בחזרה

לוס אנג'לס

• האם שלושה ימים מלאים  בלוס אנג’לס מספיקים כדי לחוות אות מה שיש לה להציע?

ואם כן באילו אתרים/אטרקציות כדאי לבקר?

• @Ilan3206381

בגדול, התשובה היא לא.

לוס אנג’לס זה מחוז ענקי עם הרבה ערים, ויש המון אטרקציות ומקומות לראות. אי אפשר להספיק ב3 ימים אפילו את האטרקציות המרכזיות.

אבל כמובן שיש שיקולים נוספים – מה אורך הטיול, וכמה זמן מוקצה בטיול ליעדים אחרים. כי כידוע, כל יום שמוסיפים למקום X נגרע ממקום Y. אם לא תפרט יותר על הטיול בכללי יהיה קשה לתת תשובה מתאימה.

• הנהלת הפורום

@Ilan3206381

בהמשך לקודמי. תלוי  גם מה ההרכב ומה תחומי העניין. אני באופן אישי לא ממש אוהב את לוס אנגלס. בביקור הראשון שלי שם עשיתי את שדרת הכוכבים, התיאטרון וכ'ו..  כל המקומות הידועים, ולא הקדשתי לה המון ימים...

• @Ilan3206381

מטרופולין לוס אנג’לס כולל כ-10 מיליון תושבים – יותר מכל ישראל, יותר מפריז, ויותר מרבות ממדינות העולם. אפשר לבלות שם שבועות ארוכים ולא להשתעמם, כתלות בתחומי העניין.

במטרופולין יש לפחות 5 פארקי שעשועים ענקיים, חופן מוזיאוני מדע, הרבה מוזיאוני אומנות, שפע מוזיאונים היסטוריים, אוניית מערכה, מטוס אירפורס וואן ישן, כמה וכמה אולפנים עם סיורים, כמה וכמה אפשרויות להשתתף כקהל בצילומי תוכניות טלביזיה, הופעות פופ ורוק מהשורה הראשונה, קבוצות ספורט בכירות, חופי ים, אפשרויות שייט, כמה מצפי כוכבים, מוזאוני שעווה, ועוד ועוד ועוד

איפה כדאי לבקר, ומה כדאי לעשות – זו בחירה אישית.

האם 3 ימים מספיקים – לא. האם בשלושה ימים אפשר לעשות טיול יפה -יתכן שכן

• @גדליהו-מהגרעין

אז אני כנראה גם מהגרעין – הייתי מזמן יום אחד, ועכשיו הייתי כמה ימים, לא הצלחתי להתחבר לעיר הזו שאנו מכנים LA.
    עם זאת צריך להבין למה מתכוונים כאשר אומרים LA, כי יש המון LA.

במצומצם בעיני אלו מקומות העניין העיקריים:
    - שדרת הכוכבים : בה אפשר להסתובב שעה ולסכם זהו זה? ואפשר להיכנס למדאם טוסו, סיור בתיאטרון, חנויות ואיני יודע מה עוד.
    - וניס ביץ : כן אהבתי, במיוחד את החומר האנושי המעניין שמסתובב שם (והבית כנסת), הבלגן בסופ”ש.
    - המזח בסנטה מוניקה : גם פה אפשר סתם לסייר בו עד הקצה ולחזור, או לעלות על המתקנים, לאכול, דוכנים ולהשקיע כמה שעות.
    - ירידה לחוף הים : מתבקש, לא משנה איפה, אילו חופים !
    - מרינה דל ריי : נגיד, שווה איזה טיולון.
    - מצפה הכוכבים גריפיט : בין סיור ותצפית במקום ועד כניסה לפלנטריום, סיור רגלי במסלולים מסביב (כמה אנשים בסופ”ש!)
    - דאונטאון: מרשים ושקט
    - סיבוב בבוורלי הילס + רודיאו דרייב
    - שלט הוליווד : להגיע קרוב לפארק ולהצטלם

לא צריך המון ימים לעבור ביניהם תלוי שוב מה עושים בכל אחד מהם.
    עכשיו יש את הפארקים:
    דיסני 2 פארקים : כמה מהם עושים ובכמה ימים.
    יוניברסל: מספיק כנראה יום אחד + סיטי וולאק אם יש כח בסיום.

