בחזרה

שאלה אחרונה על זאקופנה

• שלום רב,

אני מתכוון לנסוע לפולין בתחילת אוקטובר.

בין היתר אני מתכנן לבקר בזאקופנה. השגתי המון מידע בין היתר בעזרת החברים בפורום הזה ותכנון הטיול שלי הולך ונשלם.

אני מאוד רוצה לבקר בהרי הטטרה (המלון שלי הוא בעיירה במרחק 40 דק’ מזאקופנה) אך עלה בי החשש שבגלל מזג האוויר המסלולים יהיו סגורים. על פי אתרי האינטרנט באוקטובר יש פטיטי  שלג בפסגות אך כמות ימי הגשם זהים כמו בחודש שלפני כן.  אני מאוד רוצה לעלות ברכבל “קספרובי וירך” לפסגות ולרדת רגלית (או לטייל לחלופין בשבילים הקלים יותר ביער שלרגלי ההר אם ההר יהיה סגור). החשש שלי הוא שאקח אוטובוס לזאקופנה ואז מונית לרכבל יתגלה שהמסלולים סגורים ואצטרך לשוב או שאשאר ללא מעש (לא יהיה לי רכב כך שאני אהיה פחות גמיש).

על כן אני שואל אם יש למישהו מידע בנושא או אתר נוח לשימוש (מצאתי עד עכשיו מסורבלים או בפולנית בלבד).

תודה לעונים וסליחה על החפירה בנושא :)

נ.ב
    לפני כמה חודשים שאלתי לגבי מידע על נסיעה פראג-סקסוניה ועל שבילים בסקסוניה כחלק מתכנון הטיול לשם.
    למי שרוצה לקרוא מה יצא מזה בסוף

https://www.lametayel.co.il/שווייץ+הסקסונית+2019

• הנהלת הפורום

נסה לראות בבלוג של ינינה, הם היו שם בתקופה מושלגת וטיילו גם

• @יונית

מגניב, תודה רבה.

זהו פתרון מעולה למקרה והמסלול בפסגות יהיה סגור.

הבעיה היא שאני לא מוצא מקור נוח להבנה שממנו אפשר לדעת מראש אם המסלול שדיברתי עליו בפסגות ייסגר או יהפוך לאתר גלישה ואז אשתמש במסלול הטיול החלופי. 

• @יונית

יש להם שמה אתר בפולנית, מצאתי אותו גם שלשום. אבל למה פולנית שונה כל כך מרוסית???? חח 

• @Vadim3238398 אמר:

@יונית

מגניב, תודה רבה.

זהו פתרון מעולה למקרה והמסלול בפסגות יהיה סגור.

הבעיה היא שאני לא מוצא מקור נוח להבנה שממנו אפשר לדעת מראש אם המסלול שדיברתי עליו בפסגות ייסגר או יהפוך לאתר גלישה ואז אשתמש במסלול הטיול החלופי. 

כאן, תמצא מידע על ה- Tourist Information, גם אם יש לך תוכניות ומסלולים נוספים,  כדאי לשאול אותם ביום שתגיע, איזה מסלול פתוח-בטוח באותו יום (כמה אנשים כבר "הלכו" בשל פגיעת ברק בצלב שעל ההר - כיצד להתגונן מפני פגיעת ברק).

* פולנים מבינים רוסית😁

• @aljaje 

תודה רבה רבה. פולנים חושבים שהם מבינים רוסית חח מילה אחת מעשר ככה :p

• @aljaje

בגדול אני רואה שגם אם אי אפשר יהיה לעלות למעלה אפשר להסתובב בעמק שזה גם נחמד. מגניב, תודה רבה!!

• @Vadim3238398

מוסיפים " pzsc, pzsc" ומבינים.🐍

• אנחנו היינו בסוף אוקטובר והיה שלג, -6..אבל כייף.לא טיילנו המון,רק יום בזאקופני

• @Emma_3222445

אנחנו ממש אוטוטו ואני מקווה שלא יהיה שלג חח

• @Vadim3238398

פולנים מבוגרים למדו רוסית...אז חלקם באמת מבין הרבה יותר ממה שאתה חושב.

רוסים לא למדו פולנית.

הזכרת לי שלפני 10 שנים אמרו לי בהונגריה. לזקן בחליפה תפני בגרמנית לצעיר שלבוש טוב באנגלית.

כיום רבים דוברי אנגלית שוטפת.

ובאשר לתכנית הטיול. באמת שכדאי להתעדכן במקום. כמעט תמיד יש למקומיים עוד הצעות טובות.

בחזרה