בחזרה

פינת הפנטזיה

• אני יורה רחוק.
    כי קייץ 2020 כבר סגור , עם צפון מזרח+ קרוז לקאריבים.
    אבל מה עם קייץ 2021.
    לא נימאס לך אמריקה שואלים אותי? לא לא נמאס לי. אני הכי אוהבת לטייל בצפון אמריקה.

קייץ 2021 יהיה מיוחד, בתי הבכורה תסיים את י”ב תהיה לפני גיוס.
    היא רוצה משהו מיוחד ( סביר שהקייץ יעמוד לרשותינו כי היא ילידת סוף השנה ותתגיס מאוחר ..).
    הויזה שלה תקפה עד יום הולדת 18 כך שאין בעיה לנסוע בקייץ מבלי לחדש ויזה

מזכירה במהירות איפה כבר היינו.
    היינו ברוקיס הקנדים + וננקובר והאי וננקובר.
    היינו בדרום מערב כולל קליפורניה ווגאס והפארקים המדבריים.
    היינו בצפון מערב אורגון וושינגטון וגליישר.
    בקייץ הקרוב צפון מזרח + קרוז
    היינו גם באולנדו.
    ילוסטון – הייתי טרום  הילדים בטיול מקיף ולא מעונינת לחזור.
    בכל איזור שטיילנו דילגנו על דברים שהייתי רוצה לראותם, אבל הם סינגולרים ( פארק אולימפיק ליד סיאטל, פארק סקויה , העיר וושינגטון ועוד )

אז לאן הלאה.
    קווים מנחים.
    טיול שמשלב הרבה טבע גם ערים.
    פחות רוצים נוף מדברי.  הילדים לא כל כך אהבו. 

הילדה מפנטזת על שילוב של אלסקה והוואי. הגיוני?מטורף?

אשמח לשמוע קצת רעיונות ממטיילים ארה”ב ותיקים

• הנהלת הפורום

@ayeletback

אני מציע את קולורדו- בשביל החלקים העירוניים תצטרכו קצת למתוח את הטיול בקצוות, כי חוץ מדנבר אין יותר מדי אופציות בקרבה- אבל זו תהיה גם שאלה של כמה ימים תקצו לנושא. אבל המדינה תענה לרצון להרבה טבע, לא מדברי, וקצת ערים….

• @ayeletback

גם אני כמו גדליהו מציע את קולורדו וסביבתה שזה אומר

המדינות וויומינג,יוטה ,אריזונה וניו מכסיקו ככול שיאפשר

לך הזמן. אני הייתי עשרות פעמים בארה"ב ואני יכול להגיד

שכול פס המדינות מניו מכסיקו ועד דרום דקוטה זה האזורים שהכי

נהינתי בהם בארה"ב.

• @עודד אמר:

וטה ,אריזונה וניו מכסיקו ככול שיאפשר לך הזמן. אני הייתי עשרות פעמים בארה"ב ואני יכול להגיד שכול פס המדינות מניו מכסיקו ועד דרום דקוטה זה האזורים שהכי

מעבר לאיזור דנבר ופארק הרוקיס אני לא מכירה. ( מורידה את ילוסטון אז משערת שאין יותר מה לחפש בוויומינג ).
    לא מדובר שם בנוף מדברי באיזור הנ”ל?

• @ayeletback

אפשרי שילוב של אלסקה והוואי, יש טיסות ישירות ביניהן. הייתי בשתיהן בשני טיולים נפרדים (בעצם בשלושה כי באלסקה הייתי פעמיים....) ולא הייתי משלבת כי יש לא מעט תוכן בכל אחד מהיעדים הללו. בהוואי היינו בקיץ האחרון שלושה שבועות גדושים, בלי ימים של בטן גב ובלי מסלולי הליכה מאתגרים.  יש פשוט המון מה לראות ולעשות. גם באלסקה, למרות שבקרנו בה פעמיים , יש מקומות רבים עליהם דילגנו. בקיצור, ממליצה לגמרי על אחד מהיעדים הללו כטיול פנטזיה. 

• @ayeletback

גם לדעתי קולורדו הי המדינה מהיפות ביותר בארה”ב. הייתי עד עכשיו רק לביקורים קצרים ומאוד רוצה להגיע לטיול יסודי.

כיוון אחר: שילוב דרומי של טקסס, לואיזיאנה וג’ורג’יה. בניגוד לנהוג לחשוב, טקסס בכלל לא מדברית. כלומר טקסס היא מדינה ענקית, ויש בה חלקים מדבריים. אבל החלק היפה של סן אנטוניו – אוסטין ומשם צפון ומזרח – ירוק ויפה מאוד. זה יכול לתת לכם את השילוב של טבע עם ערים. בסן מרקוס (בין אוסטין לסן אנטוניו) תמצאו גם את האאוטלט הכי גדול שאני ראיתי בארה”ב. בסן אנטוניו תמצאו פארקי שעשועים, בניו אורלינס תמצאו חוויות של חוות מלפני מלחמת האזרחים ואת הרובע הצרפתי הידוע, ובסוף המסלול תמצאו את הרי הסמוקי. לפי כמות הזמן אפשר גם לשלב ממפיס ואו נאשוויל.