ואסור לשכח שנסיעה מפה לשם לוקחת זמן…. אני בכלל לנתי בוואלי, רחוק !!
    אהה נזכרתי, אהבתי את הנוף ממלהולנד דרייב.
    להבהרה אז כן נהניתי מהטיולים במקומות שציינתי, זה וואו כזה – אבל לא התחברתי באהבתי לעיר, כמו סן פרנסיסקו או בוסטון והסביבה או אפילו ניו יורק.

וכדי שלא אקבל בראש אם רוצים יש עוד מה לעשות – סיור אולפנים למשל? (אם לא הספיק יוניברסל)
    מוזיאונים וכו’

לסיכום: 3 ימים למקומות המרכזיים שציינתי אפשרי, לא לעומק ולא כולל פארקים.
    נשאר להבין מה מעוניין אילן לעשות.

• תודה לכל המגיבים.

אני אפרט קצת:

הטיול מתוכנן לתקופה של פסח (כשבועיים)

חשבנו לחלק :שבוע בצד המערבי-לוס אנג’לס,סאן דייגו וסן פרנססיקו

שבוע שני בצד המזרחי -ניו יורק.

חשבנו להתחיל בלוס אנגלס ,ואחרי שבוע לטוס מסן פרנסיסקו לניו יורק.

להתנייד בצד המערבי אם רכב שכור.

אנחנו זוג + נערה בת 16 ,

אשמח לקבל רעיונות/המלצות על מקומות שכדאי לראות ולחוות בצד המערבי וגם המלצות למקומות לינהבצד המערבי.

תודה מראש

• @Ilan3206381

ראשית נתחיל עם העובדה המצערת ששבוע בחוף המערבי לא יאפשר לכם 3 ימים בלוס אנג’לס בלי לוותר על הרבה דברים אחרים. 

סן דייגו – עיר מאוד נחמדה אבל היא שעתיים נסיעה (והרבה פעמים יותר) מלוס אנג’לס.

אפשרי את הנסיעה בין לוס אנג’לס או סן דייגו לסן פרנסיסקו לעשות ביום אחד (דרך כביש מהיר מאוד משעמם) אבל אז מפספסים טבע כלשהו (כביש 1) ובכל מקרה סן-פרנסיסקו וסביבתה יכולים בשקט למלא 4 ימים עמוסים בפני עצמם.

כדי שנוכל לעזור לכם בצורה מיטבית כדאי לציין תחומי עניין ומה הוא בגדר ‘חובה’ בעיניכם ועל מה מבחינתכם אפשר לוותר בשמחה.

שנית, כמי שנסעה עם מתבגרת בת 15.5 ועשתה משהו דומה (רק כמעט 3 שבועות) כדאי לדעתי לבדוק עם המתבגרת אם יש משהו שהיא חייבת כדי לעשות מולה תיאום ציפיות ראשוני שימנע מפח נפש עתידי.

אביה

אביה

• @Ilan3206381

שבוע זה לא זמן ריאלי ללוס אנג׳לס, סאן דייגו וסאן פרנסיסקו. בטח לא אם רוצים גם לראות קצת מהדרך הנופית לאורך החוף. אם הזמן הוא שבוע בלבד, הייתי מוותרת (בצער רב) על איד הקצוות.

קל לתכנן שבוע שלם באיזור לוס אנג׳לס וסאן דייגו אולי בתוספת פאלם ספרינגס. 

לחילופין, שבוע באיזור סאן פרנסיסקו בתוספת סנטה קרוז, מונטריי. 

אבל זה מאד תלוי מה אתם אוהבים ומתכננים. נגיד, האם פארקי שעשועים זה חובה, אוהבים מסלולי הליכה בטבע, יש לכם עוגני חובה שתמיד חלמתם לראות…

אם הכוונה טיול עירוני נטו אז 3 ימים בלוס אנג׳לס, יום מעבר ו3 ימים בסאן פרנסיסקו זה לא בלתי אפשרי. 

• @שירליץ

נכון, לצערי נוותר על הקצוות.

אשמח להמלצות לתכנון כמו שכתבת: לוס אנג’לס-סן דייגו ואולי פאלם ספרינגס 

אנחנו בהחלט לא חייבים להיכנס לפארקים של דיסני(ראינו אותם באורלנדו))

אבל בהחלט נרצה לבקר ביוניברסל ובאולפני האחים וורנר...

