בחזרה

אוסטריה 2020

• שלום,

התכנון: כ-20 יום לאוסטריה באוגוסט, זוג + 11, 8, 4.
    יעדים מרכזיים: זלצבורגלנד וטירול (יתכן גם דרום באווריה).

בעיקר מתלבטים בין נחיתה במינכן לבין וינה (מבדיקה ראשונית נראה כי הטיסות לוינה טיפה יותר זולות, השכרת רכב אותו הדבר)
    1) האם במעבר עם רכב בין אוסטריה לגרמניה (בשני הכיוונים) יש תשלום כלשהו מעבר למדבקת אוטוסטרדות ?
    2) האם יש כדאיות כלכלית לנחות במקום אחד על פני השני ?
    3) וינה טיפה רחוקה יותר לזלצבורגלנד (בודאי לטירול), האם כדאי/יש מקום מיוחד באמצע ששווה לשהות בו בדרך (לשני הכיוונים) ?
    4) כל תובנה נוספת תתקבל בברכה.

תודה.

• @erro אמר:

האם יש כדאיות כלכלית לנחות במקום אחד על פני השני ?

אני הייתי בוחר לפי לו”ז ומחיר הטיסות

• @erro

אם הכוונה לטייל גם בטירול בעייני נוח יותר לטוס למינכן, מה גם שכשאני בדקתי היצע הרכבים ומחירם הנמוך יותר במינכן קיזזו לגמרי את היתרון במחיר הטיסות לוינה.

• @erro

הטיסה אל/מ וינה יותר קצרה מאשר אל/מ מינכן, נדמה לי פחות שעה, וזה יכול להיות חשוב עם ילדים.

שדה התעופה בוינה קטן יותר ונוח יותר מזה של מינכן. בודאי לעומת הצורך להטלטל לטרמינל F במינכן.

ברכב ששוכרים בוינה כבר יש מדבקת דרכים – החסכון ברכישתה זעום לעומת עלות הטיול עצמו.

בין וינה למרכז אוסטריה תוכלו לעבור בעיירות עמק הוכאו החביבות על גדות הדנובה, במסלול זה https://goo.gl/maps/UWEoEenak31fmpKC7.

יש הרבה אפשרויות לדרך חזרה לשדה התעופה של וינה, כך שלא תחזרו באותו מסלול, אבל זה כבר תלוי בתכנון הכללי.

כל זאת מתוך נסיוננו כמטיילים מבוגרים ללא ילדים בשני טיולים במערב אוסטריה ובמזרחה ועל סמך תכנון טיול למרכז אוסטריה.

• היי,

1. אין עלויות, פרט למדבקת האוטוסטרדות של אוסטריה.
    2. לדעתי עדיף לנחות במינכן. גם אם הטיסות לוינה טיפה יותר זולות, מינכן הרבה יותר קרובה, ואם הטיול יתמקד בזלצבורגלנד ובטירול – עדיף לנחות כמה שיותר קרוב לשם.
    3. יש והרבה, צריך רק לבחור, אבל כאמור – לדעתי עדיף לנחות במינכן, זה מה שאנחנו עשינו בשני הטיולים שלנו באזור.

• @erro

האם בדקת לעומק את עניין הרכב? כאשר נסענו בקיץ שעבר מחירי הרכב (בכל אופן אוטומטי) היו גבוהים בהרבה בוינה (אפילו פי 3!!!).

אם לא הייתי מוצאת חלופה סבירה בחברה סלובקית זה חד משמעי לא היה משתלם לי לטוס לוינה. גם כך מחיר השכרת הרכב היה גבוה יותר מזה שבמינכן, אבל הייתי מוכנה לספוג את ההפרש.

• @erro

אפשר לשקול יעדים נוספים: ממינגן ונירנברג. קרוב יותר מאשר וינה, וגם השכרת הרכב בגרמניה. 

בכל מקרה בטיול עם ילדים הייתי בוחר בין 2 אפשרויות: או טס לוינה ומוותר על טירול (במקום זה מוסיף את קרינתיה, סלובניה או דרום צ’כיה\ליפנו), או טס ליעד קרוב יותר לטירול. 

• @erro

מעבר למה שנכתב כבר אוכל להוסיף שטיסה לוינה עם אוסטריאן (פעמיים טסנו) מאוד נוחה עם שירות מצוין, 3 טיסות ביום ( מאפשר לבחור שעות נוחות) ומחיר אטרקטיבי כולל שירות מלא. השכרת רכב בוינה במחיר שפוי לדעתי.

המרחק לטירול כנראה ארוך מאוד, לא נסענו. פעם ראשונה שילבנו קרינתיה וסלובניה. בפעם השניה יער הבווארי וזלצבורגלנד. הנסעיות לזלצבורלנד וקרינתיה אינן קצרות אבל בגדר הסביר לדעתי.