• @ayeletback

ביקרתי בקולוראדו 3 פעמים עד כה.  את מוזמנת לקרוא את סיכום הטיול האחרון (2015) שחלקו היה בקולוראדו. טיול ברוקיס האמריקאניים

מוסיף גם קישור לשני בלוגים שלי שכללו גם חלק של קולוראדו.  בטיול השני היה גם ביקור בגבעות השחורות של דקוטה הדרומית של הוזכרו בתשובות עד כה.

טיול מדנבר ועד לאס וגאס. חלקו בקולוראדו וחלקו ביוטה

טיול מדנבר לגבעות השחורות ומשם לילוסטון

תמונות מהטיול ב- 2015

תמונות מהטיול ב- 2007

• @ayeletback

הוואי הוואי הוואי!

• הנהלת הפורום

@ayeletback

ממש לא מדברי- רובו מיוער- יש האמת די מגוון- הרוקיז האמריקאים זה הרבה ירוק, אזור אוריי- ירוק. הגניסון קצת פחות ירוק אבל לא מדבר.

העיירה דורנגו- כבר משדרת קצת חום מדברי  אבל חמודה, וזו עיר ולא נוף. מסה ורדה- מדהים. לא נופל תחת המדבר אבל פחות יער..

אזור פארק הדיונות הוא כבר מדברי יותר- אבל מבטיח לך שהילדים שלך יהנו שם, מכל חוויות הדיונות שלכם בעבר עם טרקטורונים יש לכם פה אטרקציה חדשה.. (:

האזור של אספן ירוק, האזור של גלנווד ספרינגס ירוק. עשינו גם מסלול חימום בתוך יער ליד Heeney- רוב הטיול בקולורדו היה בצבעי ירוק-כחול ולא צהוב….

• @ayeletback

קבלי קישור לטיול סובב קולורדו שעשינו ב-2015

סובב קולורדו 2015

כפי שתראי קולורדו כלל לא מדברית ברובה. הטיול גם כולל יום בדרום מזרח

וויומינג שיוכיח לך שלא מדובר במדבר. אח”כ חציית הרי הרוקיס עד יוטה ושם

ביקור בפארקים הידועים שקרובים לקולורדו והם אומנם נוף מדברי ונהדר.

משם קצת לניו מכסיקו ואז חזרה לקולורדו לעוד כמה ימים. תתרשמי מהכתוב

והתמונות ותראי שמדובר שאזור מקסים ואחד היפים בארה”ב. לא יודע כמה זמן

יש לך אבל הטיול הזה ארך 18 יום נטו.

• תודה על הממלצות , אשקיע קצת בקריאה על קולורדו.
    שירלי כתבת סיפור טיול/בלוג על הוואי?

• @ayeletback

קולורדו מדהימה, ומסכים שזהו אחד האזורים היפים והמהנים ביותר וממש לא מדברים – בטח על הקו של הרי הרוקי, אספן, יוריי עד דוראנגו , בטח כשמשלבים את דיונות החול ואת ניו מקסיקו (מואב גם משתלבת היטב אבל כאן מגיעים למדבר)

אבל – לא בטוח שזה ‘טיול פנטזיה’, מבחינה הזו הקיצוניות והמיוחדות של אלסקה (בה הייתי ממש מזמן בטיול תרמילאים) והוואי (לא הייתי) כנראה יגברו. 

• @ayeletback

איזה כיף לחלום!!

עוד לא הייתי בקולורדו, אבל לתחושתי כנראה האיזור דומה למקומות שכבר הייתם (הרוקיז הקנדיים, למרות שהרוקיז האמריקאיים נראים לי, מתמונות וסיפורים, יותר פראיים)

כמובן שאפשרי לעשות טיול שהוא שילוב של אלסקה והוואי – אבל כפי שנאמר, כל אחד מהיעדים האלה הוא לגמרי יעד חלומות עם מספיק חומר גם לטיול יותר ארוך ממה שכנראה תעשו…

לא הייתי קוראת לזה מטורף אבל לי אישית (אלא אם זה טיול של חודשיים – ואז תשכחי ממה שרשמתי) זה היה מרגיש קצת מירוץ כנראה.

