בחזרה

סובב אירופה בשבוע וחצי

• שלום

אני וכמה חברים רוצים לעשות טיול לאירופה בחנוכה, יוצאים מוצאי שבת חוזרים בשלישי שבוע אחרי. 

בהתחלה חשבנו ללכת לאמסטרדם אבל בסוף החלטנו לבקר בכמה מקומות

אמסטרדם, בריסל, פריז, ג'נבה, מילאנו, וונציה.

זה נשמע ממש הרבה להספיק הקמת זמן, אבל אנחנו לא רוצים סתם לבזבז זמן, הרעיון הוא להיות הקמת טוב מכל מקום ולהמשיך.

התכנון הוא כזה:

יומיים ראשונים באמסטרדם הולכים למסיבות וכו', ביום השלישי שוכרים רכב ונוסעים לפריז, עוברים דרך בריסל לכמה שעות אבל לא יותר מדי כי זה פחות מעניין אותנו, לקראת הלילה ביום השלישי שזה חג המולד מגיעים לפריז ושם נמצאים עד רביעי בלילה. יום חמישי נוסעים למילאנו ומבקרים דרך ג'נבה, גם רק ביקור קצר, אם יהיה אפשר לעשות סקי נעשה ואם לא אז לא. שבת עושים במילאנו, מה שנותן לנו את ראשון, שני וחצי שלישי להספיק קצת מאיטליה, לבקר ברומא או פיזה, דברים כאלו,, אנחנו חוזרים מונציה אז לשם מגיע כנראה בשני בלילה.

חשוב לי להדגיש שאנחנו לא רוצים לחוות את כל המה שיש למקומות האלו להציע אלא רק להגיע למקומות שאנחנו נדע עליהם מראש, לדוגמא בפריז נלך למגדל אייפל וללובר, אבל יכול להיות שלא יותר מזה, אנחנו רוצים להספיק כמה שיותר בקצת זמן למרות שלא נספיק הכול.

השאלה שלנו היא:

1. האם זה אפשרי לעשות משהו כזה בשבוע וחצי או לא? אנחנו בודקים זמני נסיעה לפני גוגל מפות ולא יודעים עד כמה זה אמיתי.

2. האם נוכל לשכור רכב מאמסטרדם ולהחזיר בוונציה והאם צריך רכב עם צמיגי חורף בזמן הזה? והאם צריך לצפות לדרכים חסומות?

3. אנחנו מחפשים מקומות מעניינים ללכת אליהם, לרוב לא מוזאונים וכאלו.

• @מטייל_4004309

האם זה אפשרי לעשות משהו כזה בשבוע וחצי או לא?  לא ריאלי!

קניתם כבר כרטיסי טיסה?

• @שוקי3

נשמע רע מאוד מאוד…

רוב הזמן תהיו באוטו.

מקווה מאוד שלא תעשו את זה לעצמיכם

• @מטייל_4004309

התשובה הכללית היא לאאאאא !!!!  אל תנסו אפילו

1. כמובן זמנים ומרחקים לא ריאלים – כניסה לערים עם רכב שבד”כ ממש לא מומלץ להיות בהם עם רכב
    2. וכל זה עד בדצמבר – חורף גשם וסיכוי לא רע לשלג

בקיצור מתכון בטוח לבעיות

• @שוקי3

עדיין לא קנינו כרטיסי טיסה, לפני שסגרנו חשבתי להתייעץ...

• @imeshy

אנחנו חושבים שנהנה גם מהנסיעה, אחרי הכול זה לנסוע במקומות שאמורים להיות ממש יפים

• @דור-ד

למה הזמנים והמרחקים לא ריאליים? לפי הזמנים שיש בגוגל זה נראה דווקא שזה מתאים, אולי נצטרך להוריד את בריסל וג'נבה אבל מספיק להיות באמסטרדם, פריז ואיטליה.

נכון שזה יהיה בחורף וזו בדיוק השאלה שלי, אם נוכל לעשות את זה ברכב? או שפשוט כדאי שייקח רכבות, הבנתי שהתחבורה ציבורית של די טובה

• @מטייל_4004309

הצעה:

חלקו את הזמן חצי/חצי לשני יעדים בלבד: אמסטרדם ולונדון, המעבר ברכבת.

אלה שתי ערים כייפיות לצעירים.

כמובן שאין צורך ברכב.

• @שוקי3

זה יכול להיות רעיון... לא חשבנו על זה, נבדוק

אבל הרעיון עצמו של להיות קצת בכל מקום לא יכול לעבוד? נכון שנהיה הרבה זמן בנסיעות אבל זה לא כל כך רציני אם ניסע ברכבת מאמסטרדם לפריז, ומפריז ברכב למילאנו, לפי גוגל זה 9 שעות, אם נעשה עצירה בדרך נוכל לחלק את זה.