• ראשית, המון תודה על התגובות המדהימות כאן.

אכן כאשר בדקתי השכרת רכב נראה כי רכב בוינה עולה יקר יותר ולכן מקזז את הפרש הטיסות.

התעמקתי קצת באתרים השונים וכן במדריכי הוידאו כאן באתר של שלומית… אני לא בטוח ש-20 יום זה לא יותר מדיי עבור זלצבורגלנד + טירול ובכלל האם האטרקציות בטירול וזלצבורג לא דומות מדיי אחת לשנייה (more of the same) ?

אוליי כדאי לשלב זלצבורגלנד + משהו אחר (היער הבווארי, דרום באווריה, אוליי אזור אחר באוסטריה) ואז בטיול אחר לעשות את טירול + יער שחור/שוויץ ?

מה אתם חושבים ? אם כדאי לשלב משהו אחר אז מה וכמה זמן לכל אזור ?

תודה.

• הנהלת הפורום

@erro

כל אירופה האלפינית דומה בדרך זו או אחרת….

שבועיים וגם 18 יום זה לא “יותר מדי” לזצבורלנד וטירול.

אבל---כמו רבים אחרים אם אלו היעדים ממליצה לא לטוס לוינה אלא למינכן או ממינגן.

אפשר אם הטיסה למינכן לשלב למשל את זלצבורלנד ובווריה ומינכן.

אפשר אם הטיסה לוינה לשלב את זלצבורגלנד קרתיניה ווינה.

לשלב את טירול+שוויץ--יהיה שוב טיול עם “עוד מאותו דבר” (באותו טיול) והיער השחור זוהי אופרה אחרת גם גיאוגרפית.

לכאורה נראה לך ש18 יום זה המון זמן, אבל תקזז זמני מנהלות- נחיתה לא תמיד על הבוקר, המראה לא תמיד בחצות הלילה… יש התארגנות של קבלת רכב, כניסה ללינה. מעבר בין נקודות לינה , התארגנות, (כביסה לפעמים? )מדי כמה ימים יש לרכוש מוצרי מזון, כניסות לאתרים,מציאת חניה ולחפש את הדובי שהלך לאיבוד בדיוק…  18 ימי טיול זה בתיאוריה, בקיזוז מנהלות נשארים בין 16-15 ימי טיול וחלוקה ל2 החבלים מותירה כ8 ימים בממוצע לחבל (ויש בכל אחד מה לטייל ולבקר גם במהלך 10-12 יום בלי בעיה). צריך רק לבנות את הטיול חכם, למנן את האטרקציות, לפזר יעדים, לא להגיע לכפילויות (חוץ ממגלשות הרים,זה כנראה יכול להיות גם כפול ועוד פעם כפול ולא נמאס להם).

• @יונית

תודה על התשובה המפורטת.

אם אני מבין נכון מתשובתך, אז אפשר לעשות:

(1) את זלצבורגלנד וטירול (“חלוקה ל2 החבלים”) כאשר בכל אחד מהם יהיה כ-8-9 ימים.

או לחילופין,

(2) זלצבורגלנד+בווריה+מינכן.

איפה כדאי ללון בכל אפשרות/מקום ?

כמו כן, האם לפצל גם אם באותו האזור ? לדוג’ באפשרות 1 או 2 , האם לפצל את מקומות הלינה בזלצגבורלנד ?

שנה טובה.

• הנהלת הפורום

@erro

בול.

והלינה בכל מקום--תלויה כמובן ביעדי הטיול שתבחרו לטייל באותו “כוכב”

סתם לדוגמה- אפשר ללון בזלצבולנד באזור הספורט היכן שרבים לנים (פלכאו,ואגרין וכו)-לינה אחת

או- לפצל ללינה באזור גולינג-(לטובת זלצבורג והאגמים ) ולינה באזור קפרון נניח (לחלק המזרחי)-2 לינות.

לכל בחירה יש יתרונות וחסרונות.

בעיניי- בגלל מזג האוויר המשתנה- החסרון של חוסר גמישות תפעולית(נניח 4 ימים באזור קפרון שרוצים להיות באזור קפרון (1) באזור גרוסלוקנר(1) ובאזור קרימל (1)--- ואם מזג האוויר דפוק, אכלתם אותה.

גם מעברי דירה גוזלים זמן, אריזה, פריקה, התארגנות- אי אפשר להתעלם מהם.

מצד שני-- לנסוע ולחזור מרחקים לא קצרים--גם לא כיף גדול.

• @איגור-ג

היי איגור. האם יש לך המלצה לצימר למשפחה באזור קרינתיה?

בחזרה