• הנהלת הפורום

@Ilan3206381

זו הסיבה ששאלתי להרכב- כי ברגע שמערבים נוער וילדים יש מצב לרצות גם פארקי שעשועים- וזה משנה את כל תמונת LA מבחינת ימים…. ככה שיויברסל כבר לוקח לכם יום. ואני , כמו שציינתי לתפיסתי, הייתי דוחס ביומיים הנותרים את כל מה שנראה לי יותר מעניין ובנגישות הגיונית בעיר עצמה, ומוותר על השאר. אבל הכי חשוב וכבר נכתב ע”י קודמיי- שבוע  לכל  היעדים הללו הוא בלתי אפשרי ( ז”א אפשרי- אבל בעיקר בנסיעות)- אם 3 ימים LA, ואז יומיים לכביש מספר 1- שזה הכי מזורז שתוכלו עם מינימום זמני עצירות ( ועצירות בכלל… אנחנו עשינו משהו כזה כי היינו צריכים להגיע לאן שהוא צפונה, אבל ויתרנו מראש על מונטריי ואתריה), ואז יומיים סן פרנסיסקו? לטעמי- מעט מדי. אין פה סן דייגו… וגם התעלמתם מג’ט לג ( אלא אם אתם לא מגיעים מישראל), ומיום הגעה (?)

• @Ilan3206381

בוא נתחיל מלדבר על זמני מעבר

הטיסה הבינלאומית לחוף המערבי לוקחת יום בערך אם תפסתם טיסות טובות, ויכול גם להגיע ליותא מיום אם הטיסות גרועות. אם תקחו את טיסת הלילה הישירה אז לכאורה זה לא עולה, אבל בפועל העייפות, הג’טלג והסידורים יגרמו לזה שזה יהיה לכל היותר חצי יום.

הטיסה חזור (מניו יורק)  לוקחת יום שלם. איך שלא מסתכלים על זה מדובר על למעלה מ-24 שעות (על השעון, כולל הפרש שעות) מדלת המלון לדלת הבית, ואפילו יותר.

הטיסה מהחוף המערבי למזרחי בטיסת יום לוקחת שוב יום שלם “על השעון” – כמעט 5 שעות לטיסה עצמה + 3 של הפרש שעות + הגעה ועזיבה של השדה. אם תקחו טיסת לילה אז לכאורה היא לא מבזבזת זמן, אבל בפועל נמנום של 3-4 שעות במטוס לא שקול לשנת לילה ולכן למחרת לא יהיה לכם יום שלם בניו יורק ולכן נספור את זה כעלות של חצי יום.

כלומר הטיסות המדוברות לוקחות סדר גודל של 3 ימים.

אם הטיול הוא שבועים ברוטו (14 ימים), אז אין לכם שבוע בכל צד, אלא 5-6 ימים בכל צד.

מלוס אנג’לס לסן פרנסיסקו זה יום שלם בנסיעה בלי עצירות רציניות בדרך (8 שעות אוטו נטו). בטיסה זה טיפה פחות אבל גם יקח 6 שעות ברוטו. אם רוצים נסיעה מעניינת (כביש 1, או דברים אחרים) זה ימים שלמים.

סן דייגו מלוס אנג’לס זה רק 2-4 שעות נסיעה (תלוי איפה בלוס אנג’לס). אבל בהנחה שתסעו הלוך ושוב זה שוב חצי יום ויותר.

מ 5-6 ימים בחותץ המערבי להשקיע יום וחצי במעברים זה נראה לי קצת בעייתי.

בלוס אנג’לס עצמה – יוניברסל לוקח יום שלם. סיור בוורנר לוקח נדמה לי שעתיים נטו, אבל לא הרבה יותר מזה ברוטו.

שופינג אני מניח שתרצו לשלב? זה לוקח זמן.  ממש לא שעתיים. אפשר לעשות גיחה לאאוטלט ליום שלם, ואפשר לשלב כמה שלישי ימים, אבל זה עדיין מצטבר..

בקיצור – רק מהדברים שדיברתם (+ שופינג שאני הזכרתי) לא נשארו הרבה ימים לטייל בהם.

אז אתם צרכים לחשוב טוב מה אתם רוצים בכל מקום ולראות מה ריאלי עבורכם.