אז אני בעד אלסקה (אהובתי) והוואי (שעוד לא הייתי – חשבתי לשלב בטיול צפון אמריקה הגדול שלנו אבל בסוף החלטתי לוותר ובעתיד אני מקווה להגיע לשם לטיול עומק נפרד)

ואז זה כבר שאלה של מה אתם אוהבים יותר

חופים לרחצה/גלישה/שנירקול/מסלולים בסביבה טרופית/אווירת אי/פירות משוגעים (הכל מקריאה, צפיה בתמונות וסרטונים – כאמור, לא הייתי שם בעצמי עדיין)

או טבע ענק, קרחונים, דובים, מרחקים כמו שלא ראיתי בשום מקום אחר, דייג, חופים יפים אבל לרחצה רק לאמיצים בלבד.

נראה לי שתנצחו לא משנה מה תבחרו!!

לגבי ערים – אין לי מושג לגבי הוואי – מניחה שהעיר הגדולה באי הגדול היא מאוד עירונית

באלסקה – אנקורג׳ לא מציאה בעיני, אבל עיירות קטנות ומקסימות עם אופי מיוחד יש ממש בשפע (אני באופן מיוחד אהבתי את היינס ואת הומר)

בשני היעדים אפשר למצוא ״אטקרציות״ נהדרות, שניהם מאוד מיוחדים,

בשניהם אני בטוחה שתיצרו זכרונות משפחתיים שעוד ידברו עליהם שנים רבות…

אני בטוחה שגם ב-lower 48 מאוד תהנו לאן שלא תלכו, אבל איכשהו זה מרגיש לי יותר נגיש מאשר הוואי ואלסקה – שבהחלט קצת יותר מרוחק להגיע אליהן (למרות שבסוף זה פשוט לטוס עוד קצת. אבל איכשהו רובנו כנראה נגיע יותר לאיזור ניו יורק/לוס אנג׳לס מאשר להוואי...)

גם הטיול שלכם של 2020 נשמע ממש כיף, תהנו!

• @ayeletback

קבלי שלושה סיפורים על הוואי:

האחרון מהאי הגדול

https://zeppeltour.blogspot.com/2019/12/blog-post.html?m=0

יותר ישנים מאוי 

http://zeppeltour.blogspot.com/2015/09/blog-post_25.html?m=1

ואואהו

http://zeppeltour.blogspot.com/2015/09/blog-post_30.html?m=1

לאואהו ממליצה להוסיף גם את פרל הרבור, אנחנו היינו בביקור קודם שלא מתועד. 

• @ayeletback

קבלי את 

הוואי

טקסס שלדעתי לא מתאימה בקיץ.

שני הטיולים לא עם ילדים.

• @ayeletback אמר:

טיול שמשלב הרבה טבע גם ערים. פחות רוצים נוף מדברי.  הילדים לא כל כך אהבו. 

האם שקלתם את אזור ממפיס-נאשוויל-ניו אורלינס? אמנם בעייתי מבחינת אלכוהול (עדיין מתחת לגיל 21) אבל אפשר לשלב את זה עם הבלו רידג’ פארקווי והסמוקי מאונטיינס. זה משלב הרים, טבע ומוזיקה טובה.

הוואי אחלה יעד אבל יקר ורחוק ואין כל כך ערים. אלסקה יעד חלומי עבורינו אבל לא ביקרנו עדיין אז קשה לי לחוות דעה. 

• תודה על רעיונות והלינקים. יש לי חומר קריאה.
    שירלי – אחרי שהצצתי ממש בא לי הוואי.

תגידו למי שהיה באלסקה.
    אפשר לעשות טיול מוצלח ללא טיסות במטוסים קלים? 
    אני פחדנית טיסות ואין מצב שאעלה על מטוס קל.
    השאלה אם אפשר ברכב לעשות טיול מוצלח נאמר לשבועיים?

• @ayeletback

מפנה אותך לבלוג שלי המתאר טיול של שבועיים ברכב באלסקה, בלי שום שימוש במטוס קל. יש משם קישור לטיול הראשון שלנו שהיה מעט מורכב יותר וגם הוא לא כלל שום מטוס קל.... 

• @karnielr

תודה תודה

• אפשר בהמשך לפנטזיה.
    שאלת גג על עליות.
    למי שהיה. ( שירלי , karniel (

מה עלות מחיה של טיול שבועיים באלסקה, טיול רכב. 
    מה עלות טיול של שבועיים בהוואי. ( נגיד 2 איים עם טיסה יותר לכיוון טיולים אבל גם ימי בטן גב ).
    ברור לי שזה תלוי באין סוף פרמטרים. ובכל זאת מספר אצבע.
    אני רוצה לראות אם זה ראלי בכלל כספית להענות לחלום של הילדה.

אופציה שניה זה לשלב את אחד מהם עם קליפורניה ( כי יש לנו המון השלמות שלא עשינו שם )
    קליפורניה אני יודעת כמה יעלה.
    אלסקה והוואי אין לי מושג

בחזרה