(כלומר הכסף שאיבדתי לכרטיסים הוא חלק קטן מההפסד שלי) שזו שוב נראית לי סיבה לא רצינית.

• @אנשיםטובים

הי ותודה על התשובה, 

אנחנו 4. 3 ימי דיסני זה 1200 דולר. לא סכום זניח להפסיד( במקרה של הוריקן, נניח) מבחינתי. זה כמעט הסכום שעלתה לנו הווילה, שאותו נפסיד בוודאות במקרה הוריקן. הרווח הוא הפאסט פס המוקדם יותר... מתלבט... 

לגבי "סתם" ימי גשם- ברור שלא נבטל על זה פארק אבל אולי נזיז טיפה קדימה/אחורה, מה שברכישה במקום יתן לנו יותר גמישות. 

• @eyahalom

תלוי מתי אתם מבקרים בדיסני, האם אלו ימים שצפויים להיות מאוד עמוסים או לא.

גם אז אין תשובה מוחלטת אבל אולי העומס הצפוי יעזור לכם להחליט

• @eyahalom

1200 דולר זה ממש לא סכום זניח

אבל אם יהיה הוריקן לא תפסידו רק את מחיר הוילה, אלא גם תפסידו טיסה שכבר שילמתם עליה, ו/או תשלמו על טיסה במחיר מטורף כדי לברוח מהמקום, ו/או תשלמו מחיר מופקע על מלון חלופי כי כולם ברחו וכו’.

כלומר הוריקן יכול לגרום לנזק כלכלי של הרבה אלפי דולרים.

ובכל זאת הסתכמתם לסכן את אלפי הדולרים האלה כי הסיכוי שיהיה הוריקן הוא כנראה נמוך מאד.

אז מה השתנה?

לגבי שינוי תאריכי כניסה לפארק בגלל גשם – אני לא בקיא בנהלים, אבל עד כמה שאני יודע הכרטיס לא מוגבל לתאריך מסויים, אלא עד 8 ימים מהתאריך הנקוב. יתכן שהגעה ביום אחר תדרוש תוספת תשלום מסויימת (כי התאריך יקר יותר), או שהפאסט פאס שהזמנתם מראש מבוטל, אבל אני לא חושב שהכרטיס כולו ילך לאיבוד

• @אנשיםטובים

תראה, בגדול אתה צודק אבל זה עניין של ניהול סיכונים וזה מה שאני מנסה לעשות כאן.

סתם משתף אתכם בהתלבטויות שלי (-:

יש משהו בדבריך, אני כבר סוג של All In אבל עדיין מתחבט עם עצמי עד כמה באמת כדאי לסכן...

• @eyahalom

בניהול סיכוים אתה צריך לבדוק לא רק מה הסיכון, במקרה הזה 1,200$, אתה צריך גם לבדוק במדוייק הסיכוי, מה אתה מרוויח.

כמה כניסות fastpass תקבל, כמה זמן (ולכן שאלתי מה העומסים הצפויים) אתה צפוי להרוויח בזכותם.

למשל אם להערכתך בסופו של דבר תרוויח חמש שעות המסקנה שלך עשויה להיות שונה לאם בסופו של דבר תרוויח שעה וחצי.

• אני הייתי מהססת להזמין מראש. ( דהיינו לא מזמינה ).
    רק לשת,, שכשאנחנו היינו קנינו כרטיסים באותו היום, הזמנו את ה FASTPASS על הבוקר בפארק ( הגענו ממש בפתיחה ) ובהחלט היה מבחר נאה והיינו מרוצים, וגם הסתפקנו לעשות הזמנה נוספת בהמשך היום

• הנהלת הפורום

@eyahalom

כמו שנדמה לי שנאמר כבר הכרטיס לדיסני תקף מהיום שהכנסתם וגם אז אם זה כרטיס 3 ימים הם לא חייבים להיות ברצף וכו. יש כרטיסים עם תנאים שונים, תקראו את האותיות הקטנות.. מקסימום אם תחליפו יום תפסידו את הפוסט פאס מתוכו ( בהנחה שאתה מדבר על שלושת המתקנים שניתן להזמין במסגרת הכרטיס ולא איזה פאסט פאס אחר יותר מיוחד ויקר) ולא את הכרטיס עצמו.

תחשוב על זה ככה- אם אתה מחכה עם הפאסט פאס לרגע האחרון ואין שום בעיה להשיגו במתקנים- אז כנראה שלא יהיה יום עמוס וגם בלי הפאסט פאס תספיקו יפה…

בנוסף- כשאנחנו היינו שם היה גשם חזק באחד הימים ושם זה מזג אוויר כמו מרכז אמריקה עם חשש לברקים וכו. היינו באותו יום יוניברסל וכל מתקני החוץ נסגרו לשעות ארוכות. זה בלי הוריקן. סתם יום קיץ שאינו חריג.... 

בחזרה