• @מטייל_4004309

לכו על ההצעה שלי, אני מאמין שלא תצטערו.

• @שוקי3

אוקיי, תודה על העזרה.

רק יש לי שאלה אחת, אני יכול לסמוך על הזמנים של גוגל מפות בנוגע לזמנים נסיעה ברכב ותחבורה ציבורית או שזה ממש לא אמין?

• @מטייל_4004309

ביחס לנהיגה ברכב – בקיץ תוסיף 30%, בחורף תוסיף יותר.

ביחס לתחבורה ציבורית – אני תמיד מעדיף לבדוק ישירות באתרים שלהם.

• @מטייל_4004309

נסיעה מעיר לעיר במרבית הזמן היא נסיעה שלא באיזורים יפים. 

תשמע, קשה לומר את זה בצורה לא תקיפה, התוכנית שלכם מופרכת בצורה שקשה לתאר

• @שוקי3 

@imeshy

תודה רבה על העזרה, גרמתם לי לשקול את זה מחדש וכנראה לא לסגור על טיול שהיה מסתכם בהרבה ריצות בשביל להשיג קצת... 

• @מטייל_4004309

מצטרף להמלצה לבחור שתי ערים..כמו אמסטרדם או לונדון או פריז

• @מטייל_4004309

לא יודע כמה אתה מנוסה…

שלב ראשון לפני שמכניסים את היד לכיס מומלץ לבדוק/לוודא זמינות ומחירי טיסות ורכבות ומלונות.

• אני מקווה שאני לא חופר לכם…

עלה לנו רעיון שנראה לנו שנסגור עליו, אבל לפני שנסגור רציתי לשמוע מה דעתכם.

מוצאי שבת טסים מישראל לאמסטרדם, נמצאים שם ראשון שני, בשלישי בבוקר טסים לפריז ונמצאים שם עד שישי, שישי בבוקר טסים מפריז לאיטליה ונמצאים שם משישי עד שלישי. 

מתברר שהמחירים של הטיסות לא יקרים אז שווה לנו לעשות את זה.

נראה לכם שזה ריאלי?

• @מטייל_4004309

הרעיון הזה גם לא טוב בעיני..

אל תשכח שכל מעבר זה לפחות חצי יום (נסיעה לשדה התעופה, המתנה של שעתיים-שלוש בשדה, טיסה ליעד, ביקורת דרכונים, הגעה משדה התעופה למלון) – כלומר ימי המעבר לא נחשבים כימי טיול אלא כשעות בודדות. 

משאיר לך יומיים בפועל באמסטרדם

יומיים בפועל בפריז

ועוד שלושה ימים בפועל באיטליה (איפה באיטליה – מדינה גדולה!)

מה לחוץ לכם בלסמן “וי” ולהגיד שהייתם בכמה מקומות?

• @מטייל_4004309

• אני חושבת שלפני קבלת החלטה חשוב שתחשבו קצת על העקרון של הטיול. כתבת שאתם רוצים לראות קצת מכל מקום. למשל- בפריז לראות את אייפל והלובר. עכשיו- אם אחר כך תגלו שהייתם ממש קרובים לעוד משהו מקסים ומיוחד ומפורסם ופיספסתם , האם תרגישו החמצה או תגידו לעצמכם "לא נורא, בקרוב ממילא אנחנו חוזרים לשם"? כי מבנה הטיול כפי שאתם חולמים עליו יחייב המון המון ויתורים על מקומות יפים. אם לא משנה לכם כי אתם מתכננים לקפוץ שוב בקרוב, אז לכו על זה. אם לא, כדאי להפחית יעדים כי זה באמת רק לעשות וי. 

• @מטייל_4004309

לא רוצה לחזור על דברי קודמיי כי ברור שהתכנית הזו חסרת היגיון. לפי מה שאתה כותב יש לכם 9 ימים וכמו שכתבו לך ימי מעבר בין מדינות במקרה הטוב זה חצי יום ( זמן הנסיעה לשדה התעופה , הצ’ק אין וההמתנה לטיסה, הטיסה עצמה, איסוף הכבודה בנחיתה,היציאה משדה התעופה וההגעה למלון/דירה ). מה שהייתי עושה זה בחור אחת משתי הערים אמסטרדאם או פריז למשך 3 ימים מלאים או 4 ואחרי זה טס למילאנו. במילאנו אפשר לעשות טיול כוכב לכל המקומות שהזכרת אם כי קח בחשבון שגם הנסיעות לונציה ופיזה אינן קצרות.

בחזרה