• בהמשך לקודמי ממליץ לוותר על צד אחד, לנסוע או למערב או למזרח.
    אני חזרתי מ-3 שבועות במערב (לא הספיק..) ואז שבוע במזרח (סיבוב נקודתי כזה).
    דרום מזרח אני מבין שהייתם, צפון מזרח אולי פחות מושך בפסח (?), אז טיול מרוכז במערב יכול להיות מעולה.

• תודה רבה לכם,
    כיצד מבאס 😡 לקרוא ששבוע בלוס אנגלס-סן דייגו-סן פרנסיסקו לא כדאי,אבל בכל זאת אשמח מאד בכל  זאת לקבל רעיונות נוספים כדי לא לחשב מסלול מחדש

• @Ilan3206381

האם הטיסות כבר מוזמנות? ואם כן, האם אפשר לשנות? (למשל, לבלות שבועיים בקליפורניה?)

• @Ilan3206381

אתה רוצה מסלול לוס אנג׳לס – סאן דייגו – סאן פרנסיסקו בשבוע למרות שזה לא מומלץ? 

בבקשה:

יומיים לוס אנג׳לס (יום יוניברסל, יום טעימות מאתרים) 

בסוף היום השני בערב לנסוע לסאן דייגו

יום סאן דייגו (פארק בלבואה, אולד טאון, שקיעה בלה הויה) 

יום מעבר – טיסה לסאן פרנסיסקו מסאן דייגו

3 ימים בסאן פרנסיסקו עם רכב כך שתוכלו יום אחד לצאת מחוץ לעיר לכיוון סנטה קרוז או מונטריי, חצי יום למסלול גשר שער הזהב- מרין- סוסוליטו, חצי יום אלקטרז.

אפשר יום אחד להעביר מסאן פרנסיסקו ללוס טנג׳לס.

• @שירליץ

תכלס אפשר גם 

3 ימים בלוס אנג׳לס

בערב היום השלישי לנסוע לסאן דייגו ולישון שם כדי להצל את היום למחרת במלואו 

יום בסאן דייגו ולקחת טיסת ערב לסאן פרנסיסקו (טסתי לאחרונה מסאן דייגו לסאן חוזה ב-9 או 10 בלילה)

3 ימים בסאן פרנסיסקו

• @Ilan3206381

לא כדאי להתבאס. ואם כלכך חשוב לכם שילוב ההערים האלה אתם יכולים

אני באמת חושב שכדאי לכם לקרוא קצת על כל 4 הערים שהזכרתם (כולל ניו יורק), ומה האפשרויות בכל אחת, ואז לחשוב לעצמכם מה מכל זה מתאים לכם.

שבועיים זה לא כלכך מעט זמן ואפשר לעשות הרבה דברים.

למשל אם תוותרו לגמרי על ניו יורק אז בשבועיים (אפילו ברוטו) אפשר לעשות טיול יותר מחביב במערב.

אפשר גם לצמצם ימים בניו יורק בלי לוותר לגמרי.

בכל מקרה, מבין שלוש ערי המערב שהזכרת, סן דייגו היא החלשה יותר לטעמי. היא מאד יפה ומהנה, אבל פחות הרגשתי בה משהו הכרחי.

אז אפשר גם בהחלט 3 ימים בלוס אנג’לס (כאחד מהם ליוניברסל ושני גם לאולפנים), ואז טיסה לסן פרנסיסקו ו-3 ימים שם. בכלל לא טיול רע. בסן פרנסיסקו תוכל לוותר על רכב.

• תודה רבה ,עודדתם אותי בהחלט. 

אולי נבלה שבוע בלוס אנגלס בלי השאר ואז שבוע בניו יורק ובהזדמנות אחרת נשוב למערב לתקופה ארוכה יותר.

שאלה: יש לי ויזה עד ה 20 במאי ואני יוצא בתחילת אפריל עד אמצע אפריל,האם הויזה מספיקה או שאני צריך להוציא ויזה חדשה?

תודה לכל המגיבים.

• @Ilan3206381

הויזה מספיקה. 

• @שירליץ 

במאה אחוז שירלי ? זה לא כמו דרכון שחייב שיהיה בתוקף 6 חודשים ומעלה?

בחזרה